Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła/Studia
santi Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #406
Re: Szkoła/Studia
Z ciekawości - jaki miałeś temat?

You told us to come back when we've won 18. We are back.
20-05-2011 10:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #407
Re: Szkoła/Studia
santi napisał(a):Z ciekawości - jaki miałeś temat?
Kod:
Specyfika językowa poczty elektronicznej i rozmów na żywo przez Internet (chat). Zanalizuj na wybranych przykładach.
Przy czym przerobiłem to na język Internetu Wink

Gdzie jest Groszek?
20-05-2011 12:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LevelUp Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #408
Re: Szkoła/Studia
Witam moich kolegów.
Sam jestem teraz na etapie wyboru studiów i się zastanawiam nad Wyższą Szkołą Bankowości.
Słyszałem od kilku znajomych że tam fajnie, ale szukam jakichś innych opinii.
21-05-2011 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #409
Re: Szkoła/Studia
Koniec :twisted:

Pozytywnym 18/20 z angielskiego rozszerzonego u najgorszej możliwej komisji w moim mieście zakończyłem kampanię majową

Gdzie jest Groszek?
23-05-2011 20:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #410
Re: Szkoła/Studia
Dobra, też się podzielę, a co.
W tym roku zdawałem maturę, wiadomo - podstawy, oprócz tego na rozszerzeniu polski, angielski i WOS.
Polski podstawowy - czytanie ze zrozumieniem nie podeszło mi zupełnie. Tekst był prosty, ale te pytania jakieś dzikie. Natomiast zadowolony jestem z wypracowania (pisałem wiersze, ponieważ kontekst był banalny), ale ile trafię w klucz - się okaże.
Polski rozszerzony - no trochę CKE dojebała. O ile tekst Mrożka był czytelny i odwołania, o które pytali, też były bardzo czytelne, podobnie jak i przesłanie całego fragmentu, ale przyznam szczerze, że nie czułem się na siłach o godzinie 14 pisać na ten temat, po prostu mi jakoś nie podszedł. Natomiast temat drugi... Motyw tańca, proszę państwa, w "Niech żyje bal" Osieckiej no to nie oszukujmy się - nie trzeba być geniuszem, żeby go tam znaleźć. Ale kerwa, ten motyw w "Kwiatach polskich" Tuwima był z kosmosu. Po dobrych 25 minutach zastanowienia wybrałem temat o tańcu i przyznam szczerze, że było to 5 stron klasycznego wodolejstwa. Nota bene, 5 stron to trochę mało jak na 3 godziny wypracowania...

Matma - podstawa. Fajnie, że zamiast równania wielomianowego (pewne 4%) dostaliśmy zadanie z rozszerzonej z poprzednich lat, dziękujemy bardzo. Podobnie jak za 23 zamiast 25 zadań zamkniętych... I tak zły jestem oczywiście za głupie błędy w zamkniętych, ale najbardziej za zjebane zadanie z turystą. PRZECIEŻ ONO BYŁO (B)ANALNE! To było pewne 10%. Ale tak to jest, jak się w drugim równaniu pomyli + z - i potem wychodzi ujemna delta. Szlag jasny, 10% w plecak :/
Dostaliśmy arkusz nie jakiś trudny, ale trudniejszy, niż do tej pory były. Dlatego też mój korepetytor jest zawiedziony Sad

Angielski - podstawa była po prostu zabawna. Słuchając nagrania zalewałem, jak ten koleś mówił, że chciał się popisać, że umie jeździć rowerem i wydupcył w ścianę. Coś pięknego :lol: Jeśli mi nie upitolą za pisanie, to jest 100%. Rozszerzony też jakiś mega nie był, ale oczywiście MUSIAŁEM przekombinować w słowotwórstwie, bo przecież bym nie był sobą. A, w ogóle moja nauczycielka od angielskiego mówiła na lekcji, że "disabled" odnosi się zarówno do upośledzenia fizycznego, jak i umysłowego, natomiast "handicapped" tylko do umysłowego. No i srali, niestety również odnosi się do fizycznego, a ja idąc tą drogą analogii, zaznaczyłem tam false, a powinno być oczywiście true. Jeśli nie upitolą mi za czytanie, to mam 94%. I lepiej, żeby tego nie zrobili, bo to moja dolna granica zadowolenia z tego przedmiotu.

WOS - powiem szczerze, że spodziewałem się czegoś trudniejszego. Jak na to, ile się uczyłem tego przedmiotu przez III klasę (eee... na jeden sprawdzian?), to jestem bardzo zadowolony. Trudno mi ocenić, nawet orientacyjnie, ile %, bo nie sprawdzałem źródeł ani nie wiem, co z wypracowaniem (które nota bene poszło mi - tak czuję - bardzo dobrze), a za część testową mam 12/20, czyli to mi daje 24%.

A ustne. Jak to ustne. W ogóle angielski rozszerzony mieliśmy już 7 maja, a nasz komisja powinna dostać karnego kutasa za chujowe tempo egzaminowania. Miałem wejść planowo o godzinie 14, wszedłem o... 17. ;| No ale wszedłem na 8 min, pozamiatałem wypowiedzią na temat wpływu czytania książek na rozwój wyobraźni i osobowości dzieci i wróciłem z 20 pkt. Podstawowy angielski nie wymaga komentarza dłuższego, 20. Polski 19. I tu ciekawe - o ile wynik mnie bardzo satysfakcjonuje, to ciekaw jestem, dlaczego odjęli mi punkt za realizację tematu, a za rozmowę dostałem max. No sorry, na tej rozmowie to taka ściema, że aż mi się głupio robiło :lol:

Ogólnie - jestem zadowolony.

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
23-05-2011 21:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kaka Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 652
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 24
Post: #411
Re: Szkoła/Studia
Nikt nie chwali się sesją? Jaki powód? Tak chujowy czy tak fantastycznie? Wink
Ja już po większości egzaminach. Jeden ujebałem i czeka mnie poprawa we wrześniu. W poniedziałek ostatnie starcie :twisted:
Tak więc w najgorszym wypadku dwa egzaminy na sesje poprawkową, reszta zaliczona. Nie jest idealnie, ale mogło być gorzej 8-)
17-06-2011 19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Almatziol Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 422
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 4
Post: #412
Re: Szkoła/Studia
To ja się pochwalęSmile A coSmile W końcu raz mogę... Ja sesję zaliczona miałem jeszcze zanim się rozpoczęłaBig Grin Powód-3 egzaminy i z na każdy egzamin przepisana ocena z ćwiczeń i średnia 4,7 z semestru na MatematyceBig Grin
17-06-2011 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #413
Re: Szkoła/Studia
No ja się bronię w poniedziałek. Znakomita praca o tytule "Współuczestnictwo w procesie karnym".

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
18-06-2011 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bartez Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 659
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #414
Re: Szkoła/Studia
daniel

Możesz opisać pokrótce jak wyglądają codzienne zajęcia na AWFie ? Jest tam jakiś kierunek "Sport" Big Grin może wiesz coś o nim od znajomych ?
20-06-2011 12:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #415
Re: Szkoła/Studia
Sport? Jako kierunek? Pierwsze słyszę. Być może pojawił się jakiś taki twór, na który mogliby się wybrać odrzutki z wychowania czy TiRu ale nie wiem czy jest sens żeby motać się w coś co nie wiadomo czym do końca jest. Jak ja studiowałem to były 3 kierunki: wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja oraz fizjoterapia. Jak byłem na 5 roku pojawiła się jeszcze kosmetologia (plus, że fajne dupy to przyciągnęło). Z mojej strony polecam studiowanie na AWFie, raz że praktycznie codziennie masz do czynienia ze sportem - ruchem, jest też mało garbienia się przy książkach (są oczywiście wyjątki jak np. zaliczenia z anatomii, biochemii czy fizjologii wysiłku). Jednak sam po sobie wiem, że skończyć same studia to mało, zresztą pisałem już tu o tym ze dwa razy chyba, dlatego kombinuj kursy czy specjalizacje, coś się na pewno przyda (podobno przychylniejszym okiem patrzą też na absolwentów AWFu jeśli Ci aplikują do szkół policyjnych czy wojska). Nie wiem co jeszcze chciałbyś wiedzieć? Oczywiście każdy AWF ma swój klimat, swoje wymagania, swoją bazę itd dlatego musisz się także i tym zainteresować, np. taki AWF Biała Podlaska, który skończyłem ma lepszą bazę sportową niż warszawski AWF. Musisz zrobić więc rozeznanie.

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
20-06-2011 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #416
Re: Szkoła/Studia
Halo, tegoroczni maturzyści! Nikt nie sprawdzał jeszcze wyników z matury? ^^

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
28-06-2011 09:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #417
Re: Szkoła/Studia
A da się jakoś? Big GrinBig Grin



Mój Blog: Pod presją czasu
28-06-2011 11:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
santi Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #418
Re: Szkoła/Studia
To da sie wcześniej niż w czwartek?

You told us to come back when we've won 18. We are back.
28-06-2011 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #419
Re: Szkoła/Studia
A nie ma podanych w internecie, w tych systemach z CKE? ;>

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
28-06-2011 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #420
Re: Szkoła/Studia
Ja będę miał dzisiaj wieczorem...
29-06-2011 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości