Redcafe.pl - Manchester United Forum
Orange Ekstraklasa - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2005/2006 (/forumdisplay.php?fid=33)
+---- Wątek: Orange Ekstraklasa (/showthread.php?tid=249)



- ziomo - 12-06-2008 10:54

zaga92 napisał(a):Teraz tylko poczynic jakies konkretne wzmocniena

No dupa nie wzmocnienia.

Pitry oficjalnie w Góniku Zabrze.Podpisał trzyletnią umowę.Cena został utajniona.Grr....


- Maciek - 12-06-2008 10:57

Ja czytałem, że Pitry kosztował dwie tygodniówki Cristiano Ronaldo


- ziomo - 19-06-2008 10:13

Lech jednak się wzmacnia,i to nie byle jak.

Na początek informacja,że Manuel Arboleda nareszcie i wreszcie w Lechu.
– Nasz wyjazd do Kolumbii przyniósł rezultaty. Po trudnych rozmowach udało się ustalić warunki indywidualnego kontraktu Manuela jak i wszystkie szczegóły dotyczące transferu definitywnego. Dziś dopięliśmy wszystkie formalności, złożone zostały odpowiednie podpisy i możemy powiedzieć, że Arboleda jest piłkarzem Kolejorza – mówi Dyrektor Sportowy Lecha, Marek Pogorzelczyk.


Oprócz tego w Kolejorzu grać będzie Robert Lewandowski,mimo,iż miał wiele innych ofert, min.z Legii,wybrał klub z Poznania z czego się bardzo cieszę.


Podpisaliśmy kontrakt na cztery lata. W poprzednim sezonie na boiskach drugiej ligi popisywał się świetną skutecznością i liczymy, że na boiskach ekstraklasy w barwach Lecha Poznań również potwierdzi swoją klasę. Cieszę się, że udało nam się wygrać wyścig o Lewandowskiego, bo starało się o niego wiele klubów z czołówki polskiej ekstraklasy - mówi Pogorzelczyk.


Następnym wzmocnieniem bez wątpienia jest zakup Semira Stilicia.

– Dziś uzgodniliśmy wszystkie warunki indywidualnego kontraktu zawodnika, jak i dopięliśmy transfer definitywny zawodnika z klubu Zeljeznicar. Kontrakt podpisaliśmy na 4 lata – mówi Dyrektor Sportowy Lecha, Marek Pogorzelczyk.

Stilić ma 21 lat, w lidze Bośni i Hercegowiny zadebiutował w sezonie 2004/05. Przez pierwsze dwa lata w składzie pojawiał się sporadycznie. Jednak już w sezonie 2006/07 zagrał w 12 meczach i strzelił 7 bramek. Tegoroczne rozgrywki były dla niego jeszcze bardziej udane, gdyż na boisku pojawił się już 21 razy i strzelił 10 bramek. Semir jest uznawany za największą gwiazdę młodego pokolenia w Bośni. Pozyskaniem zawodnika zainteresowany był m.in. Arsenal Londyn, ale w Anglii miałby problem z uzyskanie zgody na pracę. Stilić był też podobno przymierzany do Dinama Zagrzeb. - Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się go ściągnąć do Poznania. Mieliśmy okazję przyjrzeć się jego umiejętnościom. Gra w środku pomocy, jest zawodnikiem ofensywnym, dobrze gra lewą nogą. Jest świetnie wyszkolony technicznie, ma też niezłe uderzenie, do tego wciąż jest bardzo młodym, a już doświadczonym zawodnikiem - mówi Pogorzelczyk.


Do Poznania wrócił też Paweł Linka.

Paweł Linka ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Odrze Wodzisław. Teraz wraca do Kolejorza i ma zamiar powalczyć o miejsce w składzie. - Niestety nie wszytko w Wodzisławiu potoczyło się tak jak planowałem i grałem niewiele - mówi Linka - Teraz przez te pierwsze tygodnie będą starał się pokazać z jak najlepszej strony, aby przekonać do siebie trenera Józefa Młynarczyka.

Te wzmocnienia naprawdę mogą w bardzo znaczący sposób pomóc Lechowi,w osiągnieciu dobrych wyników w PUEFA.

A w innych klubach co taka cisza??

Skull napisał(a):Iwanski w Legii ,jaka cisza? Rolling Eyes Laughing


Akurat o Legie mi nie chodziło. :wink:


- Skull - 19-06-2008 11:55

ziomo napisał(a):A w innych klubach co taka cisza??

Iwanski w Legii ,jaka cisza? :roll: :lol:

Widze że Lech naprawde ma ochote powalczyc z Wisła,bo na walke z Legią są już gotowi,co pokazali w tym sezonie.
A Piotr ile jeszcze ma grac w Poznaniu?


- Zashi - 19-06-2008 14:23

Skull napisał(a):A Piotr ile jeszcze ma grac w Poznaniu?

Tez mnie to zastanawia. Reiss kiedys był bardzo dobry, ale teraz powiedzmy sobie szczerze, niech zakonczy kariere. W nadchodzacym sezonie pewnie bedzie grzał ławe głownie, bo lepszy jest Rengifo, a Smuda lubic cos grac na 1 na szpicy. No chyba, ze na siłe Franek da go na inne miejsce. Wole nie.

Skull napisał(a):Iwanski w Legii ,jaka cisza?

To i tak nic Legii nie da Tongue Trzeciez miejsce max :wink:


- Pejter - 19-06-2008 18:06

Zashi napisał(a):Tez mnie to zastanawia. Reiss kiedys był bardzo dobry, ale teraz powiedzmy sobie szczerze, niech zakonczy kariere.

Jak dwa sezony temu strzelał bramki na zawołanie i był gwiazdą zespołu to nie było ani słowa o jego odejściu Big Grin


- ziomo - 19-06-2008 18:07

Cytat:Jak dwa sezony temu strzelał bramki na zawołanie i był gwiazdą zespołu to nie było ani słowa o jego odejściu Very Happy

Ja tam wole,żeby Piotrek został.Jego doświadzenie może się przydać w Pucharze Uefa.


- WoLaK - 19-06-2008 18:32

ziomo napisał(a):Ja tam wole,żeby Piotrek został.Jego doświadzenie może się przydać w Pucharze Uefa.
a tak dokładnie w jaki sposób ?


- woyteq - 19-06-2008 18:35

Reiss to zywa legenda Lecha, poki biega i strzela powinien tam siedziec.


- ziomo - 20-06-2008 08:30

Cytat:a tak dokładnie w jaki sposób ?

Po 1 Woyteq Ci do ładnie wytłumaczył,a po drugie,Reiss moze wejść z ławki gdy drużynie nie będzie szło,swoim doświadczeniem pomóc zespołowi,po za tym mogą być rzuty karne.


- Zashi - 20-06-2008 09:54

ziomo napisał(a):po za tym mogą być rzuty karne.

Niemożliwe. Lech dostanie z 2-3 bramki w regulaminowym czasie gry. Tak juz jest z polskimi klubami. Teraz Wisła jest bardzo "zachodnia". Wieksze pieniadze tam wchodza itp. wiec ma małe szanse.

woyteq napisał(a):Reiss to zywa legenda Lecha, poki biega i strzela powinien tam siedziec.

No w poprzednim sezonie to raczej biegał, a nie strzelał...


- Skull - 20-06-2008 11:32

Nie wydaje mi sie aby Lech postąpil mądrze puszczając Zająca do Ruchu,tzn odszedl za free bo mu sie kontrakt zwinął,ale powinni zaproponowac mu roczne przedluzenie,bo swoją grą zaslugiwal na to :roll:


- Morgan - 20-06-2008 12:50

sęk w tym że zaproponowali ale Zając żądał trzykrotnie dłuższej umowy na którą Lech nie mógł sobie pozwolić (co zresztą nie dziwi). Taką umowę był w stanie zagwarntować Ruch więc Zając będzie grał w Chorzowie. Nie wiem tylko czy na dłuższą metę jest to dobre rozwiązanie, o ile nadchodzący sezon Zając może grać jeszcze na odpowiednim poziomie, o tyle w kolejnych, gdzie wraz z wiekiem coraz gorzej będzie z jego głównym (jedynym) atutem czyli szybkością, Ruch może mieć w jego osobie balast. No cóż zobaczymy jak to będzie.


- ziomo - 20-06-2008 13:09

Skull napisał(a):Nie wydaje mi sie aby Lech postąpil mądrze puszczając Zająca do Ruchu

Lech ma przecież od niedawna niejakiego Sławomira Peszkę,który w Sowim debiucie odrazu zapakował bramkę,tyle tylko,ze Lech przegrał 1-2 z Rosyjską drużyną Amkar Perm.

Lech Poznań - Amkar Perm 1:2


Bramki: 42. Peszko (Lech) - 55. Sikimić, 57. Kliszev (Amkar)

Widzów: 300

Żółta kartka: Ahmiedziawev (Amkar)

Lech I połowa: Kotorowski - Kikut, Bosacki, Wojtkowiak, Djurdjević - Peszko, Injać, Bandrowski, Wilk - Kononowicz, Reiss.

Lech II połowa: Linka - Kucharski, Bosacki, Wojtkowiak, Djurdjević (62. Kadziński) - Peszko (66. Machaj), Scherfchen, Bandrowski, Cueto - Kononowicz, Białożyt.

Amkar I połowa: Szumajlov - Sieriakow, Czeriewczikov, Biłerukov, Gal, Piejew - Drincić, Dumević, Starkov, Zilajew, Injać.

Amkar II połowa: Szumajlov - Ahmiedziawew, Czeriewczikov, Biłerukov, Eliawa, Piejew, Milewawowić, Sikimić, Grisziw, Wełkew, Kliszew.


- Zashi - 20-06-2008 13:23

ziomo napisał(a):
Skull napisał(a):Nie wydaje mi sie aby Lech postąpil mądrze puszczając Zająca do Ruchu

Lech ma przecież od niedawna niejakiego Sławomira Peszkę,

No i ch** z tym!! Tak naprawde nie wiadomo jak ten Peszko gra. A Zając to był jeden z najlepszych skrzydłowych w lidze. Gdy zaczynał bieg to mało kto go dogonił, a teraz bedzie grał w przeciętnym Ruchu... Jesli Lech nie zmieni swojej polityki wobec graczy to niedoczekam sie mistrzostwa w najblizszych 10 latach albo nawet lepiej....