Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Stoke City 1-1 Manchester United (24.09.2011)
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
PL: Stoke City 1-1 Manchester United (24.09.2011)
[Obrazek: 20ldtx.png][Obrazek: m9rm0p.png] [Obrazek: 1zn0jye.png]

Stoke City vs Manchester United
Barclays Premier League
24.09.2011; 18:30
Britannia Stadium, Stoke-on-Trent


Przed nami kolejne emocje związane ze starciami Czerwonych Diabłów. W ramach 9. kolejki Barclays Premier League na Britannia Stadium, Stoke podejmie Manchester United. Ostatni raz do potyczki obydwu drużyn doszło na początku stycznia tego roku.

Nasi najbliżsi rywale zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Udało im się wygrać do tej pory 2 spotkania, także 2 zremisować, a jeden przegrali.

W ostatniej kolejce Manchester United pokonał 3-1 Chelsea u siebie, zaś Stoke zostało rozgromione przez Sunderland aż 4:0. W tym meczu samobójcze trafienie zanotował Jonathan Woodgate.

We wtorkowy wieczór dojdzie także do spotkania managerów z dwóch różnych półek. Tony Pulis, który zajmuje się trenerką niemal 20 lat, w swojej karierze nie ma zbyt wielu znaczących sukcesów. Największym jego osiągnięciem jest awans z drużyną Garncarzy do Premier League w sezonie 2007/08. Walijczyk prowadzi klub z Britannia Stadium od 2002 roku z jednym sezonem przerwy (2005/06), w którym był managerem Plymouth Argyle FC (3. liga).

Ostatni raz obie drużyny spotkały się w 22. kolejce Premier League ubiegłego sezonu. Na Old Trafford Czerwone Diabły pokonały Garncarzy 2:1. W pierwszej odsłonie spotkania gola zdobył Hernandez, jednak zaraz po przerwie Whitehead pokonał Tomasza Kuszczaka. Ostatecznie wynik ustalił Nani w 62. minucie. Manchester United wystąpił w tym spotkaniu w dość eksperymentalnym składzie.

Spotkania obu drużyn
Przeciwko Stoke City, Manchester United rozegrał 93 spotkania.
36 zwycięstw United, 31 remisów, 26 porażek. (łączny bilans bramkowy - 138:112)
W rozgrywkach ligowych oba zespoły grały ze sobą 76 razy. 32 zwycięstwa United, 20 zwycięstw Stoke City i 24 remisy. Bilans bramkowy wynosi 119:91.

• Bilans bramkowy Premiership, w którym obie drużyny spotkały się sześciokrotnie wynosi 16-2 dla United;

• Ostatnie ligowe zwycięstwo Stoke nad United zostało zanotowane podczas Boxing Day w 1984 roku na Victoria Ground;

Garncarze po raz ostatni wygrali na Old Trafford 35 lat temu: 21 kwietnia 1976 roku Diabły zajmowały 3. miejsce w tabeli, a Stoke było blisko strefy spadkowej, a mimo to wygrało 1:0.

Ostatnie sześć spotkań:

08/09: PL MU - Stoke 5:0
08/09: PL Stoke - MU 0:1
09/10: PL Stoke - MU 0:2
09/10: PL MU - Stoke 4:0
10/11: PL Stoke - MU 1:2
10/11: PL MU - Stoke 2:1

Waszym zdaniem - mecz na Old Trafford (04.01.2011)
MOTM - Nani (18 głosów w ankiecie, 75%)

Mubinio napisał(a):Oglądałem ten mecz po dwunastogodzinnym pobycie na uczelni i prawie usnąłem w końcówce. Nie za porywające widowisko. Ale w sumie póki są 3 punkty, to ja narzekał nie będę.

mucha napisał(a):Najlepszy na boisku Nani. Asysta i piękna bramka. Bardzo efektywny jest Portugalczyk w tym sezonie i właśnie o to chodzi. Obok Rooneya i Berbatowa to nasza największa gwiazda w zespole. Piłkarz, na którego można liczyć i który robi różnicę. Oby utrzymał dobrą formę. (...) Zaraz po Nanim na duże słowa uznania zasłużył Hernandez. Podobnie jak Portugalczyk, "Chicharito" zanotował bramkę (i to jaką!) oraz asystę. Ogółem dobra gra, widać, że jest bardzo zdeterminowany, więc dobrze, że jako piłkarz z Ameryki nie wykazuje się wyłącznie umiejętnościami technicznymi.

daniel napisał(a):Stoke przeprowadziło jedną konkretną akcje po której padła bramka, poza tym zbyt wielu argumentów nie mieli. Mi się mecz podobał, widać było zaangażowanie u naszych, dużo walki, wymienność pozycji, co chwilę Evra z Rafałem się podłączali do akcji.

O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Ostatnie spotkanie:
Manchester United - Stoke City 2:1 ; 04.01.2011 Barclays Premier League

Ciekawostka o rywalu:
Cytat:W barwach Stoke City występuje trzech byłych zawodników Manchesteru United. 32-letni obrońca Danny Higginbotham, który jest naszym wychowankiem i występował na Old Trafford w latach 1997-2000. 29-letni pomocnik Danny Pugh, który w MU rozpoczynał karierę i w 2004 roku przeniósł się do Leeds, a także 23-letni obrońca Ryan Shawcross (kapitan Garncarzy!). On również miał swoje początki na Old Trafford, a w 2008 roku wykupiło go właśnie Stoke.

Dane pomeczowe:

Składy:

Stoke City: Begović - Wilkinson (Huth 83') Shawcross, Woodgate, Wilson - Pennant (Jerome 90'), Delap (Whitehead 85'), Whelan, Etherington - Crouch, Walters.

Manchester United: De Gea - Valencia, Ferdinand, Jones, Evra - Nani, Anderson, Fletcher, Young (Giggs 70') - Berbatow (Welbeck 70'), Hernandez (Owen 11').

Gole: Crouch 52' - Nani 27'

Kartki: Whelan (ż)

Sędzia: Peter Walton

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
21-09-2011 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
PL: Stoke City 1-1 Manchester United (24.09.2011) - paolo - 21-09-2011 18:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości