Redcafe.pl - Manchester United Forum
Orange Ekstraklasa - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2005/2006 (/forumdisplay.php?fid=33)
+---- Wątek: Orange Ekstraklasa (/showthread.php?tid=249)



- Zashi - 28-07-2006 18:42

I ruszyla!! Na inauguracja Widzew podejmuje Groclin. Mam nadzieje ze bedzie 1-0 dla gosci. Taki wynik mam w Typerze. Chociaz bedzie ciezko, bo gospodarze to nie amatorzy.


- Valverde - 28-07-2006 21:19

Ole Ole! Widzew Ole! Ambitna walka ze strony RTSu, bezbarwny Groclin, który ma najgorszego trenera w lidze. Mecz toczony w szybkim tempie, dużo sytuacji podbramkowych. Cieszę się z tego rezultatu, mój Oranżekstraklasowy ulubieniec pokazał się z jak najlepszej strony, pozostaje czekać na to, jak zagra reszta.
P.S. BT w typerze zaliczone Tongue


- Gracek_11 - 28-07-2006 22:13

Widzew ładnie pokazał się w pierwszy meczu ligowym z Groclinem, w mojej opini troszkę lepszy od gości z Wielkopolski i nalezało im się to zwycięstwo. Przez cały okres przygotowan do ligi nawe nie czytałem transferów i dopiero w dzisiejszym spotkaniu zobaczyłem niektórych zawoników w nowych klubach. Mowlik dostał czerwień w drugiej połowie spotkania i od tej pory już raczej mecz był rozstrzygnięty. Nie widziałem dwóch bramek bo mi się kimło( bomba). W drugiej połowie w zespole RTS-u pojawił się Andrzej Tychowski zaliczając tym samym debiut w ekstraklasie, chl.opak z mojego miasta, wychowanek mojego klubu 8)

Jutro kolejne mecze Orange ekstraklasy, ja tam czekam na spotkanie Lech-Wisła Płock, bo zapowiada się na najbardziej atrakcyjne spotkanie w pierwszej kolejce.


- Aveko - 29-07-2006 09:42

Gracek_11 napisał(a):Mowlik dostał czerwień w drugiej połowie spotkania i od tej pory już raczej mecz był rozstrzygnięty.

To juz była 90 minut, więc smiem powiedziec ze z Mowilkiem czy bez szansy Groclin miał takie same w tym momencie.
Jak mówie - długo jeszcze nasza liga nie bedzie taka mocna zeby nie mozna sie było utrzymac samą ambicją. A w przypadku Widzewa dochodzi do tego pomysłowosc w grze więc nie sadze aby Łódzki klub miał spaść z ligi. Brawa należą sie młodemu szkoleniowcowi Widzewa, a byłem zawodnikowi Górnika Zabrze - Michałowi Probierzowi.


- Farmer16 - 29-07-2006 10:43

Noi Wernerek Liczka świetnie nie zadebiutował tego sezonu. Choć pierwsi Groclinianie objęli prowadzenie to i tak spotkanie przegrali. Pierwszego gola w tym sezonie strzelił Piotr Rocki który nie pierwszy raz gra w klubie z Wielkopolski, a bramkę zdobył szybko bo w 7 minucie meczu. 5 minut później był już remis za sprawą młodego Krzysztofa Sokalskiego. Mecz utrzymywał się dość długo wynikiem remisowym. W 55 minucie meczu Widziew wygrywał już to spotkanie za sprawą Bartosza Iwana. :wink: Widzew ładnie inauguruje sezon w Orange Ekstraklasie. Groclin już nie pierwszy sezon przegrywa na początku. Zobaczymy jak długo Werner Liczka potrzymie na stanowisku pierwszego trenera, bo jak tak dalej Groclinianie będą grać to nie wróżę mu dobrej przyszłości.


- Kuba_^^ - 29-07-2006 12:21

Przeczuwałem, że Widzew zacznie dobrze nowy sezon w pierwszej lidze, zresztą tak obstawiałem w typerze. Mnie zbytnio nie interesuje polska liga, ale ze względu na to, że teraz w niej gra ŁKS będę bardziej obserwować Orange Ekstraklasę. Widzę, że są tu fani Widzewa i będą mnie teraz wyzywać, ale cóż, takie życie... Dzisiaj kolejne mecze, w tym Łódzki KS, mam nadzieje, że zaczną równie dobrze jak RTS. Na pewno wzmocnieniem będzie to, że Łodzianie będą grali na własnym boisku, bo były na początku problemy z licencją.


- Seki - 29-07-2006 12:33

Mistrz Polski warszawsa Legia dzisiaj na Łazienkowskiej o godzienie 20:00 podejmie drużynę Stefana Białasa Cracovie Kraków. Legia jest zdecydowanym faworytem, ale jeśli zagra podobnie jak z Wisłą Płock i FH moze mieć wtym meczu ogromne problemy o korzystny rezultat jakim jest zwycięstwo. Licze na lepszą gre i 3 punkty trzeba dobrze zacząc sezon a co z atym idzie nabrać formy przed spotkaniami z Szachtar'em Donieck.

Mistrz mistrz LEGIA mistrz


- Grzeho - 29-07-2006 13:33

Jesli Legia wygral ten mecz bedzie to bardzo wazne zwyciestwo pod wzgeledem psychologicznym, ktore da im pewnosc siebie , tak wazna w meczach o Lige Mistrzów, ale Cracovia nie przyjedzie sie bronic wiec powinien byc bardzo ciekawy mecz.


- Ramone - 29-07-2006 14:25

Grzeho napisał(a):Jesli Legia wygral ten mecz bedzie to bardzo wazne zwyciestwo pod wzgeledem psychologicznym, ktore da im pewnosc siebie , tak wazna w meczach o Lige Mistrzów, ale Cracovia nie przyjedzie sie bronic wiec powinien byc bardzo ciekawy mecz.
Również tak uważam...jeśli przegrają z Cracovią ,może być im ciękżko się podnieść.Nie mniej uważam ,że wygrają.
A to moim zdaniem tabela na koniec sezonu
1.Legia
2.Wisła
3.Korona

Wysoko będzie Widzew i Arka
Spadek : G.Zabrze


- Farmer16 - 29-07-2006 20:12

Już dziś odbyły się kolejne spotkania Orange Ekstraklasa. A o to wyniki z tych spotkań.

Górnik Łęczna-GKS Bełchatów 1-3
Bramka dla Górnika: Czpak 19 (kar)
Bramki dla GKS-u : Jarzębowski 36, Fonfara 42, Matusiak 74

Takiego wyniku zbytnio się nie spodziewałem. Szczerze byłem pewien, że w tym spotkaniu będzie remis. GKS podobnie jak Górnik niczym nie zachwycali w tym sezonie, dzisiaj drużyną lepszą okazał się klub z województwa Łódzkiego. I to oni zgarniają w tym spotkaniu komplet punktów.

Wisła Kraków-Górnik Zabrze 1-0
Bramka: Cleber 22 (kar)

Wisła jeden z kandydatów na Mistrza Polski sezon ropoczyna od skromnego zwycięstwa. Do tych wyników Wiślaków mogliśmy się przyzwyczaić rok temu. Najwazniejsze dla nich to zanotowanie 3 pkt w tym spotkaniu. Jednak w tym spotkaniu niektórzy pewnie spodziewali się wyższego rezultatu. Zobaczymy co Krakowianie pokażą w następnym meczu.

ŁKS Łódź-Pogoń Szczecin 4-0
Bramki: Arifovic 14, Niżnik 22, Kmiecik 62, Świątek 84

Takiego rezultatu pewnie nie wszyscy z was się spodziewali. Kolejny beniaminek który wspaniale wprowadził się w orange Ekstraklasa. Chociaż rywala ŁKS nie miał najtrudniejszego to i tak dla nich należą się gratulacje za osiągnięcie tak wysokiego rezultatu. No narazie beniaminkowie z Łodzi pokazują dobrą piłke :wink:

Arka Gdynia-Korona Kielce 0-3
Bramki: Bonin 17, Robak 71, Kaczmarek 77

Korona poraz kolejny uświadamia, że nie jest byle jakim klubem. Spokojnie dzisiaj pokonali jednego z kandydatów do spadku czyli Arke Gdynia. Po odejściu Grzesia Piechny wieleosób twierdziło, że Korona bez niego nic nie ugra. Teraz mogą się przekonać, że ten klub składa się także z innych piłkarzy. Gratulacje dla Kielczan i życze im powodzenia w tym sezonie.

Legia obecnie remisuje 1-1 z Cracovią a jest 56 minuta meczu.


- Zashi - 29-07-2006 21:16

Dopelnienie:

Legia 3-1 Cracovia
Brazylijczycy pomogli klubowi ze stolicy w zdobyciu 3 pkt.

Bardzo zdziwil mnie, az tak dobra psotawa druzyn z Lodzi. Wspanialy powrot do ekstraklasy.


- Kuba_^^ - 29-07-2006 21:28

Farmer16 napisał(a):ŁKS Łódź-Pogoń Szczecin 4-0
Bramki: Arifovic 14, Niżnik 22, Kmiecik 62, Świątek 84

Takiego rezultatu pewnie nie wszyscy z was się spodziewali. Kolejny beniaminek który wspaniale wprowadził się w orange Ekstraklasa. Chociaż rywala ŁKS nie miał najtrudniejszego to i tak dla nich należą się gratulacje za osiągnięcie tak wysokiego rezultatu. No narazie beniaminkowie z Łodzi pokazują dobrą piłke :wink:

No i pięknie, liczyłem na wygraną ŁKS-u, ale nie sądziłem, że będzie ona aż tak wysoka. Łodzianie świetnie poradzili sobie z "Brazylianą", dość szybko zdobyli dwie bramki, nie oglądałem meczu, ale zdaje mi się, że kontrolowali grę, ale jeszcze później pokusili się i strzelili dwa gole. Trzeba będzie oglądać magazyn Orange Ekstraklasy Tongue


- Pejter - 29-07-2006 21:48

Górnik Łęczna-GKS Bełchatów 1-3

Tutaj trochę mnie zdziwiła postawa GKSu, ale widzę, że jednak przedsezonowe prognozy się sprawdził w tej pierwszej kolejce i gracze z Bełchatowa nie będą raczej jednym z najsłabszych zespołów ligi.

Farmer16 napisał(a):GKS podobnie jak Górnik niczym nie zachwycali w tym sezonie

W tym sezonie jeszcze nie mieli przecież okazji do gry, ale pewnie chodziło ci o mecze przygotowawcze.

Wisła Kraków-Górnik Zabrze 1-0

Spodziewałem się wyższej wygranej Wisły, bo Górnik nie ma zbyt silnego skłądu w tym sezonie. Jednak trzy punkty są i zobaczymy, jak będzie się spisywała w kolejnych kolejkach machina Petrescu.

ŁKS Łódź-Pogoń Szczecin 4-0

Hahahahaha :lol: Brazylijska Pogoń pokazała na co ją stać. Moim zdaniem, uplasuje się w dolnych rejonach tabeli, może nawet spadnie. Cieszę się, że ŁKS zaliczył świetny powrót do Ekstraklasy.

Arka Gdynia-Korona Kielce 0-3

Super, że Korona pokazała, iż potrafi grać bez Piechny i strzelać dużo bramek. Nie miała jednak zbyt wymagającego przeciwnika. Trner Arki zapowiadał, że jeśli jego piłkarze dobrze zaczną sezon, zespół może pokusić się nawet o podium. Widocznie wiedział, że źle zaczną, bo z takimi marzeniami to na księżyc tylko...

Legia 3-1 Cracovia

Cieszę się, że Legia wygrała. Dokładnie taki wynik stawiałem, ale nie byłem pewien mojego typu. Po prostu nie było wiadomo, w jakiej formie będą Warszawiacy po meczach z Płockiem i Islandczykami. Okazało się, że w nienajgorszej. Oby tak dalej i oby jeszcze się poprawili.


- Valverde - 29-07-2006 23:26

Warto też zaznaczyć, że w każdym meczu padło rozstrzygnięcie, żadnych remisów;]
Oglądałem mecz Legii z Cracovią, więc od niego zacznę:
Dobry mecz w 1 połowie, świetna gra Gizy, który zdobył ładną bramkę. Legia ospale, ale po golu dla Cracovii ruszyła do ataków. Szkoda, że Krakowianie tak spanikowali i zaczęli się bronić, bo mogło być ciekawie. Wszyscy wiemy, jaki skutek przyniosła ta taktyka. Przykro, że dla Legii strzelali tylko Brazylijczycy. Paru zawodników, którzy niewiele zdziałali za granicą, rządzą naszą ligą - to świadczy o poziomie naszej ligi, oczywiście na niekorzyść.
Wracając do meczów:
ŁKS - Pogoń... niech ta Pogoń spadnie, bo to żenujące. Pan PTAKinho ma zdecydowanie za duże skłonności do Brazylijczyków i widać tego efekty. Szkoda, że ŁKS z tego skorzystał, bo nie przepadam za nimi.
Wisła słabo, wymagam więcej niż 1 gola od wicemistrzów przeciwko tak słabemu zespołowi.
Górnik - GKS
Mecz drużyn, które nic nie wnoszą do ligi. Nie dość, że słaba i nudna gra, to jeszcze żenująco niska frekwencja.
Na deser Arka - Korona... Gdynianie zapewne znów będą toczyć bój o utrzymanie - bardzo cięzki bój, bo drużyn zainteresowanych spadkiem będzie wyjątkowo dużo. Korona dobrze zaczęła ligę, życzę jak najlepiej drużynie z bardzo ambitnymi władzami.
Przyznam, że jest to pierwszy sezon ligi polskiej, który śledzę/zamierzam śledzić (zakupiony Canal+ Tongue ) i muszę powiedzieć, że póki co nie wygląda to tak tragicznie, jak to sobie zawsze wyobrażałem.


- Grzeho - 30-07-2006 08:14

Moim zdaniem gdyby Moskala, lub Giza wykorzystali swoje stytułacje bylo by conajmniej 2-0 i mecz na pewno wygladal by inaczej, moze by sie az tak nie cofneli, i grali z kontry, gdyby grali do konca 1 polowe to by moze nie stracili bramki i mecz inaczej by sie ulozyl.