Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: FC Basel 2-1 Manchester United (07.12.2011)
Denis Irwin Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #80
Re: CL: FC Basel 2-1 Manchester United (07.12.2011)
No ale spójrz na to trochę krytycznym okiem, a nie przez różowe okulary. Skompromitowaliśmy się w tym sezonie na niemal wszystkich frontach. Przełknąłem hańbiącą porażkę w derbach, przełknąłem blamaż w CC z Crystal Palace, ale odpadnięcie z tak prestiżowych rozgrywek, gdy w pełni zmoblizowani przegrywamy z kelnerami ze Szwajcarii, świadczy tylko i wyłącznie o regresie tego kolejnego zespołu budowanego przez Fergusona. Niestety jeśli ta tendencja się utrzyma to w lidze możemy mieć kłopot w walce o TOP4. Nie chce siać defetyzmu, ale spójrzmy na to chłodnym okiem - te wyniki to nie przypadek.

Naszą beznadziejną formą jestem zaniepokojony od kilku tygodni, te nieprzekonywujące zwycięstwa po 1-0 bardzo szybko mogą zmienić się w remisy 0:0 albo co gorsza w porażki 0:1. Teraz wypadnie nasz jedyny sensowny obrońca - Vidić. Tak się zastanawiam nad porównaniem nas z wyśmiewanym przez wszystkich Liverpoolem. Oni mają lepszego bramkarza, lepszą obronę i lepszy środek pomocy. Jakich ja czasów dożyłem. Ratują nas tylko skrzydła i geniusz Rooneya. Krew mnie zalewa jak SAF wystawia swoich pupilków Ferdinanda, Evre czy innego Andersona, niezależnie od formy, no i później po boisku chodzą takie święte krowy.

Powtarzam - SAF chciał odmłodzić drużynę i zdaję sobie sprawę, że to nie jest łatwa sztuka. Ale dlaczego popełnia tak wiele irytujących błędów niczym Wenger w Arsenalu. Stworzył drużynę bez charakteru, prawdziwego ducha, w której zawodnicy nie mają jaj, determinacji i nie przoduje myśl - 'jeden za wszystkich, wszyscy za jednego'.

Ferguson na stare lata zmienił się. Nam potrzebny jest zastrzyk 'testosteronu', bo mamy drużynę, gdzie zdecydowana większość to same pipki i kluski, a ci co mieli robić za doświadczonych to wypaleni, pozbawieni odpowiedniej mentalności piłkarskie trupy. Szkot już nie kupuje takich zawodników (kiedyś potrafił zdobyć się na pozyskanie Ince'a, Keane'a, Cantone, Pallistera) emanujących doświadczeniem, inteligencją, spokojem, ale też charyzmą i charakterem - właśnie m.in. dlatego uważam, że jego działania zakończą się fiaskiem, a w najlepszym wypadku stagnacją klubu. Wszyscy wiedzą o naszej bolączce w środku pola. Nie chcę tutaj wymieniać takich nazwisk jak Modrić, Van der Vaart, Sneijder, ale do wzięcia za grosze byli Adam, Parker czy Barton - charakterni gracze do wzmocnienia środka. Ale nie, Ferguson woli męczyć tam Giggsa czy Parka.

Dlatego apeluję, pozwólmy odejść naszej legendzie, póki ta jest na szczycie. Z niecierpliwością czekam na erę Mourinho. Właśnie te brakujące jaja pozwolą znów usadowić się nam na szczycie, na samym jego wierzchołku.
08-12-2011 01:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: CL: FC Basel 2-1 Manchester United (07.12.2011) - Denis Irwin - 08-12-2011 01:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 24 gości