Redcafe.pl - Manchester United Forum
Homework - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Homework (/showthread.php?tid=66)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Re: Homework - radzio - 25-02-2008 20:35

Czaplak napisał(a):Czajnik o mocy 2KW zasilany jest siecią, oblicz opór i natężenie maksymalne.
P = W / t = U^2 / R = I^2 * R = I * U

Napięcie w sieci to 220V (tak chyba w zadaniach dają), choć można wziąć 230V, czyli tyle ile jest w rzeczywistości.

czyli masz
2000 = 220^2 / R => R = 220^2 / 2000 = 24,2 omów (hmm ładny wynik Big Grin)

Natężenie maksymalne:
Jak masz opór i napięcie to I = U / R = 220 / 22,4 = 9,28 Amperów (co wydaje się wynikiem w miarę poprawnym, bo obecnie 11 Amperów to się doprowadza do kuchenek elektrycznych Big Grin)

Mam nadzieję, że błędów nie ma, ale odpowiedzialności nie biorę. Liczyłem to dla obwodu prądu stałego (myślę, że zmiennego jeszcze nie macie Big Grin)

Przydatne wzory:
<a class="postlink" href="http://fizyka.kopernik.mielec.pl/fizyka/Prad_elektryczny_staly">http://fizyka.kopernik.mielec.pl/fizyka ... czny_staly</a>


Re: Homework - Prezydent - 28-02-2008 17:43

List motywacyjny w języku niemieckim, poziom 3 klasy licuem - Alles Klar 3AB Wink
Na jutro 8-)
W przypadku jakichś konkretnych pomysłów ślijcie na pw Wink


Re: Homework - Adisan - 02-03-2008 16:35

To skoro jesteśmy przy języku niemieckim:

1.Warum greifen die Leute zur Zigarette?
2. Wie kann man sich das Rauchen abgewohnen?
3. Weiche Folgen hat das Rauchen?
4. Bist du fur oder gegen das Rauchverbot in Kneipen? Warum?

Tak pełniejszym zdaniem. Będę baaardzo wdzięczny.


Re: Homework - Luki - 03-03-2008 19:36

Mam mega problem z fizy. Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś rozwiąże to zadanie Big Grin Otóż:

Laser argonowy emituje światło o długości fali 0,49 mikrometra. Moc emisyjna tego lasera wynosi 2,5mW. Światło tego lasera skierowano na wykonaną z cezu katodę fotokomórki próżniowej. Praca wyjścia elektronów z cezu wynosi 3,4 x 10^-19 J. Czy w obwodzie tej fotokomórki popłynie prąd elektryczny? Odpowiedź uzasadnij.

Aha, poziom 2 klasa liceum, profil podstawowy Wink


Re: Homework - Czaplak - 03-03-2008 19:54

1.Transformator podwyższający napięcie z 220w do 3300 w posiada rdzeń w kształcie toroidu. na rdzeń ten nawinięto dodatkowo jeden zwój w obwodzie którego włączono woltomierz o napięciu 0.5 w, oblicz liczbę zwojów uzwojenia pierwotnego i wtórnego transformatora....


2.Transformator obniżający napięcie pobiera moc max 6,6 KW i jest podlączony do napięcia sieciowego przekładnia transformatora wynosi 0.1. Oblicz max natężenie prądu w obwodzie pierwotnym i wtórnym.


Re: Homework - radzio - 03-03-2008 20:37

Luki napisał(a):Laser argonowy emituje światło o długości fali 0,49 mikrometra. Moc emisyjna tego lasera wynosi 2,5mW. Światło tego lasera skierowano na wykonaną z cezu katodę fotokomórki próżniowej. Praca wyjścia elektronów z cezu wynosi 3,4 x 10^-19 J. Czy w obwodzie tej fotokomórki popłynie prąd elektryczny? Odpowiedź uzasadnij.

Aha, poziom 2 klasa liceum, profil podstawowy Wink

ROTFL! Ja czegoś takiego nie miałem - wymiękam :|, musiałbym poczytać ocb żeby to zrobić (bo to jest proste, ale wzory trzeba znać)

Czaplak napisał(a):1.Transformator podwyższający napięcie z 220w do 3300 w posiada rdzeń w kształcie toroidu. na rdzeń ten nawinięto dodatkowo jeden zwój w obwodzie którego włączono woltomierz o napięciu 0.5 w, oblicz liczbę zwojów uzwojenia pierwotnego i wtórnego transformatora....


2.Transformator obniżający napięcie pobiera moc max 6,6 KW i jest podlączony do napięcia sieciowego przekładnia transformatora wynosi 0.1. Oblicz max natężenie prądu w obwodzie pierwotnym i wtórnym.

To też jest proste :-), ale trzeba znać/pamiętać wzory, których ja niestety nie pamiętam a więc biorąc pod uwagę porę nie jestem w stanie pomóc ( sam mam trochę do roboty na JTP/Analizę :/)

Spróbujcie poooglować za wzorami one powinny Wam pomóc ;D

//na kiedy to macie :>?


Re: Homework - Czaplak - 03-03-2008 22:16

Jutro;/


Coś takiego... U3/U1 = N3/N1 ii U2/u1 = n2/n1 co jak co ale ja tej fizyki nie lubię Wink


Re: Homework - Luki - 03-03-2008 23:23

ja też na jutro;/ ale chyba dostane odpowiedź przed sprawdzianem Big Grin Nie znoszę fizyki z moim nauczycielem :/


Re: Homework - Wojtas666 - 08-03-2008 08:09

Wypracowanie na wos xD nie cierpie tego kobieta sie doczepia o mase dziwnych rzeczy Big Grin

" Wskaż polityczne gospodarcze i społeczne szanse i zagrożenia wynikające z procesu integracji europejskiej "

Moze ktos zechce mi pomóc Tongue i napisać tu jakies te szanse xD i zagrożenia a ja sobie to juz napisze ubiore w ładne zdanka Tongue lol Big Grin


Re: Homework - Oskar - 05-05-2008 15:43

"Jakie wielkie reformy nastąpiły w kościele po Soborze Watykańskim II?" - Wie ktoś cokolwiek na ten temat?? Z góry dzięki ;D Na wikipedii nic konkretnego nie ma Sad


Re: Homework - Rafcio - 25-05-2008 15:20

Wielka prośba. Muszę przygotować czterdziestominutową prezentację na wok opowiadającą o czymś związanym z muzyką. Temat może być różny: nuty, sławni kompozytorzy, cokolwiek.

Teraz pytanie. Czy ma ktoś jakiś fajny pomysł na temat takiej prezentacji? Sam nie potrafię wymyślić nic co nie byłoby potwornie nudne a ta prezentacja musi być przynajmniej w miarę ciekawa.

<prosi> :oops:


Re: Homework - Anirin - 25-05-2008 15:44

To walnij historię rocka. Np. od Beatlesów do czasów współczesnych. Przerób najciekawsze kapele, wymień gatunki itd. Wink Powinno być ciekawe i nie jakieś strasznie trudne do zrobienia. Chyba, że rock to nie dla Ciebie. Wink


Re: Homework - Rafcio - 25-05-2008 15:56

Ooo, świetny pomysł Big Grin

Cały czas mysłałem o czymś bardziej związanym z muzyką klasyczną czy kompozytorami a to rzeczywiście może być i ciekawe i nietrudne Big Grin

thx :*


Re: Homework - maju - 28-05-2008 20:17

w kolo wpisano trojkat rownoboczny o boku a=12cm. oblicz pole i obwod kola.

da rade zrobic to? pewnie da bo to poziom klasy II gim ;p mam to na jutro ;] z gory thx za pomoc ;]


Re: Homework - mlody_unw - 28-05-2008 20:49

Kąt = 60 stopni
bok = 12 cm

H - wysokosc trojkata

H = 12 x sin30

r = 2/3 H

wzor na obwod i pole znasz