Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cristiano Ronaldo
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #496
 
Nie wiem po czym widzicie te niby zmiany w sposobie wykonywania wolnych przez Ronaldo, jak w każdym meczu gdy ów Portugalczyk wykonuje ten stały fragment widzę owszem mierzoną bombę w okienko, tylko że ja jej drodze stoi mur który w 90% przypadków ten strzał zatrzymuje Smile Chciałbym osobiście aby kiedyś Kryśka odstąpił możliwość wykonania wolnego Hargreavesowi, Giggsowi bądz Rooneyowi - ci piłkarze gwarantują uderzenie techniczne, omijające mur ze sporo szansą wpadnięcia do bramki - i własnie to do mnie przemawia do mnie bardziej niż jedno spektakularne celne uderzenie Ronaldo na sezon

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
29-02-2008 18:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #497
 
Morgan napisał(a):i własnie to do mnie przemawia do mnie bardziej niż jedno spektakularne celne uderzenie Ronaldo na sezon

To ile Ronaldo strzelił już w tym sezonie bramek z wolnego? :wink:

Morgan napisał(a):Nie wiem po czym widzicie te niby zmiany w sposobie wykonywania wolnych przez Ronaldo

Po tym, że np. w meczu z Sunderlandem uderzył w taki sposób, jak opisywałeś w przypadku Owena, Ryana i Rooneya. Po tym, że te jego "armaty" są coraz celniejsze, mimo że, tak jak piszesz, trafiają dość często w mur.
29-02-2008 18:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #498
 
Pejter napisał(a):Po tym, że np. w meczu z Sunderlandem uderzył w taki sposób, jak opisywałeś w przypadku Owena, Ryana i Rooneya. Po tym, że te jego "armaty" są coraz celniejsze, mimo że, tak jak piszesz, trafiają dość często w mur.

Eee ja i tak uwazam, ze sposob jakim Ronaldo strzelil z Sunderland byl niemalze identyczny jak robil to zawsze, poprostu mial ulozenie stopy tak jak robil to Beckham, Tevez, van Hooijdonk czy tam Giggsy. Sila i reszta byla ta sama Wink

Under The Boardwalk - United Warriors
29-02-2008 18:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #499
 
Wojtek3 napisał(a):poprostu mial ulozenie stopy tak jak robil to Beckham, Tevez, van Hooijdonk czy tam Giggsy. Sila i reszta byla ta sama

No i właśnie chodzi o ułożenie stopy Tongue Bo to, z jaką siłą to zrobi, ma trochę mniejsze znaczenie, jedynie bramkarz ma mniejsze szanse na obronienie. Zazwyczaj ma jednak stopę ułożoną inaczej, dlatego piłka czasami leci w mur albo 10 metrów nad bramką, a czasami ląduje w niesamowity sposób w siatce.
29-02-2008 18:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #500
 
Pejter napisał(a):No i właśnie chodzi o ułożenie stopy Bo to, z jaką siłą to zrobi, ma trochę mniejsze znaczenie, jedynie bramkarz ma mniejsze szanse na obronienie. Zazwyczaj ma jednak stopę ułożoną inaczej, dlatego piłka czasami leci w mur albo 10 metrów nad bramką, a czasami ląduje w niesamowity sposób w siatce.

No to jak leci z taka sama siłą jak wczesniej to na pewno nie bije wolnych jak Hargreaves czy Giggs, bo oni uderzaja przeciez technicznie...

Under The Boardwalk - United Warriors
29-02-2008 19:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #501
 
Uderzył technicznie i z dużą siłą - to siebie nie wyklucza. Trafił dokładnie tam gdzie sobie planował, dlatego było to uderzenie techniczne, a że potrafił zrobić to z dużą siłą to jeszcze lepiej.
29-02-2008 19:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #502
 
Pejter napisał(a):Uderzył technicznie i z dużą siłą - to siebie nie wyklucza. Trafił dokładnie tam gdzie sobie planował, dlatego było to uderzenie techniczne, a że potrafił zrobić to z dużą siłą to jeszcze lepiej.

Ja to widze tak, ze strzal byl taki sam jak zawsze, czyli mocny i opadajaca pilka nad murem, osobiscie uwazam, ze ulozoba jego noga w " beckhamowski " sposob nie miala najmniejszego znaczenia Wink

Under The Boardwalk - United Warriors
29-02-2008 19:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #503
 
Morgan to co mówisz świadczy o tym, że zbyt rzadko obserwujesz mecze w których gra Ronaldo, albo zatrzymałeś się na... poprzednim sezonie max :roll: Teraz już tak nie jest, naprawdę :roll:

A w czym widzę poprawe, to już napisałem... Nie pisałem natomiast o tym, by Ronaldo zmienił styl/sposób bicia rzutów wolnych, bo tego nie zrobił. Ale doprowadził prawie do perfekcji swoje rzuty wolne, co już można było w tym sezonie obserwować

Zresztą o Roberto Carlosie też mówili niektórzy, że on bije na pałe i nawet nie wie gdzie piłka poleci - tylko jakie to ma znaczenie jeśli nawet to jest prawda, skoro wlatuje to do bramki?

bu 8)
29-02-2008 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #504
 
Cytat:A w czym widzę poprawe, to już napisałem... Nie pisałem natomiast o tym, by Ronaldo zmienił styl/sposób bicia rzutów wolnych, bo tego nie zrobił. Ale doprowadził prawie do perfekcji swoje rzuty wolne, co już można było w tym sezonie obserwować

Do perfekcji do by doprowadził jakby przynajmniej każde uderzenie leciało światło bramki lub mijało ją minimalnie, a tak nie jest, albo zostaje w murze albo trafia w jupiter.

Trochę mnie zakręciłeś z tym jakoby Ronaldo bił tak świetnie wolne, bo mnie ten element najbardziej u niego irytuje i naprawdę chciałbym aby czasem ktoś inny to wykonał

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
29-02-2008 23:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #505
 
Nie mam żadnego celu w tym, by pisać wbrew faktom, bo przecież sam też pisałem o tym, że należałoby rozważyć jakieś bardziej racjonalne obdzielanie wolnymi ze względu na to jak wykonywał je wówczas Ronaldo, ale dziś? Nie mam podstaw by narzekać, zmieniłem w tej sprawie pogląd pod wpływem naprawdę znaczącej poprawy u Cristiano, tak jak mówie - minimum 80%
29-02-2008 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #506
 
Bramka, a przede wszystkim sposób wykonania wolnego przez Hargo utwierdza mnie w przekonaniu że monopol dla Ronaldo na wykonywanie tego stałego fragmentu gry jest bzdurą nad bzdurami

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
01-03-2008 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #507
 
Morgan napisał(a):Bramka, a przede wszystkim sposób wykonania wolnego przez Hargo utwierdza mnie w przekonaniu że monopol dla Ronaldo na wykonywanie tego stałego fragmentu gry jest bzdurą nad bzdurami

Nie mów hop po jednej bramce Owena.
Zresztą zobacz z jakiej odległości bramki strzela CR7,a z jakiej dzisiaj trafił Hargo.Oczywiście w żaden sposób nie deprecjonuję jego gola.Za wcześnie po prostu na takie wnioski.

[Obrazek: sorryvk6.gif]
01-03-2008 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #508
 
WoLaK napisał(a):
Morgan napisał(a):Bramka, a przede wszystkim sposób wykonania wolnego przez Hargo utwierdza mnie w przekonaniu że monopol dla Ronaldo na wykonywanie tego stałego fragmentu gry jest bzdurą nad bzdurami

Nie mów hop po jednej bramce Owena.
Zresztą zobacz z jakiej odległości bramki strzela CR7,a z jakiej dzisiaj trafił Hargo.Oczywiście w żaden sposób nie deprecjonuję jego gola.Za wcześnie po prostu na takie wnioski.

A co ma do tego odległość ? gdziekolwiek by piłka się nie znajdowała Cris bije wolny zawsze tak samo.

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
01-03-2008 17:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #509
 
Chodziło mi o to,że z takiej odległości po prostu jest łatwiej strzelić bramkę.

[Obrazek: sorryvk6.gif]
01-03-2008 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Fiend Offline
Member
***

Liczba postów: 172
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #510
 
ale Morganowi chodzi pewnie o sam styl wykonania tego rzutu wolnego. Hargo uderzyl tak pilke by po prostu poleciala w swiatlo bramki.... no i poleciala Tongue
Gdy pilke uderza Ronaldo, to czasami ma sie wrazenie ze on nawet nie patrzy w strone bramki Big Grin
Co oczywiscie nie zmienia faktu, ze gdzies tak od listopadu roku 2007 te rzuty wolne w wykonaniu Ronaldo wygladaja o wiele lepiej.
Tylko czy to oznacza ze wolne ma wykonywac ciagle tylko Ronaldo ?

Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor
Glory Glory Man United !!!
01-03-2008 18:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości