Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siatkówka
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Atmosfera w hali idealna, komentatorzy mówili, że było ok. 10 tys. widzów, którzy cały czas dopingowali naszą drużynę. Niestety kadra Raula Lozano przegrał spotkanie. No cóż, od początku graliśmy jakbyśmy się czegoś bali, zero odwagi w atakach i przy zagrywce. Dopiero w drugim secie obudziliśmy się, gra była już o wiele lepsza. Byliśmy bardzo blisko wygrania 3 seta, odrobiliśmy chyba 4 punkową stratę, ale na końcu Polakom zabrakło już sił. Ostatni set był wręcz fatalny w naszym wykonaniu, już widać było zniechęcenie, po tym jak Serbowie szybko wyszli na sporo punktową przewagę. Na końcu jeszcze była próba odrobienia strat, ale nic z tego. Jutro mecz o 18:30 na TVP3.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
29-07-2006 16:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
No niestety, ale chyba Polsce nie pisane jest zwyciężyć z Serbią i Czarnogórą. Podopieczni Raula Lozano grali w pewnych momentach bardzo dobrze, ale czasami można było ponarzekać na nasze stare, niezmienne od lat proste błędy i wystawianie "na siłę" piłek na srodek, zamiast na skrzydła (chyba nie zdobyliśmy żadnego punktu grając środkiem). Według mnie Kadziewicz nadaję sie do wyrzutu morze nie z kadry, ale ze składu, bo to on zrobił najwięcej błędów w naszej ekipie (statystyki nie kłamią). Ech, kiedy w końcu polska siatkówka mężczyzn będzie na takim poziomie jak chodźby siatkówka pań :?

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
29-07-2006 19:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Farmer16 Offline
Member
***

Liczba postów: 113
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
No cóż przegraliśmy spotkanie, ale ja nawet jestem zadowlolony z gry naszych siatkarzy. Napewno nie można się załamywać. Jak wychodzą 2 miejsca z grupy, to raczej wyjdziemy. Jak wiemy Japończycy są najsłabsi i powinniśmy ich pokonać, a z USA już 2 mecze bodajże wygraliśmy. Co do meczu jak praktycznie zawsze od Serbów dostajemy baty. Przegraliśmy to spotkanie 3-1, i cóż trzeba się z tym pogodzić. Trzeba bardzo pochwalić kibiców z Łodzi którzy postarali się o doping, ale i tak w spodku będzie lepiej Tongue . Jutro kolejne spotkanie, mamy szanse na zwycięstwo, a tak pozatym to w meczu trzeba pochwalić grę Winiarskiego i Świderskiego. :wink:

Cytat:Ech, kiedy w końcu polska siatkówka mężczyzn będzie na takim poziomie jak chodźby siatkówka pań
Ja tam się cieszę z poziomu naszych siatkarzy. Praktycznie zawsze jesteśmy w czołówce najlepszych reprezentacji świata. Niektóre państwa chciałyby pomarzyć o takich siatkarzach jakich my mamy. :wink:
29-07-2006 19:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #49
 
Farmer16 napisał(a):
Cytat:Ech, kiedy w końcu polska siatkówka mężczyzn będzie na takim poziomie jak chodźby siatkówka pań
Ja tam się cieszę z poziomu naszych siatkarzy. Praktycznie zawsze jesteśmy w czołówce najlepszych reprezentacji świata. Niektóre państwa chciałyby pomarzyć o takich siatkarzach jakich my mamy. :wink:

Ja to dopelnie. Nasi siatkarze stoja wyzej w moim przekonaniu niz siatkarki. To ze wygraly mistrzostwa europy nic nie znaczy. (prawie nic Wink). Nasi siatkarze ogrywaja wielkie zespoly, ale tez przegrywaja (niestety).

Na MŚ nasze panie NIC nie zrobily. Co zrobia panowie? Trzeba zaznaczyc, ze nasza druzyna jest szykowana jest teraz na siatkarki mundial.

amor patriae nostra lex
29-07-2006 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Farmer16 napisał(a):Jak wychodzą 2 miejsca z grupy, to raczej wyjdziemy.

Rzecz w tym, że wychodzi tylko jedna drużyna przechodzi do finałowego turnieju. Ale ja twierdzę podobnie jak Lozano - najważniejsze są MŚ. Choć fajnie byłoby awansować znów do grupy czołowych ekip LŚ.

Zashi napisał(a):Nasi siatkarze stoja wyzej w moim przekonaniu niz siatkarki. To ze wygraly mistrzostwa europy nic nie znaczy. (prawie nic Wink).
Na MŚ nasze panie NIC nie zrobily.

Zdecydowanie się nie zgadzam. Nasze siatkarki wygrały Mistrzostwa Europy dwa razy z rzędu, a to jest naprawdę duże osiągnięcie! I w żadnym wypadku nie można temu zaprzeczyć! Nazywanie tych sukcesów "niczym" oznacza brak wiedzy o siatkówce. No sorry, ale taka jest prawda.
Na MŚ nic nie zrobiły, ponieważ w żeńskiej siatkówce Europa jest trochę słabsza niż reszta świata (np. wyśmienite Azjatki), ale i tak miano najlepszego zespołu na naszym kontynencie jest mianem zaszczytnym.
29-07-2006 21:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #51
 
Pejter napisał(a):
Zashi napisał(a):Nasi siatkarze stoja wyzej w moim przekonaniu niz siatkarki. To ze wygraly mistrzostwa europy nic nie znaczy. (prawie nic Wink).
Na MŚ nasze panie NIC nie zrobily.

Zdecydowanie się nie zgadzam. Nasze siatkarki wygrały Mistrzostwa Europy dwa razy z rzędu, a to jest naprawdę duże osiągnięcie! I w żadnym wypadku nie można temu zaprzeczyć! Nazywanie tych sukcesów "niczym" oznacza brak wiedzy o siatkówce. No sorry, ale taka jest prawda.
Na MŚ nic nie zrobiły, ponieważ w żeńskiej siatkówce Europa jest trochę słabsza niż reszta świata (np. wyśmienite Azjatki), ale i tak miano najlepszego zespołu na naszym kontynencie jest mianem zaszczytnym.

Ale MŚ sa wazniejsze niz ME, wiec Lozano dobrze robi ze przygotowuje nas na taka impreze. MY walczymy z kazdym, czesto wygrywamy, neistety rowniez przegrywamy. A Panie? Nic! Z najlepszymi na swiecie nie umieja grac.

amor patriae nostra lex
30-07-2006 12:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Zashi napisał(a):Ale MŚ sa wazniejsze niz ME, wiec Lozano dobrze robi ze przygotowuje nas na taka impreze. MY walczymy z kazdym, czesto wygrywamy, neistety rowniez przegrywamy. A Panie? Nic! Z najlepszymi na swiecie nie umieja grac.

Również uważam, że MŚ są ważniejsze i to dobrze, że nasza kadra się głównie do nich przygotowuje w tym sezonie, ale gdyby w tym roku były ME to Lozano też by mówił, że przygotowujemy się do ME i Liga Światowa jest mniej ważna.

OK, zgadzam się, że nasze siatkarki nie wygrywają z najlepszymi. Ale kiedy ty widziałeś, żeby siatkarze wygrywali z Brazylijczykami (jakieś pojedyncze zwycięstwo chyba tylko), Rosjanami (tutaj też pojedyncze wygrane), czy Serbami (w tamtym sezonie było nieźle: bilans 2-3, ale ogólnie bardzo rzadko z nimi wygrywamy). Oczywiście zdarza nam się ich niekiedy pokonać, ale ma to miejsce rzadko, dlatego nie mów, że siatkarki nie umieją z najlepszymi na świecie grać. Jeśli zdobyły dwa razy z rzędu ME, a nasze reprezentantki już od kilku lat zdobywają na zmianę tytuł najlepszej siatkarki Europy (Świeniewicz i Glinka) to znaczy, że są w światowej czołówce. I na pewno nie można ich niżej cenić od naszych siatkarzy. U mnie jest to mniej więcej na równi.
30-07-2006 12:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Moim zdaniem niema co porownywac siatkowki meskiej i zenskiej.W meskim wydaniu duza role odgrywa zagrywka, a u kobiet wiekszosc serwuje stacjonarna zagrywke ktora nie stanowi wiekszego zagrozenia dla przeciwnika, czasami pojednyncze zawodniczki decyduja sie na serw z wyskoku, ale musza to byc raczej bardzo dobre zawodniczki.
Sposob rozgrywania akcji moim zdaniem jest calkiem inny.Mezczyzni zazwyczj konstrulja roznorodne akcje, a rozgrywajaca u kobiet potrafi rozegrac akcje tylko na kilka sposobow.Wydaje mi sie rowniez ze kobiety sa mniej waleczne od mezczyzn, panowie walcza o kazda pilke, a panie czesto odpuszczaja i nie biegna za pilka dokonca, jesli jest jakas szansza.Jak juz wikszosc was powiedziala niema co porownywac dokonan siatkarek do siatkarzy, bo siatkarki nie potrafia wygrac z kims innym niz europejska druzyna, a panowie potrafia jednoczesnie wygrac i przegrac z prawie kazdym.
30-07-2006 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Grzeho napisał(a):Wydaje mi sie rowniez ze kobiety sa mniej waleczne od mezczyzn, panowie walcza o kazda pilke, a panie czesto odpuszczaja i nie biegna za pilka dokonca, jesli jest jakas szansza.

Z tym stwierdzeniem się nie zgadzam, ponieważ żeńska siatkówka opiera się w głównej mierze na znakomitych obronach. Dzieje się tak dlatego, że ataki pań są lżejsze i częściej zawodniczki próbują kiwać, umieszczać piłkę w wolne pole, przez co tworzy się możliwość do wspaniałych obron, które już wielokrotnie widziałem podczas meczów żeńskiej siatkówki i tam też siatkarki walczyły bardzo ambitnie i nie odpuszczały piłek tylko starały się jak najwięcej bronić.
30-07-2006 13:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
POOOLSKAAAA, BIAŁO-CZERWONI, POLSKAAA, BIAŁO-CZERWONI, POLSKAAA, BIAŁO-CZERWONI!!

Serbia zmiażdżona Big Grin Nasi wreszcie zagrali z jajem, walczyli o każdą piłkę. Perfekcyjnie, brak mi słów :twisted: Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy!
30-07-2006 20:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Farmer16 Offline
Member
***

Liczba postów: 113
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Polska-Serbia i Czarnogóra 3-1
(25:23), (21:25), (25:18), (25:19)

Dzisiaj Polska reprezentacja wspaniale się zaprezentowała w Łódzkiej hali Mosiru. Był to ich najlepsze spotkanie siatkarskie w tej edycji Ligi Światowej. Bardzo podobała mi się dzisiaj gra wszystkich siatkarzy z naszego kraju. W Pierwszym secie wyszliśmy z niego zwycięsko lecz nie był to taki gładki set jak 2 ostatnie. W 2 secie Serbowie byli górą i to oni zdobyli seta. Potem w ostatnich 2 setach pokazaliśmy prawdziwą siatkówke. Dzisiaj szczególnie musze pochwalić Łukasza Kadziewicza który pokazał że naprawde jest dobrym środkowym. Wczoraj mu troche nie szło. Licze teraz na Polaków w najbliższych spotkaniach. Bo mamy dość łatwych przeciwników. :wink: Oczywiście nie ma mowy o lekceważeniu, lecz wydaje się że są to gorsi przeciwnicy od Serbi 8)
30-07-2006 20:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Wreszcie przełamaliśmy tą złą passę, pokonaliśmy Serbów :!: Dzisiaj Polacy zagrali wprost świetnie, nie bali się atakować ani mocno zagrywać, świetnie podchodziliśmy do bloku, broniliśmy bardzo trudne piłki, po prostu idealnie. Zasłużone zwycięstwo niewątpliwie, z pewnością pomogli śwetni kibice. Mam nadzieje, że jakiś mecz rozgrywany będzie w Hali Widowiskowo-Sportowej "Łuczniczka" w Bydgoszczy Big Grin Z wielką chęcią poszedł bym na mecz Polaków, oczywiście wygrany przez nas, większa radość po spotkaniu by była Tongue

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
30-07-2006 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #58
 
Wyrazajacy swoj podziw bede powtarzal poprzednikow, ale poczatek 5 setu to poezja, sama esencja siatkowki. ..i kibice 8)

amor patriae nostra lex
30-07-2006 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Nie oglądałem tego meczu, bo byłem na Odra vs Zagłębie, ale cieszę się, że Polacy wreszcie wygrali z Serbami. Po wyniku oraz relacjach innych mogę się domyślać, jak wyglądała gra naszego zespołu. Dzięki temu zwycięstwu nadal mamy dosyć duże szanse na awans do turnieju finałowego. Serbia ma jeszcze cztery spotkania z USA, w których może im się powinąć noga. Mam nadzieję, że tak się właśnie stanie, a reprezentacja Polski w kolejnych meczach będzie się prezentowała coraz lepiej i apogeum formy nastąpi na MŚ.
30-07-2006 22:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Zashi napisał(a):Wyrazajacy swoj podziw bede powtarzal poprzednikow, ale poczatek 5 setu to poezja, sama esencja siatkowki. ..i kibice 8)

Zgadzam sie kibice jak zawsze byli swietni, a nasi siatkarze swoja gra umozliwiali im wspaniala zabawe.
31-07-2006 08:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości