Redcafe.pl - Manchester United Forum
Orange Ekstraklasa - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2005/2006 (/forumdisplay.php?fid=33)
+---- Wątek: Orange Ekstraklasa (/showthread.php?tid=249)



- Valverde - 22-07-2006 22:58

Pejter napisał(a):Bardzo zaskoczył mnie wynik tego spotkania. Nie wiem, w jakim składzie grała Legia, ale na pewno nie były to żadne rezerwy, więc w każdym przypadku to rozstrzygnięcie jest dużą niespodzianką. Mam nadzieję, że w eliminacjach do LM Warszawiacy zaprezentują się dużo lepiej i wreszcie awansują do tych rozgrywek.
Samych Legionistów zaskoczył jeszcze bardziej, mam nadzieję, że po tym meczu przestaną bujać w LM-owskich obłokach, bo jeśli nie przestaną, to Arsenal czy ktokolwiek inny przypomni im Valencię, a wtedy wesoło nie będzie.


- Zashi - 23-07-2006 12:42

Trzeba zaznaczyc, ze Legia ma ulatwione zadania w sprawie awansu przez afere w Serie A. Jesli by jej nie bylo, to by Legia trafila pewnie na Inter - wiec odpada. Ale w takiej sytuacji: Inter gra od razu w fazie grupowej, a Legia ma trafic na slabszy klub z Włoch. Bodajze Rome czy jakos...


- Roy_v_beck - 23-07-2006 12:45

Słabszy klub - Roma, o dzięki, ale coś mi się nie widzi, że legioniści przeszliby coś takiego. To nie te czasy, kiedy Mistrz Polski umiał ograć 9 zespół serie A.


- Valverde - 23-07-2006 13:05

Zashi napisał(a):Trzeba zaznaczyc, ze Legia ma ulatwione zadania w sprawie awansu przez afere w Serie A. Jesli by jej nie bylo, to by Legia trafila pewnie na Inter - wiec odpada. Ale w takiej sytuacji: Inter gra od razu w fazie grupowej, a Legia ma trafic na slabszy klub z Włoch. Bodajze Rome czy jakos...
Może trafić na Palermo, więc raczej byłaby bez szans. Najkorzystniej byłoby trafić na Slovan Liberec albo AEK Ateny, ale szansa trafienia na te właśnie zespoły jest znikoma.


- Grzeho - 23-07-2006 13:09

Mowiac szczerze zawiodłem sie troche na Legii.Na sparingach z takimi zespołami jak PSG,Marsylia wygrywala,a tutaj z nie poradzila sobie z Wisła Płock.Rozumiem ze grala bez kilku podstawowych graczy, ale w batalii o LM musi byc rowniez przygotowana na takie sytułacje.


- Grzeho - 26-07-2006 14:11

Sorry ze tak post pod postem ale mam nowa wiadoosc mianowicie:
Cytat:Rozpoczynający się w piątek nowy sezon piłkarskiej pierwszej ligi toczyć się będzie według nowego regulaminu, a Orange Ekstraklasa działać jako liga zawodowa.
Nowością będą także zasady zgłaszania zawodników do rozgrywek, przepisy transferowe, a na koszulkach piłkarzy pojawią się ich nazwiska.

Po raz pierwszy od początku sezonu całością spraw związanych z obsługą pierwszej ligi zajmować się będą Departament Logistyki Rozgrywek oraz Komisja Ligi spółki Ekstraklasa S.A. "Po raz pierwszy stworzono odrębny regulamin dla ligi zawodowej" - podkreślił dyrektor Departamentu Logistyki Rozgrywek Marcin Stefański.
Główne zasady regulaminu w porównaniu z poprzednim sezonem pozostaną niezmienne. W sezonie 2006/2007 z Orange Ekstraklasy spadnie 15. i 16. zespół w tabeli, a czternasta drużyna zagra mecz barażowy z trzecim zespołem drugiej ligi. Do pierwszej ligi bezpośrednio awansują z drugiej dwie najlepsze ekipy.

Jedną z głównych zmian jest wprowadzenie nowych zasad uprawnienia zawodników do gry. Od lipca 2006 roku do rozgrywek Orange Ekstraklasy każdy klub będzie mógł zgłosić po 25 zawodników, którzy zostaną umieszczeni na tzw. liście A - co najmniej dwóch z nich musi być wychowankami danego klubu, kolejnych sześciu musi być szkolonych w polskich klubach, a pozostałych 17 może być dowolnej narodowości, z zastrzeżeniem, że w całej kadrze musi być ośmiu Polaków.

Skład kluby będą mogły uzupełniać piłkarzami urodzonymi po 1 stycznia 1985 roku, którzy znajdą się na tzw. liście B.

"Sygnał z naszej strony skierowany do klubów jest jasny - szkolcie młodzież - powiedział Marcin Stefański. - A nie we wszystkich wygląda to dobrze, co widać choćby w sytuacji, że niektóre zgłosiły do rozgrywek mniej niż 25 zawodników, np. dlatego, że nie mają w kadrze dwóch wychowanków".

Zgodnie z wytycznymi FIFA i UEFA, zmodyfikowano przepisy transferowe. W ciągu jednego sezonu piłkarz będzie mógł być zarejestrowany w trzech klubach, ale zagrać może jedynie w dwóch.

Z nowości wypada odnotować także fakt, że od 1 marca 2007 roku wszystkie mecze Orange Ekstraklasy będą się musiały odbywać na boiskach z podgrzewaną murawą. "Z naszych informacji wynika, że wszystkie kluby pierwszoligowe spełnią ten obowiązek" - dodał Stefański.

15 minut po zakończeniu każdego spotkania odbędzie się konferencja prasowa z obowiązkowym udziałem głównych trenerów obu zespołów. Ekstraklasa S.A. zaleciła także, by obecni byli na na niej także piłkarze - co najmniej po jednym z każdej drużyny.

W trosce o wizerunek ligi zabroniono palenia papierosów w obrębie ławek rezerwowych, a wszyscy piłkarze zgłoszeni do rozgrywek przez cały sezon występować będą z tymi samymi numerami oraz nazwiskami na koszulkach.

"Sprecyzowane zostały także zasady dotyczące umieszczania reklam na strojach meczowych - powiedział dyrektor marketingu Ekstraklasy S.A. Wojciech Dobrzyński. - Uwzględniają one tzw. strefę ochronną z przodu koszulki, na której umieszczone zostaną logo sponsora rozgrywek, herb klubu i logo producenta strojów. Nazwisko zawodnika docelowo znajdować się będzie z tyłu koszulki nad numerem, choć w tym sezonie ze względu na obowiązujące kluby umowy sponsorskie mogą się zdarzyć wyjątki od tej zasady".

Rozgrywki piłkarskiej Orange Ekstraklasy w sezonie 2006/07 rozpoczną się w najbliższy piątek meczem Widzewa Łódź z Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wlkp.
Są to zasady na wzor lig wuropejskich takich jak np Hiszpanska, co myslicie o takim rozwiazaniu??


- Zashi - 26-07-2006 14:28

Chyba takich jak angielska Wink

Moim zdaniem to dobrze. Wreszcie cos idzie w przod u nas. Na szczescie liga nie bedzie zajmowac sie PZPN. Chociaz moze w tym zwiazku tez nie jest lepiej. Zobaczymy.


- Seki - 26-07-2006 17:45

Czytałem o tym na jednym z serwisów Legii i jestem z tego bardzo zadowolony, gdyż powoli polska liga przybiera lepszych kształtów, ciut lepsze stadiony, rozbudowa innych i w planach są budowy nowych obiektów, zespoły z Orange Ekstraklasa mają również podgrzewaną murawe, będą zmuszane do szkolenia wychowanków i młodzieży, nazwiska na koszulkach itp również uatrakcyjnią lige, bo będzie to wszystko wyglądało bardziej profesionalnie niż dotychczas. Ale najważniejszy jest poziom a ten na razie odbiega od przeciętnego... Lech sie skompromitował w pucharze InterToto, Zagłębie Lubin być moze odpadnie w el. do UEFA Cup, zobaczymy jak dziś LEGIA.


- Grzeho - 27-07-2006 12:52

Jutro zaczyna sie na nowy sezon Orange Ekstraklasy.W roli beniaminkow beda wystepowaly oba kluby z Łodzi czyli Widzew i ŁKS, mistrza bedzie bronila stołeczna Legia.Jak myslicie kto zdobedzie Mistrza, kto spadnie, a kto awansuje??


- Valverde - 27-07-2006 12:57

Myślę, żę to zdecydowanie za wcześnie na takie porgnozy, ale jeśli miałbym się o jakiś typ pokusić, to o Mistrzostwo będą walczyć Legioniści i Wiślacy. O Puchary zawalczy Lech, Korona, może Groclin się przebudzi...
Wątpię w utrzymanie Górnika Zabrze i Arki, chociaż w tej drugiej drużynie jest duży potencjał. Mogę jedynie mieć nadzieję, że sezon będzie obfitował w dobrą grę i polska piłka będzie rozwijać się w dobrym kierunku.


- Pejter - 27-07-2006 15:12

Zashi napisał(a):Lech takze bedzie walczyl o mistrzostwo! Przeciez po polaczeniu z Amika jest bardzo dobra druzyna.

Tylko jakoś niewiele zostało z tej Amiki w obecnym Lechu. Raptem kilku zawodników i to też nie wszyscy najlepsi. Dlatego ja również uważam, że Lech nie ma szans na mistrzostwo.


- Roy_v_beck - 27-07-2006 15:12

Oglądałem na TTM (twoja telewizja morska) relacje z przygotowań Arki, gdzie bardzo dużo wypowiadał się trener gdynian. Powiedział, że jeśli jego zespół będzie miał udany początek, to stać ich nawet na pierwszą trójkę Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
więc mi tu nie mówić o spadku arkowców.


- Seki - 27-07-2006 15:55

Zashi napisał(a):Lech takze bedzie walczyl o mistrzostwo! Przeciez po polaczeniu z Amika jest bardzo dobra druzyna.

Lech nie ma ŻADNYCH szans na mistrzostwo Polski, moze conajwyzej powalczyć o trzecią pozycje w lidze, po połączeniu Lecha i Amici z tego co słyszałem w klubie nie ma zbyt dobrej atmosfery, a tak jak pisał ktoś wyzej z drużyny z Wronek nie ma zbyt wielu zawodników w Poznaniu no i ta kompromitacja Lecha w Pucharze InterToto :lol: Z kim oni to odpadli,Macedończykami (?) :shock:

Jeżeli miałbym na dzień dzisiejszy wytypować pierwszą trójke to wyglądałoby to tak:

LEGIA Warszawa
Wisła Kraków
Zagłębie Lubin

w barażach o utrzymanie Górnik Zabrze

spada: ŁKS i Arka Gdynia

8)


- Zashi - 27-07-2006 18:01

Bosacki zostaje w Lechu Poznan. Odrzucil wszystkie ofery z zagranicy. To ma swoje plusy oraz minusy. Jesli dobrzy gracze beda zostawac to poziom ligi w gore, ale moga sie slabiej rozwijac i wtedy gorzej dla reprezentacji. Ja bym wolał aby reprezentacja miala lepiej.


- Grzeho - 27-07-2006 19:31

A oto moja pierwsza trójka na ten sezon:
1Wisła
2Legia
3Lech

baraze:Gornik Zabrze

spadaja:
Arka i GKS Bełchatow