Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orange Ekstraklasa
jabol_phpbb3_import1728 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 422
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #586
 
A więc WD PZPN był konsekwentny, także wobec aktualnych mistrzów Polski, Zagłębia Lubin, w sprawie afery korupcyjnej. Podobnie jak Widzew, także piłkarze z Lubina opuszczą szeregi ekstraklasy, dodatkowo zaczną następny sezon z 10 ujemnymi punktami, oraz zapłacą 100000 tys zł odszkodowania. Władze Zagłębia szykują już odwołanie. Zastanawiam się tylko czy Zagłębie zachowa tytuł.
24-01-2008 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #587
 
Jabol napisał(a):Zastanawiam się tylko czy Zagłębie zachowa tytuł.

Zachowa, bo o kupienie tytułu ich się nie posądza, tylko o kupienie awansu do ekstraklasy. Można mówić, że bez tego awansu mistrzostwa by nie zdobyli, ale to są już zbyt daleko idące konsekwencje. Tytuł zdobyli w sposób czysty, więc dlaczego im go odbierać?
24-01-2008 21:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #588
 
No a słyszeliście,wypowiedź Pietryszyna,(prezes KGHM Zagłebia Lubin)że to jest nienormalne itp.?Ale pan Tomczak również ostro rMU na to odpowiedział.Powiedział,że jak panu prezesowi coś nie pasuje to może się odwołać.Szkoda,że w następnym sezonie(albo i dłużej)nie będzie tych ekip w pierwszej lidze,bo mecze z ich udziałem zawsze dostarczały emocji.

A teraz trochę zmienię temat.Słyszeliście,że Legia i Wisła staraja sie o Marcina Żewłakowa?Myśle,że obu tym klubom by się on przydał.

Jeszce jedno.18-letni Paragwajczyk,niejaki Anderson Cueto,jest zawodnikiem Poznańskiego Lecha.Czytałem,że koledzy na treningach wołają na niego "Robinho",ale jego idolem jest Cristiano Ronaldo 8).Chłopak wie co dobre.

Po za tym w Lechu od lipca grał będzie Sławomir Peszko,obecnie gracz Wisły Płock.Niestety od lipca,bo wcześniej Płock go puscić nie chce.Szkoda,przydał by się.

W Kolejorzu jest również Tomasz Bandrowski.Jest on wypożyczony z Energie Cottbus do końca sezonu,z możliwością zakupu.Tomek jest środkowym pomocnikiem.Przyda się,o Quinteiros kompletnie bez formy.Owszem sa Murawski,Injac oraz Maciej Scherfchen,ale dwaj ostatni są pomocnikami defensywnymi.

To wszystko na dziś,zegna państwa Ziomo :lol:

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
25-01-2008 09:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #589
 
Jabol napisał(a):Zagłębia Lubin, w sprawie afery korupcyjnej. Podobnie jak Widzew, także piłkarze z Lubina opuszczą szeregi ekstraklasy, dodatkowo zaczną następny sezon z 10 ujemnymi punktami, oraz zapłacą 100000 tys zł odszkodowania.
Najgorzej ma Maciek Iwański, który przeżywa drugi raz to samo. Wcześniej po degradacji Szczakowianki przeszedł do Zagłębia, a teraz znowu czeka go degradacja do II ligi za to samo.
ziomo napisał(a):A teraz trochę zmienię temat.Słyszeliście,że Legia i Wisła staraja sie o Marcina Żewłakowa?Myśle,że obu tym klubom by się on przydał.
Starać się mogą, ale czy Zewłakow chciałby zarabiać takie pieniądze jak Kosa? A jeżeli mieliby mu zaproponować kontrakt na "poziomie" to nie byłaby to mądra inwestycja, bo swoich lat już trochę ma, a przecież nikt nie szuka wzmocnień na 1 sezon...

[Obrazek: Ole201.jpg]
26-01-2008 12:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #590
 
Stojkovic napisał(a):Najgorzej ma Maciek Iwański, który przeżywa drugi raz to samo. Wcześniej po degradacji Szczakowianki przeszedł do Zagłębia, a teraz znowu czeka go degradacja do II ligi za to samo.


No bardzo mi go szkoda.Ale Maciej powiedział,że on się z Lubina nie wynosi.Trochę szkoda,bo chetnie bym go w Lechu widział.Jednak pomijajac finanse,pewnie wolałby isc do Wisły/Legii.

Ale przed chwilą wyczytałem Newsa.
LINK

Dziwi mnie sytuacja z Kolejorzem.Przecież wtedy gdy niby kupili te 3mecze to był całkiem inny klub niz ten obecnie.Chodzi mi o fuzje.Ciekawe jak zareaguje WD.Oby to nie była prawda z tym kupowaniem.

PS.Prosze modów o skrócenie linka do newsa.

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
26-01-2008 12:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #591
 
LInki robisz tak:
text

Co z tego, ze Lech był inny? Widzew też był inny. Taka linia obrony jest do niczego. W taki sposób kazdy mogłby zmienic zarzad itp. i wtedy klub jest nietykalny. Sio z korupcją. Jesli Lech był zamieszany to niech go ukarzą. A raczej troche była. Jednak nie w takim stopniu jak np. Widzew, wiec raczej degradacji nie będzie, tylko minusowe pkt. + kara finansowa.

amor patriae nostra lex
26-01-2008 13:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #592
 
Cytat:Co z tego, ze Lech był inny? Widzew też był inny. Taka linia obrony jest do niczego. W taki sposób kazdy mogłby zmienic zarzad itp. i wtedy klub jest nietykalny

bardzo mądre słowa Smile większość kibiców jakiegokolwiek polskiego klubu krzyczy w niebogłosy żeby degradować karać zespoły "umoczone" a jak przychodzi do ich klubu to podnosi się wrzask że przecież to było zupełnie co innego :lol: Ja tylko przecieram oczy ze zdumienia że jeszcze ani razu nie padła nazwa Górnika, zespołu który przez całe wieku walczył o utrzymanie i naprawdę cudami i czarami to utrzymanie sobie zapewniał. Każdy news pod tytułem "kolejny klub zamieszany w korupcję" wprawia mnie w istną hercklekotę Smile Swoją drogą to oprócz Górnika nie padły tylko nazwy Legii i Wisły.... ciekawe co z tą naszą ligą będzie....

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
26-01-2008 14:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #593
 
Morgan napisał(a):Swoją drogą to oprócz Górnika nie padły tylko nazwy Legii i Wisły.... ciekawe co z tą naszą ligą będzie....

Jeszcze Groclin bodajże. Czytałem, że raz Drzymała wywalił kogoś z biura jak przyszedł z propozycją łapówki. A co do Legii i Wisły to ja się tam nie znam, ale dużo czytałem wypowiedzi o tym, że jednak były przekręty z udziałem tych klubów i to niemałe.

Nie wiem co z Odrą Opole. Wiadomo, że kupiła masę meczów, o mało co dzięki temu nie awansowałaby do ekstraklasy, Niedziela przecież wszystkich sypie i sam się przyznał do kupowania. A jakoś nigdzie nie czytam, żeby mieli ich o coś oskarżyć...
26-01-2008 16:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #594
 
Morgan napisał(a):Swoją drogą to oprócz Górnika nie padły tylko nazwy Legii i Wisły.... ciekawe co z tą naszą ligą będzie
A gdzie czytaleś o Ruchu Chorzów w tym kontekście? Widze, że szarżujesz i to bardzo, ale zostaniecie, zaprawdę powiadam Wam, skarceni na początku marca na Stadionie Śląskim w meczu sezonu w obecności ponad 30 tysięcy kibiców

Żabolskie buraki 8)
26-01-2008 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #595
 
Maciek napisał(a):A gdzie czytaleś o Ruchu Chorzów w tym kontekście?

Przegląd Sportowy napisał(a):Degradacja Zagłębia Lubin, Widzewa i Zagłębia Sosnowiec to dopiero początek lawiny, która kluby może zepchnąć na dno. Z wyjaśnień wielu zatrzymanych za korupcję wynika bowiem, że mecze kupowały też Jagiellonia Białystok, Cracovia Kraków, Korona Kielce, GKS Bełchatów, Ruch Chorzów, ŁKS Łódź, Lech Poznań i Odra Wodzisław.

Zadowala cię taka odpowiedź?

Maciek napisał(a):Widze, że szarżujesz i to bardzo

A ja mam zupełnie inne wrażenie:

Cytat:Żabolskie buraki
26-01-2008 21:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #596
 
Cytat: zaprawdę powiadam Wam, skarceni na początku marca na Stadionie Śląskim w meczu sezonu w obecności ponad 30 tysięcy kibiców

nie mogę się doczekać 8)

Cytat:Żabolskie buraki Cool

ja Ciebie też ;*

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
27-01-2008 13:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #597
 
Pejter niepotrzebnie się wciął, nie zrozumiał sytuacji więc mu odpuszczę 8)


Morgan napisał(a):nie mogę się doczekać
Ja nie mogę się doczekać swojej decyzji, czy ide na ten mecz czy nie

Pejter napisał(a):Zadowala cię taka odpowiedź?
Z materiałów prokuratury wrocławskiej opublikowanych bodajze na początku grudnia roku poprzedniego, w spisie ponad 70 ustawionych meczów, na które są dowody, w żadnym z nich Ruch Chorzów nie był podejrzany o udział w aferze korupcyjnej. Co więcej, wszystkie mecze, w których brał udział, a ktore zostały tam wymieniony, Ruch przegrał, a oskarżone zostały drużyny rywala.
Myślałem, że powołujecie się na COŚ, a nie na to co napisał PS :roll: Z całym szacunkiem i sympatią dla tej gazety, nawet gdyby Legia była głównym podejrzany, nie napisaliby o tym. Co więcej, zanim Ruch Chorzów wszedł na giełdę, nic było zupełnie żadnych nawet "słuchów" o ewentualnym udziale tego klubu w aferze korupcyjnej w polskiej piłce. Od tamtej pory nie było zatrzymań, nowych zeznań wstrząsających także, "Fryzjer" posypuje głowe popiołem i bije się w piersi, co miał powiedzieć to pewnie już powiedział, a tu nagle okazuje się, że Ruch mecze kupował.

Oczywiście, czy kupowal czy nie, to jest nieistotne, takie informacje albo chociażby pogloski, swoje na gieldzie robią, wie to każdy człowiek mający jakiekolwiek pojęcie w temacie.
A Górnik Zabrze jest zamiesznay w aferę korupcyjną, pan Stanisław oferował korzyść lub obietnicę takiej korzyści w zamian za dobrą postawę w meczu, po czym dopuszczał się czynności korupcyjnych wręczając drób niemartwy, a także (jak twierdzi świadek Morgan) - wołowinkę (w okresie panowania wirusa H5N1)
Tyle z mojej strony.
28-01-2008 11:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #598
 
Maciek napisał(a):Myślałem, że powołujecie się na COŚ, a nie na to co napisał PS

Nie pisaliśmy o faktach. Pisaliśmy o tym, czy nazwa Ruch Chorzów gdzieś padała. A padała.

Maciek napisał(a):Z materiałów prokuratury wrocławskiej opublikowanych bodajze na początku grudnia roku poprzedniego, w spisie ponad 70 ustawionych meczów, na które są dowody, w żadnym z nich Ruch Chorzów nie był podejrzany o udział w aferze korupcyjnej.

Co nie oznacza, że mogą jeszcze się znaleźć mecze, na które są dowody.
28-01-2008 13:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #599
 
Maciek dowalił wywód godzien sali sądowej Tongue Nie twierdze że Ruch był umoczony, tylko mówię że przewija się jego nazwa w prasie i nic poza tym, nic nie sugeruję na nic się nie powołuję Smile korupcja czy nie, Ruch i tak poleci a proces ten zacznie się 2 marca na Śląskim 8)

BTW świadek Morgan odmawia składania zeznań, a domniemania Maćka uznaję za wyssane z palca.

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
28-01-2008 13:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
red dev. Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #600
 
Jabol napisał(a):A więc WD PZPN był konsekwentny, także wobec aktualnych mistrzów Polski, Zagłębia Lubin, w sprawie afery korupcyjnej. Podobnie jak Widzew, także piłkarze z Lubina opuszczą szeregi ekstraklasy, dodatkowo zaczną następny sezon z 10 ujemnymi punktami, oraz zapłacą 100000 tys zł odszkodowania. Władze Zagłębia szykują już odwołanie. Zastanawiam się tylko czy Zagłębie zachowa tytuł.


Najwyzsza pora, bo dzieki temu nudny okres transferowy w polsce sie rozkreci. W Zaglebiu jest kilku pilkarzy ktory nie powinni miec problemow ze znalezieniem miejsca w I lidze.(Arboleda,Stasiak,Golinski,Iwanski,Lobodzinski, Chalbinski).

A z Widzewa pewnie ten wloch, znajdzie sobie klub na poziomie. Bo komu chce sie grac w II lidze?

Po sezonie, moze byc bardzo wesolo w II lidze, bo nawet az 5 zespolow moze awansowac od I ligi, takiej akcji nie bylo chyba jeszcze w historii polskiego futbolu.
28-01-2008 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości