Redcafe.pl - Manchester United Forum
Orange Ekstraklasa - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2005/2006 (/forumdisplay.php?fid=33)
+---- Wątek: Orange Ekstraklasa (/showthread.php?tid=249)



- Gracek_11 - 30-07-2006 11:23

Łęczna- Bełchatów 1-3

Dla mnie także zaskakujacy wynik, myślałem, że gospodarze poradzą sobie z goścmi z Bełchatowa i na początku meczu tak było, to oni przeważali zdobyli nawet bramkę z karnego, ale pod koniec pierwszej połowy dwa szybko zdobyte gole przez piłkarzy BOT-u odwróciły losy tego spotkania. Piękne trafienie Fonfary lewą noga w same okienko bramki. W drugiej połowie trafienie dorzucił jeszcze Matusiak po fatalnym błędzie obrońcy i bramkarza Górnika Łęczna.

Wisła Kraków- Zabrze 1-0

Wisła miała spore kłopoty z pokonaniem Zabrzan. W pierwszej połowie śmiem twierdzić, że groźniejsze sytuacje wypracowali sobie włąsnie goście, ale mimo to "Biała Gwiazda" prowadziła 1-0 po kontrowersyjnym karnym. W drugiej odsłonie Wiślacy trochę bardziej zaatakowali, ale nie potrafili zdobyć kolejnych bramek. Pare okazji miał też Górnik i tak naprawde mogło to się skonczyć podziałem punktów.

ŁKS- Pogoń 4-0

No cóż ja też nie jestem zwolennikiem tych wszystkich Brazylijczyków w Szczecinie i cieszę się, że dostali takie lanie w Łodzi. Ciekawe co będzie jak spotkają się z Brazylijczykami z Legii
:lol: ŁKS praktycznie wykorzystał wszystko co miał i zasłuzenie wygrał to spotkanie.

Arka- Korona 0-3

Gospodarze praktycznie nie istnieli. Dobre spotkanie rozegrał Bonin, który zdobył także pierwsza bramkę dla gości. Miażdżąca przewaga Kielczan, udokumentowana jeszcze dwoma bramkami w tym jedna bradzo piękna z rzutu wolnego...

Legia- Cracovia 3-1

W drugiej połowie Legia pokazała prawdziwy futbol. 3 bramki Brazylijczyków- Hugo, Rogera i Eltona dały zwycięstwo Warszawiakom. Pierwsze minuty jednak pod dyktando Cracovii i szkoda, że tak szybko zacżeli się bronić, bo gdyby dowieźli do przerwy 0-1 mecz byłby dużo ciekawszy. Ładny gol Eltona i Gizy.


- Pejter - 30-07-2006 12:28

Gracek_11 napisał(a):Ciekawe co będzie jak spotkają się z Brazylijczykami z Legii

Tylko że Legia ma 4 Brazylijczyków, a nie całą kadrę (z małymi wyjątkami). W dodatku Canarinhos z Warszawy coś sobą prezentują i są wzmocnieniem drużyny, czego nie można powiedzieć o tych ze Szczecina. Dlatego uważam, że w tej konfrontacji zdecydowanie będę stawiał na Legię, jak większość pewnie. Chciałbym, żeby Pogoń spadła z ligi i dostała nauczkę. Szkoda, że Ptak zmarnował ten klub...


- Seki - 30-07-2006 12:41

Ktoś tu kiedys mówił, że Legia to druga Pogoń ze swoimy transferami, jeżeli transfery Pogoni byłyby tak trafne jak "Piekario" to obecnie Pogoń byłaby potegą. Roger potwierdza ze jest znakomitym piłkarzem, bramka i asysta a poza tym swietny mecz, strzelił również gola nowy nabytek Legii brazylijczyk Hugo da Silva Alcantara który jest środkowym obrońcą w parze z Choto no i drugi raz z rzedu w drugim oficjalnym meczu bramke zdobył Elton co bardzo mnie cieszy. Smile Włodarczyk wraca do zdrowia więc przewidujme solidny atak Włodar - Elton lub Janczyk - Elton. Smile

Mistrz Mistrz LEGIA mistrz


- Valverde - 30-07-2006 12:45

Fakt, legijni Brazylijczycy ciekawie się prezentują, ale szkoda, że w głównej mierze o sile Legii świadczą oni, a nie Polacy. Radovic, Gottwald, Vukovic, Hugo, Elton, Edson, Roger, Choto...o Pogoni już nie wspomnę, nie podoba mi się to.


- Grzeho - 30-07-2006 12:50

Na szczescie chyba w tym ,albo przyszlym sezonie maja wejsc zasady ktore mowia ze w skladzie ma byc chyba z 8 Polakow z czega 2 wychowankow, reszte moga stanowic obcokrajowcy, lecz zgloszonych moze byc tylko 25 zawodnikow.


- Seki - 30-07-2006 13:21

Valverde napisał(a):Fakt, legijni Brazylijczycy ciekawie się prezentują, ale szkoda, że w głównej mierze o sile Legii świadczą oni, a nie Polacy. Radovic, Gottwald, Vukovic, Hugo, Elton, Edson, Roger, Choto...o Pogoni już nie wspomnę, nie podoba mi się to.

Polacy jeszcze grają w Legii, wiec nie ejst tak źle ale nie ma co narzekac ja tam jestem zadowolony ze w (L) gra tylu obcokrajowców a co najwazniejsze spisują sie oni bardzo dobrze.

Sklad Legii w meczu z Craxą: Fabiański - Szala, Choto, Hugo, Edson, Roger, Surma, Vuković (84 Burkhardt), Szałachowski (72 Radović) - Janczyk (58 Włodarczyk), Elton.

W podstawowym składzie Legii wystąpiło 5 Polaków, 4 Brazylijczyków, 1 Zimbabwe, 1 Serb a zmiennicy to dwóch Polaków i Serb.

Najważniejsze że była "craxa na pasach" 8)

Grzeho, 8 Polaków ma byc w 25 osobowej kadrze a to nie znaczy że w pierwszej 11-tce tylu będziemy oglądali :wink: Zresztą każdy polski klub ma co najmniej tych ośmiu Polaków, chociaż nie wiem jak tam teraz Pogoń stoi. :lol:


- Valverde - 30-07-2006 20:32

Mi to nie odpowiada, to jest POLSKA liga Tongue Oczywiście paru zawodników z zagranicy może być, ale żeby pół składu było obcokrajowcami :o

Dziś odbyły się dwa mecze, Odra - Zagłębie i Lech - Wisła.

Ten pierwszy mecz skończył się zwycięstwem Odry...Zagłębie znajduje się w wielkim dołku. Jedynego gola zdobył Marcin Chmiest. Mecz chyba nudny, o czym świadczy wynik i postawa Lubinian w ostatnich meczach.

Lech - Wisła Płock
Ahhh, co za mecz Big Grin w 17 minucie Sobczak strzelił gola dla Wisły, Lech starał się zrewanżować, ale nie dało to żadnych efektów. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy rzut karny dla Lecha... Dembiński strzelił źle - Gubiec obronił. Zaraz potem Wisła zdobyła drugiego gola. Wtedy zaczął się niesamowity pościg Poznanian. 76 minuta i bramka Wasilewskiego, Lech uwierzył w siebie i 2 minuty przed końcem Piotrek Reiss wyrównał. Sędzia doliczył 5 minut, co dało jeszcze więcej sił KKS-owi. Jedna z ostatnich akcji meczu, Wilk na lewym skrzydle zakręcił Wiślakiem, dośrodkował. Płocczanin źle przyjął piłkę, którą dopadł Marcin Zając i strzelił decydującą bramę. Świetny mecz, na dodatek wygrałem kasiorę na betanwin Tongue
Coraz bardziej podoba mi się ta polska liga...


- Zashi - 30-07-2006 21:17

Bardzo bardzo waleczni Ci Lechici. Wielu by odpuscilo. Bardzo sie z tego ciesze. Odrobic strate, a przeciez mogli sie zalamac jak nie strzelil karnego.


- Gracek_11 - 30-07-2006 22:09

Cytat:Tylko że Legia ma 4 Brazylijczyków, a nie całą kadrę (z małymi wyjątkami). W dodatku Canarinhos z Warszawy coś sobą prezentują i są wzmocnieniem drużyny, czego nie można powiedzieć o tych ze Szczecina.
Własnie o to samo mi chodzilo, Legia ma 4 ale potrafiących grać w piłkę, a Pogoń praktycznie całą 11 kopaczy, którzy grają tragicznie.

Lech 3:2 Wisła Płock
Tak jak na typerku 8) Miałem racje, że będzie to najciekawszy pojedynek pierwszej kolejki. Obie ekipy stworzyły w Poznaniu niesamowite widowisku. W dodatku pościg KKS-u za Płocczanami, pokazali prawdziwy "angielski" charakter :wink:

Po pierwszej kolejce ŁKS liderem :wink:


- Pejter - 30-07-2006 22:14

Byłem na meczu Odra - Zagłębie! Kibicowałem ekipie z Wodzisławia. Mimo że nienajlepsze widowisko to było to fajne przeżycie; podobało mi się.

Pierwsza połowa bardzo wyrównana, mało akcji podbramkowych. Dopiero pod koniec tej części gry Zagłębie bardziej przycisnęło, ale nie przyniosło to efektu w postaci bramek.
Druga połowa zdecydowanie ciekawsza. Nadal dużo walki, ale już i jedna i druga drużyna miała kilka groźnych sytuacji podbramkowych. W końcu w 62 minucie ładna akcja Wosia z Chmiestem i gol dla gospodarzy. Od tej pory Lubinianie przeszli do ataku i praktycznie tylko oni rozgrywali akcje, Odra sporadycznie kontratakowała. Zagłębie miało kilka stuprocentowych sytuacji, m.in. Banaczek nie trafił na pustą bramkę po tym jak piłka przeleciała nad bramkarzem, intuicyjna obrona Pilarza po strzale rywala z dwóch metrów, dwie lub trzy sytuacje "sam na sam", z których obronną ręką wyszedł Pilarz. Moim zdaniem bramkarz Odry był bohaterem spotkania. Gdyby nie on, ekipa z Wodzisławia na pewno nie dowiozłaby tego zwycięstwa do końca. W 84 minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został rezerwowy Odry, Dariusz Zjawiński, co tylko spotęowało napór Zagłębia. Gościom nie udało się jednak przełąmać obrony kierowanej przez Dariusza Dudka i wynik 1-0 utrzymał się do końca spotkania. Ja jestem bardzo usatysfakcjonowany, bo w tym meczu zadowoliłby mnie nawet remis.

P.S. Jutro lub pojutrze dam wam linki do kilku zrobionych przeze mnie fotek podczas tego meczu.


- Valverde - 04-08-2006 22:24

Piątkowe mecze za nami...
Zacznę od meczu, który oglądałem, tj. Arka - Wisła. Katastrofalne widowisko, Gdynianie jak zwykle siłowo, Wisła pogubiona, a Petrescu tylko chwyta się za głowę. 0-0 po okropnie nudnym meczu.
Drugie, a właściwie pierwsze spotkanie odbyło sięw Bełchatowie, dzie BOT zagrał z RTS-em. Niestety Widzew przegrał po pięknej bramce Matusiaka, który wyrasta na dobrego grajka. Widzew próbował się odgryźć, ale do końca meczu GKS utrzymał wynik i wygrał. Do jutra Bełchatów liderem...
Po dzisiejszym meczu Wisły nasuwa się jedno pytanie. Czyżby nikt nie chciał zagrozić Legii?


- Grzeho - 05-08-2006 09:12

Zgadzam sie z toba, Wisla jak narazie w tym sezonie gra fatalnie, jdno zwyciestwo z Gornikiem w ktorym tez nie zachwycili,a teraz remis z Arka.Cos sie zlego dzieje z ta Wisla.Mecz byl raczej nieciekawy, czasami Krakowianie atakowali,ale rozili nieskutecznoscia jak Legia w pierwszym meczu z mistrzem Islandii,ale i tak w koncu warszawiacy strzelili gola, a Wisla nie.


- Garfield_phpbb3_import1566 - 05-08-2006 11:24

Przesadą jest mówienie, że Wiśle nie idzie w tym sezonie, bo rozegrano zaledwie 2 mecze. Zgadzam się, że cały wczorajszy mecz to był katastrofa. Człowiek się po prostu fizycznie (psychicznie zresztą też) męczył jak ogladał, to co oni tam wyprawiani na boisku.
Widzę jednak pewne plusy. Przede wszytskim zobaczyłam drużynę po przebudowie. Kilku nowych graczy jest. Najlpeszym zawodnikiem w zespole Wisły, bezdyskusyjnie był Paulista. Super ciągnął grę skrzydłami, raczej nie do zatrzymania. Po faulach na nim kartki podostawało kilku piłkarzy Arki (powinna być też czerwona). Niezły był też Cleber. Pewny punkt obrony.


- Valverde - 05-08-2006 13:18

garfield napisał(a):Przesadą jest mówienie, że Wiśle nie idzie w tym sezonie, bo rozegrano zaledwie 2 mecze.
To nie jest opinia na podstawie dwóch kolejek, tylko całej rundy wiosennej poprzedniego sezonu.

Cytat:Widzę jednak pewne plusy. Przede wszytskim zobaczyłam drużynę po przebudowie
Przebudowie? Do Wisły dołączyło 3 czy 4 piłkarzy, reszta składu jest taka, jak przez cały poprzedni sezon, także nie wiem, czy są jakieś plusy.


- Garfield_phpbb3_import1566 - 05-08-2006 13:34

Valverde napisał(a):
garfield napisał(a):Widzę jednak pewne plusy. Przede wszytskim zobaczyłam drużynę po przebudowie
Przebudowie? Do Wisły dołączyło 3 czy 4 piłkarzy, reszta składu jest taka, jak przez cały poprzedni sezon, także nie wiem, czy są jakieś plusy.

Ja to mówię z punktu widzenia kibica Wisły. Plusem tego meczu jest dla mnie, to że zobaczyłam nowe twrze, bo dotąd znałam tylko nazwiska, a teraz zobaczyłam ich w grze. Według mnie drużyna jest przebudowana. Połowę składu stanowią zawodnicy rumuńscy albo ci, którzy grali w lidze rumuńskiej.