Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: Manchester United 0-1 CFR Cluj (5.12.2012)
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #3
RE: CL: Manchester United - CFR Cluj (5.12.2012; 20:45)
W sumie nie ma co się rozpisywać, nawet średnio mi się chce. Ale nie widzę tego ustawienia bez klasycznych skrzydłowych. Nie mamy w środku takich graczy jak Xavi czy Iniesta, którzy potrafią na małej przestrzeni wymieniać szybkich podań, przez co jesteśmy strasznie przewidywalni dla przeciwnika. Ten ustawia się wąsko i w ten sposób zabija naszą taktykę. Pod koniec meczu zaczęliśmy grać szeroko i od razu wyglądało to lepiej. Fajnie, że eksperymentujemy, ale gołym okiem widać, że nie radzimy sobie w tej taktyce.

Wiadomo, że samymi skrzydłami grać nie można, ale wolałbym, żeby to był nasz główny atut, a ewentualnym elementem zaskoczenia były akcje ze środka, a nie odwrotnie. Moim zdaniem po prostu nie mamy odpowiednich graczy do diamentu, z resztą nie wiem, skąd w ogóle pomysł na tę taktykę. Nie przypominam sobie, żeby jakiś zespół w Europie tak grał. To już bardziej uzasadnione byłyby próby testowania 3-4-3 (z modyfikacjami) na styl włoskich drużyn.

Oczywiście nie ma co zganiać wszystkiego na ustawienie taktyczne, bo powodów, dla których graliśmy dziś (i nie tylko dziś) słabo jest mnóstwo. Ale stoję jasno przy swoim i jestem zdecydowanym przeciwnikiem diamentu i wszelkich jego modyfikacji.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
05-12-2012 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: CL: Manchester United - CFR Cluj (5.12.2012; 20:45) - mucha - 05-12-2012 22:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości