Redcafe.pl - Manchester United Forum
Orange Ekstraklasa - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2005/2006 (/forumdisplay.php?fid=33)
+---- Wątek: Orange Ekstraklasa (/showthread.php?tid=249)



- WoLaK - 11-12-2007 15:56

<a class="postlink" href="http://ekstraklasa.wp.pl/wiadomosc.html?wid=9475464&kat=32282&title=Wisla-bez-Kosowskiego">http://ekstraklasa.wp.pl/wiadomosc.html ... osowskiego</a>

Szczerze,Kosa mnie zaczyna troche denerwowac.Zaczyna zgrywac znowu wielka gwiazde i mysli,ze Wisla bez niego sobie nie poradzi.Wislacy w tym seoznie pokazali,ze bez Kamila potrafia wygrywac.Z jednej strony deklaruje jakim to waznym klubem jest dla niego Wisla,a z drugiej od strony odstawia takie cyrki z tym kontraktem od kilku miesiecy.Nie wiem tylko na co liczy ? W OE nikt mu raczej wiecej niz Wisla nie da,a jego przygody za granica pamietamy chyba.


- ziomo - 11-12-2007 17:29

No to się "Kosa" ośmieszył.On myśli ze wszyscy będą za nim w Krakowie tęsknić,a tak nie jest(Skorża jest jednym z nielicznych).


- Marek - 11-12-2007 19:04

Ta sytuacja powinna sie jak najszybciej zakonczyc, bo jest po prostu smieszna. Kamil ubzdural sobie, ze jest najlepszym zawodnikiem Orange Ekstraklasy i wyobraza sobie, ze kazdy chce placic za niego ogromne pieniadze. Oczywiscie jest on doskonalym graczem, ktory na pewno wyroznia sie wsrod reszty zawodnikow, ale bez przesady. Kazdy jest do zastapienia. Bo przeciez my takze balismy sie po stracie Beckhama, czy tez Ruuda, a obaj panowie zostali zastapieni swietnymi, mlodymi graczami. Tak samo jest z Kosą. Oczywiscie, ze wolalbym go ogladac na krajowym podworku niz zeby tulal sie po 2/3 ligach europejskich, poniewaz bardzo przyjemnie oglada sie jego wspolprace zwlaszcza z Zienczukiem, ale jestem pewien, ze jest wielu mlodych zawodnikow o mniejszych wymaganiach finansowych niz Kamil. Szkoda, ze tak ukladaja sie pozaboiskowe sprawy Kosy, bo niewatpliwie jest on przykladem dla wielu zawodnikow, a w tym przypadku najlepszego przykladu mlodym adeptom nie daje...


- ziomo - 03-01-2008 18:41

Transferowe okienko w Polsce czas zaczać,a wraz z tym spekulacje na temat wzmocnien i osłabień klubów z Polski.

Do Lecha na 95% przychodzi Arboleda,który moze być dobrym wzmocnieniem defensywy Kolejorza.Sam zawodnik Zagłebia mówi,że w Zagłebiu źle się czuje.Podobno po meczu Zagłebie-Lech.Manuel podszedł do Smudy i powiedział MU,że chce iść do Lecha.

Mówi się również,ze Jacek Krzynówek ma przejść do Wisły z Wolsburga.Gdyby tak sie stało byłby najwięcej zarabiającym zawodnikiem w Orange Ekstraklasie.Zarabiałby podobno aż 700 tys.euro.

Więcej w Fakcie... :lol: :lol:


- bela - 03-01-2008 20:43

Taa takie bajki to wszędzie sieją Tongue Przejście Arboledy do Lecha jest bardzo prawdopodobne ale transfer Krzynowka do Wisly ?- czarno to widze

Jacek ma oferty z wielu innych mocniejszych zespolow w ktorych powinien grac w pierwszym skladzie ( jasne w Wolsburgu tez niby mial grac ^^) A po drugie ciekawe czy Wisłe bedzie na niego stać :roll:

Cytat:Więcej w Fakcie...

Z faktu to ty sie duzo dowiesz ...;P Wcale jak z hiszpańskich gazet sportowych .. ;>


- WoLaK - 03-01-2008 21:11

bela napisał(a):ale transfer Krzynowka do Wisly ?- czarno to widze

Jacek ma oferty z wielu innych mocniejszych zespolow w ktorych powinien grac w pierwszym skladzie ( jasne w Wolsburgu tez niby mial grac ^^) A po drugie ciekawe czy Wisłe bedzie na niego stać :roll:

Skoro działacze Wisły oficjalnie potwierdzili,że są zainteresowani kupnem Krzynia to znaczy,że stać ich na niego.Z resztą to samo powiedział Jacek Bednarz.


- jabol_phpbb3_import1728 - 03-01-2008 21:15

W przyszłym tydogniu zostaną orzeczone kary dla Zagłębia Lubin i Widzewa Łódz za ustwawianie meczy.Zagłębiu udowodniono ustawienie 9 spotkań w sezonie bodajże 2003/2004, wtedy kiedy awansowali do ekstraklasy, natomiast Widzewowi udowodniono 12 spotkań w sezonie 2005/2006. Kluby poddają się dobrowolnej karze, więc w związku z tym spekuluje się, że nie będzie to degradacja, a jedynie pokaźne kary finansowe.Moim zdaniem Zagłębiu powinni odebrać tytuł i ich zdegradować, podobnie ma się rzecz z Widzewem. Bo co takie kary finansowe zapłacą i po sprawie, fakt smrodu korupcji nigdy za sobą nie wymarzą, ale klub na piętnie sportowym tego nie odczuje, bardziej organizacyjnie. Ciekawe czy kary mogą mieć wpływ na jakieś ciekawe transfery?


- bela - 03-01-2008 21:48

WoLaK napisał(a):Skoro działacze Wisły oficjalnie potwierdzili,że są zainteresowani kupnem Krzynia to znaczy,że stać ich na niego.Z resztą to samo powiedział Jacek Bednarz.


Racja ale działacze Wolfsburga ( z tego co wiem ) nie podali jeszcze ceny za Jacka . Więc nie można jeszcze oceniać czy Wisłe stać czy nie na ten transfer - owszem działacze Białej Gwiazdy potwierdzali to że Krzynówek jest w ich zasięgu ręki ale co z tego wyjdzie to sie okaze .


- Stojkovic - 03-01-2008 23:00

bela napisał(a):Racja ale działacze Wolfsburga ( z tego co wiem ) nie podali jeszcze ceny za Jacka . Więc nie można jeszcze oceniać czy Wisłe stać czy nie na ten transfer - owszem działacze Białej Gwiazdy potwierdzali to że Krzynówek jest w ich zasięgu ręki ale co z tego wyjdzie to sie okaze .
No i jeszcze jeden mały aspekt, czy Krzynów będzie chciał gra w Polsce. Mimo wszystko jakieś napewno wyższe ambicje ma niż gra w OE. No i gdyby jednak zgodził się na przejście do Krakowskiego klubu, to raczej Kosa nie znajdzie już tam miejsca ze swoimi żądaniami i oczekiwaniami finansowymi. Ja myślę, że jeśli Krzynówek i Kosowski zostali obaj w Wiśle + Niedzielan i Zieńczuk dawałoby to Wiśle naprawdę konkretny powód by myśle poważnie o Lidze Mistrzów. Doświadczeni i klasowi gracze jakich chyba dawno nie było do kupienia.


- ziomo - 04-01-2008 11:56

bela napisał(a):Z faktu to ty sie duzo dowiesz ...;P

To była taka ironia...


Jabol napisał(a):więc w związku z tym spekuluje się, że nie będzie to degradacja, a jedynie pokaźne kary finansowe.

Ja tego nie rozumiem.Czemu Arka Gdynia oraz Wisła Płock za to samo przewinienie był degradowane z ligi,a Zagłębie i Widzew nie?!Trochę mnie to wnerwia,i mam ogromną nadzieję że kluby z Lubina i Łodzi za rok nie zobaczymy w OE ze wględu na końcową pozycję w tabeli na koniec sezonu.


- Stojkovic - 04-01-2008 11:59

Cytat:Ja tego nie rozumiem.Czemu Arka Gdynia oraz Wisła Płock za to samo przewinienie był degradowane z ligi,a Zagłębie i Widzew nie?!Trochę mnie to wnerwia,i mam ogromną nadzieję że kluby z Lubina i Łodzi za rok nie zobaczymy w OE ze wględu na końcową pozycję w tabeli na koniec sezonu.
Zapomniałeś o Szczakowiance Jaworzno jeszcze Smile Niestety prawda jest taka, że gdybyśmy chcieli degradowa za wałki i przekręty "Przekręty K***a szły Big Grin " to 3/4 ligi byś musiał zdegradowac. Najczęściej ofiarami padają kluby bez wielkiego zaplecza finansowego czy znacznej pozycji. Czy Legii lub Wiśle ktos kiedyś zarzucił przekręty? Nie? No pewnie, bo oni mają kasę i nikt nie mówi o tym.


- WoLaK - 04-01-2008 12:49

Stojkovic napisał(a):Czy Legii lub Wiśle ktos kiedyś zarzucił przekręty? Nie? No pewnie, bo oni mają kasę i nikt nie mówi o tym.
Przepraszam bardzo,czy Ty sugerujesz,że Wisła maczała palce w tym bagnie.Może źle cię zrozumiałem,ale z tego co napisałeś wynika,że Wiśle nikt nie przedstawił zarzutów,bo ma kasę.

Jak źle Cię zrozumiałem to przepraszam.


- woyteq - 04-01-2008 13:12

Wisła i Legia maja a) pieniadze i maja b) dobre druzyny.

Z punktu a) wynika ze nie musza meczy sprzedawac.
Z punktu b) wynika ze nie musza meczy kupowac.

Sprawa chyba jest oczywista.


- jabol_phpbb3_import1728 - 04-01-2008 17:06

Cytat:Ja tego nie rozumiem.Czemu Arka Gdynia oraz Wisła Płock za to samo przewinienie był degradowane z ligi,a Zagłębie i Widzew nie?!

To nie jest do końca pewne czy nie zostaną zdegradowane, jednak wczoraj, tylko tak mówili w mediach, że kara może ostać złagodzona, za to że dobrowolnie się poddają karze.


woyteq napisał(a):Wisła i Legia maja a) pieniadze i maja b)dobre druzyny.

Z punktu a) wynika ze nie musza meczy sprzedawac.
Z punktu b) wynika ze nie musza meczy kupowac.

Sprawa chyba jest oczywista.

Należy zauważyć, że afera korupcyjna dotyczy poszczególnych klubów, kiedy występowały w drugiej lidze, a kiedy ostatnio Legia czy Wisła grały na zapleczu ekstraklasy. Wisła z tego co pamiętam to ostanio grała tam w sezonie 1995/96. W ekstrasklasie spotkań raczej nie ustawiają pomijając oczywiście słynną sprawę Dziurowicza.


- ziomo - 04-01-2008 20:59

Jabol napisał(a):To nie jest do końca pewne czy nie zostaną zdegradowane, jednak wczoraj, tylko tak mówili w mediach, że kara może ostać złagodzona, za to że dobrowolnie się poddają karze.

Z tego co słyszałem,to mają dostać -30 punktów,lub degradację.Wydział Dyscypliny poda ostateczną decyzję za tydzień.