Redcafe.pl - Manchester United Forum
Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Archiwum ogólne (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? (/showthread.php?tid=19)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - MU_fan - 27-01-2008 17:52

Napastnik w United się oczywiście przyda, lecz nie za wszelką cenę. Na razie na tą pozycję mamy pięciu zawodników, Saha, Tevez, Rooney oraz Manucho, a ostatnio wprowadzając do składu Wellbacka Ferguson pokazał, że zakup nowego napastnika wcale nie musi być dla niego priorytetem.

Co prawda Manucho zostanie najprawdopodobniej po PNA wypożyczony do innego klubu, a wiąże się to z tym, że nie otrzyma pozwolenia na pracę w Anglii, ale od początku przyszłego sezonu Sir Alex mógłby korzystać z jego usług, a właśnie wtedy miałby zasilić United nowy gracz. Więc powstaje pytanie, czyżby tym zawodnikiem był właśnie Manucho? Być może i tak, ale niekoniecznie, bo brytyjski klimat jest specyficzny.

Bardzo podoba mi się pomysł z wprowadzeniem młodziutkiego Wellbecka do składu i mam nadzieję, że nie skończy się tylko na paru treningach z pierwszą drużyną, ale że ten gracz otrzyma już swoją szansę w tym sezonie.

Pozostają jeszcze Saha, Tevez i Rooney. Gdyby nie kontuzjogenność Francuza wszystko byłoby jasne, a tak to powstaje kłopot w kłopocie. Załóżmy zatem, że latem do United trafi Berbatow, a Saha o dziwo będzie zdrowy. To któremu z zawodników Fergie będzie miał wówczas powiedzieć, 'Sorry, ale jesteś naszym czwartym napastnikiem, więc będziesz oglądał mecze na trybunach'. Jeśli United ma kupić kolejnego napastnika 'z nazwiskiem' to z zespołu musi odejść Saha, bo pozycja numer 4 jest dobra dla Manucho, a numer 5 dla Wellbecka, a nie dla zawodnika pokroju Sahy, bo mniemam, że to on były zepchnięty na pozycję numer 4.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Leszczu - 30-01-2008 17:51

W sumie patrząc na Manucho strzelającego bramki dla Angoli nie wydaje mi się by byłby potrzebny nam kolejny napastnik Wink Są też młodziki jeszcze z których Fergie mógłby częściej korzystać Smile Ale w sumie jak dla mnie można by sprzedać Sahe i w jego miejsce sprowadzić Huntelaara - prawdziwy egzekutor Smile


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Czaplak - 30-01-2008 19:35

MU_fan napisał(a):Bardzo podoba mi się pomysł z wprowadzeniem młodziutkiego Wellbecka do składu i mam nadzieję, że nie skończy się tylko na paru treningach z pierwszą drużyną, ale że ten gracz otrzyma już swoją szansę w tym sezonie.


Ciekawe gdzie i kiedy?
W lidze Fergie ew. wpuszcza już ogrananych Pique, Simpsona na głęboką wodę, myślisz że postawi w decydujących momentach sezonu prawdziwego żółtodzioba :?: :!: , który zaledwie trenuje z 1 zespołem, ee, zły pomysł.
Nawet w FA CUP bym na chłopaka nie liczył, znając szczęście w losowaniu znów trafimy na jakiegoś poważnego rywala, a jak na słabeg - nasze wilki już pokazały klasę w CC, a co ma powiedzieć młody Welbeck.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Freds - 30-01-2008 19:47

Welbeck może grać, kiedy reszta zawodników będzie miała kontuzje, ale to i tak nie na 100%, raczej może zagrać w lidze, jeżeli będziemy mieli już zapewnione mistrzostwo.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - sebos_krk - 30-01-2008 19:49

Dokładnie. Tak jak w tamtym roku w meczu chociażby z Chelse dostało wielu młodych szansę. Dla tego młodziana jeszcze nadejdzie czas. W meczach przygotowawczych i przyszłym sezonie zapewne dostanie swoją szansę gry.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Czaplak - 30-01-2008 19:51

Nawet w wielkich problemach gdy United grało w pomocy Giggsem i O'Shea, taki D.Jones siedział jedynie na ławce, potem jak dobrze wiemy odszedł za 1 mln funtów ( jak dobrze pamiętam ), nawet nie przypominam sobie by wtedy wchodził, mistrza mieliśmy już przegranego, walczyliśmy z Liverpoolem o 2 miejsce.
Fergie prędzej znów zrobi jakieś roszady, niż postawi na żółtodzioba ( Jeśli będzie oczywiście wszystko wiadome, sytuacja może się zmienić, ale są gracze ciekawsi, bardziej zasługujący.)


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - MU_fan - 31-01-2008 15:57

Czaplak napisał(a):Ciekawe gdzie i kiedy?
W lidze Fergie ew. wpuszcza już ogrananych Pique, Simpsona na głęboką wodę, myślisz że postawi w decydujących momentach sezonu prawdziwego żółtodzioba :?: :!: , który zaledwie trenuje z 1 zespołem, ee, zły pomysł.

Ech...W końcu musi nastąpić moment wprowadzenia zawodnika do zespołu, im szybciej nastąpi, tym lepiej. Na pewno United w sezonie przytrafi się łatwiejszy mecz, gdzie po 60-70 będziemy pewni zwycięstwa, prowadząc 3-0, 4-0, wówczas będzie idealny moment na wprowadzenie tego piłkarza.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Czaplak - 31-01-2008 16:25

Sam Ferguson jest za tym by poszerzyć ławkę rezerwowych z 5 do 7 graczy, być może żeby jakiś żółtodziób mógł na niej siedzieć.
Najpierw niech United dojdzie do tych 60 meczy, nie wiem co widzisz tak ciekawego w tym Welbecku, już niech ostatnie szanse dostanie ten Eagles, Welbeck ma jeszcze sporo czasu.
Zobaczysz, że tego młokosa Fergie nie wystawi w tym sezonie, w następnym może.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - michal85 - 31-01-2008 17:02

Jaki jest sens stawiać na człowieka, który nie potrafił wyróżnić się nawet w NEC, Watford, czy SW? Ja szczerze mówiąc w ogóle nie cenię Eaglesa i przy najlbiższej okazji pozbyłbym się go z zespołu.

A czym zahcwycił Wellbeck? Jeog gra jest najlepszą odpowiedzią. Jeden z najmłodszych zawodników rep. Anglii w ME i MŚ U-17. Świetna technika, szybki, a do tego dobre warunki fizyczne. Takiego napastnika w akademii nie mieliśmy od dawien dawna.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Czaplak - 31-01-2008 17:59

Tak, ja także nie cenię Eaglesa ( wiek już ma i g. gra.) , lecz powiedzmy sobie szczerze, Ferguson rzuci na pewno kolejne koło ratunkowe dla Eaglesa, nie oddał go innej ekipie w ramach wypożyczenia, bądź transferu, jeszcze go trzyma, na wszelki wypadek, myślę że jego czas dobiegnie końca, chyba że Fergie wie coś więcej niż my kibice.

Tak, lecz zobaczymy jak zagra na naprawdę wysokim poziomie, na treningi nie jeździmy Czerwonych Diabłów, a w młodzikach niech sobie gra, poczekamy co pokaże na OT.

Mi szkoda Rossiego, tej decyzji Sir Alexa nie zrozumiem.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - michal85 - 31-01-2008 19:25

I znowu temat Rossiego i chyba znowu muszę przypomnieć jeden niezwykle ważny aspekt tego transferu - to była tylko i WYŁĄCZNIE decyzja Rossiego. Fergie chciał bowiem zatrzymać w składzie Włocha, ale ten chciał gwarancji gry w pierwszej '11'.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Czaplak - 31-01-2008 19:58

Częstych występów, bez przesady, z tym faktem, ale skoro sir Alexa widzi 3 napastników - jego sprawa.
O tym aspekcie wiedziałem, oj pamiętam ten dzień, wchodzę na pewną stronkę o United i... :shock: :!:


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - MU_fan - 31-01-2008 20:22

Czaplak napisał(a):Sam Ferguson jest za tym by poszerzyć ławkę rezerwowych z 5 do 7 graczy, być może żeby jakiś żółtodziób mógł na niej siedzieć.
Najpierw niech United dojdzie do tych 60 meczy, nie wiem co widzisz tak ciekawego w tym Welbecku, już niech ostatnie szanse dostanie ten Eagles, Welbeck ma jeszcze sporo czasu.
Zobaczysz, że tego młokosa Fergie nie wystawi w tym sezonie, w następnym może.

Gdyby Ferguson nic nie widział w tym zawodniku, to nie brałby go do pierwszego składu. A Twój tok myślenia sprowadza się do tego, że United całkowicie powinno rezygnować z wychowanków, stawiając na młodych zdolnych wychowanych w innych klubach, jak Nani czy Anderson.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - michal85 - 31-01-2008 21:08

Cytat:Czy potrzebny nam kolejny napastnik? Moim zdaniem nie. Znacznie ważniejsze jest teraz rozglądaniem się za obrońcą; Neville ma już swoje lata, a Brown jest niepewnym zawodnikiem (zarówno na boisku jak i w kwestiach lojalnościowych).

Widzę, że Wes jest nadal niedocenianz przez co niektrorych kibicow United. A tymczasem w tym sezonie ponownie udawadnia jak ważnym jest dla nas zawodnikiem. Mieć takiego rezerwowego, który prezentuje niezwykle solidny poziom, to skarb.

Jak można również wątpić w lojalność chłopaka z Manchesteru, który w United jest od kilkunastu lat. Na jego miejscu chyba każdy miałby wątpliwości, czy związać się już do końca kariery z United, czy może odejść i w końcu grać regularnie. W podobnej sytuacji byloi niegdyś Butt i P. Neville i obaj zdecydowlai się na odejście, a chyba nigdy nikt nie wątpił w ich lojalność wobec klubu z OT.

Cytat:Częstych występów, bez przesady, z tym faktem, ale skoro sir Alexa widzi 3 napastników - jego sprawa.
O tym aspekcie wiedziałem, oj pamiętam ten dzień, wchodzę na pewną stronkę o United i...
Mam się raz jeszcze powtórzyć - Ferguson CHCIAŁ ZATRZYMAĆ Rossiego, ale Włoch NIE CHCIAŁ SŁYSZEĆ o ponownym siedzeniu na ławie. Ile razy można wracać do tego samego. Jego decyzja, Fergie poszedł mu na rękę, więc jeśli do kogokolwiek w tej sytuacji można mieć jakieś 'ale', to do wychowanka Parmy. Ot co.


Re: Czy potrzebny nam kolejny napastnik? - Czaplak - 31-01-2008 21:14

MU_fan napisał(a):Gdyby Ferguson nic nie widział w tym zawodniku, to nie brałby go do pierwszego składu. A Twój tok myślenia sprowadza się do tego, że United całkowicie powinno rezygnować z wychowanków, stawiając na młodych zdolnych wychowanych w innych klubach, jak Nani czy Anderson.

Od razu jak mówię nie dla Welbecka w tym sezonie, to zaraz całą młodzież skreślam?
Za nanim w United nie byłem, Andersona ceniłem lecz uważałem że nie jest nam potrzebny.
Przykładowo w jednym temacie na tym forum napisałem że wierze w Gibsona, a ten na pewno jest materiałem na dobrego gracza, obaliłem twoje stwierdzenia, pech.