Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CM & FM, managery piłkarskie
Czaplak Offline
Member
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #61
Re: CM & FM
Tomassen napisał(a):WTF? Big Grin

Kupujesz czy nie Wink
16-02-2008 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #62
Re: CM & FM
Póki co ściągam nowego patcha i nową grę zacznę, ale na tym, co mam teraz, na prawą obronę kupiłem Abenzoara z Lyonu (?). Też dobry zakup Smile

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
16-02-2008 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NiLok Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #63
Re: CM & FM
ja swoją przygodę z najlepszym piłkarskim menedżerem zacząłem od wersji CM 00/01, potem był 01/02. w którymś z nich (już nie pamiętam Tongue) zapodałem sobie raz Widzew. po pierwszym sezonie sprzedałem Szymkowiaka (którego wtedy chciało pół Europy) za jakieś 15 milionów dolarów (tak! jeszcze euro nie było Big Grin) i to mnie ustawiło. oczywiście majstra Polski miałem co sezon, raz wygrałem LM, a tak to w miarę regularnie dochodziłem do 1/4 albo 1/2 finału. ale to oczywiście zanim wyszedł patch, który kasował kilku niezłych grajków. to były czasy. dociągnąłem ten sejw bodajże do 2009 roku czy do 2012, nie pamiętam... w tym samym sejwie doprowadziłem reprezentację Polski do mistrzostwa świata, a Paweł Brożek zdobył Złotego Buta, tak się zdobywa uznanie Wink killer-taktyka, którą sam ustawiłem, ale oczywiście nie ja ją stworzyłem. po prostu zbieg okoliczności, zobaczyłem jakąś taktykę, ale ją zmodyfikowałem sam. jakiś czas później przeglądałem net i okazało się, że jest jedną z tych, które pozwalają jeździć po przeciwniku bez opamiętania. 4-3-1-2 (obrońcy, boczni ze strzałkami - środkowi pomocnicy bez DM i bez skrzydeł, czyli trzech MC, skrajni ze strzałkami do przodu - AM - 2 FC). bywało, że zaraz po rozpoczęciu gry ze środka padała bramka, i to nie raz. Big Grin niedawno, jak jeszcze grałem w CM-a, prowadziłem Wisłę. na Reymonta przyjechał Manchester United i... dostał ode mnie pięć bramek Big Grin wygrałem chyba 5:2. to jest siła tej taktyki Wink

teraz mam FM 08, ale nie mam zbytnio czasu, żeby grać. jak już to rozegram 3-4 spotkania i wyłączam. trochę się wkurzam, bo mam problemy z ustawieniem dobrej taktyki, nie lubię się tym bawić. najbardziej mnie zawsze rajcowało jak ściągałem jakiegoś młodego szczyla, który potem okazywał się killerem mając od groma asyst i goli albo, jak to był obrońca, masę interwencji i co mecz dziewiątki i dziesiątki Smile podobnie jak MattMan lubię mieć jak najbliższe rzeczywistości składy, ale oczywiście nie stronię od transferów. spieprzyłem w sumie pierwsze okienko transferowe - kupiłem Huttona i Stokesa z Sunderlandu (potrzebowałem 4. napastnika) i cała kasa poszła w pizdu. na razie jestem w pierwszej trójce po kilkunastu meczach, ale to ciągle nie jest taki Manchester, jaki jest w świecie realnym. najczęściej wygrywam po 1:0, chociaż miałem jeden mega mecz w Lidze Mistrzów. grałem u siebie z Werderem Brema, wygrałem 5:4, przy czym czwarty gol dla Niemców padł już w doliczonym czasie gry. mega spotkanie, cios za cios Tongue na wyjeździe przegrałem 0:1, ale klasę pokazał Kuszczak - powinno się skończyć duuuużo gorzej. wynik nie miał znaczenia, bo i tak awansowałem z fazy pucharowej. lubię klasyczne 4-4-2, ale cały czas mam wrażenie, że w FM-ach to nie jest najlepsza taktyka.

pierwsze wrażenie w FM-ie nie było zbyt pozytywne. chyba się starzeję, bo ogrom opcji mnie po prostu zmiażdżył (grałem tylko we wspomnianego CM 01/02, a potem od razu był FM 08 - bardzo duża różnica Tongue). kompletnie nie mogłem się połapać, ale z czasem da się przyzwyczaić. twórcy wykonali świetną robotę, ciekaw jestem ile talentów wypłynie za kilka lat, takich, o których gracze FM-a wiedzą już teraz Smile tak było z Saviolą, Ronaldinho i jeszcze kilkoma innymi - mianacy CM-a wiedzieli o nich na długo przed tym, zanim taki Ronaldinho w ogóle trafił do PSG. to w tej grze mnie najbardziej zaskakiwało.

to na razie tyle ode mnie Smile
20-02-2008 19:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #64
Re: CM & FM
Ja w sobotę wczytałem sobie Lecha Poznań. Nie mogłem już grać tym FC Twente
Nie ma co OE jest ciekawa. Rozegrałem trzy mecze:
Groclin vs Lech 0-2, Lech vs Górnik 3-1 (Puchar Ligi), Lech vs Odra 2-0.

Teraz po 7 kolejkach zajmuję już 7 miejsce z 12 pkt. Odniosłem 3 zwycięstwa,zremisowałem 3x a przegrałem tylko raz 8-)

Lecz mecze z "czołówką" dopiero przed mną...
25-02-2008 17:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czaplak Offline
Member
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #65
Re: CM & FM
U mnie już po okienku, z wolnego transferu pozyskałem Poulsena z Sevilli, Saiveta zakupiłem - no zobaczymy co on u mnie wyczyni Wink , a po sezonie przechodzi do mnie Iago z Barcy ( jest taki piłkarz :? :?: ) oraz Kross( O nim już coś słyszałem, podobno w rzeczywistości sobie nieźle poczyna i są z nim wiązane niezłe plany) z Bayernu oba wolne transfery.

Jak na razie tracę do lidera 2 ptk, ale jak na razie idzie wyśmienicie, TW, SPE, KMś, teraz przedemną finał CC 8-)
25-02-2008 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
buri Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #66
Re: CM & FM
Napiszcie, którzy z młodzików z United sie najlepiej rozwijają? Ja pamietam ze Cathcart po chyba 3 sezonach mial niezle statystyki i pol premiership go chcialo Smile
05-03-2008 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #67
Re: CM & FM
U mnie Evans i Pique stali się jednymi z lepszych obrońców na świecie. Gibson zostaje świetnym środkowym pomocnikiem. W ataku raczej bida no ale tam i tak obsadzone bo Rooney + Tevez starczają na lata Big Grin

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
05-03-2008 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #68
Re: CM & FM
A u mnie właśnie atak daje dupy na całej linii. Tevez odstawia kaszane, to samo Saivet, chociaż on czasem ustrzeli. Tylko Roo ratuje :/

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
05-03-2008 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #69
Re: CM & FM
Mam 14 mln na transfery w OE ale cóż z tego jak i tak nikt z zachodu nie zgodzi się na przejście do Lecha :| W sześciu meczach bez straconej bramki, jeśli wygram dwa zaległe spotkania to będę na pierwszym miejscu. Kurde, beznadziejny jest ten ranking klubowy, który decyduje o miejscach w Europejskich pucharach. 1 miejsce - CL, 2 miejsce - PU, 3 miejsce - PI, a PP - PU :?
Gra ktoś w OE (FM08) ??
07-03-2008 15:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czaplak Offline
Member
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #70
Re: CM & FM
Zakupiłem Kuna, Insue, Bale, Veloso.
Mam skład na plus minus 5 lat bez transferów Wink
08-03-2008 17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dEVJE Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #71
Re: CM & FM
Miko, Lech ma przeciez Cueto, który w FM2008 jak na polskie standardy jest bardzo dobry. Grając Jagiellonią na starcie sprowadziłem dwóch piłkarzy zagranicznych. Jamajczyka Millera (bramkarz) i Cueto z Lecha. Obaj się zgodzili przejść do Jagi, choć bogaty klub to nie jest. Potem jeszcze kupiłem młodego rumuńskiego skrzydłowego - Calin Cristea, z niego tez miałem wielki pozytek. :) Talenty tez masz na polskich boiskach. Przetestuj sobie Piotra Czaplińskiego z Jagi. Po 3 sezonach grając druzyną z Białegostoku (3 mistrzostwa OE, faza grupowa LM) przeszedłem do zaplecza Premiership, konkretnie Wolves i ściągnąłem za sobą Czaplińskiego. Nie mam do niego zastrzezeń.
08-03-2008 21:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #72
Re: CM & FM
dEVJE, Po pierwsze Cueto na razie ogrywa się w PE i w PP. Pod drugie też mam Calina Cristea. A podejrzewam także, że odwiedzasz taką jedną pomocną stronę. Ja teraz sam szukam i znalazłem : Kalin Medved na standardy OE jest bdb.
08-03-2008 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MattMan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #73
Re: CM & FM
Kupiłem Benzemę i cóż. Tevez grzeje ławę, a Rooney jest w cieniu Franzuca. :?
Świetny zawodnik, ale trzeba przyznać... składajcie na niego kasę od początku sezonu, bo warto! 8-)
09-03-2008 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #74
Re: CM & FM
Chyba się skuszę, bo mój atak jest w opłakanym stanie :o

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
09-03-2008 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #75
Re: CM & FM
Kupiłem Nikole Zigica z Valencii bo potrzebny mi był wysoki napastnik. Zadebiutował w meczu towarzyskim:

http://www.fidain.3000.pl/gfx/Manchester United.jpg

:twisted:

Edit:

I jak tu nie pokochać takiego zawodnika:

http://www.fidain.3000.pl/gfx/manu2.jpg

??

xD

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
09-03-2008 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości