Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CM & FM, managery piłkarskie
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #646
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Rozmowy zawsze na zielono Wink .

Wygralem final LE 3:0 po czym gra sie scrashowala i musialem ja zresetowac :c final od nowa.
Shaw na zadnej pozycji na boku obrony sie nie sprawdzil.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
15-09-2014 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #647
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Po połowie przy wyniku 2:0 jak im powiesz, że jesteś zadowolony to każdy się cieszy a dostają w dupę. Ja najczęściej mówię im, że jestem niezadowolny lub że nie wolno odpuszczać.
Co do różnorodności rozmów to zmieniam tylko ton z żarliwego na asertywny. Spotkałem się z opinią, że zmiany w rozmowach motywacyjnych nie wychodzą na dobre.
No i mam problem z treningiem. Meczówkę daję zawsze asystentowi, bo nie chce mi się czytać opinii, że nie przygotują się pod rywala...
Natomiast przy asystencie non stop mam SFG Ofensywne ;/
No i zadowolnie... Ogólnie to daję trening indywidulany do konkretnej roli na boisku.

Ogólnie za niedługo kończę drugi sezon, to podsumuję oby dwa sezony.
15-09-2014 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #648
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Ja zawsze robie trening taktyczny. Jak ja beda znac na maksa to defensywne SFG.
Ja zazwyczaj nie przegrywam 2 polow. Najczesciej w pierwszej dzieja sie absurdy typu napastnik ktory ma indywidualne krycie strzela 2 bramki z SFG.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
15-09-2014 18:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #649
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Jeśli chodzi o trening przedmeczowy, to warto dać któremuś ze scoutów (najlepiej temu z największą wiedzą taktyczną) by obserwował następnego rywala. Dzięki czemu przed meczem otrzymamy raport na temat rywala, a także sugestię na którym z treningów przedmeczowych powinniśmy się skupić.



Mój Blog: Pod presją czasu
16-09-2014 10:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #650
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Zgadzam sie, to sie bardzo przydaje aczkolwiek ja i tak dla pewnosci zawsze trening meczowy daje defensywne SFG i faktycznie po kilku miesiacach trace sporo mniej bramek.

Ciagle nie moge odzalowac ze kupilem Shawa zamiast Bainesa Sad

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
16-09-2014 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #651
RE: CM & FM, managery piłkarskie
https://www.youtube.com/watch?v=JsGR89gzYhE Dokument o FMie.
28-09-2014 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #652
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Za mną trzeci sezon w roli manager Southampton Smile

Cóż, tym razem nie udało mi się wygrać Premier League. Ligę wygrał Manchester United po wodzą Ole Smile kluczowym momentem, w który chyba przegrałem ligę był mecz w 30 z United. Cały mecz było 0-0 i w ostatniej akcji bodaj Zaha strzelił. Niepowodzenie (dla klubu może nie, ale dla mnie to było niepowodzenie) w lidze odbiłem sobie zwycięstwem w Lidze Mistrzów! Smile Uff cóż to była za ciężka droga... najpierw Real Madryt, potem Atletico Madryt, w półfinale Bayern a w finale pokonałem Chelsea 2-0. Z Realem u siebie wygrałem 5-0 ;o z kolei w Monachium przegrałem 1-0 po wyrównanym meczu, za to u siebie rozegrałem koncertowe spotkanie. Goście mieli bodaj 5 strzałów i ani razu poważnie nie zagrozili mojej bramce - wygrałem 2-0.

Do tego dołożyłem jeszcze zwycięstwo w Capital One Cup, gdzie dałem pograć paru młodym chłopakom. Ogólnie mam bardzo młody skład, średnia wieku bodaj 23,6. W U-21 mam bardzo fajnych zawodników, których pościągałem, a do tego kilku fajnych pojawiło mi się w mojej akademii.

I teraz transfery! Big Grin Na nowych zawodników wydałem 112 mln, jednak trzeba oddać że sam zarobiłem 95 mln na sprzedaży swoich zawodników. Zacznę od tych, których sprzedałem:
Firminio - 19 mln PSG
Alione - 40 mln Monaco
Knockaert - 10 mln HSV
Giuliano - 25 mln Real Madryt
Dodam tylko, że sezon wcześniej Firmionioi Giuliano przyszli za darmo Smile

Teraz transfery do klubu:
Jese - kupiony z Bayernu za 17 mln
Griezmann - kupiony z Realu za 14 mln
Sterling - kupiony za 18 mln
Shawcross - 6 mln
Ravel Morrison - 2 mln ze Stoke
James Rodriguez!!! - 25 mln + Gaston Ramirez czyli w sumie około 45 mln na niego wydałem.
Do tego jak zwykle kupiłem kilka talentów.

Mam teraz bardzo silny, wyrównany skład, więc liczę mocno na wygranie wszystkiego co możliwe. w U-21 mam kilku graczy do pierwszego składu, także jeszcze kim rotować. Oby dopisało zdrowie i szczęście Smile



Mój Blog: Pod presją czasu
29-09-2014 20:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #653
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Wesołych przygód z FM-em 14 ciąg dalszy. Smile

Drugi sezon w roli menedżera Larne należy zaliczyć do udanych: w cuglach wygrałem zaplecze ekstraklasy, do tego dołożyłem jakiś mało znaczący lokalny puchar. Taktyka 3-6-1 sprawiała się świetnie i tak też było w kolejnym sezonie, kiedy to jako beniaminek przez ponad pół sezonu plasowałem się na pozycji wicelidera. Dopiero 6 porażek z rzędu na koniec sezonu zepchnęło mnie na pozycję nr 6. W międzyczasie ciągle wzmacniałem skład i z optymizmem mogłem patrzeć w przyszłość. Niestety - do ostatnich minut sezonu biłem się o utrzymanie (ostatecznie zapewniłem je sobie dopiero w barażach). Na otarcie łez awansowałem do finału Pucharu Irlandii Północnej - nie dało mi to wprawdzie europejskich pucharów, ale mogłem liczyć na pewne wpływy do budżetu z tytułu gry w Pucharze Ogólnoirlandzkim. Tam bez szału - poległem w ćwierćfinale w starciu z mistrzem Irlandii, Derry City, jednak perspektywa gry na arenie międzynarodowej przyciągnęła do mnie kilku wartych uwagi piłkarzy z wolnego transferu. Oni, wsparci przez klubowych weteranów, pozwolili mi zrealizować moje ambicje: 4. miejsce w lidze, awans do eliminacji Ligi Europy. Tam ponownie musiałem skrzyżować miecze z Derry, i ponownie nie dali mi szans, zwłaszcza, że moja największa gwiazda, reprezentant Irlandii Północnej, zmieniła barwy na rzecz Kilmarnock. Perspektywy na rychłą odmianę losu nie dostrzegałem, zatem i ja postanowiłem zmienić barwy klubowe.

Wcześniej nie myślałem nad przeprowadzką, stąd też nie byłem przygotowany z dodaniem ciekawych lig. Mimo reputacji krajowej nie chcieli mnie ani w irlandzkiej ekstraklasie, ani w polskiej 1. lidze, nie wspominając już o Championship. Z kolei 14 lipca było już zbyt późnym terminem na dołączenie do bazy danych którejkolwiek z lig europejskich. Postanowiłem przenieść się więc do RPA (a poza Europą w sumie nigdy nie miałem okazji pracować Big Grin ), które pre-season zacząć miało już następnego dnia. Zainteresowanie moimi usługami wykazał beniaminek południowoafrykańskiej 1. ligi, FC A.K., i tam też zakotwiczyłem. Sensownych zawodników było tam jak na lekarstwo, kurs na zwycięstwo w lidze wynosił 501.00, nawet finansowo nie miałem specjalnie startu do reszty ligi (8 tys. funtów budżetu płacowego). Nie sprzyjał też fakt, że mogłem zarejestrować do gry jedynie 5 obcokrajowców. A jednak! Smile Z pomocą scoutów znalazłem kilkunastu mocnych południowoafrykańskich zawodników - wprawdzie ich oczekiwania płacowe przekraczały moje możliwości, ale nie dość, że ku mojemu zaskoczeniu zarząd pozwolił na podjęcie ryzyka i zwiększenie budżetu, to jeszcze niemal wszystkich zawodników przekonałem, obniżając im pensję w zamian za klauzule odejścia (za darmo w przypadku braku awansu). Do tego wypożyczyłem Bułgara i dwóch Rumunów z europejskich klubów, którzy pozwolili mi załatać pewne luki w obronie. Tak też, lawirując pomiędzy 4-5-1, 3-5-2 a 3-6-1 od początku sezonu rozjeżdżałem niczym walec każdą przeszkodę na mojej drodze. Big Grin Ani przez chwilę nie miałem mniej punktów niż lider, a od 5. byłem już nim samodzielnie. Nerwowo zrobiło się dopiero w samej końcówce sezonu po serii 5 meczów bez zwycięstwa, ale dwa ostatnie spotkania ligowe wygrałem i tak też outsider awansował do południowoafrykańskiej ekstraklasy. To jeszcze nie koniec: wygrałem Puchar RPA! Smile Dopisywało mi trochę szczęścia, dwa razy wygrałem po karnych, ale suma sumarum trzykrotnie z kwitkiem odprawiałem rywali z wyższej klasy rozgrywkowej. Zastrzyk pieniężny, awans do afrykańskiego odpowiednika LE i okazja do kolejnych wzmocnień (w sumie w klubie zostawiłem jedynie 6 piłkarzy) - to rzeczy, które zamierzam wykorzystać w kolejnym sezonie, który mnie czeka.

Ponadto:
- właśnie zostałem zaanonsowany jako nowy selekcjoner reprezentacji RPA,
- United po van Gaalu i Redknappie przejął van Basten, przechodząc po mistrzowskim sezonie na emeryturę; kolejnym trenerem był Martin Jol, który w trzech kolejnych sezonach sięgał po mistrzostwo Anglii i dwa razy meldował się w półfinale LM; teraz, przed sezonem 2019/2020, nowym menedżerem MU został Laurent Blanc,
- w 2016 roku za porozumieniem stron rozwiązany został kontrakt Wayne'a Rooneya, który sezon 2015/16 spędził na wypożyczeniu w Hull City Big Grin,
- będąc jeszcze menedżerem Larne, moje rezerwy przegrały w finale jakiegoś lokalnego pucharu w karnych 31:30. Smile

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
06-10-2014 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #654
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Stary chłop ze mnie, a wciągnąłem się w nowego FMa jak głupi Big Grin
Gram po sieci z kuzynem, więc chcąc nie chcą rozgrywka trwa dłużej, ale może przez to jakoś bardziej się wyczekuje na kolejne starcia Wink

Zacząłem Aston Villą i założyłem sobie, żeby nie robić wielkiej rewolucji(zresztą środków nie było zbyt dużo bo ok 5 mln) i spróbować grać tym co zastałem. Dokupiłem kilku zawodników, ale to głównie jako zapchajdziury w przypadku plagi kontuzji oraz dobrze rokujących juniorów. Pozbyłem się z drużyny Benta, Weinmana oraz Bakera. W pierwszych meczach brakowało natomiast Benteke, który leczył kontuzje. Kadra więc delikatnie rzecz ujmując dupy nie urywa, typują nas na 15-stemiejsce i myślę, że to jest w miarę realna ocena sytuacji.

Zarząd życzy sobie, żebym grał prostą piłkę i stawiał na młodzież. Z tym drugim nie ma najmniejszego problemu - Grealish ma u mnie pewny plac i mam nadzieję, że inwestycje w szkółkę już niebawem dadzą efekty. Dużo większy problem z pewnością będę miał ze spełnieniem pierwszego warunku - chciałem go nawet zmieniać, ale zarząd był nieugięty. Na razie się tym nie przejmuję i nalezę po pierwszych 5-ciu meczach do najlepiej grających drużyn piłką Big Grin Gdyby nie czerwona kartka na wyjeździe z AFC, to pewnie byłbym na czele Smile

Wyjściowy skład na pierwsze mecze:
Guzan - Lowton, Okore, Vlaar, Cissokho - Sanchez - Cleverley, Delph - Richardson, Grealish - Agbonlahor

Liga:

S'oton (H) 3:1
Leicester (A) 0:1 (duża przewaga, Lisy miały ledwie 1 strzał na bramkę po kontrze)
Chelsea (H) 2:1
Arsenal (a) 0:1 (czerwona kartka w 7. min Huttona, którego specjalnie wstawiłem na ten mecz, bo wydawał mi się lepszą opcją na to konkretne spotkanie niż Lowton)
Sunderland (h) 3:1

CC:
Port Vale (h) 3:0
Arsenal (h) 2:1 (my w rezerwowym składzie, AFC pół na pół)

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2014 12:41 przez michal85.)
18-11-2014 12:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #655
RE: CM & FM, managery piłkarskie
(18-11-2014 12:37)michal85 napisał(a):  Stary chłop ze mnie, a wciągnąłem się w nowego FMa jak głupi Big Grin

Czyli 2015? Jak Ci się podoba? Na steamie widziałem sporo niepochlebnych opinii. Piszą, że klasowi piłkarze notorycznie popełniają amatorskie błędy, bramkarze popsuci i wyniki hokejowe, że interakcje z piłkarzami spieprzone itp.
Jak Ty to widzisz?


"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2014 16:10 przez Breakthru.)
19-11-2014 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #656
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Ja widzę to świetnie, aż przypominają mi się czasy pierwszych CMów. Może to wynika z faktu, ze kompletnie odpuściłem sobie poprzedniego FMa...

Wyniki hokejowe? Zdarzają się, ale w realu również takowych nie brakuje. Przed patchem praktycznie wszystkie gole padały po crossach, ale teraz jest myslę w miarę wypośrodkowane.

Mam dziadów na obronie, a i tak nikomu z top4 nie udało się pokonać mojego Guzana więcej niż raz. A wczoraj grałem z City(wygrana 2:1) i Liverpoolem (1:1). Po 10ciu meczach zajmuję 4.miejsce w tabeli (6-2-2, bramki 17:10) i gra się znakomicieSmile Jest oczywiście nadal pole do poprawy ot np. bramkarzom zdarza się bardzo powoli zbierac po obronieniu strzału.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
19-11-2014 16:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #657
RE: CM & FM, managery piłkarskie
(19-11-2014 16:26)michal85 napisał(a):  Ja widzę to świetnie, aż przypominają mi się czasy pierwszych CMów. Może to wynika z faktu, ze kompletnie odpuściłem sobie poprzedniego FMa...

Wyniki hokejowe? Zdarzają się, ale w realu również takowych nie brakuje. Przed patchem praktycznie wszystkie gole padały po crossach, ale teraz jest myslę w miarę wypośrodkowane.

Mam dziadów na obronie, a i tak nikomu z top4 nie udało się pokonać mojego Guzana więcej niż raz. A wczoraj grałem z City(wygrana 2:1) i Liverpoolem (1:1). Po 10ciu meczach zajmuję 4.miejsce w tabeli (6-2-2, bramki 17:10) i gra się znakomicieSmile Jest oczywiście nadal pole do poprawy ot np. bramkarzom zdarza się bardzo powoli zbierac po obronieniu strzału.

Dzięki. A jak te nowe konferensje/interakcje z graczami?

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2014 21:08 przez Breakthru.)
22-11-2014 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #658
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Konferencje IMO wiele się nie zmieniły, nawet w porównaniu do tego co było w fm13.

Co do interakcji z zawodnikami - na pewno częściej się żalą, że nie grają Big Grin

Powoli kończę sezon. Na razie wciąż utrzymuje się w 10-tce - na razie na 9-tym miejscu. łatwo na pewno nie jest, o ile potrafię spłatać figla wielkim rywalom (wygrane z City, AFC, czy CFC), o tyle raz na jakiś czas zaliczam passę ok 6-7 meczów bez zwycięstwa. Benteke strzelał dużo na początku, obecnie ma jedynie 7 bramek na 23 występy i coraz bardziej irytuje. Najprawdopodobniej pożegnam go w lecie, jesli zjawi się dobra oferta.

Jako, że klub został kupiony przez nową ekipę, prawdopodobnie w lecie pojawi się trochę funduszy na transfery. Nie chcę jednak robić więcej niż 3-4 transfery. Priorytetem będzie na pewno jakiś grajek na lewe skrzydło. Grający tam NZogbia, czy też Agbonlahor prezentują mizerny poziom i niewątpliwie ktoś bardziej wartościowy wniósłby dużo. Równie chętnie kupiłbym kogoś na środek pomocy z wysokimi umiejętnościami gry w defensywie.Delph i bardziej Cleverley (którego i tak raczej nie wykupię, bo chce astronomiczną jak na moje warunki tygodniówkę) prezentują mizerny poziom jeśli chodzi o odbiór piłki. Jeśli fundusze pozwolą to rozglądnę się jeszcze za jakimś bocznym obrońcą, ale niewykluczone, że w tym przypadku zdecyduje się na wypożyczenie.

O swój los jestem spokojny - zarząd był na tyle zadowolony z postawy moich grajków, że już w grudniu zoaferowano mi nowy kontrakt. Przy okazji zmieniłem nieco oczekiwania wobec stylu gry - obecnie wymagają ode mnie gry piłką Big Grin I bardzo dobrze - jesteśmy pod tym względem najlepsi w lidze, mając średnio co mecz 55% pos. piłki.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2014 13:24 przez michal85.)
24-11-2014 13:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #659
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Ja mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy. Chciałbym zacząć grę jakimś zespołem z najniższej ligi danego kraju. Wybór drużyny głównie uzasadniałem od obiektów młodzieżowych i ewentualnie od stadionu, żeby móc z biletów zarabiać. Jednak początki są trudne i trochę te niepowodzenia mnie martwią.

Czy ktoś może udzielić kilku wskazówek, głównie jeżeli chodzi o formację, wzmocnienia, stylu gry? Zazwyczaj zawalam drużynę wszystkim czym tylko mogę, zarówno poleceniami drużynowi jak i indywidualnymi. Dobór sztabu jakoś mi idzie natomiast też nie jestem pewien, czy dobrze ustawiam treningi zespołowe. Każdemu graczowi dokładam trenowanie pozycji takich jak np Schodzący napastnik.

Co do taktyki chciałbym jeszcze jakby ktoś się podzielił jak ustawia środkowych pomocników i napastników, konkretnie jakie role im przypisuje. Oczywiście to jest zależne od graczy jacy są dostępni, ale chciałbym zrobić karierę od zera do bohatera ale obawiam się, że bez pomocy lub zapewnienia, że nie wszystko przyjdzie tak hop siup i pierwszy sezon z góry trzeba skazać na porażkę i dopiero od drugiego coś konkretnego może się podziać...

Nie wiem, ogólnie przyjmę wszystkie możliwe rady Wink
24-11-2014 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #660
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Najlepiej Hubson powiedz najpierw jak chcesz grać, jak wygląda ustawienie, które obecnie stosujesz, jak wyglądaja polecenia drużynowe.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
24-11-2014 20:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości