Redcafe.pl - Manchester United Forum
Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Archiwum ogólne (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy (/showthread.php?tid=1630)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Intel - 19-05-2014 21:57

Następcą wyrzuconego z klubu Davida Moyesa zostanie, po zakończeniu pracy z reprezentacją Holandii, Louis van Gaal. 63-letni szkoleniowiec podpisze 3-letni kontrakt, zaś jego asystentem będzie Ryan Giggs. Czy pierwszy w historii Manchesteru United trener spoza Wysp Brytyjskich podoła zadaniu odbudowy potęgi? Czy skutecznie przygotuje nowy grunt pod nową erę w historii najbardziej utytułowanego angielskiego klubu?

Zapraszam do dyskusji!



RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - kaka - 20-05-2014 10:33

Wrzucam dwie fotki bez komentarza:

[Obrazek: 2lnuxxd.jpg]

[Obrazek: 2639d3p.jpg]

Resztę pozostawiam waszej wyobraźni. Smile


RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Foster - 20-05-2014 14:53

W końcu oficjalnie potwierdzono to o czym tak naprawdę wszyscy już wiedzieliśmy. Po ostatnim fatalnym sezonie w mojej opinii nic gorszego nas już spotkać nie może. Choć LVG nie był moim faworytem, to z delikatnym optymizmem patrzę w przyszłość. Jestem przekonany, że Holender to odpowiedni człowiek do budowy fundamentów nowego Manchesteru United.

Z pewnością czeka nas kilka ważnych zmian, część zawodników ostatecznie odejdzie, a niektórzy mogą zaskoczyć. Mam nadzieję, że zmiany obejmą przede wszystkim styl gry zespołu, który już od jakiegoś czasu jest przynajmniej krok za europejską czołówką. Chciałbym oglądać, szybkie, efektywne i efektowne United, które bardzo dobrze operuje piłką.

Teraz pozostaje nam czekać na wykonanie zadania domowego przez Eda i tego tak naprawdę boję się najbardziej. W głowie ciągle mam zeszłoroczną wtopę. Mam nadzieję, że tym razem będziemy działać zdecydowanie i przede wszystkim skutecznie. Boje się też, że jak rok temu Ed oferował śmieszne pieniądze za niektórych zawodników, tak tym razem kilka razy może słono przepłacić.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale bez wątpienie czeka nas gorące lato, podczas którego będzie zalewani lawiną plotek. Mam nadzieję, że przynajmniej 2 transfery uda się przeprowadzić jeszcze przed MŚ tak byśmy wiedzieli na czym stoimy.


RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Szymcio - 28-05-2014 20:50

Jakby kogoś interesowało - zebrałem kilka informacji o LvG, usystematyzowałem je i postanowiłem się nimi z Wami podzielić. Można ten tekst znaleźć również na manusite w charakterze felietonu. Smile

Kim jest Louis van Gaal? Jak może wyglądać jego kariera na Old Trafford? Co uważa za kluczowe? Czego wymaga od zawodników? Jak wygląda jego podejście do najważniejszych zasad taktycznych? Oto zarys tej barwnej, dziwnej i wielowymiarowej postaci spisany w oparciu o rozmaite noty biograficzne, poradniki trenerskie i artykuły.

Z góry uprzedzam, że w swoim felietonie pragnę skupić się przede wszystkim na dobrych stronach holenderskiego menedżera.

Ciekawostki, kariera

Van Gaal nie jest całkiem normalny, to oczywiste. Holendrzy mówią o nim, że jest nie tylko trenerem, ale i człowiekiem "ekstremalnym". Na przykłady dla pierwszego określenia nie będziemy musieli długo czekać, bowiem selekcjoner Oranje nie waha się odsuwać od składu dotychczasowych gwiazd, wpada w konflikty z doświadczonymi zawodnikami, a od wszystkich wymaga absolutnego posłuszeństwa. Z drugiej strony gdy swego czasu poproszono go o pomoc finansową dla fundacji charytatywnej zajmującej się leczeniem chorych na zanik mięśni dzieci powiedział wprost, że 20 tysięcy euro i tak nic nie zmieni. Pogadał więc z kilkoma znajomymi osobami i zebrał na ten cel 2 miliony.

Katalońscy fotoreporterzy z czasów przygody Louisa z Barceloną daliby się pokroić o miejsce tuż za ławką rezerwowych by móc uwiecznić z bliska notatnik menedżera. Dlaczego? Nie znajdziecie w nim zapisków typu: "Grajcie na Wawrzyniaka, on jest cienki." Zamiast tego widnieją w nim przede wszystkim trójkąty, kółka i inne figury geometryczne - dziwaczny szyfr szalonego eksperymentatora który tylko on sam rozumie i który jest podstawą jego pracy.

Wie jak pachnie niewdzięczność. Rivaldo stwierdził, że gra pod jego wodzą jest zbyt wyczerpująca, a barcelońska prasa wykorzystała te słowa szkalując holenderskiego taktyka aż do czasu jego odejścia z Dumy Katalonii. Szkoda tylko, że ten sam Rivaldo właśnie za czasów van Gaala osiągnął szczyt swojej formy... Nie udało mu się zrealizować swojego celu w wielkiej Barcy, gdzie nie rozumiano jego założeń, wymagań i przyzwyczajeń. Po raz kolejny pokazał swój charakter odmawiając przyjęcia wielomilionowej odprawy. Po prostu opuścił Camp Nou. Z dumą.

Z reprezentacją Holandii którą następnie kierował nie udało mu się zakwalifikować na Mundial w Korei i Japonii który odbywał się w 2002 roku. W kuluarach mówiło się o tym, że przeciwko jego metodom protestowali i buntowali się wyjadacze, stara gwardia Oranje. Kto ją tworzył? Ukochani przez van Gaala juniorzy z Ajaxu z którymi podbił Europę, z których zrobił wybitnych piłkarzy. Ci sami zawodnicy których nauczył wszystkiego od podstaw, których wyszkolił i którym zaufał odwrócili się od niego kilkanaście lat później. Można się spodziewać jak wielki był to wstrząs dla mentora którego wyciągniętą rękę odrzucili jego dawni podopieczni. Nic więc dziwnego, że przy kolejnej przygodzie z Barceloną również nie podołał nadmiernej presji, ostrzałowi mediów i niesnaskom w zarządzie.

Swoją pozycję odbudował w AZ Aalkmar. Po raz kolejny wyszło na jaw, że LvG najlepiej czuje się tam, gdzie ma wokół młode, chłonne głowy, wsparcie zarządu i olbrzymią władzę. To co zrobił z tym zespołem jest postrzegane w Holandii jako jawny cud. W 2007 roku przegrał tytuł w ostatniej kolejce ligowej, walcząc ramię w ramię z przeciwnikami mającymi budżet dwu i trzykrotnie większy. Rok później, pomimo sprzedania Szoty Arweładze i Danny’ego Koovermansa, którzy mieli udział przy 55 golach dla AZ zdobył upragnione mistrzostwo - pierwsze od 28 lat mistrzostwo którego triumfatorem nie był ktoś z wielkiej trójki: Ajaxu, PSV czy Feyenoordu.

Z Bayernem w pierwszym roku swojej pracy zdobył Mistrzostwo, puchar ligowy i dotarł do finału Ligi Mistrzów. W kolejnym został zwolniony z powodu słabych wyników. Sinusoida - czy ktoś zna lepsze określenie dla kariery szalonego geniusza z Holandii?

Taktyka, pomysły, styl

"Bądź w szatni pół godziny przed treningiem, nie jedz posiłków w samotności, nie czytaj gazet w dniu meczu" - to niektóre ze złotych myśli Louisa. Myli się ten który twierdzi, że jest wyłącznie odpychającym dziadygą traktującym piłkarzy jak roboty. Od zawsze powtarza, że najistotniejsze jest to, by każdy w klubie czuł się komfortowo. Gdy trenował Ajax najważniejsze dla drużyny były poniedziałki i czwartki: po weekendzie wraz z całą kadrą omawiał miniony tydzień - nie tylko ostatnie ligowe spotkanie, ale też prywatne problemy chłopaków. Każdy mógł mówić szczerze, to kształtowało pozytywne relacje w klubie. W czwartki rozmawiali o nadchodzącym rywalu: i tutaj wszyscy mieli prawo wygłosić własną, dosadną opinię, a van Gaal potrafił w całej swej arogancji wziąć je pod uwagę.

Dużo mówi się o nowatorskich pomysłach van Gaala - o jakich konkretnie? O tym co zrobił z Ajaxem można napisać tomy. W tamtych czasach mało kto wiedział czym jest futbol totalny, on wyszlifował go do perfekcji. Budowanie akcji od inteligentnych obrońców, poprzez błyskotliwych pomocników, aż do skutecznego napastnika. Gra na jeden kontakt, pressing. Dziś dużo mówi się o piłkarzu w typie "dziesiątki". Teraz to norma, prawda? We wczesnych latach 90. niewielu trenerów miało pojęcie o tym cóż to za wymysł - van Gaal wiedział. Ustawienie Jariego Litmanena między formacjami pomocy i ataku było szokiem dla rywali i wodą na młyn przy atakach Ajaxu. Co ważne, jest to trener który z typową dla Holendrów oceną smaku stara się grać pięknie, widowiskowo, nie męczyć kibiców. Mówi wprost, że piłkarze powinni zadowalać swoją grą fanów, a fani są zadowoleni kiedy oglądają futbol ofensywny.

LvG w AZ osiągnął gigantyczny sukces dzięki temu, że miał do dyspozycji (znów!) grupę młodych, żądnych wiedzy i gry chłopaków. Gdy przychodził do klubu w składzie były spore nierówności, np. trzech prawych pomocników i tylko jeden lewy obrońca. Holender, dzięki zawodnikom których uważa za najważniejszych jeśli chodzi o wyniki drużyny (trener jest na drugim miejscu) i własnym pomysłom potrafił zaradzić owym dysproporcjom. I to z jakim skutkiem.

Defensywa

Wiele mówiło się o fatalnym stylu gry United, gdzie odległości między zawodnikami były wprost kuriozalne. Van Gaal uważa, że odległości te nie mogą być większe niż 5-10 metrów, zwłaszcza podczas zakładania pressingu, aby rywalowi trudniej było przenieść futbolówkę w strefę która jest w twojej drużynie luźniejsza. Nie jest zwolennikiem klasycznego 4-4-2 bowiem jak sam mówi, taka formacja powoduje, że na boisku są tylko trzy linie działań (sztywno: obrona-pomoc-atak). Według Holendra coś podobnego sprawia, że o wiele trudniej założyć pressing. W jego zespole linii musi być sześć (stoperzy-boczni obrońcy-dwóch środkowych pomocników-jeden ofensywny-skrzydłowi-napastnik), aby zawodnik mający aktualnie piłkę miał więcej opcji rozegrania, a przy próbie odebrania futbolówki nie trzeba było łamać linii (zagęszczenie jakiegokolwiek sektora boiska nie tworzy dziury w środku pola poprzez umiejętne przesuwanie się zawodników).

Sam mówi, że w teorii często wygląda to lepiej i łatwiej niż w rzeczywistości, a jeśli zawodnicy nie zrozumieją jego koncepcji ruchliwości, zamknięcia w danym obszarze boiska i ustawiania się - z cudownej taktyki wyjdą nici. Co ciekawe, Louis ogromną wagę przywiązuje do tego, aby gracze jak najlepiej znali się od strony czysto piłkarskiej: muszą znać wszystkie wady i zalety kolegów, by w razie niebezpieczeństwa wspomóc mniej zwrotnego, gorzej radzącego sobie z klepką, czy obdarzonego "jedną nogą" kolegę. To korzystnie wpływa na jakość ekipy i szlifuje dyscyplinę oraz inteligencję boiskową zawodników.
Jeśli chodzi o grę obronną, bardzo dużą rolę pełni w jego filozofii środkowy napastnik. Musi wiedzieć który ze stoperów rywali gorzej radzi sobie z piłką przy nodze aby zmuszać go do jej jak najczęstszego posiadania - tym samym odcinać od piłki lepszego technicznie środkowego obrońcę. W tym czasie partnerzy mają za zadanie nacisnąć "drewniaka" celem albo natychmiastowego odzyskania piłki, albo przechwycenia jej poprzez rozpaczliwe wybicie na aut lub na "naszą" połowę.

LvG nie lubi też długich uwalniających podań "do nikogo" wykonywanych pod presją. Zawsze wpaja zawodnikom, że akcje buduje się od tyłu, zawsze każe im tam (zresztą - nie tylko tam) grać po ziemi, szybko. Zdaje sobie sprawę, że może się to skończyć katastrofą, tym bardziej, że jego linia obrony najczęściej podchodzi wysoko co jest szczególnie niebezpieczne przy kontratakach.

Ofensywa

Technika zawodników - panuje przekonanie, że jej opanowywaniu poświęca więcej czasu na treningach niż przygotowaniu fizycznemu, przemyślane, szybkie podania, błyskawiczne przyspieszenie, szczególnie na skrzydłach. Ceni i jawnie faworyzuje zawodników których uważa za inteligentnych, którzy potrafią zrobić coś z niczego, którzy przewidują ruchy rywali. Preferuje futbol totalny, gdzie każdy wie jakie są jego zadania, gdzie każdy, nawet obrońca przy nadarzającej się okazji musi atakować z ogromną pasją. Reprezentacja Holandii którą prowadził w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Brazylii zdobyła 34 gole - więcej strzelili tylko Niemcy (36) - niemniej jednak nasi umiłowani sąsiedzi stracili 10 goli - o 5 więcej niż drużyna prowadzona przez nowego trenera United.

Wspomniane sześć linii ma pomagać kreatywnemu pomocnikowi. To on dzieli i rządzi. Dwóch CM-ów ustawionych za jego plecami nie jest odpowiedzialnych za rozgrywanie. Oni mają przede wszystkim zabezpieczać swoją strefę, podchodzić do atakujących kolegów dając im opcję do rozegrania. Według van Gaala cofnięci pomocnicy nie są od rzucania kluczowych podań. Nie znaczy to jednak oczywiście, że ich rzucać nie mogą.

Płynne przemieszczanie się piłki między formacjami, swobodne wychodzenie z obrony do ataku, szybkie flanki, inteligentna centrala, napastnik nieskoncentrowany wyłącznie na golach - słowem futbol totalny. Z tego znani są holenderscy trenerzy i tego też uosobieniem jest następca Davida Moyesa.

Na koniec słynny żart. Czym się różni van Gaal od Boga? Bóg wie, że nie jest van Gaalem...


RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Silvan - 29-05-2014 14:04

Chylę czoła, że chciało Ci się to wszystko ogarnąć. Warto przybliżyć postać van Gaala, zwłaszcza młodszym kibicom. Chyba miałem już okazję przeczytać większość tekstów źródłowych, ale to w niczym nie przeszkadza. A co do van Gaala, mam nadzieję, że wypali i podniesie ten zespół z kolan, ale tak czy owak raczej będziemy go mieli już dość po drugim sezonie.


RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Loverboy - 03-06-2014 10:44

Hmm.... rozpisałem sobie mniej więcej to jakby mogło wyglądać. Zasługi LvG zmuszają do szacunku dla tego wielkiego człowieka w futbolu. Myślę, że dzięki niemu United znów wróci do gry o mistrzostwo. Jeżeli nie poradzilibyśmy sobie w pierwszym sezonie, to jest dopiero kłopot. Poprzedni straciliśmy wraz z Moyesem. Liczę, że zaczniemy z przytupem i zakończymy z jak najwyższą lokatą końcową.


RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Ruuuuuuuuuud - 12-06-2014 09:55

"AND THE MOST IMPORTANTLY...HE ALWAYS MAKE US BELIEVE" - to oczywiście o Fergusonie. Tego właśnie oczekuje po LvG, tego czego nie doświadczyłem za Moyesa. Nie chcę już więcej siadać przed telewizorem i myśleć czy dzisiaj będzie kompromitacja, czy może jednak nie, przed derbami z City chcę myśleć o zwycięstwie, nie o uniknięciu bęcków. Temat Moyes poleciał na szczęście do archiwum, bo ja nie mogłem czytać, że "szkoda, że mu nie poszło", "życzę mu jak najlepiej". Ja tak nie mogę, wręcz odwrotnie, życzę mu jak najgorzej w trenerce. Tak jak Ferguson mówił, że nigdy nie zapomnimy kibicom Sunderlandu, tak ja nigdy nie zapomnę Moyesowi tych wypowiedzi o starym i słabym składzie z którym nawet Ferguson miałby problemy, albo tej błyskotliwej wypowiedzi o dążeniu do poziomu prezentowanego przez City. Zrozumiałbym słabe wyniki (chociaż 7 miejsce i kompromitacja w krajowych pucharach to jest tragiczny wynik), ale nie ośmieszanie klubu na co drugiej konferencji prasowej. Moyes w ciągu roku zniszczył mentalność zawodników, zniszczył zespół, zniszczył historię.




Czego chciałbym jeszcze od van Gaala? Życzeniowo to gry skrzydłami, czyli także kupna skrzydłowych z prawdziwego zdarzenia (tylko nie Sancheza Sad ). Ale jak będzie naprawdę, jaki ma pomysł na zespół to wie tylko on. Dlatego tym bardziej czekam na początek sezonu, bo jestem ciekaw jakie ustawienie wybierze Holender. Jak zmieści w jednej jedenastce Roo i Robina, co zrobi ze skrzydłami, co zrobi ze środkiem pola, co zrobi ze środkiem obrony. Pytań jest mnóstwo, a na odpowiedzi trzeba będzie niestety długo poczekać Sad


RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Silvan - 12-06-2014 11:33

Nie wiem skąd nagle to roztrząsanie bezsprzecznej klęski Moyesa w United. Większość tego co napisałeś to prawda, ale na ten temat serio powiedziane/napisane zostało już chyba wszystko. Może lepiej to już zostawić, przynajmniej do czasu gdy van Gaal zacznie działać, bo porównań nie będzie się dało uniknąć i to jest naturalne. O magnetyzm i charyzmę LvG jestem spokojny, o jego bezbolesne wejście do angielskiego footballu już nie do końca.

Wobec braku przed-mundialowych transferów, powoli oswajam się z myślą, że może nawet do połowy lipca sytuacja personalna, a tym bardziej nowy styl gry zespołu pozostanie jedną wielką niewiadomą, jest to sytuacja dla kibiców United wręcz abstrakcyjna wiedzieć tak niewiele o kierunku w jakim zespół podąża, ale tak widać ma być. Obecnie przygotowuję się przede wszystkim do oglądania spotkań Holandii na MŚ i będę zwracał szczególną uwagę na to kogo i jak ustawia nowy trener United, potem pewnie będzie przesadne analizowanie tego materiału do granic absurdu, ale może będzie to jakiś sposób na zabicie wakacyjnej nudy w oczekiwaniu na nowy sezon ligowy w Anglii Tongue


RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Under - 12-06-2014 15:42

Zagadką jest dla mnie jaką formacją będziemy grali. Póki co mamy 3 napastników, 3 ofensywnych pomocników, 1 środkowego i 0 skrzydłowych. Nie wiem jak LVG zmieści w składzie Roo i RVP. Widzę Rooney'a jako środkowego w 4-3-3, tylko pytanie, czy uda się go zdyscyplinować na tyle, żeby mógł tam grać.

W takim 4-3-3 to może nawet Welbeck przypominałby piłkarza...


RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Silvan - 16-07-2014 10:20

Louis van Gaal dzisiaj wreszcie pojawi się w Manchesterze i po długim okresie wyczekiwania oficjalnie obejmie klub z Old Trafford. Pomijając opóźnienie spowodowane MŚ trzeba zaznaczyć, że jest to świetny czas dla Holendra na objęcie posady trenera Manchesteru United z paru względów.

Po jednym z najgorszych sezonów w najnowszej historii klubu kibice spokornieli i zaczęli zdawać sobie sprawę, że kadrowo i taktycznie zespół United jest daleko za czołówką ligi. Fatalny sezon Davida Moyesa miał pewien niekoniecznie negatywny efekt uboczny, mianowicie dość mocno zdystansował erę sir Alexa Fergusona i powstała swoista śluza bezpieczeństwa wobec teraźniejszości. Nie minęło wcale tak wiele czasu od odejścia sir Alexa, ale nikt już nie mówi o cieniu Fergusona, o legendzie, której nie da się powtórzyć itp. Wszyscy patrzą wyłącznie w przyszłość w dodatku z niemałą ekscytacją. Sytuacja byłaby zupełnie inna gdyby LvG obejmował drużynę bezpośrednio po Fergusonie. Kolejny aspekt działający na korzyść nowego trenera United również ma bezpośredni związek z poczynaniami Davida Moyesa. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że drużyny Fergusona już nie ma, nie zostało z niej praktycznie nic. Efekt spalonej ziemi i brak oczekiwań, co do kontynuacji jakiejś filozofii, czy roli pewnych zawodników w drużynie to znowu idealna sytuacja dla Louisa van Gaala, który jak wiadomo uwielbia budować swoje drużyny od podstaw i teraz dostanie taką szansę, przy pełnym wsparciu klubu, który miejmy nadzieję nadal będzie wykazywał aktywność transferową i zrealizuje cele wyznaczone przez Holendra.

Oczywiście łatwo przy tym wszystkim zapomnieć, że Louis van Gaal wcale nie był idealnym kandydatem na trenera United. Większość kibiców, wliczając autora tego wpisu mocno preferowała Jurgena Kloppa, który mógłby być trenerem na lata, ale wobec braku takiej możliwości i bardzo trudnej sytuacji w drużynie zerwanie z filozofią długoterminowych projektów i powierzenie drużyny takiemu utalentowanemu wyjadaczowi jak van Gaal jest kapitalnym ruchem ze strony United. Wierzę, że trzy lata wystarczą Holendrowi żeby poukładać tą drużynę i stworzyć stalowe fundamenty na przyszłość. Welcome to Old Trafford King Louis!


RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - michal85 - 16-07-2014 17:04

To nie chodzi o spokornienie, tudzież o zrozumienie, że kadrowo rzekomo jesteśmy/byliśmy(?!) za czołówką ligi. Trudno oczekiwać cudów jeśli drużyna traci kręgosłup - na boisku i w szatni. LvG jest świetnym fachowcem, ale nie cudotwórcą dlatego każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że sprzątanie po nieudolnych rządach swojego poprzednika może chwile potrwać.

Ekscytacja jest wielka, bo po roku czasu mamy w końcu odpowiedniego człowieka.


RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Under - 16-07-2014 20:36

Mamy najlepszego bramkarza i najlepszych napastników a do tego wywaliliśmy ponad 60 dużych baniek.
TOP4 to obowiązek.


RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - allfanmu - 16-07-2014 21:20

Czyli nie będziemy tracić bramek, będziemy je tylko strzelać i w sumie już kupiliśmy sobie to mistrzostwo. Czasami prostota myślenia mnie przeraża.

Po tym co zobaczyłem na MŚ w wykonaniu ekipy Holandii przekonuje mnie. Widać było pressing, zaangażowanie i jeżeli to wniesie van Gaal, to będę ukontentowany. Oczywiście mógłby też zabrać ze sobą jakiegoś reprezentanta. Teraz wbić się w TOP4 będzie trudno, bo reszta ekip nie odpuszcza na rynku transferowym.

Stawiam przed Holendrem ambitne, ale moim zdaniem do zdobycia, zadanie jakim jest powrót do najlepszej czwórki. Jeżeli współpraca zaskoczy to nawet oczekuję wicemistrzostwa i wyżej. Tak, wiem, że po zeszłym sezonie jest to dosyć odważna propozycja, ale nazwisko zobowiązuje i wymagam od van Gaala więcej. Czyli z ostatnim zdaniem zgadzam się z kolegą wyżej co mnie trochę szokuje.

Chciałbym zobaczyć może przede wszystkim iskrę, której momentami brakowało w poprzednim sezonie. Lepszą dyspozycję piłkarzy o potencjale, który dwa lata temu wygrał z taką przewagą ligę. Jest jeden problem. Z tamtego składu poodpadały wielu piłkarzy. To co musi zrobić van Gaal to stworzyć drużynę, która będzie miała charakter. Wojowników, którzy będą wiedzieć, że u siebie nie tracimy punktów, w sytuacjach trudnych dajemy z siebie 110% a gdy zdarzy się wpadka, to ją naprawiamy w kolejnym meczu w przekonywującym stylu. Jak to Luis osiągnie nie wiem, ale już widać, że podejmuje kroki w tym kierunku zaś sam jest profesjonalistą, zaangażowanym człowiekiem i zorientowanym na cel. Może nawet obejrzę jakieś mecze przedsezonowe w tym roku, bo to wyczekiwanie do nowego sezonu jest coraz większe.

E:
Jest też nagranie z pierwszego treningu. W nim mało znanych twarzy, dużo dziwnych ćwiczeń i beznadziejna muzyka w tle:





RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Tomassen - 16-07-2014 22:42

Ja również po Mundialu jestem spokojny. Moim zdaniem to właściwy człowiek na właściwym miejscu, wie, co robi (w przeciwieństwie do Moyesa).
Silvan napisał(a):Sytuacja byłaby zupełnie inna gdyby LvG obejmował drużynę bezpośrednio po Fergusonie.
Inna na pewno, ale moim zdaniem LvG nie dałby pożreć się mediom tak jak Moyes. Myślę, że zostawiłbym całą tę paplaninę o spuściźnie Fergusona pismakom, a sam zająłby się bez reszty drużyną. I tak też chyba uczynił, odpuszczając sobie wakacje. Jestem optymistycznie nastawiony i myślę, że pierwsza czwórka to realny cel. Wink


RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - allfanmu - 18-07-2014 19:02

Sky Sports zestawiło fragmenty pierwszych konferencji prasowych poFergusonowych trenerów:

http://www1.skysports.com/watch/video/9386177/louis-van-gaal-v-david-moyes#ooid=hvd2IybzrOmiD4KrAPSbcJV4mbnwhh10

Niestety nie będzie miniaturki.