Redcafe.pl - Manchester United Forum
Orange Ekstraklasa - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2005/2006 (/forumdisplay.php?fid=33)
+---- Wątek: Orange Ekstraklasa (/showthread.php?tid=249)



- Zashi - 02-08-2007 18:04

Fokus - jestes fanem Lecha? Jak tak to witam w klubie :wink:

A jest inna informacja: Zagłebie Sosnowiec zostanie zdegradowane w przyszlym sezonie. Teraz bedzie jeszcze -5 pkt i kara pieniezna. Moim zdaniem glupio postepuja, bo Sosnowiec nie ma juz o co grac jesli i tak spadnie. Chyba, ze bedzie tak: Ostatnie lub przedostatnie miejsce i spadek do nizszej ligi + kara degradacji - czyli 3 liga. Jesli tak to ma o co grac.


- Fokus - 02-08-2007 18:22

Zashi napisał(a):Fokus - jestes fanem Lecha? Jak tak to witam w klubie

Taak. Smile

Jak jesteśmy przy Lechu warto nadmienic, że na dłuższy czas ze składu wypadł Bartosz Bosacki. Bosy będzie pauzował 6-8 miesięcy, a był on próbowany z konieczności przez Smudę na lewego obrońce, a przy jego kontuzji i absencji Djurdjevića, na lewą stronę obrony przesuwany będzie znowu Wilk, co mnie martwi, gdyż nie będzie w stanie pokazac swojego potencjału w ofensywie. :?


- KanT - 03-08-2007 14:30

Uwaga, bo ja sie wypowiem o Groclinie teraz :mrgreen:

Mówiąc tak całkiem serio, to naszła mnie chwila refleksji ostatnio i moim zdaniem odejście trenera Skorży to najgorsze z możliwych rozwiązań dla tego klubu. Ten facet naprawdę ma w głowie poukładane. W ubiegłym sezonie Grodzisk był bardzo silny. Dlaczego? Ano dlatego, że trener Maciej umiejętnie ustawił drużynę. To nie przypadek, zobaczycie, że Wisła Kraków w lidze będzie wiodła prymat (i nie mówię tego dlatego, iż jestem ich fanem) Smile


- marcelo - 03-08-2007 14:43

KanT napisał(a):Mówiąc tak całkiem serio, to naszła mnie chwila refleksji ostatnio i moim zdaniem odejście trenera Skorży to najgorsze z możliwych rozwiązań dla tego klubu. Ten facet naprawdę ma w głowie poukładane.

No i tutaj muszę ci przyznać 100% racji, bo Skorża to obecnie jeden z najlepszych polskich szkoleniowców, a że jest jeszcze młodym trenerem, to za kilka/kilkanaście lat może nawet dostawac oferty pracy nie tylko z Polski, ale także z zagranicy,jak to jest w przypadku chyba najlepszego trenera z kraju nad Wisłą- Henryka Kasperczaka.

No a już dziś rusza druga kolejka ekstraklasy i w końcu zobaczymy na co stać w tym sezonie krakowska Wisłę, która zmierzy się z Zagłębiem Lubin, to chyba najciekawszy mecz kolejki.


- zaga92 - 03-08-2007 21:13

Na inauguracje 2 kolejki OE Korona Kielce pokonala Lecha Poznan 1:0 po golu Ediego Andradiny. Lech bez Reissa mimo kilku sytuacji nie potrafil zdobyc bramki.


- Grzeho - 04-08-2007 21:19

Przed chwila zakonczyl sie pojedynek Mistrza Polski, Zaglebia Lubin, z Wisla Krakow. Biala Gwiazda zwyciezyla 1-0 dzieki bramce Pawla Brozka. Wisla rozgrywala dzis pierwszy mecz o punkty pod wodza Macieja Skorży. Bardzo podobala mi sie postawa Krakowian. Grali madrze, krotka pilka, czesto starali sie grac z klepki, co im wychodzilo. Zaglebie prawie nie istanialo, dzieki dobremu pressingowi ze strony Wisly. Dobrze zaprezentowali sie nowe nabytki Wisly: Niedzielan, Kosowski i Cwielong. Z taka gra Wisla ma duza szanse na mistrza, ale jest stanowczo za wczesnie, zeby prorokowac.


- Skull - 04-08-2007 22:35

Grzeho napisał(a):Zaglebie prawie nie istanialo

No dopiero pod koniec zaczeli cos grac,naciskac ,ale Pawełek wyłapywał wszystkie wrzutki. Wisła gra dużo pewniej niż w ostatnim sezonie,napewno będą walczyc o mistrza!
Sprowadzenie Niedzielana i Kosowskiego to moim zdaniem bardzo dobre posuniecie. Co do samego gola to tez przypadkowy po ładnej akcji Andrzeja ,Stasiak tak nie fortunnie wybija klatką że ta odbija sie od głowy napastnika Wisły i wpada pod nogi Brożka... Rui wszedl i pokazał sie z dobrej strony,szkoda ze niegrał od poczatku.


- Pejter - 04-08-2007 22:47

A Odra Wodzisław znowu w końcówce przesądziła o losach meczu. W ostatnich minutach jedynego gola w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec zdobył rezerwowy - Jakub Biskup. Ładnie - po dwóch kolejkach 4 punkty. Oby ta runda jesienna była lepsza od poprzedniej, bo gdyby nie świetna wiosna to wodzisławski klub grałby w tej chwili w drugiej lidze...


- Zashi - 05-08-2007 11:47

zaga92 napisał(a):Lech bez Reissa mimo kilku sytuacji nie potrafil zdobyc bramki.

Kilku sytuacji?! Przez wiekszosc meczu to Lech był strona atakującą. Niestety (w tym przypadku) nie zawsze liczy sie gra. Znowu głupi bład obronców Kolejorza, ktory zostął brutalnie wykorzystany przez Korone. Podobał mi sie Dawid Florian, ktorego Smuda sciagnal z Sandencji Nowy Sacz - wszedł pod koniec meczu i był groźny.


- Grzeho - 05-08-2007 11:50

Zashi napisał(a):Przez wiekszosc meczu to Lech był strona atakującą

Moim zdaniem mecz byl wyrownany i zaciety. Byly okresy, kiedy przewazal Lech i byly tez okresy, kiedy strona przewazajaca byla Korona.


Zashi napisał(a):Podobał mi sie Dawid Florian

Mi rowniez zaimponowal swoja postawa. Bez kompleksow wprowadzil sie na boisko i wniosl duze ozywienie w gre Kolejorza.


- zaga92 - 05-08-2007 11:51

Zashi napisał(a):Podobał mi sie Dawid Florian, ktorego Smuda sciagnal z Sandencji Nowy Sacz - wszedł pod koniec meczu i był groźny.

W Nowym Sączu musza miec dobra szkolke skoro kolejny ich gracz trafia do zespolu pierwszoligowego. Dawid Janczyk wyjechal do CSKA, a Maciej Korzym gra w Legii.


- Wojtek3 - 05-08-2007 11:54

zaga napisał(a):W Nowym Sączu musza miec dobra szkolke skoro kolejny ich gracz trafia do zespolu pierwszoligowego. Dawid Janczyk wyjechal do CSKA, a Maciej Korzym gra w Legii.

Sandecja co roku wypuszcza mlode talenty w Polske i w Europe. Dodac mozna, ze Janczyk i Korzym w wieku 16 lat byli na testach w Chelsea Londyn. Korzym gra teraz w mlodziezowce a Janczyk przebija sie do I reprezentacji.


- marcelo - 05-08-2007 16:36

Szkoda tylko, że taka mała jest ilość szkółek piłkarskich promujących młode talenty. Tutaj Sandecja, bramkarze się szkolą w Szamotułach, ale to ciągle mało, zwłaszcza, że z tych szkół zawodnicy zaraz trafiają do jakiegoś klubu z zagranicy i polskie kluby zbyt długo się nimi nie nacieszą, ale to już jest wielka wada naszej słabej ligi.


- zaga92 - 05-08-2007 20:21

I mamy koniec drugiej kolejki OE. Oto wyniki dzisiejszych meczow
Jagielonia- Groclin 1:3
Widzew- GKS 0:0
Górnik- Legia 0:3
Raczej bez niespodzianek, tylko pod katem meczow w Pucharze UEFA
martwi slaba postawa GKSu, ktory remisuje z przecietnym Widzewem. Liderem troszke niespodziewanie Legia, ale Wisla ma tylko 1 mecz rozegrany.
A tutaj podaje komplet wynikow drugiej kolejki 2 ligi.

ŁKS Łomża - GKS Katowice 1:2
Znicz Pruszków - Tiger Kmita Zabierzów 4:0
Śląsk Wrocław - Pelikan Łowicz 1:0
Stal Stalowa Wola - Podbeskidzie Bielsko Biała 0:3
Arka Gdynia - Warta Poznań 4:0
Tur Turek - Lechia Gdańsk 2:0
Piast Gliwice - Motor Lublin 3:2
Wisła Płock - Odra Opole 2:0
GKS Jastrzębie - Polonia Warszawa 2:2

A liderem beniaminek Znicz Pruszków.


- Pejter - 05-08-2007 23:31

Wojtek3 napisał(a):Korzym gra teraz w mlodziezowce

Nie wiem, czy sobie jeszcze pogra po tym, jak odmówił gry na MŚ U-20... Przynajmniej Leo zapowiadał, że u niego w reprezentacji już nie ma szans zagrać (i dwóch innych zawodników, którzy odmówili).