Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka ręczna
Garfield_phpbb3_import1566 Offline
Member
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Taaaaa noramlka.
Wcześniej wszyscy machnęli ręka na ręczną (może nie dosłownie wszyscy), a teraz cała Polska szaleje (dosłownie). Ludzie nagle chcą poznać zasady w ręcznej. Tak było też z siatkówką. Nie powiem żeby mi się to podobało. Pewnie się ze mna nie zgodzicie.
31-01-2007 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ja się zgadzam z garfield. Wielu ludzi teraz bardzo się zainteresowało ręczną ze względu na ten bardzo dobry występ na MŚ. Będzie jeszcze lepiej (gorzej?), jeśli zdobędziemy jakiś medal, a jesteśmy blisko, aby to osiągnąć.
Nie powiem, cieszę się, że tak dobrze gramy, ale to wcale nie znaczy, że nagle stałem się jakimś wielkim fanem piłki ręcznej. Główne zasady znam i to już od dawna, czasami pogram, ale żebym stał się zapalonym kibicem czy coś w tym stylu to chyba niemożliwe. Po prostu mam inne preferencje i nawet tak duży sukces tego nie zmieni.
Jeśli chodzi o siatkówkę to zupełnie inna sprawa, bo od dawna jest to mój ulubiony po piłce nożnej sport. Dlatego zawzięcie kibicowałem naszej reprezentacji na MŚ w Japonii i wielkim fanem siatkówki byłem i nadal jestem.
Ale to temat o piłce ręcznej, więc wspomnę jeszcze tylko, że w półfinale gramy z Danią.
31-01-2007 18:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ja przyznam, że wcześniej aż tak ręczna mnie nie interesowała, czasem tam jakiś mecz obejrzałem, no ale teraz Polska dobrze gra, no to zaczęłem śledzić ten sport częściej. Choć tak jak Pejter mówi, jakiś wielkim fanem nie jestem, tak jak np. piłki nożnej i siatkówki. Skoki też czasami obejrzę, lecz też za nimi nie szaleje i to nie dlatego, że Małysz nie skacze już tak dobrze jak kiedyś, kiedy zdobywał puchary, ale dlatego, że mnie nie ciągnie do tej dyscypliny.

Jutro gramy z Danią, o godzinie 20:00 z tego co się nie mylę Tongue

PS. Podobnie z Kibcą.. wcześniej większość Polaków nie interesowała F1, a teraz nagle pełno wiary wielkimi fanami wyścigów. Ja osobiście się tym nie interesuje Smile

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
31-01-2007 18:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Dziś mecz z Danią... i w końcu pokażą go w niekodowanej telewizji, więc i ja będę mógł go sobie obejrzeć, a nie czytać na necie relacji.

Dania zdobyła ostatnio zdobyła dwa brązowe medale pod rząd i nie miałbym nic przeciwko, gdyby powtórzyła ten sukces :twisted:
Dziś o 20.00 wszyscy do Polsatu z flagami, koszulkami i co tam jeszcze macie. DO BOJU POLSKO!

Cóż, może w końcu coś bedziemy znaczyć w tym sporcie, no bo mamy Kubicę, Małysza no to już od kilku lat, więc indywidualnie nieźle, ale w sportach zespołowych było już gorzej. Owszem były dwa ME siatkarek, ale teraz jest srebro siatkarzy, szansa piłkarzy ręcznych, a i w nogę ostatnio nieźle poczynamy o ile nas nie zawieszą :?

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
01-02-2007 08:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
@garfield, Pejter

To jest niestety normalne - jest sukces, to są i kibice. Szkoda tylko, że każdy z nich uważa się za eksperta i bóg wie kogo. Boom na szczypiorniaka mamy zapewniony - opłaca się to wszystkim: kluby i reprezentacja wreszcie zyskają sponsorów, na mecze zacznie chodzić więcej ludzi, generalnie ręczna w Polsce zyska na popularności, a co za tym idzie jakości.


Z Danią wygraliśmy po niesamowitym spotkaniu. 36-33 po dwóch dogrywkach... Bohaterem cała drużyna, acz ja mam trochę żalu do Marcina Lijewskiego. W końcówce było widać, że Tkaczyk nie radzi sobie z chorobą, Bielecki trochę rzucał. A Lijewski nic - nie rzucał, "chował" się przed piłką i jeszcze łapał kary. Wymagam trochę więcej od naszego lidera, tym niemniej gratulacje panowie Smile

Finał gramy z Niemcami, którzy w finale zagrają głównie dzięki arbitrom. Nie, żebym umniejszał ich sukces, jednak nie podoba mi się ta kwestia.
01-02-2007 23:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Rzeczywiście ten półfinał to było niesamowite spotkanie. Był to pierwszy mecz naszej reprezentacji na mistrzostwach, który zobaczyłem i jestem pod wrażeniem naszej gry, choć nie była idealna. Ale nie oszukujmy się. W końcu to półfinał MŚ, a Dania nie jest jakimś outsiderem, więc było ciężko.
Przede wszystkim trzeba pochwalić bramkarza Adama Weinera, który wszedł za nienajlepiej spisującego się Szmala i tym razem to on został bohaterem. Obronił kilkanaście piłek. Widać, że mamy dwóch dobrych bramkarzy. Trzeba jednak też ukłonić się przed dwoma bramkarzami Danii. Również zagrali fenomenalne spotkanie.
Podczas oglądania rzuciła mi się w oczy ogromna siła Bieleckiego przy rzutach. Ma chłopak parę i cela.
Ogólnie praktycznie cała polska drużyna zaprezentowała sie dobrze. Mecz walki. Wygrał go ten, kto popełnił mniej błędów. Byli to Polacy i to ich zobaczymy w finałowym spotkaniu z Niemcami.
02-02-2007 00:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Podobnie jak Pejter, ja obejrzałem spotkanie piłki ręcznej chyba pierwszy raz od 10 lat. Wiadomo czym to spowodowane było... poprostu byliśmy ciency jak szczypiorek w to. A tu kolejny raz okazuje się, że Polacy to mistrzowie rbienia sukcesów z niczego. Nie wierzę, że reprezentacja Polski w ręcznej dostawała wysokie nakłady pieniężne i miała super obiekty do ćwiczeń. Wszystko pakujemy w boiska do piłki nożnej, a i tak efektów nie ma.Ale wracając do tematu, to skoro jesteśmy w finale przydałoby się rozwalić okupanta z lat '40 i pokazac wkońcu że Polska to nie dno Europy.

[Obrazek: Ole201.jpg]
02-02-2007 08:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
David7 Offline
Member
***

Liczba postów: 147
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Pejter napisał(a):Podczas oglądania rzuciła mi się w oczy ogromna siła Bieleckiego przy rzutach. Ma chłopak parę i cela.

Tak mi również podobał się Bielecki ale najbardziej to nasz bramkaż Adam Wejner dałem mu ksywke Rzeźnik :mrgreen: ogólnie spotkanie bardzo ciężki napewno wyczerpało chłopaków bo dogrywka była makabryczna tak jak i konic drugeij połowy. Brawo Chłopaki Big Grin

KA¯DY POZNA SI£Ê DIAB£ÓW!!!!!!!!!!
02-02-2007 09:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #24
 
Co za nerwy!! Chyba najwazniejszym momentem w meczu byl rzut Bieleckiego jakies 15 sekund przed koncem meczu. No i dogrywka... Bałem się ze nerwy nas zezre (pis), ale na szczescie udalo sie. Weiner ładnie bronil, co dowodzi ze mamy dwoch roznorzednych bramkarzy - w koncu Szmal ( pseud. Kasa ) to nasz pierwszy bramkarz, ale wczoraj jakos nie byl w dobrej dyspozycji.

W niedziele z Niemcami wazna bedzie obrona. Bo o atak sie nie martwie chociaz we wczorajszym meczu byl maly przestoj...

amor patriae nostra lex
02-02-2007 10:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Valverde napisał(a):To jest niestety normalne - jest sukces, to są i kibice. Szkoda tylko, że każdy z nich uważa się za eksperta i bóg wie kogo. Boom na szczypiorniaka mamy zapewniony - opłaca się to wszystkim: kluby i reprezentacja wreszcie zyskają sponsorów, na mecze zacznie chodzić więcej ludzi, generalnie ręczna w Polsce zyska na popularności, a co za tym idzie jakości.

Dokładnie. To samo było po pierwszych sukcesach Małysza. A jak przyszedł spadek formy, od razu wszyscy na nim wieszali psy. Przykre, ale taką już Polacy mają mentalność i trudno to wytępić. Przykład idzie z góry Wink

Rzeczywiście emocje do samego końca. Bielecki z tym swoim strzałem to mógłby ludzi normalnie zabijać ... Co za bombardowiec! Włączyłem mecz, bo wszędzie było głośno o dobrej formie Polaków - w pierwszych spotkaniach MŚ raczej się tym nie interesowałem. Aczolwiek miłość do byłej ulubionej dyscypliny wzięła górę Wink I nawet trochę "włączyłem się" emocjonalnie.

Czas na naszych sąsiadów, niech tradycji stanie się zadość!

capo di tutti capi

MUSC PL
02-02-2007 16:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Najlepsze jest to, że my Polacy jako jedyni pokonaliśmy Niemców na tym turnieju i mam nadzieję, że w niedziele nie będzie inaczej Smile Mecz z Danią był bardzo emocjonujący, trochę nerwów było, muszę powiedzieć, że w jednym momencie już nie wierzyłem, że nasi mogą wejść jeszcze do finału, jednak Duńczycy jakby wymiękli, stali się pewnie siebie, nie wiem, co im się nagle stało. Srebro już mamy na 100%, co i tak jest wielkim sukcesem, choć będzie oczywiście o wiele lepiej, jeśli zdobędziemy złoto Smile

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
02-02-2007 16:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Brawa dla Polaków. Piękne zwycięstwo, chociaż mecz był emocjonujący. Musze przyznać, że był to mój pierwszy mecz piłki ręcznej jaki oglądałem, ale poczynania naszych oglądałem z zapartym tchem. Nie sądziłem, że piłka ręczna może mnie tak zafascynować. A jednak.

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
02-02-2007 17:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Jedyne, co mnie martwi przed meczem z niemcami, to to ze we wczorajszym naszym spotkaniu prawie wogule nie gralismy gra kombinacyjna, a nasze ataki bazowaly na strzalach z dystansu.Aby pokonac gospodarzy tego turnieju musimy poprawic gre kombinacyjna :!: Ale i tak licze na zwyciestwo.

DO BOJU POLSKO!!!

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
02-02-2007 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #29
 
Cytat:- Jeśli nie będzie biletów dla polskich kibiców, to nie wyjdziemy na parkiet - zapowiedział po rozmowie z wiceprezesami światowych władz piłki ręcznej, szef Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki.
Niestety wygląda na to, że w niedzielę w KoelnArena Polaków prawie w ogóle nie będzie. Niemcy wszystkie bilety zarezerwowali bowiem dla siebie, nie przejmując się w ogóle sympatykami finałowego rywala. - W piłce nożnej przysługuje procentowa ilość biletów dla kibiców gości, a w handballu robi się "po swojemu". Wystąpiliśmy o 100 biletów dostaliśmy null - dodał prezes Kraśnicki.

Kpina organizatorów urosła do tego stopnia, że przyjazd na finałowe spotkanie zapowiedziała pięcioosobowa delegacja polskich władz z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, a łącznie Polacy otrzymali... cztery wejściówki. W tej sprawie interweniowali nawet pracownicy polskiej ambasady w Niemczech.
To jednak nie koniec niemieckiego chamstwa, bowiem w radio bardzo często prezentowana jest piosenka obrażająca Polaków. - Gdy ją usłyszałam, to myślałam, że rozwalę radio! Jej słowa mówią, że Niemcy mają już złoty medal, a Polacy... won do domu - relacjonuje Justyna Lijewska, żona Marcina, która twierdzi, że do hali wejdzie i to bez względu na to czy organizatorzy przekażą bilety. - Proszę sobie wyobrazić, że kibice niemieccy są już zapraszani na wieczorną fetę na rynku w Kolonii i kłócą się o pieniądze za mistrzostwo.

Żeby było śmieszniej odbieramy telefony od zawodników niemieckich z prośbą byśmy... ograli Niemców.

Finał poprowadzi para francuskich arbitrów Gilles Bord i Olivier Buy. Katowicki "Sport" i serwis reczna.pl informował o tym już rano. Według nieoficjalnych informacji, na Norwegów nie zgodzili się Niemcy

Brak mi słów! Jedyne co można zrobić to kibicować naszym!

amor patriae nostra lex
03-02-2007 18:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
LINK

PIŁKA RECZNA-FINAŁ !
Bild napisał o Polakach "uwaga na czerwonych chamów"... pod tym linkiem jest sonda Bilda kto wygra...-(po lewej stronie)-głosujmy i podłammy ich!!!!!!
Nalezy zaznaczyc druga opcje w ankiecie po lewej stronie (Nein, die Polen sind zu stark!).
Przekaż to wszystkim na liście kontaktów!

[Obrazek: Ole201.jpg]
03-02-2007 18:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości