Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 5-0 Wigan Athletic (30.12.2009)
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
PL: Manchester United 5-0 Wigan Athletic (30.12.2009)
[Obrazek: 680m.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 737.png]

Manchester United vs Wigan Athletic
Barclays Premier League
30.12.2009; 21:00
Old Trafford, Manchester


Przed nami kolejne emocje związane ze starciami Czerwonych Diabłów. Już trzy dni po meczu z Hull City, w ramach 20 kolejki Barclays Premier League na Old Trafford, Manchester United zmierzy się z Wigan, które w ostatniej kolejce zremisowało z Blackburn Rovers 1-1. United natomiast pokonało 3-1 wspomniane wyżej "Tygrysy".

Nasi przeciwnicy zajmują szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Udało im się wygrać pięć spotkań, cztery zremisowali i dziewięć przegrali. Najlepszym strzelcem w drużynie The Latics jest Hugo Rodallega, który ma na swoim koncie 6 strzelonych bramek.

Na boisku spotkają się dwa kluby z największą i najmniejszą ilością miejsc na swoich stadionach. United ma ich 76212, z kolei Wigan zaledwie 18000. Podopieczni Roberto Martineza zadebiutowali w Premiership w sezonie 2005/2006. Największym osiągnięciem drużyny z JJB Stadium jest występ w finale Pucharu Ligi w 2006 roku. Trafili tam na "Czerwone Diabły" i przegrali to spotkanie 0:4. Obydwa kluby dzieli niewielka odległość między sobą, mianowicie 39 kilometrów.

Spotkania obu drużyn:
- W ostatnim spotkaniu Czerwone Diabły rozbiły Wigan aż 0:5;

- Manchester United wygrał wszystkie 10 spotkań ligowych i pucharowych, które rozegrał z Wigan;

- The Latics tracą najwięcej, spośród wszystkich ligowych drużyn, goli z drużyną United (18);

- W pięciu meczach rozegranych w Wigan "Czerwone Diabły" zdobyły 14 bramek, a gospodarze tylko 3.
źródło: manusite.pl & mufc.pl

O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Ostatnie spotkanie:
Wigan Athletic - Manchester United 0:5 ; 22.08.2009 Barclays Premier League

Ciekawostka o rywalu:
Cytat:Barwy Wigan reprezentuje dwóch polskich piłkarzy - Tomasz Cywka oraz Tomasz Kupisz.


Dane pomeczowe:


Składy:

Manchester United: Kuszczak - Rafael, Vidić (Anderson 67'), Brown, Evra (Fabio 67') - Valencia, Fletcher, Carrick, Park - Rooney, Berbatov (Welbeck 67')

Wigan Athletic: Kirkland (Pollitt 46'), Melchiot, Boyce, Bramble, Figueroa, Gomez, Thomas (Edman 70'), Cho, Scharner, N'Zogbia (Sinclair 67'), Rodallega

Ławki rezerwowych:

Manchester United: Amos, Neville, Obertan, Owen

Wigan Athletic: Amaya, Scotland, Koumas, McCarthy

Gole:
Rooney 28', Carrick 32', Rafael 45', Berbatov 50', Valencia 75'

Kartki:
N'Zogbia (Ż)

Sędzia:
Lee Mason

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
27-12-2009 18:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #2
Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00)
Już za trzy dni następny mecz. Mam nadzieję, iż nasza gra będzie wyglądała lepiej niż dziś. Jednak nie mam nic przeciwko by wynik był tak jak dziś.
Tomek
De Laet/Rafael - Vidic - Brown - Fabio
Park - Carrick - Fletcher/Scholes - Obertan
Rooney - Berbatov


Na bramce oczywiście Tomek. Tak swoją drogą to jak długo jeszcze Edwin będzie pauzował?

Obrona znów złożona z 4 nominalnych obrońców. Nie wiem czy Rafałek po kontuzji jest już na tyle sprawny by rozegrać dwa mecze w ciągu trzech dni. Jeśli nie to w jego miejsce De Laet. W środku Vidic i Brown - choćbyśmy chcieli coś zmienić to nie mamy takie możliwości, wydaje mi się jednak, że nikt nie odczuwa takiej potrzeby. Na lewej stronie Fabio. Evra w ostatnich dwóch meczach zaprezentował się słabo, myślę, że czas na odpoczynek.

Dałbym odpocząć również Antosiowi, który ostatnio nie zachwyca... W jego miejsce Park, po przeciwnej stronie Obertan. Jeśli by Gabi grał słabo w II połowie w jego miejsce Giggs czy tam Valencia. W środku Carrick, a do pary ktoś z dwójki Fletcher/Scholes, w tym meczu to my powinniśmy dyktować warunki, więc lepszym wyjściem będzie chyba Paul.

W ataku Waynie i Dymitar. W drugiej połowie wpuścić Owena i gitara.

Nie wyobrażam sobie by 3 punkty nie zostały na Old Trafford. Osobiście przyznam, że bardzo liczę, iż Fulham urwie choćby punkt Chelsea.
Do boju Diabły! Czas zacząć marsz po tron Smile



Mój Blog: Pod presją czasu
27-12-2009 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00)
Z tego co wiem to z Edwinem póki co nie wiadomo, ale 2 tyg to przynajmniej. W pucharach pewnie zagra Foster, w lidze póki co Tomek ma pewne miejsce. Trochę się boję, że jak sie przedłuży kontuzja Edwina to skończy karierę. Z jednej strony Tomek sie dobrze spisuje, z drugiej jestem spokojniejsza wiedząc, że Sar jest jeszcze do dyspozycji. Bo to wydłuża czas decyzji co z naszą bramką na najbliższe kilka sezonów.

Mam nadzieję, że zobaczymy podobną formację jak dzisiaj i że szansę dostanie Obertan - chłopak potrzebuje gry, jest zdolny, ale musi sie ograć. Wciąż nie gramy super, to jedno zwycięstwo nie sprawiło, że cudownie wyszliśmy z kryzysu, ale powoli wracają obrońcy, poszczególni zawodnicy mogą grac na swoich pozycjach i powinno byc coraz lepiej. Licze na wysokie zwycięstwo z Wigan, trzeba wykorzystać gorszś formę Chelsea i gonic bilans bramkowy!

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
27-12-2009 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #4
Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00)
Przy naszej nie najlepszej dyspozycji oraz fakcie, że w PL w zasadzie słabych drużyn już nie ma, liczenie na wysokie zwycięstwo to chyba nadmierny optymizm. Liczę przede wszystkim na 3 punkty i miło by było gdyby zostały one wywalczone w ładnym stylu.

Nie uważam, żeby to był czas na danie komukolwiek odpoczynku. Kolejne mecze to spotkania pucharowe, gdzie zagramy i tak rezerwami. W środę nie desygnowałbym do gry jedynie Giggsa.

Kuszczak - Fabio, Vidic, Brown, Evra - Valencia, Carrick, Fletcher, Welbeck - Rooney, Berbatov

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
28-12-2009 00:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #5
Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00)
michal85 napisał(a):W środę nie desygnowałbym do gry jedynie Giggsa.

Kuszczak - Fabio, Vidic, Brown, Evra - Valencia, Carrick, Fletcher, Welbeck - Rooney, Berbatov

Jeśli nie desygnowałbyś tylko Giggs'a, to chyba zamiast Fabio powinien być Rafael w twojej jedenastce.

Zgadzam się w pełni z Michałem odnośnie składu, oczywiście jeśli uwzględnia w nim także Rafaela.

michal85 napisał(a):liczenie na wysokie zwycięstwo to chyba nadmierny optymizm.
Czy ja wiem ? Wigan jest drugie w lidze pod względem straconych bramek, z nimi zawsze nam się "łatwo" grało, a co za tym idzie potrafiliśmy im strzelać sporo goli ( 4-0 2x, 5-0 ). Przesłanki ku wysokiemu zwycięstwu są.

Coś czuję, że Berba sieknie przynajmniej dwa gole Smile
28-12-2009 01:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #6
Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00)
Faktycznie, Wigan to rywal, który United leży i poza spotkaniem na wyjeździe z końcówki zeszłego sezonu pozostałe starcia z the Latics były raczej jednostronne, jednak mnie ucieszy nawet jednobramkowe, wymęczone zwycięstwo. Wigan solidnej obrony nie ma, a z przodu najbardziej niebezpieczny jest Rodallega, którym prawdopodobnie zajmie się Vidic, czyli może być ciekawie Wink

Co do składu to widziałbym to tak:

Kuszczak
Rafael-Brown-Vidic-Fabio
Park-Carrick-Fletcher-Obertan
Rooney-Berbatov

Mecz trzeba wygrać, bo teraz nadarza się idealna sytuacja by wskoczyć na czoło stawki Wink
28-12-2009 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #7
Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00)
Tomek91 napisał(a):Faktycznie, Wigan to rywal, który United leży i poza spotkaniem na wyjeździe z końcówki zeszłego sezonu pozostałe starcia z the Latics były raczej jednostronne
Było jeszcze jedno spotkanie, gdzie wygraliśmy z nimi dopiero w samej końcówce. Mianowicie mam na myśli sezon 05/06.

I jeszcze wzmianka o składzie. Zapomniałem o Parku. Jego widziałbym zamiast Welbecka.

Fajnie byłoby zobaczyć ten sam duet środkowych co wczoraj, ale znając życie Anderson albo Scholes zagrają w miejsce jednego z nich.
28-12-2009 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pedro Offline
Member
***

Liczba postów: 138
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #8
Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00)
Tomek91 napisał(a):Kuszczak
Rafael-Brown-Vidic-Fabio
Park-Carrick-Fletcher-Obertan
Rooney-Berbatov

To! Czas na zasłużony odpoczynek dla Evry. U siebie z Wigan to powinno byc spokojne zwycięstwo i okazja do nabrania pewności siebie. Oby tak było.
Tylko 3pkt!

LUHG
28-12-2009 13:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #9
Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00)
Ja również wierzę, że Wigan odprawimy z workiem kilku bramek- przynajmniej trzech.
Nasza kadra wygląda już znacznie lepiej: obrońcy wracają do zdrowia, a pomocnicy grają tam gdzie jest ich miejsce.
Co do składu to wydaje mi się, że na bokach pomocy będą grać Valencia z Parkiem a środkiem kierować grą będzie Carrick z Fletcherem ewentualnie Andi za któregoś z nich i wierzę, że zobaczymy ich w lepszej dyspozycji niż w ostatnim spotkaniu.
Z przodu rzecz jasna Roo z Berbatowem i powinno być dobrze. Trzeba zakończyć ten rok miłym akcentem i nie tracić dystansu do Smerfów.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
29-12-2009 19:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #10
Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00)
Teraz trzeba wygrywać. Wysoko. Warto sobie zapewnić lepszy bilans bramkowych od Chelsea, w końcu nie jest powiedziane, że ogramy ich na OT. Dlatego powtórka z rozrywki mile widziana. 5:0 to wynik polepszający nasze perspektywy w aspekcie zdobycia mistrzostwa. Nieznancznie, ale jednak. Poza tym przy ewentulanej stracie punktów przez Gunnersów, można zwietrzyć okazję i czym prędzej czmychnąć Wengerowi i spółce.
Oczywiście na bramce Kuszczak, tym bardziej w perspektywie bezterminowego urlopu van der Sara. Odpocząć powinien Evra, Fabio w moich oczach przewyższa swojego brata i można mu zaufać. Drugi bliźniak na prawej, a w środku rzecz jasna Vidić i Brown. Na zmianę można też szykować De Laeta, ale że zagra od pierwszych minut nie sądzę. Na skrzydła Park i Welbeck. Obertan nie wydaje się pewnym punktem zespołu, ale potrafi rozruszać zespół. Valencia nawala, więc może trzeba go posłać na ławkę i zacznie znowu grać jak z nut. W środku rzecz jasna Fletcher i Carrick, nic odkrywczego. W ataku Rooney i Berbatow, który na kwestionowanie jego umiejętności zareagował zwyżką formy. W pogotowiu zawsze mamy Owena.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
29-12-2009 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00)
Kuszczak
Rafael/De Laet - Vidic - Brown - Fabio
Park - Gibson/Anderson - Scholes - Obertan
Rooney - Owen


Tak ja bym to chciał widzieć, ale pewnie będzie coś w tym stylu:

Kuszczak
Rafael - Vidic - Brown - Evra
Valencia - Anderson/Carrick - Fletcher - Obertan
Rooney - Berbatov


Nie mam nic przeciwko, aby Diabły zagrały podobnie jak w sierpniu w Wigan. Chciałbym też ujrzeć Owena, w końcu w tym spotkaniu zdobył swojego pierwszego oficjalnego gola dla United. Poza tym jeżeli zagra, będzie to jego 400. występ w angielskim klubie. No i Scholes przy okazji mógłby walnąć tą 100. bramkę w Premier League (przypomnę, że w ostatnim meczu z nimi Rooney walnął swoją "setkę"). Taki koncert życzeń, ale nie można zapominać, że Wigan to nie takie pionki, bo Chelsea i Aston Villi jakoś dali rade.

23h 59 min! Big Grin

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
29-12-2009 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
fasol Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #12
Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00)
Na prawej flance wolałbym od Rafaela Richiego De Laet'a. Jest bardziej odpowiedzialny w defensywie od Brazylijczyka, który zbyt często zapomina, że jest obrońcą i często nie zdąża wrócić. Trzeba te Wigan pogonić i to pewnie. Na 9-1 z White Hart Lane może nie liczę ale 2 lub 3 do zerka powinno siąść.
29-12-2009 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #13
Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00)
Jak każdy mecz w tym okresie tak i ten będzie dla nas bardzo ważny. Jednak szczerze przyznam, że jestem dziwnie spokojny, bardziej denerwowałem się przed starciem z Hull. Pewnie to dlatego, iż tak jak wspominaliście Wigan nam "leży" i w dodatku gramy na Old Trafford.

Jeśli chodzi o skład, to ja bym chciał zobaczyć coś takiego:

Kuszczak - Rafael, Brown, Vidić, Fabio - Nani :lol: , Anderson, Carrick, Obertan - Rooney, Berbatow

Tak więc... bramka to pewniak. W środku obrony wyboru nie mamy, a na skrzydłach bracia da Silva. Dlaczego? Ano Rafael przyda się w ofensywie, poza tym podobno w defensywie ostatnio było lepiej. A Pat niech odpocznie nawet te trzy mecze. Pomoc, w środku Andi, który dawno już nie grał oraz Carrick, zaś na skrzydłach Nani... ot co, niech dostanie szansę na zakończenie roku i Obertan, który myślę, że w takim meczu również mógłby zagrać. W ataku nasi podstawowi snajperzy.

To taka moja wizja naszego składu na ten mecz, lecz znając życie za Naniego zagra Park, a zamiast Fabio zobaczymy Evra.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
30-12-2009 11:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
fasol Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #14
Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00)
RedLucas napisał(a):Ano Rafael przyda się w ofensywie, poza tym podobno w defensywie ostatnio było lepiej.

W meczu z Hull było niby lepiej? Nie zgodzę się absolutnie, przy świetnej interwencji Kuszczaka po strzale bodajże Olofinjany to Brazylijczyk nie zdążył wrócić. W dalszej części również kilka razy się zapominał. Wolę Richiego na prawą flankę.

RedLucas napisał(a):zaś na skrzydłach Nani... ot co, niech dostanie szansę na zakończenie roku

Szansę to niech mu Wojtek Mann w swoim programie na tvp2 da. Sa lepsi od niego i niech lepsi grają. To nie jest mecz żeby komuś szansę dawać, trzeba go pewnie wygrać i dużym optymizmem wejść w ten Nowy Rok.
30-12-2009 14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #15
Re: PL: Manchester United - Wigan Athletic (30.12.2009; 21:00)
fasol napisał(a):
RedLucas napisał(a):Ano Rafael przyda się w ofensywie, poza tym podobno w defensywie ostatnio było lepiej.

W meczu z Hull było niby lepiej? Nie zgodzę się absolutnie, przy świetnej interwencji Kuszczaka po strzale bodajże Olofinjany to Brazylijczyk nie zdążył wrócić. W dalszej części również kilka razy się zapominał. Wolę Richiego na prawą flankę.

Ale napisałem "podobno", bo meczu nie oglądałem, a tak wyczytałem z wypowiedzi tutejszych użytkowników.

fasol napisał(a):
RedLucas napisał(a):zaś na skrzydłach Nani... ot co, niech dostanie szansę na zakończenie roku

Szansę to niech mu Wojtek Mann w swoim programie na tvp2 da. Sa lepsi od niego i niech lepsi grają. To nie jest mecz żeby komuś szansę dawać, trzeba go pewnie wygrać i dużym optymizmem wejść w ten Nowy Rok.

Aha, czyli skreślamy Naniego... Ja go nie skreślam i jeśli ma dostawać szansę, to kiedy jeśli nie na Old Trafford w meczu z rywalem, z którym ostatnimi czasy gra się nam naprawdę dobrze. Uprzedzając Twoją odpowiedź powiem, że w meczach Carling Cup grają Obertan, Tosić, Welbeck, więc tam sobie nie pogra, bo Fergie nie będzie chciał, aby Portugalczyk zabierał szansę pokazania się młodym.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
30-12-2009 14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości