Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Redcafe.pl - oceny, sugestie, propozycje
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #1037
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
Co do Redloga - na początku swojej przygody kibicowskiej, początkiem 2008 roku, parę tygodni spędziłem bodaj na każdej większej ze stron o United. Było Devilpage, był MUFC, było manusite, było manutd.pl, ale gdy pewnego dnia dzięki reklamie na którejś ze stron wszedłem na Redloga, zostałem tu już na dłużej. Wink Od początku zauroczył mnie poziom publicystyki, często wyrafinowany poziom humoru, który w przeciwieństwie do pozostałych stron niewiele miał wspólnego z rynsztokiem, dość oryginalny styl i formuła wieloosobowego bloga, streamy, a nawet relacje na żywo z meczu, ładny design, brak błędów ortograficznych, gramatycznych, stylistycznych czy interpunkcyjnych. To wszystko zrobiło na mnie spore wrażenie, a takiej przyjemności, jaką miałem z czytania wczesnego RL, nie przypominam sobie ani przy Okońskim, ani przy Stecu, Stanowskim, Polu, Czado czy kto tam jeszcze jest. Dziś to już nie jest aż tak wysoki poziom, ale, tak jak pisaliście: poza RL i (mocno ewentualnie, i to głównie dzięki transferom z redakcji RL z czasu, gdy obie strony miały umowę partnerską) MUFC-em dobrej publicystyki o United, a nawet o lidze angielskiej, jeżeli chodzi o "amatorskich" dziennikarzy, nie ma nigdzie. Dlatego Redlog, o ile prócz mnie i Radka ktoś jeszcze z redakcji będzie chciał ciągnąć ten wózek, powinien pozostać tym jasnym punktem na mapie piłkarskiego blogowania.

Reklama - tak, tutaj zgadzam się zdecydowanie. Kiedyś to było centrum, dziś wypada to znacznie gorzej, a jeżeli nie chcemy na efekty naszej pracy czekać paru lat, reklama jest konieczna. Tak jak pisze Adis, mamy też już swoją historię, co działa na korzyść, uzbieraliśmy ~3k fanów na FB, i gdyby powstało na nowo coś ciekawego na bazie RL, gdyby może redakcję zasiliła jakaś świeża krew, coś z tego mogłoby jeszcze być.

Może jednak być tak, że RL nie będzie w stanie wspiąć się już na ten poziom, by samodzielnie powrócić na szczyt. Osobiście bardzo spodobał mi się pomysł współpracy, a może nawet fuzji z bardzo dobrze zapowiadającą się skądinąd stroną Michała, która wydaje się być odpowiednia poziomem (bo po Michale można się spodziewać, że publikowane przezeń informacje nie będą raczej pustymi spekulacjami nastawionymi wyłącznie na popularność). Naszym celem nie było nigdy bicie rekordów popularności, i tym razem też chyba nie o to chodzi - ale takie coś mogłoby pomóc w stworzeniu pewnej niszy, stojącej na wysokim poziomie, ale i takiej, w której codziennie się coś dzieje. Nawet zmiana tematyki RL w kierunku raczej Premier League niźli United raczej tutaj nie pomoże, nie sądzę, by osiągalna była ponownie formuła "jeden wartościowy tekst dziennie". Dlatego forum, bardziej powiązane ze stroną (chociaż wspólny czat nie wypalił Smile ), a przede wszystkim newsy - bo i po co zaganiać po nie do konkurencji, jeżeli ktoś wiedzę o United czerpać może wyłącznie od nas? - mogą dać Redlogowi przetrwanie, a stronie Michała dobry start.

Co do konkursu - RL to jest taka marka, że nagrody oczywiście dałoby się skombinować. Ale typer nie jest właściwym tropem, bo jak pisze Radek: by typować, wystarczy wejść, wytypować i wyjść. Jeżeli już, proponowałbym raczej coś, co sprawi, że ludzie zawiążą się w grupy, że będą ze sobą rozmawiać. Haxball? Piłkarzyki? Przykłady Wiewióra, buriego czy Zashiego pokazują, że można grać bez większej aktywności na reszcie forum, ale to dzięki haxowi na RC pojawił się taki robaldo, piłkarzyki były pierwszym, czym zainteresował się KARTONick, a nawet ja bez haxa prawdopodobnie na Redcafe wpadałbym jedynie okazjonalnie, jak przed grami.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
29-08-2013 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Problemy z zalogowaniem - radzio - 10-02-2008, 23:13
Re: Ogłoszenia parafialne - ARTi - 04-10-2008, 15:38
Re: Ogłoszenia parafialne - Carlito - 04-10-2008, 15:43
Re: Ogłoszenia parafialne - ARTi - 04-10-2008, 15:49
Re: Ogłoszenia parafialne - Jaroldz - 04-10-2008, 20:52
Re: Ogłoszenia parafialne - Tomassen - 04-10-2008, 21:11
Re: Mapa fanów - FA.gas - 04-10-2008, 21:42
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje - Intel - 29-08-2013 12:08
RE: Ogłoszenia parafialne - Cepilek - 30-08-2014, 15:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości