Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orange Ekstraklasa
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #256
 
Zbigniew Zakrzewski odszedł z Lecha Poznań!Juz kilka dni temu a informacja była na 99,9%pewna.Odszedł on do Szwajcarskiego(?)FC Sion.W jego miejsce sprowadzono 20-letniego bodajże Peruwiańczyka,też napadziora.Dla mnie mała sensacja z tym odejściem,przecież jeszcze pod koniec sezonu mówił,że chciałby zostać w Lechu.

Również wypożyczony do "Kolejorza" z Korony Kielce Marcin Drzymont musiał odejść z powrotem.Drzymont deklarował,że chcę zostać w Lechu jednak starania o niego przez zarząd "Kolejorza" były nieudane.

jeszcze jedno z Krakowskiej Wisły to Lecha przybył Rumuński bramkarz Emilian Dolha.Teraz ciekawie będzie zapowiadała się rywalizacja o pewne miejsce na bramce "Kolejorza"

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
24-06-2007 08:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #257
 
Czyli stracili 2 Polaków a zyskali 2 obcokrajowców. Ciekawe, oby tylko nie skończyło się jak "Brazyliana" Pogoni. Bo taka żenada co była pokazywana przez Pogoń to wstyd.

[Obrazek: Ole201.jpg]
24-06-2007 08:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #258
 
Stojkovic napisał(a):oby tylko nie skończyło się jak "Brazyliana" Pogoni.

Spokojnie u nas jest więcej Polaków niż w Pogoni za czasów ich "Brazyliany".Jest kilku graczy z Bałkanów a Dolha to Rumun.

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
24-06-2007 10:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #259
 
gracze z Bałkanów są 100 razy lepiej grajacymi zawodnikami niz próby z pozyskiwaniem "technicznych"
graczy z Ameryki Łacińskiej. Radovanović z Wisły prezentował sie bardzo dobrze. W lidze mieliśmy już Japończyków, Australijczyków, Argentyńczyków, Brazylijczyków, Anglików i Rumunów. Połowa z nich była dużo gorsza niż polscy gracze, co świadczy o tym, że nasze jest często lepsze niż tanie z zachodu...

[Obrazek: Ole201.jpg]
24-06-2007 10:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #260
 
Cytat:gracze z bałkanów są 100 razy lepiej grajacymi zawodnikami niz próby z pozyskiwaniem "technicznych"
graczy z Ameryki łacińskiej.

Tu Ci przyznaję rację i gdy do Lecha przychodzili Tanevski,Injac trochę wcześniej Micański to ludzie mówili że z tego nic nie wyjdzie.i mylili się Tanevski jest pewniakiem na środku obrony,Injac wchodzi z ławki gdy bronimy wyniku bo jest on defensywnym pomocnikiem.Micański jest młody napadziorem który grał w Pucharze Ekstraklasy.Spójrzmy również na Quinteirosa ,w Peruwiańczyka nikt nie wierzył a tu proszę,znakomicie wkomponował się w zespół w sezonie lecz niestety złapał kontuzję ale wrócił pod koniec sezonu i grał wyśmienicie.

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
24-06-2007 11:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #261
 
Kuzynie, nie wspomniałes, ze na zasadzie 2 letniego wypozyczenia do Lecha trafia obronca, Marcin Dymkowski, z Odry Włodzisław Wink Dzisiaj przejdzie testy medyczne.

Do walki o mistrza na pewno mozna typowac Legi i Wisłe K. - to juz od dawna. Zobaczymy czy Zagłebie i GKS Bełchatów utrzymią swoją dobrą gre. No i mam nadzieje, ze Lech dobrze wystartuje. Zapomniałem o Koronie - pewnie też będzie się liczyć.

amor patriae nostra lex
24-06-2007 14:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #262
 
Cytat:Kuzynie, nie wspomniałes, ze na zasadzie 2 letniego wypozyczenia do Lecha trafia obronca, Marcin Dymkowski, z Odry Włodzisław

Nie wspomniałem bo nie wiedziałem,dzięki kuzynie za info :wink:.Bardzo dobrze że go wypożyczyli na dłużej niż jeden sezon.Widziałem Dymkowskiego w akcji nie raz i mi zaimponował swoją grą w defensywie jak i w ofensywie.Dobry ruch działaczy Lecha i mam nadzieję że jak dobrze sie u nas spisze zarząd "Kolejorza"go wykupi z Odry.

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
24-06-2007 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #263
 
ziomo napisał(a):zarząd "Kolejorza"go wykupi z Odry.

Po okresie wypozyczenia Dymkowski bedzie wolnym zawodnikiem. Dlatego mysle, ze przedluzą z nim kontrakt.

Na testach w Lechu jest Krzysztof Kazimierczak, bedacy zawodnikiem Boavisty Porto. Pojedzie on z kadrą na zgrupowanie do Zakopanego, gdzie bedzie ogladany. Jesli spodoba sie Smudzie, to transfer jest bardzo mozliwy.

A co o transferach w swoich druzynach powiedzą nam fani innych druzyn z ekstraklasy? Smile

amor patriae nostra lex
25-06-2007 17:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gollaz Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 325
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #264
 
Górnik zakupił na razie Adama Orłowicza (1986). Jest to lewy obrońca, podobno jeden z najlepszych graczy minionego sezonu w Odrze Opole. Kolejnym wzmocnieniem jest zakup Piotra Malinowskiego (1984) z Rakowa Częstochowa. Ten ofensywny pomocnik lub napastnik parę razy wygrywał w plebiscycie Sportu konkurs na najlepszego piłkarza III ligi. Podobno jest bardzo szybki (11,5s na 100m). Wzmocnieniem napadu ma być także ściągnięcie za 500 tyś. zł. Tomasza Zahorskiego, który w poprzednim sezonie występował w Górniku Łęczna. Jest to kolejny młody zawodnik (1984), wysoki napastnik.

Bardzo blisko Górnika są także znany z bardzo dobrych występów w Śląsku Wrocław i Pogoni Szczecin Piotr Celeban oraz Litwin Marius Kizys, który w poprzednim sezonie grał w ŁKSie, a kiedyś występował w Hearts.

Górnik szuka wzmocnień także na bramce i w obronie. Na testach mają się pojawić obiecujący bramkarz Ruchu Sebastian Nowak oraz Słowak Jan Mucha (zbieżność nazwisk przypadkowa), który w sezonie 2003/04 był wybrany najlepszym bramkarzem ligi słowackiej. W klubie na dwóch treningach był gracz rezerw Monaco Mario Renic, jednak podobno w dzisiejszym treningu już nie uczestniczył. W tym tygodniu mają pojawić się też dwaj Argentyńczycy z II ligi tego kraju: Osvaldo Rubén Barsottini, Juan Manuel Sosa oraz Litwin Tadas Papeèkys. Wszyscy to obrońcy lub gracze defensywni.

Klub szuka jeszcze wzmocnień w pomocy, pisze się dużo o wypożyczeniu Konrada Gołosia oraz Mauro Cantoro z Wisły. Cantoro wprawdzie zarabia najwięcej w lidze, ale konkurencja w pomocy rośnie, a Mauro już w poprzednim sezonie miał kłopoty z chwytaniem się do pierwszej 11 Białej Gwiazdy. Ostatnim na pewno "zaklepanym" na testy zawodnikiem jest król strzelców ligi nigeryjskiej, któremu klub szykuje także wizę na obóz do Słowacji.

W związku z startem Młodej Orange Ekstraklasy szukać będzie się też zawodników do niej, z Gwarka mają przyjść Furczyk, Feruga i Ambroziak, a z MSP Górnik Kanik, jednak wszystkimi interesują się też kluby niemieckie.

W kontekście Górnika padają też nazwiska Mariusza Magiery, Szymanka, Szyndrowskiego, Scherfena, Tytonia, Pawelca czy Łabędzkiego.

Konkluzja z tego taka, że na razie sprowadzani są młodzi, perspektywiczni zawodnicy co może skutkować w przyszłości. Transfery są robione z głową i oby tak zostało do końca okienka transferowego.

[Obrazek: 2hgv639.jpg]
always ready to die
25-06-2007 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #265
 
Zashi napisał(a):Na testach w Lechu jest Krzysztof Kazimierczak,

Zashi napisał(a):transfer jest bardzo mozliwy.

No nie był bym taki pewny czy Reprezentant Polski przejdzie do Lecha bo podobno dostał ofertę z FC Porto.Ale jeśli przyjdzie do nas to będzie dobrze.

Jerzy Dudek w Odrze Wodzisław!!Sensacja jak nie wiem.Jerzy Dudek powiedział,że przygarnął go tymczasowo do domu jego brat,Dariusz również grający w Odrze,Jerzy będzie u niego mieszkał dopóki nie wprowadzi się gdzie indziej.

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
27-06-2007 19:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #266
 
Po pierwsze: na testach w Lechu jest Kaziemierczak, a do Porto idzie Kaźmierczak. Dwaj zupelnie inni zawodnicy.

Co do Dudka. Naucz sie czytac ze zrozumieniem Smile Jerzy bedzie trenował z Odra jakis czas, zeby nie stracic formy.

amor patriae nostra lex
27-06-2007 20:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #267
 
Zashi napisał(a):Krzysztof Kazimierczak, bedacy zawodnikiem Boavisty Porto.

Tylko ze to KAŹMIERCZAK grał w Boaviście Porto a nie KAZIMIERCZAK.

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
28-06-2007 07:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #268
 
Oj, ziomo ziomo... Poczytaj trochę na ten temat to będziesz wiedział. Obaj panowie grali w Boaviście. Kaźmierczak (ten, który był powoływany przez Beenhakera) był wyróżniającym się tam zawodnikiem i przeszedł już do FC Porto. Kazimierczak natomiast wielkiej kariery tam nie zrobił i to on przebywa na testach w Lechu.
28-06-2007 11:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #269
 
Acha sorki wielkie zwracam honor Zashi :wink:.Dla mnie jego przejście do nas mogłoby być przydatne.Wieksza rywalizacja by była.Mam nadzieję że się sprawdzi bo jeśli nie to żegnam.Nie mówię zeby od razu nie wiem jak grał ale myślę ze 1,2 sezony MU starczą.

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
28-06-2007 11:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #270
 
I kolejna sensacja w Polsce.Do beniaminka Orange Ekstraklasy,Jagiellonii Białystok przybył 34-letni były reprezentant Polski Radosław Kałużny.Na pewno przyda im sie. takie wzmocnienie gdyż Kałużny jest doświadczonym zawodnikiem,i może pomóc im w osiągnięciu dobrych wyników.Troche dużo ostatnio tych transferów w Polsce.

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
30-06-2007 09:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości