Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reprezentacja Polski
Danny93 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 540
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #691
 
Maciek napisał(a):Bo już od jakiegoś czasu go nie cenie i nie lubie, nie powinien być numerem 1

Dlaczego?ja uważam że Boruc to obecnie jeden z najlepszych bramkarzy w Europie,o czym najlepiej świadczy zainteresowanie takich klubów jak Aston Villa,Arsenal czy Milan,owszem Arturowi czasem przydarzają się poważne błędy,ale generalnie broni bardzo dobrze i już nie raz i nie dwa był bohaterem Celticu.Ponadto ja bardzo cenię Boruca za rzadko spotykany u polskich piłkarzy charakter.

CONCILIO ET LABORE
09-05-2008 13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #692
 
Maciek kto wg Ciebie powinien byc numerem jeden w kadrze w takim razie ?

Under The Boardwalk - United Warriors
09-05-2008 13:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #693
 
Boruc naprawdę staje się coraz grubszy, i nie mówie tego złośliwie czy coś, ale to naprawdę razi w oczy, facet w powietrzu radzi sobie coraz gorzej, bo po prostu sie dobrze odbić nie może :roll: Refleks dalej ma znakomity, sytuacje 1 na 1 też swietnie broni, ale jeżeli strzela Messi jak w meczu z nami czy Realem (kapitalne interwencje Edka i Cassillasa) to Boruc już takiej piły nie wyciągnie niestety. Jakbyśmy mieli go kim zastąpić to rzeczywiscie sam bym się nad taką możliwością zastanowił, ale wymienienie go na Kuszczaka czy Fabiańskiego którzy nie grają raczej w grę nie wchodzi. Choć Tomek pokazał już że ławka mu nie szkodzi bo potrafi formę trzymać przez sam trening a to też naprawdę dobrze swiadczy o zawodniku i jego charakterze który tak lubi Danny93 Wink

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
09-05-2008 14:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Marek Offline
Member
***

Liczba postów: 116
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #694
 
Morgan napisał(a):Boruc naprawdę staje się coraz grubszy, i nie mówie tego złośliwie czy coś, ale to naprawdę razi w oczy

Całkowicie się nie zgadzam. Gdy ostatnio wracałem z Holandii do Polski z ferii czy innych świąt (miało to miejsce w tym roku), miałem przyjemność lecenia z Arturem tym samym samolotem i gdyby nie to, że niejednokrotnie czytałem z nim wywiady i to, że często pojawia się w prasie jego zdjęcie to nie uwierzyłbym, że to naprawde Artur Boruc. Dlaczego ? Bo był taki chudy ! Przez pól lotu sprzeczałem się z ojcem czy to Boruc czy nie i wkońcu podszedłem do niego poprosiłem o autograf, pogadałem o sytuacji w Legii, którą tak Boruc lubi (ja tak samo) i odszedłem. Nie wiem jak to jest, czy to te stroje tak go pogrubiają czy zakłada na siebie jakąś kamizelkę ( :lol: ), która amortyzuje upadki czy co ? Ale Boruc naprawdę nie jest taki gruby, jak to się wydaje w telewizji. I moim zdaniem jest zdecydowanie numerem 1 w naszej kadrze :!:

Just like the Busby days or days gone by,
we'll keep the red flags flying high!
09-05-2008 14:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #695
 
Maciek napisał(a):- pominięcie Piszczka

Pamietam dokladnie Twoja slowa po meczu z USA i byles w 101 % pewny, ze Piszczek otrzyma nominacje na wyjazd na EURO, szczerze do dzis mysle, co Ty takiego widziales w tym wystepie, dla mnie bylo niemrawe Wink I nie dziwie sie, ze go nie ma w kadrze.

Co do Rogera to bez niespodzianki, obywatelstwo dostal by wyjechac na EURO...

Under The Boardwalk - United Warriors
09-05-2008 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #696
 
Stojkovic napisał(a):Ale weź pod uwagę, że ty Matusiaka jedynie w jedym czy dwóch meczach reprezentacji widziałeś (chyba że się mylę to przepraszam) a Leo obserwuje go od długiego czasu i skoro wie o Matusiaku sporo i mimo nienajlepszej formy prezentowanej w Wiśle jednak powołuje go, to znaczy że Matusiak jest coś wart.

Bo gdzie go mam widziec, jak w ogole nie gra w Wisle? :roll: Jesli nie dostaje szansy od Skorży, to cos to musi oznaczac. Oczywiscie nie krytykuje tutaj 'nosa' Benhakera. Jednak w obecnej formie MAtusiak jakos do mnie nie przemawia.

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
09-05-2008 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #697
 
Ja na temat Boruca dyskutował nie będę, po prostu to nie jest bohater mojej bajki i tyle. Nie powinien byc numerem jeden w kadrze, po prostu. Tekstu o tym, że Boruc jest jednym z najlepszych bramkarzy w Europie komentował nie będę, bo to niedorzeczne raczej Smile
Weźcie pod uwagę ostatnie mecze kadry, praktycznie cały sezon słabiutkiej ligi szkockiej i kilka spotkań w LM Smile Rok temu faktycznie, rozegrał świetny mecz z Milanem blablabla, ale takich bramkarzy jest w Europie na pęczki, oczywiście, nie twierdzę, że Boruc nie powinien miec miejsca w kadrze Polski, bo to byłaby przesada (choć nie taka jak z tym miejscem w czołówce Europy), ale nie powinien być w niej numerem jeden,tyle.


Wojtek3 napisał(a):Pamietam dokladnie Twoja slowa po meczu z USA i byles w 101 % pewny, ze Piszczek otrzyma nominacje na wyjazd na EURO, szczerze do dzis mysle, co Ty takiego widziales w tym wystepie, dla mnie bylo niemrawe
Trzeba było wtedy pytać i pisać, a nie teraz mądrego udawać Tongue
A co zobaczyłem? Potencjał chyba.


Grzeho napisał(a):Jednak w obecnej formie MAtusiak jakos do mnie nie przemawia.
Matusiak jest stworzony do kadry, tu rozgrywa najlepsze mecze (nawet jak wszedł z USA to był jedynym który coś zagrał).


Co do tego czy Boruc jest coraz grubszy to mam inne zdanie, bo apogeum swojej tuszy ma już chyba za sobą, a po za tym bramkarzowi waga w niczym nie musi przeszkadzać, więc dla mnie to on może ważyć i 140kg...



Boruc tak sobie gra nogami, niesamowitą ilość bramek puszcza przez to, że nie potrafi nimi grać, tunele,kanały, siaty - zwał jak zwał, ale puszcza tego całą mase... do tego te głupie pajacyki i podskoki, podczas gdy w identycznych sytuacjach najlepsi bramkarze się tak nie zachowują, bo nie ma to najmniejszego sensu (stojąc obroniłby piłkę z maksymalnym pułapem lotu, a wyskakując w jakimś dziwnym pajacyku po prostu chce chyba bronić piłki, które poleciałyby a najlepszym wypadku 4 metry nad bramką), bo należy albo przybrać bramkarską pozycję z rękami w dół wzdłuż ciała, albo starać się blokować piłkę po uprzednim "położeniu się", ewentualnie wślizgu... To są takie bramki i takie błędy, na które wielu nie zwraca uwagi bo pojęcie o piłce takie sobie, a poza tym obiektywni komentatorzy zawszę powiedzą, że Boruc nie miał szans przy bramce wiec wrażenie, że jest bezbłędny jest...

Ja tylko mecz ostatni z USA podam jako przykład...każdy mecz widział, każdy wie... O tym, że Boruc często zapomina sobie na słupku kogoś postawić to już wspominał w ogóle nie będę...


A pomyśleć, że jeszcze jakiś czas temu, bliżej nieokreślony, miałem o tym bramkarzu dobre zdanie i wróżyłem mu niezłą karierę...

ps: Ani Milan ani Bayern nie chce Boruca
09-05-2008 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #698
 
Maciek napisał(a):Matusiak jest stworzony do kadry, tu rozgrywa najlepsze mecze (nawet jak wszedł z USA to był jedynym który coś zagrał).

Moze byc troche jak z Kosowskim, ktory rowniez nie gral w klubie, a w reprezentacji potrafil dobrze grac i to w podstawowym skladzie. Mam sceptyczne przeczucia, ale obym sie mylil.

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
10-05-2008 14:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Danny93 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 540
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #699
 
Maciek napisał(a):Ja na temat Boruca dyskutował nie będę, po prostu to nie jest bohater mojej bajki i tyle. Nie powinien byc numerem jeden w kadrze,

Jeśli nie Boruc to kto :?:


Maciek napisał(a):A pomyśleć, że jeszcze jakiś czas temu, bliżej nieokreślony, miałem o tym bramkarzu dobre zdanie i wróżyłem mu niezłą karierę...

Czym Boruc się tak tobie naraził :?: co złego zrobił w ostatnich miesiącach :?: może nie zagrał najlepiej w meczu z USA,ponadto pamiętam że jedno spotkanie w Lidze Szkockiej zawalił Celticowi,ale po za tym zbiera praktycznie same pochwały.


Maciek napisał(a):Tekstu o tym, że Boruc jest jednym z najlepszych bramkarzy w Europie komentował nie będę, bo to niedorzeczne raczej Smile

Przed dwumeczem Celticu z Barceloną prasa na Półwyspie Iberyjskim,przedstawiając szkocką drużynę napisała że Celtic Glasgow to Boruc i dziesięciu innych zawodników,a to chyba o czymś świadczy,w moim rankingu najlepszych goalkeeperów na Starym Kontynencie,Artur na pewno znalazłby się w czołowej dziesiątce.

CONCILIO ET LABORE
10-05-2008 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #700
 
Grzeho napisał(a):Bo gdzie go mam widziec, jak w ogole nie gra w Wisle? Jesli nie dostaje szansy od Skorży, to cos to musi oznaczac. Oczywiscie nie krytykuje tutaj 'nosa' Benhakera. Jednak w obecnej formie MAtusiak jakos do mnie nie przemawia.
Z van Bastenem było podobnie, wszedł do kadry bo jeden z innych graczy złapał kontuzje przed samymi mistrzostwami, potem w meczu jeden z podstawowych napastników tez doznał urazu i van Basten wygrał dla Holendrów mistrzostwa. Może śmieszny przykład, ale nie można skreślać kogos, tylko dlatego, że nie gra w klubie. Żuraw też długo nie grał w Celticu i jakoś nikt nie mjówił, żeby go od kadry odsówać. Widywałem Matusiaka na zywo na meczach w Jaworznie, potrafi facet nieźle strzelić i zagrać dobry mecz. W Wiśle ma mocna konkurencję, a to nie jest najlepsze dla Matusiaka, bo w Bełchatowie grał w podstawie, a tutaj musi wchodzić na 15 minut i pokazywac że jest lepszy od innych napastników.

[Obrazek: Ole201.jpg]
11-05-2008 09:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #701
 
Maciek napisał(a):A co zobaczyłem? Potencjał chyba.

Ja też zobaczyłem potencjał, ale uważam, że na te mistrzostwa to jeszcze niestety za wcześnie. Za późno był do kadry wprowadzony. I pisanie o pewnym miejscu w kadrze po pokazaniu potencjału to jednak troszkę przesada była Smile Na takiej samej podstawie w kadrze powinien znaleźć się Grosicki, który moim zdaniem w dwóch czy trzech występach pokazał nawet więcej tego potencjału, ale jak widać nawet w szerokiej kadrze się nie znalazł :wink:
11-05-2008 11:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #702
 
Pejter żyje !

Piszcze z pewnością potencjał ma.Pokazał to w meczu z USA,ale także grając w barwach Herthy.Facet ma 23 lata dlatego jeśli utrzyma formę i dalej będzie się tak rozwijał to będzie kluczową postacią w eliminacjach do mistrzostw świata.

[Obrazek: sorryvk6.gif]
11-05-2008 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #703
 
Stojkovic napisał(a):Z van Bastenem było podobnie, wszedł do kadry bo jeden z innych graczy złapał kontuzje przed samymi mistrzostwami, potem w meczu jeden z podstawowych napastników tez doznał urazu i van Basten wygrał dla Holendrów mistrzostwa. Może śmieszny przykład, ale nie można skreślać kogos, tylko dlatego, że nie gra w klubie.

Noo van Bastena nie co do Matusiaka porownywac, bo to nie ten poziom, ale wiem o co Ci chodzilo :wink:


Stojkovic napisał(a):Może śmieszny przykład, ale nie można skreślać kogos, tylko dlatego, że nie gra w klubie. Żuraw też długo nie grał w Celticu i jakoś nikt nie mjówił, żeby go od kadry odsówać.

No tak, ale wedlug mnie to jest troszke co innego. Wtedy to byly mecze eliminacyjne. Jeden mecz na miesiac z przerwa zimowa, a teraz mamy turniej, a to jest calkiem co innego. Kiedy Zurawski nie gral w klubie i w kadrze rowniez nie blyszczal bylem za tym, aby dac szanse komus innemu, do poki Maciek sie nie odbuduje. Musisz przyznac, ze byly mecze w ktorych byly gracz Wisly Krakow nie zachwycal zbytnio.


Stojkovic napisał(a):a tutaj musi wchodzić na 15 minut i pokazywac że jest lepszy od innych napastników.

Treningi tez maja chyba jakies znaczenie :wink:

Matusiak dostal kilka szans na poczatku jednak nie zaprezentowal sie na tyle dobrze by grac w pierwszym skladzie. Oczywiscie powinien dostawac troche wiecej okazji do gry.

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
11-05-2008 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #704
 
Grzeho napisał(a):Kiedy Zurawski nie gral w klubie i w kadrze rowniez nie blyszczal bylem za tym, aby dac szanse komus innemu, do poki Maciek sie nie odbuduje. Musisz przyznac, ze byly mecze w ktorych byly gracz Wisly Krakow nie zachwycal zbytnio.
Tak, tylko Zuraw przez wiele lat budował sobie opinię w lidze i kadrze, początki miał trudne, niestrzelony karny z USA na MŚ2002 i większość już go skreślała. Potem wielka forma w lidze i transfer do Celticu gdzie pokazał że jest dobrym snajperem i... nagle odsunęli go od gry. Nie zgodze się, że trenerzy patrzą tylko na treningi i mecze, często mają swoich ulubieńców i nawet jak dajesz 200% na treningach i meczach to i tak za mało. Przekonałem się co do wyborów Leona Benhauera( :lol: ) i napewno powołując Matusiaka musiał mieć solidne podstawy by postawić go wyrzej niż innych na jego miejsce. Pozatym w kadrze Matusiak rozegrał kilka dobrych spotkań i pokazał, że nie jest "posrany" gdy chodzi o mecze o stawkę (vs Belgia).
Grzeho napisał(a):Matusiak dostal kilka szans na poczatku jednak nie zaprezentowal sie na tyle dobrze by grac w pierwszym skladzie. Oczywiscie powinien dostawac troche wiecej okazji do gry.
Sam więc widzisz że patrząc obiektywnie, nie możemy oceniać go w pełni, bo nie dostaje tyle czasu gry ile powinien. Mimo wszystko jednak wolę Matusiaka niż Rasiaka.

[Obrazek: Ole201.jpg]
11-05-2008 13:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #705
 
Stojkovic napisał(a):Tak, tylko Zuraw przez wiele lat budował sobie opinię w lidze i kadrze, początki miał trudne, niestrzelony karny z USA na MŚ2002 i większość już go skreślała. Potem wielka forma w lidze i transfer do Celticu gdzie pokazał że jest dobrym snajperem i... nagle odsunęli go od gry

Racja, tak jak napisales Zurawski dlugo i mozolnie wyrabial sobie solidna marke, no, ale gdy ktos nie jest w formie to chyba powolania za sama marke nie sa chyba czyms dobrym. Oczywiscie Zuraw to doswiadczony i ograny gracz, ale mozna by bylo dac komus innemu choc 1 szanse, zamiast powolywac takiego pilkarza w slabej dyspozycji.


Stojkovic napisał(a):Sam więc widzisz że patrząc obiektywnie, nie możemy oceniać go w pełni, bo nie dostaje tyle czasu gry ile powinien.

Tak, ale to ze nie gra tez musi cos oznaczac. Zaden trener nie bylby na tyle glupi by sadzac na lawie, lub na trybunach pilkarza, ktory jest w dobrej formie i moze sie przydac zespolowi bradziej niz inny zawodnik na tej pozycji. Oczywiscie zdarzaja sie wyjatki od tej reguly, ale wydaje mi sie, ze np Skorża jest na tyle profesjonalista, ze dla niego najbardziej liczy sie dobro druzyny, a potem swoje osobiste powody.

Stojkovic napisał(a):Mimo wszystko jednak wolę Matusiaka niż Rasiaka.

Heh, no ja Cie zaskocze i napisze, ze tez go wole od Grzesia Smile

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
11-05-2008 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości