Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
Red Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 591
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #46
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
tyle ze Kim to reprezentant Korei Północnej a nie Chin

Swoja droga zastanawiam sie na czym polega doping w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego

We'll never die beacause we're UNITED !! [Obrazek: rpn.gif]
15-08-2008 10:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #47
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
Ja w tym przypadku nie mowilem akurat tylko o tym przypadku, ale ogolnie. Ciekawe jak to bedzie w lekkiej atletyce.

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
15-08-2008 10:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Red Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 591
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #48
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
lekkoatletyka, krolowa koksu razem z kolarstwem no jesli chinczyk jakis wygra to na pewno u niego nic nie wykryją, obawiac sie moga reprezentanci innych krajow

We'll never die beacause we're UNITED !! [Obrazek: rpn.gif]
15-08-2008 10:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #49
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
Tez mi sie tak wydaje. No, ale wiadomo , ze 'sciany' zawsze pomagaja gospodarzom. Tak to juz mamy w tym sporcie i z tymi Chinczykami.

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
15-08-2008 10:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #50
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
Nie pamiętam z przeszłości przypadku by ktoś z dyscyplin strzelniczych (chyba można to tak ująć) był pociągnięty do odpowiedzialności za doping... Teoretycznie jego nadnercza mogły czegoś wytworzyć za dużo i już jest dyskwalifikacja (nie znam sprawy więc tak sobie gdybam), w piłce było kilka takich przypadków, że w sposób naturalny coś się w zmutowanym organizmie piłkarza wytworzyło i miał z tego powodu problemy, przeważnie kończyło się na odwieszeniach, jak się okazało, niewinnych piłkarzy.
Na czym mógł polegać doping w tym sporcie nie wiem. Z narkotykami nigdy wiele wspólnego nie miałem i jestem dość zielony w tej sprawie, ale pewne substancje mają działanie bardzo pomocne w koncentracji etc. i pewnie o to chodziło

Osobiście uważam to za lekką bzdurę, bo to nie jest sport, w którym doping może być jakoś bardzo przydatny i dla dyscypliny szkodliwy. Co innego w pływaniu, biegach czy podnoszeniu ciężarów, ale tu? To tak, jakby zawiesić Felipe Massę za to, że zapalił sobie trawkę, chociaż trudno znaleźć związek przyczynowo-skutkowy z paleniem trawki i szybszą jazdą bolidu na przykład.

Ktoś wie może, kiedy ten finał szpadzistów jest? Nigdy w okresie poza IO bym tego nie oglądał, ale w obliczu tylu wspaniałych sukcesów Polaków w Pekinie, także szpadą można się troche zainteresować i emocjonować.

Jeśli chodzi o kolarstwo, jedna z moich "ulubionych" dyscyplin, to tam powinno się z góry wszystkich zawiesić za doping, a potem jakby ktoś się wybronił i udowodnił, że był, jest i może nawet będzie czysty, to przyznać medal od razu, a potem tylko puścić chłopaków na trasę żeby kruszec ustalić. Więcej niż 3 czystych by się na pewno nie znalazło, także dalszych problemów by nie było. Gdyby zastosować tę metodę na tych IO, to jak znam życie, w trójkach panów i pań, jedynych czystych i uczciwych, byliby sami Chińczycy i Chinki... no, może jedna reprezentantka Hong Kongu by się jeszcze znalazła w tym gronie, żeby nie było posądzeń, że to ustawione wszystko jest.


A tak całkiem na poważnie, to w dyscyplinach "podejrzanych", należałoby doping zalegalizować. Jeśli wyniki nie poprawiłyby się znacząco, albo wcale, to mielibyśmy odpowiedź, jak to faktycznie z nimi, tymi dyscyplinami, jest obecnie. Lepszej metody antydopingowej nie ma
15-08-2008 11:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #51
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
Finał jest o 13.30, a o 16.00 odbedzie sie final pchniecia kula, w ktorym wystartuje Majewski. W kwalifikacjach pokazal sie z dobrej strony, no ale final to juz calkiem inna bajka :roll:

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
15-08-2008 11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #52
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
Ok. Wiele osób pisało o dopingu Chińczyków. Ale nikt nie wziął pod uwagę, że Chińczycy od dobrych dwóch lat praktycznie wcale nie startowali w zawodach sportowych, tylko pozamykani w salach, pływalniach, obiektach przeżywali prawdziwy reżim. Wcale mnie to nie dziwi. Jest ich ponad 1,3mld dlatego sądzę, że bez problemu potrafili wytrenować tak, żeby teraz wygrywać wszystko. Z drugiej strony, nie tylko Chiny idą do przodu. Cały świat idzie do przodu, a Polska stoi. Myślę, że tak będzie przez długi okres czasu, dopóki czegoś nie zrobi się w polskim sporcie. Wiele ludzi mówi, że trzeba coś z tym zrobić, tylko szkoda, że nikt nie potrafi tego zrobić, lub nie chce tego robić, bo to nie jego działka. Taki pech, że taka jest nasza polska mentalność.

Na pochwałę zasługują na pewno Matyjaszek, który de facto przez błąd sędziów przegrał brązowy medal, na pewno dzisiejszych szpadzistów, siatkarzy, szczypiornistów, Baranowską, kajakarzy, kolarzy, wioślarzy, łuczników. Myślę, że stać nas na te 5-7 medali.
15-08-2008 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Red Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 591
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #53
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
tylko, ze niestety od 260 osobowej kadry tych medali powinno wymagac sie znacznie wiecej niz 5 czy 7, ale my nic na to nie poradzimy, no chyba, ze zaczynamy od jutra treningi na Londyn 2012

We'll never die beacause we're UNITED !! [Obrazek: rpn.gif]
15-08-2008 12:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #54
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
Red napisał(a):my nic na to nie poradzimy, no chyba, ze zaczynamy od jutra treningi na Londyn 2012

My? Osobiscie? Smile Jak w Londynie bedzie 'Gameing', o co starają sie np. Chinczycy, to ja w to wchodze Wink Konkurecja CoD4 dla mnie Wink

amor patriae nostra lex
15-08-2008 13:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #55
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
Mamy pierwszy medal. Srebro dla szpadzistów. Na pewno trzeba pochwalić panów. Walczyli ambitnie i fair play. Gdyby była taka nagroda Fair Play na IO to Zawrotniak powinien dostać pierwsze miejsce! Szczególnie pokonanie Chińczyków, którzy wcześniej pokonali Węgrów, aktualnych liderów rankingu szpadzistów należy uznać za wielkie osiągnięcie!

Porażka Sawrymowicza... 9 czas kwalifikacji i nie dostał się do finału. Mistrz olimpijski...
15-08-2008 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #56
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
Ta, na bank się ktokolwiek stara, żeby granie na kompie czy konsoli było dyscypliną olimpijską :roll:
Wiadomo, że Chińczycy ćwiczyli po IO, ale ich wyniki, szczególnie tej pływaczki, nie mogą być uczciwe i to widać na pierwszy rzut oka. Coś tu nie gra i to bardzo, a liczba mieszkańców Chin i jej przełożenie na wynik sportowy też do mnie nie trafia.
Nikt nie mówi, że nie trenowali i nie startowali w zawodach w ostatnich latach (ale też nie wiem co to za argument, przecież mityngi czy mistrzostwa nikomu nie szkodzą, wręcz przeciwnie), stwierdzamy jedynie, że żądza sukcesu ich tak opanowała, że wręcz zmusiła do oszustw typu doping. Mnie jakoś dziwi zwycięstwo nieznanej i przeciętnej Chinki nad wielkimi mistrzyniami w naprawdę dobrej formie

Sawrymowicz był mistrzem świata, a nie olimpijskim
15-08-2008 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #57
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
No i mamy też pierwsze złoto! Majewski zdeklasował rywali. Rzucił aż 21,51 m. Dla porównania będący na drugim miejsciu Amerykanim rzucił 21.09 m.

Jeszcze raz brawa dla Majewskiego Smile

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
15-08-2008 17:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #58
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
Fantastyczny występ tego sympatycznego sportowca. Przede wszystkim wynik zdecydowanie lepszy od rywali. Za to kompletnie zawiedli dwaj inni amerykanie. Faworyt Reese Hoffa był daleko, a Adam Nelson nie zaliczył ani jednej udanej próby.
W klasyfikacji medalowej na tą chwilę zajmujemy 20 miejsce razem z... Mongolią.


Fan United od 1992 roku
15-08-2008 17:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #59
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
Podoba mi się jego charakter. W wywiadzie mówił, że zdobył złoto, fajnie, ale trzeba walczyć dalej i trenować. To mi się podoba! Powinien być autorytetem dla wszystkich polskich sportowców!
15-08-2008 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
zaga92 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,183
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #60
Re: Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008
I w koncu ten upragiony zloty medal. Moze malo kto sie spodziewal tego, ale po kompletnej klapie plywakow, wioslarzy, judokow ktos w koncu musial zdobyc to zloto. Majewski byl dzisiaj poza zasiegiem. To byl jego dzien. I w niedziele nie widze innej mozliwosci jak drugie zloto dla Polski w wioslarskiej czworce mezczyn. Ale poczekajmy.

WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
15-08-2008 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości