Ankieta: Kto był najlepszym graczem w meczu z Porto?
Ankieta jest zamknięta.
Edwin Van der Sar 3.57% 1 3.57%
John O'Shea 3.57% 1 3.57%
Nemanja Vidic 3.57% 1 3.57%
Rio Ferdinand 17.86% 5 17.86%
Patrice Evra 3.57% 1 3.57%
Michael Carrick 0% 0 0%
Anderson 3.57% 1 3.57%
Ryan Giggs 0% 0 0%
Wayne Rooney 14.29% 4 14.29%
Dimitar Berbatov 0% 0 0%
Cristiano Ronaldo 50.00% 14 50.00%
Razem 28 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: FC Porto 0-1 Manchester United (15.04.2009)
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #47
Re: CL: FC Porto - Manchester United (15.04.2009; 20:45)
Bałem się tego meczu strasznie, a tu proszę. Szybki gol (skojarzyło się komuś ze spotkaniem z Interem?), panowanie nad wydarzeniami na boisku, wreszcie upragniony awans. Cieszyłem się jak dziecko, gdy Ronaldo trafił z tych dwudziestu kilku metrów, piękny gol, uciszył fanów Porto, coś niebywałego. Miejscami oddawaliśmy inicjatywę, ale ogólnie spisaliśmy się bardzo, ale to bardzo dobrze.

Zirytowało mnie to, że MU jakby nie miał ochoty na zdobycie drugiej bramki, a przecież gdyby gospodarze trafili w tych ostatnich minutach, mielibyśmy pozamiatane. Na plus za to zaliczyłem to, iż sir Alex wreszcie wstał z ławki podczas meczu. W poprzednich spotkaniach w lidze trochę niepokoił mnie ten jego spokój, brak wrzasków i wygrażania sędziemu przy linii bocznej. Wczoraj było inaczej, i widać jaki to przyniosło efekt.

Niesamowicie zagrał Ferdinand, łatał co się dało, przecinał, przerywał, wygrywał pojedynki główkowe i sytuacje w parterze. Teraz widać, ile on znaczy dla defensywy. Z całym szacunkiem, ale Evans to (jeszcze!) nie ten rozmiar kapelusza. Także Vidic był przy nim pewniejszy niż ostatnio. Profesjonaliści.

Moje oceny:
Van der Sar - 6 - Co miał to złapał, popełnił błąd przy rzucie rożnym, gdy nie trafił w piłkę do której wyskakiwał, ale ogólnie dobrze. Świetnie grał nogami.
O'Shea - 7 - Starał się jak mógł, zapędzał do przodu, odbierał. Kilka razy ładnie rozgrywał klepkę z kolegami.
Ferdinand - 8 - Ostoja defensywy. Nie dał pograć przeciwnikom.
Vidic - 7 - Spokojnie, bez nerwów. Walczył z głową.
Evra - 6,5 - Dwa dość poważne błędy w obronie. Podwajał ataki na lewej flance.
Rooney - 7 - Zaciekły jak zawsze, grał na nietypowej dla siebie pozycji, ale wywiązywał się ze swoich zadań naprawdę dobrze. Fantastycznie asekurował O'Shea w obronie.
Carrick - 6,5 - Dobrze, ale bez rewelacji. Zabrakło jego słynnych, mierzonych podań. Chyba czas na odpoczynek.
Anderson - 7,5 - Bałem się bardzo, czy da sobie radę, ale przekroczył moje najśmielsze oczekiwania! Odbierał, uzupełniał luki w obronie, walczył z dawnym pazurem. Do tego, zaliczył asystę.
Giggs - 7,5 - Znów czarował, miejscami jego zagrania z pierwszej piłki albo wejścia w pole karne (niesamowita "siatka" założona obrońcy) były najwyższej klasy.
Berbatow - 7,5 - Wspaniale rozgrywał, podawał, próbował zagrań wysoce niekonwencjonalnych. Kilka razy się pomylił, ale pomysłami na rozegranie mógłby obdzielić kilku piłkarzy. Do tego, wykonał jeden znakomity wślizg w defensywie. Pracował, aż miło.
Ronaldo - 8 - Znowu zadał kłam teorii, zgodnie z którą słabo spisuje się w meczach z silnymi drużynami, zwłaszcza na ich obiekcie. Dwa kapitalne strzały, jeden wylądował w bramce. Napędzał ataki, nie bał się brać odpowiedzialności za grę.

Nani - 6 - Parę udanych zwodów, trochę za mało angażował się w działania obronne.
Scholes - 6 - Wszedł, by uspokoić grę, i to mu się udało.

Porto było wg niektórych bukmacherów i ludzi związanych z futbolem faworytem - wiadomo, własne boisko, fanatyczni kibice, zaliczka z Old Trafford. A tu proszę. 0:1 i koniec marzeń. Myślę, że zgubiła ich własna pewność siebie. Ciągłe prowokacje, insynuacje, podteksty. "Ronaldo jest zwyczajnym piłkarzem", "United się boją" i inne. A nasi? Nie gadali, tylko grali. I na tym polegała różnica.

Brawa za walkę do końca, za przerwanie "fatum", za niepoddanie się.
Brawo, Manchester United.
Dawajcie Arsenal!

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
16-04-2009 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: CL: FC Porto - Manchester United (15.04.2009; 20:45) - Szymcio - 16-04-2009 10:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości