Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Arsenal 1-2 Manchester United (22.01.2012)
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #17
Re: PL: Arsenal 1-2 Manchester United (22.01.2012)
Świetna pierwsza połowa w naszym wykonaniu i dobra druga. Ogółem bardzo dobry mecz. Dominowaliśmy przez większość spotkania. Lepiej się ustawialiśmy, byliśmy szybsi i silniejsi. Bardzo cenne zwycięstwo. A mogło być więcej, bo zmarnowaliśmy kilka znakomitych okazji. Ale zwycięzców nie mam zamiaru sądzić, tym bardziej, że pokazali się z naprawdę dobrej strony.

Zastrzeżenie mogę mieć jedynie do postawy Rooneya - zdecydowanie najsłabszy gracz w naszych szeregach. Ale paradoksalnie bardzo mnie to cieszy, bo udowadniamy, że bez swojego lidera jesteśmy w stanie zagrać dobry mecz przeciwko dobremu rywalowi.

Akcje Arsenalu głównie wynikały z naszych błędów, z resztą nie jest to nowością. Ostatnimi czasy tracimy głupie bramki. Może gol van Persiego nie do końca się do nich kwalifikuje, ale Rafael chyba niepotrzebnie aż tak się zapędzał. Inna sprawa, że wobec takiego obrotu sprawy, Valencia powinien szybciej zaasekurować prawą stronę boiska. Pudło van Persiego - to powinien być gol. A wszystko zaczęło się od potknięcia Smallinga.

Defensywa ogólnie bardzo dobrze, także Smalling, który poza tym błędem spisywał się znakomicie. Pod koniec meczu Mertesacker straszył wzrostem w naszym polu karnym, ale Chris wygrywał z nim pojedynki główkowe. Do tego komfortowo przy piłce, podobnie jak Evans. Taka postawa dwójki stoperów sprawiła, że potrafiliśmy utrzymywać się przy piłce i kontrolować przebieg gry. Świetny dzisiaj Evra, jeden z najlepszych w naszych szeregach. Pewny w obronie, nie tracił piłki i kilka świetnych wejść do przodu.

Świetnie też pomoc. Po raz kolejny brawa dla Carricka, świetnie regulował tempo gry i kilkakrotnie popisał się dobrymi przerzutami na skrzydło. Giggs solidnie, tracił więcej piłek od Carricka, ale taka jego rola. To on był tym CM-em, który miał podłączać się do akcji w przodzie, więc i ryzyko utraty piłki większe. Dobre także wejście Scholesa. Jak zobaczyłem, że wchodzi to nie byłem zachwycony, ale pokazał się z niezłej strony. To jego przerzut zapoczątkował akcję, która dała nam ponowne prowadzenie.

Bardzo dobry występ skrzydłowych. W końcu Nani sprostał oczekiwaniom, ale i rywali miał słabych. No i Valencia tak jak nas do tego przyzwyczaił, po raz kolejny znakomity występ - gol i asysta (i to nie byle jaka, znakomita akcja). I Welbeck, który dał nam zwycięstwo. Mógł być momentami bardziej efektowny. Wyszedł sam na sam w końcówce i mogło się skończyć 3:1. Ale ogólnie także dobry występ, z meczu na mecz zyskuje coraz większą sympatię z mojej strony. Gra bardzo dojrzale, dobrze się ustawia w obronie i podoba mi się szybki pressing w jego wykonaniu. Będziemy mieli z niego jeszcze sporo pożytku.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
22-01-2012 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: PL: Arsenal 1-2 Manchester United (22.01.2012) - mucha - 22-01-2012 19:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości