Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reprezentacja Polski
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #571
 
zaga92 napisał(a):Ja osobiscie Roberta w akcji nie slyszalem, ale z tego co sie mowi jest bardzo dobry i do tego mlody.

Trudno kogokolwiek "słyszeć w akcji", już bez względu na imię Smile

capo di tutti capi

MUSC PL
18-03-2008 20:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonim Offline
Member
***

Liczba postów: 90
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #572
 
Ja słyszałem ze Robert sam skontaktował sie wczesniej z Globiszem,porozmawiali,ale zadnego powołania nie dostał,a ze potem zgłosili sie Włosi no to bez wachania przystał na ich propozycje(wszak to chyba blizszy mu kraj,choc w polsce bywa raz na jkis czas,ma tutaj rodzine etc)
Generalnie zdecydowanie wole juz ludzi majacych zwiazki z polska,znajacych jezyk w reprezentacji anizeli jakis Rogerów itp ktorzy chca grac tylko dla swoich własnych korzysci,a za rok wyjada jak sie wypromuja i tyle bedziemy o nich słyszec(choc ideałem sa Polacy nie majacy dylematu gdzie jest ich ojczyzna)...,ale na ogoł wychodzi na odwrot i mamy nigeryjczyków lub brazylijczyków zamiast podolskich czy Szeteli...,a to sprawia ze piłka reprezentacyjna przestaje miec sens troche
18-03-2008 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #573
 
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Globi ... omosc.html

Osobiście nigdy nie czytałem ani nie słyszałem o innej wersji...Wydaje mi się to nawet dziwne, żeby zawodnik dzwonił do selekcjonera pierwszy, a nawet jeśli dziwne to nie jest, to Globisz mówi, że Aquafresca już mu raz odmówił i wolał Włochy

Sprawa Aquafresci jest też różna od innych właśnie w tym aspekcie, że on wybierając Polskę by sobie raczej zaszkodził, więc trudno mówić o wykorzystywaniu naszej kadry do promocji, przynajmniej w tym wypadku

To są incydentalne przypadki takiej naturalizacji w skali globalnej, więc jeszcze do pozbawienia piłki reprezentacyjnej sensu chyba daleko, przynajmniej dopóki większość kadrowiczów to rdzenna ludność

Ale tylko wspomnę tutaj jeszcze o tym, że tak jak my szukamy po drzewie genealogicznym potencjalnych reprezentantów, tak Athletic Bilbao ma identyczny, a nawet jeszcze większy problem z własnymi zawodnikami, przyszłymi zawodnikami. Pisze o tym nie dlatego, że grają tam sami Baskowie, bo o tym to każdy wie. Pisze o tym dlatego, że ostatnio klub z Bilbao chciał kupić Argentyńczyka Pablo Zabaletę, cena nie gra roli, a podstawowym problemem jest jego pochodzenie. Niby Argentyńczyk ale ponoć jego jakiś przodek był Baskiem (może to jakiś konkwistador :lol: ), nie jestem pewien czy dziadek,czy pradziadek czy jakieś inne pokrewieństwo
18-03-2008 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #574
 
Maciek napisał(a):Hmmm... Jeśli to przykład abstrakcyjny to trudno mi odpowiedzieć, a jeśli chodzi o Rossiego, to on z USA w takiej sytuacji za wiele wspólnego by nie miał

No jasne, że abstrakcyjny. Chodzi o to, że łatwo jest zadeklarować chęć gry dla Włochów, mając do wyboru również USA. Gdyby był bardziej związany z USA i miał się zadeklarować to na pewno tak od razu Stanów by nie wybrał.
18-03-2008 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
woyteq Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 320
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #575
 
Uff i klopot z glowy.

Nie spróbujesz tego to sie o tym nie przekonasz.Prawda le¿y na ulicy nie w sieci na jakich¶ forach,leszcze dostaj± kurwicy szczekaj± zamkniêci w domach.
Do odbiorców prawdziwych na stadionach dozoba
18-03-2008 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #576
 
Pejter napisał(a):Gdyby był bardziej związany z USA i miał się zadeklarować to na pewno tak od razu Stanów by nie wybrał.
Nie wiem skąd ta pewność ale nie wnikam Smile
W każdym razie w świecie sportu nie raz i nie dwa ktoś pokazywał prawdziwy patriotyzm, nawet do mniejszego i słabszego kraju
woyteq napisał(a):Uff i klopot z glowy.
Z tego co czytałem, to do końca tego tygodnia Aquafresca ma osobiście powiadomić o tej decyzji sztab polskiej kadry... Dlatego nie biorę tego co powiedział tej gazecie jako ostateczną wersję... Rozumiem, że się cieszysz dlatego, że czekasz na Bena Sahara, któremu R.A. jedynie miejsce w kadrze by zabierał Tongue
18-03-2008 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
woyteq Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 320
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #577
 
*** juz w kadrze nie zagra bo w pierwszej kadrze ******* zadebiutowal.

Nie spróbujesz tego to sie o tym nie przekonasz.Prawda le¿y na ulicy nie w sieci na jakich¶ forach,leszcze dostaj± kurwicy szczekaj± zamkniêci w domach.
Do odbiorców prawdziwych na stadionach dozoba
18-03-2008 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #578
 
Heh, fakt. Nawet już dwa razy zagrał i dwie bramki strzelił. Moja wtopa Tongue
18-03-2008 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #579
 
Maciek napisał(a):Nie wiem skąd ta pewność ale nie wnikam

Mógłbym napisać, że z tego samego źródła co twoja pewność o nieistnieniu Boga Smile
Racja, zdarzają się takie przypadki, o których piszesz i to właśnie ich raczej powinno się postawić za wzór, a nie Rossiego, który wybrał zdecydowanie silniejszą reprezentację i nie wiadomo, czy uczynił to z patriotyzmu czy z czystej kalkulacji.
18-03-2008 23:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #580
 
Pejter napisał(a):Mógłbym napisać, że z tego samego źródła co twoja pewność o nieistnieniu Boga
I od razu tym samym mógłbyś sobie zmienić nick na "Pejterović" :lol:
A moja pewność to moja pewność, jak chcesz kontynuować dyskusję to mamy od tego temat, nie ma problemu Smile
Ja nie jestem tym, który otrzymuje pytania i je zlewa, a potem sam zadaje i czeka na odpowiedź, z którą nie wie co zrobić i cała dyskusja siada
Pejter napisał(a):Racja, zdarzają się takie przypadki, o których piszesz i to właśnie ich raczej powinno się postawić za wzór, a nie Rossiego, który wybrał zdecydowanie silniejszą reprezentację i nie wiadomo, czy uczynił to z patriotyzmu czy z czystej kalkulacji
Pozwól, że ja będę decydował kogo i za co będę uważał kogoś za wzór.
Rossi jest dla mnie wzorem z tego względu, że szybko spekulacje przeciął i wybrał Włochy. Czy była to kalkulacja, nie mam pojęcia, ale jeszcze w reprezentacji z tego co wiem nie zagrał, a w kadrze USA byłby gwiazdą największą

To czy reprezentacja silniejsza czy nie, to co to ma za znaczenie? Roger wybierając Polskę by pewnie wybrał słabszą kadrę czyli byłby w jakimś sensie oportunistą, podobnie jakby Rossi wybrał USA, czyli reprezentację słabszą, w której mógłby błyszczeć
Zresztą skończmy temat Rossiego, bo podałem go tylko jako przykład szybkiej decyzji, uzasadnionej w mig i żadnego problemu z tego nie było, a po co o nim teraz rozmawiasz to nie wiem, może z sensem mojej wypowiedzi się minąłeś
18-03-2008 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spalacz Offline
Member
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #581
 
woyteq napisał(a):*** juz w kadrze nie zagra bo w pierwszej kadrze ******* zadebiutowal.
Sahar zadebiutował, ale na szczęście Acquafresca nie. Ja bym wolał Włocha-Polaka, bo jednak według mnie jest lepszy niż Izraelczyk-Polak. To nie są żadne uprzedzenia narodowościowe tylko uważam, że jest lepszy. Poza tym jednak strzelać bramki w Serie A a w angielskiej Chamionship to jednak mała różnica. A faktem jest, że Sahar w ogóle ich nie strzela, a Robert w tym sezonie ma ich 6(27 spotkań) w dużo silniejszej lidze. Wcześniej grając w Treviso, w latach 2005-07, strzelił ich 11 w 43 spotkaniach. Wolę jego nisz Sahara.

<!-- m -->http://www.poligames.com/play.php?juego=345<!-- m -->
Bend it like Beckham!
Rekord - 5,12s
19-03-2008 11:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #582
 
ani jeden ani drugi w naszej kadrze nie zagra więc nie ma co gdybać nawet Smile

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
19-03-2008 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spalacz Offline
Member
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #583
 
Morgan napisał(a):ani jeden ani drugi w naszej kadrze nie zagra więc nie ma co gdybać nawet
Skąd ta pewność?

<!-- m -->http://www.poligames.com/play.php?juego=345<!-- m -->
Bend it like Beckham!
Rekord - 5,12s
19-03-2008 14:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #584
 
Maciek napisał(a):Pozwól, że ja będę decydował kogo i za co będę uważał kogoś za wzór.

Więc ty pozwól mi uważać innych za wzór. Nie rozumiem dlaczego od razu zaczynasz rozmowę w "podniesionym" tonie. Nie o to mi chodzi, żeby się kłócić.

Maciek napisał(a):Rossi jest dla mnie wzorem z tego względu, że szybko spekulacje przeciął i wybrał Włochy. Czy była to kalkulacja, nie mam pojęcia, ale jeszcze w reprezentacji z tego co wiem nie zagrał, a w kadrze USA byłby gwiazdą największą

A dla mnie nie jest wzorem z tego względu, że sytuację miał/mógł mieć "ułatwioną". Proste.

Maciek napisał(a):Roger wybierając Polskę by pewnie wybrał słabszą kadrę czyli byłby w jakimś sensie oportunistą

Porównanie Rogera do Rossiego i Aquaresci z wiadomych powodów jest raczej bezsensowne.

Maciek napisał(a):Zresztą skończmy temat Rossiego, bo podałem go tylko jako przykład szybkiej decyzji, uzasadnionej w mig i żadnego problemu z tego nie było, a po co o nim teraz rozmawiasz to nie wiem, może z sensem mojej wypowiedzi się minąłeś

Szybko decyzję podjął - racja, ale chciałem pokazać, że to nie musiała być trudna decyzja do podjęcia. Aquafresca być może bardziej jest związany z Polską, ale wiadomo, że reprezentacja Włoch jest dużo lepsza i dlatego to całe zamieszanie.
19-03-2008 14:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #585
 
spalacz napisał(a):
Morgan napisał(a):ani jeden ani drugi w naszej kadrze nie zagra więc nie ma co gdybać nawet
Skąd ta pewność?

Sahar wybrał już inną reprezentację a Akłafreska zrobi to samo Smile podobnie jak Sokołowski, Podolski, Trochowski czy Johnson

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
19-03-2008 14:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości