Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Football Club United of Manchester
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #40
Re: Football Club United of Manchester
pawlo napisał(a):I ciągle unikasz odpowiedzi mi na pytanie:
Czy chciałbyś atmosferę z lat 70 - 80 kosztem sukcesów, czy sukcesy kosztem atmosfery?

Heh nie mam siły już Big Grin. Skoro mieszkam w Polsce i jestem oddalony o wiele km od całej tej sytuacji to moja opinia oparta jest na tym co widzę, a widzę klub, który odnosi sukcesy, jego sytuacja finansowa jest dobra, doping też nie jest tragiczny... Nie rozumiem czemu piszesz o atmosferze z lat 70 - 80.. czyli już wcześniej (lata 90') zaczęła się psuć przez podwyżki etc ;>?


pawlo napisał(a):On zbankrutuje, a wierzyciele odbiorą swój dług z manchesteru. Jak mówię, mało realne zagrożenie, ale takie samo jak przy tych miliarderach co napisałeś.

Przesadzasz trochę, Glazer nie jest taki głupi, po drugie musi mieć jakieś zabezpieczenie, skoro wziął kredyt i go nie spłacił to w najgorszym wypadku klub stanąłby się własnością banku, który potem sprzedałby klub innemu miliarderowi Tongue

Już nie pamiętam szczegółów (jawnych) kredytu, ale przecież przy takich operacjach to nie ma wyproś... Zabezpieczenie musi być. Po drugie jak ktoś nie trzyma kasy w instrumentach wysokiego ryzyka to nic złego stać się nie może. Warto sprawdzić portfel inwestycyjny Glazera ile ma kasy ulokowanej i gdzie, bo są pewne obszary gospodarki, które są mniej wrażliwe na brak koniunktury czy coś.

pawlo napisał(a):A glazer nie przedstawił żadnego planu dla kibiców. Nie zrobił nic by ich uspokoić. Nie raczył się z nimi spotkać (mowa o synach, bo malcolm przecież chyba w manchesterze nawet nie był). A wystarczyło się spotkać i powiedzieć: patrzcie, biorę 880 mln długu, raty będę płacił takie, za tyle lat będzie spłacone.

Tutaj przyznaję Ci rację ;-), ale to już zrobiłem wcześniej, Glazery dały dupy jeśli chodzi o kontakt z kibicami no i ich traktowanie.

Kula napisał(a):Uważam tylko, że krytyka Glazera momentami jest mocno przesadzona. Tym bardziej, że bardzo dużo osób nie ma pojęcia o szczegółach, tylko powtarza bezmyślnie to co gdzieś zobaczą. Nie jest ideałem. Ale nie jest też tragiczny.

Glazer to mniejsze zło, a podwyżki biletów też mają jakąś granicę, teraz tylko należy odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie ta granica się znajduje.... Jak podaż przewyższy popyt to będą musiały spaść - tylko kiedy to nastąpi... Ale dobrze Pawlo napisał.

W każdym razie jak dla mnie to Glazerowi trzeba dać jeszcze ze 2 - 3 lata, mówimy o tak niebotycznych kwotach 800mln funtów to jest ponad 3 - 4 miliardy złotych więc imo naprawdę nie można wyciągać zbyt pochopnych wniosków opartych na już na popełnionych błędach. Glazerowi doskonale wiedzą, że nie mogą sobie na wiele rzeczy pozwolić i balansują na granicy/krawędzi, ale jestem pewien, że jej nie przekroczą :-). A jeśli tak by się stało to wierz mi szybko wrócą do zdrowego stanu rzeczy :-0.

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
03-03-2008 13:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Re: Football Club United of Manchester - Guest - 25-02-2008, 21:36
Re: Football Club United of Manchester - radzio - 03-03-2008 13:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości