Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orange Ekstraklasa
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #676
 
Śląsk od czasu spadku suckesywnie się odradza a teraz zyskuje poważnego sponsora jakim jest Groclin Smile ciekawe tylko czy zespół z Wrocławia ciągle będzie nazywał się Śląsk Wrocław czy może Groclin Wrocław tak jak to miało miejsce w przypadku Dyskobolii Smile

Cytat:A zresztą postaw się na miejscu kibiców Groclinu,któym zabierany jest klub

Nikt nikomu klubu nie zabiera tylko zmienia się jego własciciel, w Grodzisku ciągle będzie pierwszoligowa piłka tylko że niewiadomo jak długo, bo jeżeli nie znajdą sobie nowego sponsora może być z tym ciężko Smile Chociaż mimo wszystko teraz Grodziszczanie to marka w miarę rozpoznawalna na polskim rynku więc kto wie.

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
03-03-2008 16:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #677
 
Morgan napisał(a):ciekawe tylko czy zespół z Wrocławia ciągle będzie nazywał się Śląsk Wrocław czy może Groclin Wrocław tak jak to miało miejsce w przypadku Dyskobolii Smile
Klub ma się nazywać Śląsk Wrocław,a barwy i herb nie zostaną zmienione.

[Obrazek: sorryvk6.gif]
03-03-2008 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #678
 
Mój błąd, własnie doczytałem że ma dojść do fuzji a więc Dyskobolia zniknie z piłkarskiej mapy Polski....

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
03-03-2008 16:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
zaga92 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,183
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #679
 
WoLaK napisał(a):ląsk sam by awansował do Orange Ekstraklasy.Żaden Groclin do niczego nie jest potrzebny !

A zresztą postaw się na miejscu kibiców Groclinu,któym zabierany jest klub

Fakt faktem by awansowal, ale spojrz na to z innej strony. Slask jest klubem z duzego miasta. Drzymala ma duzo kasy i druzyne aspirujaca o gre w Europie. W Grodzisku byla za mala wies na tikie imprezy. 4 tysieczny stadion.
A kibice? No fakt. Na pewno szkoda ich bo na pewno byli zrzyci z ta druzyna. Ale ta fuzja jest tylko i wylacznie dla zyskow. Kibice niestety nie maja tu nic do gadania.

WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
03-03-2008 17:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spalacz Offline
Member
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #680
 
zaga92 napisał(a):A kibice? No fakt. Na pewno szkoda ich bo na pewno byli zrzyci z ta druzyna. Ale ta fuzja jest tylko i wylacznie dla zyskow.

I to jest najgorsze! Piłka nożna na przestrzeni lat bardzo, ale to bardzo się zmieniła. Do futbolu weszli menadżerowie i wielkie pieniądze. A jaka jest definicja słowa działacze?
Działacze - ludzie, którzy mordują futbol (przykład - Abramowicz).

Sam przeżyłem taką sytuację. Jestem kibicem Kujawiaka. 3 lata temu trwała batalia o przeniesieniu klubu do Bydgoszczy. Wtedy też mówili czysty zysk bo większe miasto. Ale to jest kradzież! Ukradli nam klub, który mieliśmy w sercach. Poza tym nawet kibice z Bydgoszczy byli temu przeciwni. Akcja rozniosła się po całej Polsce. Na stadionach I, II, III i IV ligi kibice rozwieszali transparenty: "Zawisza jeden - czwartoligowy. Nie dla złodzei z Hydrobudowy.", "Kujawiak jesteśmy z wami.". Na meczach IV-ligowego Zawiszy były też: "Kupiliście kosza, kupicie noge. Nas - kibiców, nie kupicie...".

Jestem przeciwny jakimkolwiek fuzjom w piłce nożnej. Wiem jak przeżywają to kibice, którzy tracą swój klub...

<!-- m -->http://www.poligames.com/play.php?juego=345<!-- m -->
Bend it like Beckham!
Rekord - 5,12s
03-03-2008 17:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #681
 
zaga92 napisał(a):Fakt faktem by awansowal, ale spojrz na to z innej strony. Slask jest klubem z duzego miasta. Drzymala ma duzo kasy i druzyne aspirujaca o gre w Europie.

Masz rację,że materialne korzyści będą niemałe.Ale i tak,podobnie jak spalacz jestem przeciwny takim działaniom.Śląsk to Śląsk,a Groclin to Groclin.
Niby się mówi,że w Grodzisku wiocha itd. itp. ,ale jakoś ten klub przyzwoicie się prezentował...

A co mieli do powiedzenia kibice Amici Wronki ...

EDIT:
komentarz z pilkanozna.pl

Kod:
to najgorszy dzień w moim życiu, przestaje istnieć klub który kocham, ktoś tu mówił o połączeniu kibiców... czy ty wiesz co ty mówisz?! w moim sercu była, jest i zawsze będzie tylko Dyskobolia, a nie jakiś Śląsk... oni w ogóle nie pomyśleli o kibicach... zabierają nam naszą miłość

To jest właśnie najsmutniejszy aspekt tej sprawy

[Obrazek: sorryvk6.gif]
03-03-2008 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #682
 
Zashi napisał(a):I dobrze, jak na szlagier z Legia w Grodzisku przychodziło 4 tys. osób? Kpina.

Sam jesteś kpiną, bo porównujesz Grodzisk do Wrocławia czy Poznania. Jak w takiej mieścinie (?) ma ci przyjść więcej kibiców?
03-03-2008 18:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #683
 
Szkoda,ze nie będzie już Groclinu w 1 lidze.Szczególnie będzie mi brakować tych Derbów Wielkopolski,które zawsze przyprawiały mnie o dreszcz emocji.Dziwi mnie ta decyzja,a szczególnie teraz,gdy Dyskobolia gra znakomicie.Szkoda,naprawdę szkoda...
03-03-2008 19:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
zaga92 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,183
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #684
 
WoLaK napisał(a):A co mieli do powiedzenia kibice Amici Wronki ...

Nie wiem, nie za dobrze pamietam jak to bylo, ale teraz na meczach Lecha jest wielu kibicow z Wronek. A Lechowi wyszlo to na dobre. Bo gracze Amici odgrywaja wazna role w tym zespole.

WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
03-03-2008 19:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #685
 
Taa a kibice stracili swój klub,który w dodatku był lepszy od Lecha ...

[Obrazek: sorryvk6.gif]
03-03-2008 19:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #686
 
spalacz dobrze gada, podobną sytuację mieliśmy, gdy Włocławkowi odebrano II ligę i przeniesiono ją do Bydgoszczy, gdzie na mecze tego śmiesznego twora chodzili ludzie, którzy nie mieli zielonego pojęcia o futbolu. IV-ligowcy, byli wierni prawdziwemu Zawiszy i do dzisiaj istnieją, a jak widać sztucznie tworzone kluby szybko się rozpadają. Dla mnie takie fuzje to jakieś nieporozumienie, wszystko robi się tylko dla pieniędzy, a nie myśli się o kibicach...

Piłka nożna dla kibiców!

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
03-03-2008 21:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Danny93 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 540
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #687
 
Co do tej sprawy z Groclinem i Śląskiem mam mieszane uczucia,z jednej strony szkoda mi kibiców z Grodziska,co prawda było ich tam niewielu ale na pewno mecze Groclinu w OE z Legią,Wisłą czy Lechem sprawiały im wielką radochę,z drugiej strony chyba jednak nie było tam klimatu wielkiej piłki.Niestety po Wronkach,Grodzisk Wielkopolski okazał się kolejnym przykładem tego że na prowincji ciężko utrzymać pierwszoligową drużynę.Jestem teraz ciekawy co stanie się z Ryszardem Tarasiewiczem i Jackiem Zielińskim obu tym szkoleniowcom idzie znakomicie a teraz prawdopodobnie jeden z nich straci pracę,myślę że najbardziej w porządku byłoby zatrudnienie kogoś trzeciego.No poczekamy,zobaczymy czy ten pomysł wypali.Jeszcze na koniec taka ciekawostka,otóż z tego co słyszałem Śląsk ma mieć nowy stadion a ma on powstać przy ulicy Drzymały.......

CONCILIO ET LABORE
03-03-2008 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
zaga92 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,183
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #688
 
Danny93 napisał(a):ulicy Drzymały.......

No masz racje. Tego Drzymały od wozu, czyli pradziadka Drzymaly od Groclinu Tongue

WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
03-03-2008 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #689
 
Ja tam się ciesze, że nie będzie ligi prowincjonalnych klubów.
Amica i Groclin były zachciankami bogatych ludzi, to, że kibice teraz nie będą mieli niby klubu, to jest ich problem, a nie pana Drzymały, który po prostu kręci biznes. Jak kibice tak bardzo chcą mieć klub, to czemu go nie było wcześniej ani we Wronkach ani w Grodzisku?

Niby kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera, ale ja Drzymałę rozumiem. Wejdzie w klub, któremu zaniedługo miasto zbuduje niezły stadion. Wejdzie w klub z tradycją i kibicami, z potencjałem na zrobienie czegoś większego.

Dlatego proszę nie wylewać krokodylich łez, a jak Wam tak szkoda tego Groclinu, to go przejmijcie i dopłacajcie do interesu, tak jak to musiał robić pan Drzymała przez prawie cały czas.

Ja nigdy nie płakałem i płakał nie będę za nowotworami i zabawkami biznesmenów. Legii z Warszawy, Wisły z Krakowa ani Lecha z Poznania nikt by nie zabrał, bo te klubu coś jednak znaczą i były, są i będą, w przeciwieństwie do klubików z prowincji, których nie było, są i nie będą
04-03-2008 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spalacz Offline
Member
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #690
 
LINK
To jest po prostu parodia! Dlaczego nie można rozwiązać tego tak jak Włosi. Zdegradowano tylko jeden klub za Calcio Poli, reszta dostałe "tylko" ujemne punkty. A w Polsce... Już sam się nie mogę doliczyć. Łęczna, Arka, Zagłębie Lubin, Widzew, Zagłębie Sosnowiec, Polkowice... Na pewno kogoś ominąłem. Ciekaw tylko jestem jaki będzie poziom tej naszej osławionej Ekstraklasy w przyszłym sezonie. Bo jeżeli wejdzie aż pięć nowych drużyn, a właściwie 6, bo jeszcze "nowy" Śląsk, to na 200% nasza liga będzie jeszcze słabsza. PZPN pociesza kibiców, że tylko jeden z potencjalnych 5 beniaminków (Piast) będzie miał problemy z otrzymaniem Licencji. Taki apel do działaczy naszego związku: zdegradujcie jeszcze parę klubów żeby było śmieszniej...

<!-- m -->http://www.poligames.com/play.php?juego=345<!-- m -->
Bend it like Beckham!
Rekord - 5,12s
05-03-2008 14:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości