Redcafe.pl - Manchester United Forum
PL: Manchester United 5-0 Wigan Athletic (30.12.2009) - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2009/2010 (/forumdisplay.php?fid=38)
+---- Wątek: PL: Manchester United 5-0 Wigan Athletic (30.12.2009) (/showthread.php?tid=818)

Strony: 1 2


PL: Manchester United 5-0 Wigan Athletic (30.12.2009) - paolo - 27-12-2009 18:49

[Obrazek: 680m.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 737.png]

Manchester United vs Wigan Athletic
Barclays Premier League
30.12.2009; 21:00
Old Trafford, Manchester


Przed nami kolejne emocje związane ze starciami Czerwonych Diabłów. Już trzy dni po meczu z Hull City, w ramach 20 kolejki Barclays Premier League na Old Trafford, Manchester United zmierzy się z Wigan, które w ostatniej kolejce zremisowało z Blackburn Rovers 1-1. United natomiast pokonało 3-1 wspomniane wyżej "Tygrysy".

Nasi przeciwnicy zajmują szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Udało im się wygrać pięć spotkań, cztery zremisowali i dziewięć przegrali. Najlepszym strzelcem w drużynie The Latics jest Hugo Rodallega, który ma na swoim koncie 6 strzelonych bramek.

Na boisku spotkają się dwa kluby z największą i najmniejszą ilością miejsc na swoich stadionach. United ma ich 76212, z kolei Wigan zaledwie 18000. Podopieczni Roberto Martineza zadebiutowali w Premiership w sezonie 2005/2006. Największym osiągnięciem drużyny z JJB Stadium jest występ w finale Pucharu Ligi w 2006 roku. Trafili tam na "Czerwone Diabły" i przegrali to spotkanie 0:4. Obydwa kluby dzieli niewielka odległość między sobą, mianowicie 39 kilometrów.

Spotkania obu drużyn:
- W ostatnim spotkaniu Czerwone Diabły rozbiły Wigan aż 0:5;

- Manchester United wygrał wszystkie 10 spotkań ligowych i pucharowych, które rozegrał z Wigan;

- The Latics tracą najwięcej, spośród wszystkich ligowych drużyn, goli z drużyną United (18);

- W pięciu meczach rozegranych w Wigan "Czerwone Diabły" zdobyły 14 bramek, a gospodarze tylko 3.
źródło: manusite.pl & mufc.pl

O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Ostatnie spotkanie:
Wigan Athletic - Manchester United 0:5 ; 22.08.2009 Barclays Premier League

Ciekawostka o rywalu:
Cytat:Barwy Wigan reprezentuje dwóch polskich piłkarzy - Tomasz Cywka oraz Tomasz Kupisz.


Dane pomeczowe:


Składy:

Manchester United: Kuszczak - Rafael, Vidić (Anderson 67'), Brown, Evra (Fabio 67') - Valencia, Fletcher, Carrick, Park - Rooney, Berbatov (Welbeck 67')

Wigan Athletic: Kirkland (Pollitt 46'), Melchiot, Boyce, Bramble, Figueroa, Gomez, Thomas (Edman 70'), Cho, Scharner, N'Zogbia (Sinclair 67'), Rodallega

Ławki rezerwowych:

Manchester United: Amos, Neville, Obertan, Owen

Wigan Athletic: Amaya, Scotland, Koumas, McCarthy

Gole:
Rooney 28', Carrick 32', Rafael 45', Berbatov 50', Valencia 75'

Kartki:
N'Zogbia (Ż)

Sędzia:
Lee Mason


Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00) - Foster - 27-12-2009 21:05

Już za trzy dni następny mecz. Mam nadzieję, iż nasza gra będzie wyglądała lepiej niż dziś. Jednak nie mam nic przeciwko by wynik był tak jak dziś.
Tomek
De Laet/Rafael - Vidic - Brown - Fabio
Park - Carrick - Fletcher/Scholes - Obertan
Rooney - Berbatov


Na bramce oczywiście Tomek. Tak swoją drogą to jak długo jeszcze Edwin będzie pauzował?

Obrona znów złożona z 4 nominalnych obrońców. Nie wiem czy Rafałek po kontuzji jest już na tyle sprawny by rozegrać dwa mecze w ciągu trzech dni. Jeśli nie to w jego miejsce De Laet. W środku Vidic i Brown - choćbyśmy chcieli coś zmienić to nie mamy takie możliwości, wydaje mi się jednak, że nikt nie odczuwa takiej potrzeby. Na lewej stronie Fabio. Evra w ostatnich dwóch meczach zaprezentował się słabo, myślę, że czas na odpoczynek.

Dałbym odpocząć również Antosiowi, który ostatnio nie zachwyca... W jego miejsce Park, po przeciwnej stronie Obertan. Jeśli by Gabi grał słabo w II połowie w jego miejsce Giggs czy tam Valencia. W środku Carrick, a do pary ktoś z dwójki Fletcher/Scholes, w tym meczu to my powinniśmy dyktować warunki, więc lepszym wyjściem będzie chyba Paul.

W ataku Waynie i Dymitar. W drugiej połowie wpuścić Owena i gitara.

Nie wyobrażam sobie by 3 punkty nie zostały na Old Trafford. Osobiście przyznam, że bardzo liczę, iż Fulham urwie choćby punkt Chelsea.
Do boju Diabły! Czas zacząć marsz po tron Smile


Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00) - branka - 27-12-2009 23:46

Z tego co wiem to z Edwinem póki co nie wiadomo, ale 2 tyg to przynajmniej. W pucharach pewnie zagra Foster, w lidze póki co Tomek ma pewne miejsce. Trochę się boję, że jak sie przedłuży kontuzja Edwina to skończy karierę. Z jednej strony Tomek sie dobrze spisuje, z drugiej jestem spokojniejsza wiedząc, że Sar jest jeszcze do dyspozycji. Bo to wydłuża czas decyzji co z naszą bramką na najbliższe kilka sezonów.

Mam nadzieję, że zobaczymy podobną formację jak dzisiaj i że szansę dostanie Obertan - chłopak potrzebuje gry, jest zdolny, ale musi sie ograć. Wciąż nie gramy super, to jedno zwycięstwo nie sprawiło, że cudownie wyszliśmy z kryzysu, ale powoli wracają obrońcy, poszczególni zawodnicy mogą grac na swoich pozycjach i powinno byc coraz lepiej. Licze na wysokie zwycięstwo z Wigan, trzeba wykorzystać gorszś formę Chelsea i gonic bilans bramkowy!


Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00) - michal85 - 28-12-2009 00:05

Przy naszej nie najlepszej dyspozycji oraz fakcie, że w PL w zasadzie słabych drużyn już nie ma, liczenie na wysokie zwycięstwo to chyba nadmierny optymizm. Liczę przede wszystkim na 3 punkty i miło by było gdyby zostały one wywalczone w ładnym stylu.

Nie uważam, żeby to był czas na danie komukolwiek odpoczynku. Kolejne mecze to spotkania pucharowe, gdzie zagramy i tak rezerwami. W środę nie desygnowałbym do gry jedynie Giggsa.

Kuszczak - Fabio, Vidic, Brown, Evra - Valencia, Carrick, Fletcher, Welbeck - Rooney, Berbatov


Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00) - Kwas - 28-12-2009 01:33

michal85 napisał(a):W środę nie desygnowałbym do gry jedynie Giggsa.

Kuszczak - Fabio, Vidic, Brown, Evra - Valencia, Carrick, Fletcher, Welbeck - Rooney, Berbatov

Jeśli nie desygnowałbyś tylko Giggs'a, to chyba zamiast Fabio powinien być Rafael w twojej jedenastce.

Zgadzam się w pełni z Michałem odnośnie składu, oczywiście jeśli uwzględnia w nim także Rafaela.

michal85 napisał(a):liczenie na wysokie zwycięstwo to chyba nadmierny optymizm.
Czy ja wiem ? Wigan jest drugie w lidze pod względem straconych bramek, z nimi zawsze nam się "łatwo" grało, a co za tym idzie potrafiliśmy im strzelać sporo goli ( 4-0 2x, 5-0 ). Przesłanki ku wysokiemu zwycięstwu są.

Coś czuję, że Berba sieknie przynajmniej dwa gole Smile


Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00) - Tomek91 - 28-12-2009 10:21

Faktycznie, Wigan to rywal, który United leży i poza spotkaniem na wyjeździe z końcówki zeszłego sezonu pozostałe starcia z the Latics były raczej jednostronne, jednak mnie ucieszy nawet jednobramkowe, wymęczone zwycięstwo. Wigan solidnej obrony nie ma, a z przodu najbardziej niebezpieczny jest Rodallega, którym prawdopodobnie zajmie się Vidic, czyli może być ciekawie Wink

Co do składu to widziałbym to tak:

Kuszczak
Rafael-Brown-Vidic-Fabio
Park-Carrick-Fletcher-Obertan
Rooney-Berbatov

Mecz trzeba wygrać, bo teraz nadarza się idealna sytuacja by wskoczyć na czoło stawki Wink


Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00) - Kwas - 28-12-2009 11:34

Tomek91 napisał(a):Faktycznie, Wigan to rywal, który United leży i poza spotkaniem na wyjeździe z końcówki zeszłego sezonu pozostałe starcia z the Latics były raczej jednostronne
Było jeszcze jedno spotkanie, gdzie wygraliśmy z nimi dopiero w samej końcówce. Mianowicie mam na myśli sezon 05/06.

I jeszcze wzmianka o składzie. Zapomniałem o Parku. Jego widziałbym zamiast Welbecka.

Fajnie byłoby zobaczyć ten sam duet środkowych co wczoraj, ale znając życie Anderson albo Scholes zagrają w miejsce jednego z nich.


Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00) - pedro - 28-12-2009 13:03

Tomek91 napisał(a):Kuszczak
Rafael-Brown-Vidic-Fabio
Park-Carrick-Fletcher-Obertan
Rooney-Berbatov

To! Czas na zasłużony odpoczynek dla Evry. U siebie z Wigan to powinno byc spokojne zwycięstwo i okazja do nabrania pewności siebie. Oby tak było.
Tylko 3pkt!


Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00) - Lukas - 29-12-2009 19:07

Ja również wierzę, że Wigan odprawimy z workiem kilku bramek- przynajmniej trzech.
Nasza kadra wygląda już znacznie lepiej: obrońcy wracają do zdrowia, a pomocnicy grają tam gdzie jest ich miejsce.
Co do składu to wydaje mi się, że na bokach pomocy będą grać Valencia z Parkiem a środkiem kierować grą będzie Carrick z Fletcherem ewentualnie Andi za któregoś z nich i wierzę, że zobaczymy ich w lepszej dyspozycji niż w ostatnim spotkaniu.
Z przodu rzecz jasna Roo z Berbatowem i powinno być dobrze. Trzeba zakończyć ten rok miłym akcentem i nie tracić dystansu do Smerfów.


Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00) - Intel - 29-12-2009 20:13

Teraz trzeba wygrywać. Wysoko. Warto sobie zapewnić lepszy bilans bramkowych od Chelsea, w końcu nie jest powiedziane, że ogramy ich na OT. Dlatego powtórka z rozrywki mile widziana. 5:0 to wynik polepszający nasze perspektywy w aspekcie zdobycia mistrzostwa. Nieznancznie, ale jednak. Poza tym przy ewentulanej stracie punktów przez Gunnersów, można zwietrzyć okazję i czym prędzej czmychnąć Wengerowi i spółce.
Oczywiście na bramce Kuszczak, tym bardziej w perspektywie bezterminowego urlopu van der Sara. Odpocząć powinien Evra, Fabio w moich oczach przewyższa swojego brata i można mu zaufać. Drugi bliźniak na prawej, a w środku rzecz jasna Vidić i Brown. Na zmianę można też szykować De Laeta, ale że zagra od pierwszych minut nie sądzę. Na skrzydła Park i Welbeck. Obertan nie wydaje się pewnym punktem zespołu, ale potrafi rozruszać zespół. Valencia nawala, więc może trzeba go posłać na ławkę i zacznie znowu grać jak z nut. W środku rzecz jasna Fletcher i Carrick, nic odkrywczego. W ataku Rooney i Berbatow, który na kwestionowanie jego umiejętności zareagował zwyżką formy. W pogotowiu zawsze mamy Owena.


Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00) - paolo - 29-12-2009 21:01

Kuszczak
Rafael/De Laet - Vidic - Brown - Fabio
Park - Gibson/Anderson - Scholes - Obertan
Rooney - Owen


Tak ja bym to chciał widzieć, ale pewnie będzie coś w tym stylu:

Kuszczak
Rafael - Vidic - Brown - Evra
Valencia - Anderson/Carrick - Fletcher - Obertan
Rooney - Berbatov


Nie mam nic przeciwko, aby Diabły zagrały podobnie jak w sierpniu w Wigan. Chciałbym też ujrzeć Owena, w końcu w tym spotkaniu zdobył swojego pierwszego oficjalnego gola dla United. Poza tym jeżeli zagra, będzie to jego 400. występ w angielskim klubie. No i Scholes przy okazji mógłby walnąć tą 100. bramkę w Premier League (przypomnę, że w ostatnim meczu z nimi Rooney walnął swoją "setkę"). Taki koncert życzeń, ale nie można zapominać, że Wigan to nie takie pionki, bo Chelsea i Aston Villi jakoś dali rade.

23h 59 min! Big Grin


Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00) - fasol - 29-12-2009 21:48

Na prawej flance wolałbym od Rafaela Richiego De Laet'a. Jest bardziej odpowiedzialny w defensywie od Brazylijczyka, który zbyt często zapomina, że jest obrońcą i często nie zdąża wrócić. Trzeba te Wigan pogonić i to pewnie. Na 9-1 z White Hart Lane może nie liczę ale 2 lub 3 do zerka powinno siąść.


Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00) - RedLucas - 30-12-2009 11:49

Jak każdy mecz w tym okresie tak i ten będzie dla nas bardzo ważny. Jednak szczerze przyznam, że jestem dziwnie spokojny, bardziej denerwowałem się przed starciem z Hull. Pewnie to dlatego, iż tak jak wspominaliście Wigan nam "leży" i w dodatku gramy na Old Trafford.

Jeśli chodzi o skład, to ja bym chciał zobaczyć coś takiego:

Kuszczak - Rafael, Brown, Vidić, Fabio - Nani :lol: , Anderson, Carrick, Obertan - Rooney, Berbatow

Tak więc... bramka to pewniak. W środku obrony wyboru nie mamy, a na skrzydłach bracia da Silva. Dlaczego? Ano Rafael przyda się w ofensywie, poza tym podobno w defensywie ostatnio było lepiej. A Pat niech odpocznie nawet te trzy mecze. Pomoc, w środku Andi, który dawno już nie grał oraz Carrick, zaś na skrzydłach Nani... ot co, niech dostanie szansę na zakończenie roku i Obertan, który myślę, że w takim meczu również mógłby zagrać. W ataku nasi podstawowi snajperzy.

To taka moja wizja naszego składu na ten mecz, lecz znając życie za Naniego zagra Park, a zamiast Fabio zobaczymy Evra.


Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00) - fasol - 30-12-2009 14:46

RedLucas napisał(a):Ano Rafael przyda się w ofensywie, poza tym podobno w defensywie ostatnio było lepiej.

W meczu z Hull było niby lepiej? Nie zgodzę się absolutnie, przy świetnej interwencji Kuszczaka po strzale bodajże Olofinjany to Brazylijczyk nie zdążył wrócić. W dalszej części również kilka razy się zapominał. Wolę Richiego na prawą flankę.

RedLucas napisał(a):zaś na skrzydłach Nani... ot co, niech dostanie szansę na zakończenie roku

Szansę to niech mu Wojtek Mann w swoim programie na tvp2 da. Sa lepsi od niego i niech lepsi grają. To nie jest mecz żeby komuś szansę dawać, trzeba go pewnie wygrać i dużym optymizmem wejść w ten Nowy Rok.


Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00) - RedLucas - 30-12-2009 14:52

fasol napisał(a):
RedLucas napisał(a):Ano Rafael przyda się w ofensywie, poza tym podobno w defensywie ostatnio było lepiej.

W meczu z Hull było niby lepiej? Nie zgodzę się absolutnie, przy świetnej interwencji Kuszczaka po strzale bodajże Olofinjany to Brazylijczyk nie zdążył wrócić. W dalszej części również kilka razy się zapominał. Wolę Richiego na prawą flankę.

Ale napisałem "podobno", bo meczu nie oglądałem, a tak wyczytałem z wypowiedzi tutejszych użytkowników.

fasol napisał(a):
RedLucas napisał(a):zaś na skrzydłach Nani... ot co, niech dostanie szansę na zakończenie roku

Szansę to niech mu Wojtek Mann w swoim programie na tvp2 da. Sa lepsi od niego i niech lepsi grają. To nie jest mecz żeby komuś szansę dawać, trzeba go pewnie wygrać i dużym optymizmem wejść w ten Nowy Rok.

Aha, czyli skreślamy Naniego... Ja go nie skreślam i jeśli ma dostawać szansę, to kiedy jeśli nie na Old Trafford w meczu z rywalem, z którym ostatnimi czasy gra się nam naprawdę dobrze. Uprzedzając Twoją odpowiedź powiem, że w meczach Carling Cup grają Obertan, Tosić, Welbeck, więc tam sobie nie pogra, bo Fergie nie będzie chciał, aby Portugalczyk zabierał szansę pokazania się młodym.