Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roger Guerreiro Polakiem...
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #1
Roger Guerreiro Polakiem...
Cytat:[Obrazek: guerreiro_roger.jpg]
- Pierwsze linijki udało mi się już nieźle opanować. Na pewno do Euro nauczę się całego - obiecuje Roger Guerreiro, który w czwartek otrzymał polskie obywatelstwo.

Pierwsze linijki polskiego hymnu już Pan zna. Może Pan obiecać, że do rozpoczęcia Euro zdąży nauczyć się całości?

Cały czas ostro trenuję, bo ja wiadomo język polski do najłatwiejszych nie należy. Pierwsze linijki udało mi się już nieźle opanować. Na pewno do Euro nauczę się całego.

A co z językiem? Myśleliśmy, że podczas uroczystości u prezydenta przemówienie wygłosi Pan po polsku, a nie portugalsku.

Na początku pobytu w Warszawie miałem lekcje. Teraz moja nauka polskiego polega na codziennym przysłuchiwaniu się rozmowom na ulicy, w klubie, sklepie. Język mówiony znacznie różni się od pisanego. Nauka "na żywo" przychodzi mi dużo łatwiej.

Gra w reprezentacji Polski będzie dobrą przepustką do dobrych klubów. Wyjechać na Zachód - to wciąż Pana marzenie?

Na razie nie myślę o promocji. Koncentruję się, by grać jak najlepiej dla Legii i - od dziś - dla reprezentacji Polski. Zawsze podkreślam, że odejdę, jeśli pojawi się zadowalająca oferta zarówno dla mnie, jak i dla klubu. Na razie całym sercem jestem w Warszawie.

Datę bitwy pod Grunwaldem Pan zna?

Przyznaję uczciwie, że nigdy nie interesowała mnie za bardzo historia. Ale obiecuję, że to nadrobię. Już odwiedziłem nawet kilka muzeów, cały czas dopytuję moją tłumaczkę o jakieś ciekawostki z historii Polski.

Co o nim myślicie - Olisadebe vol. 2 czy może jakiś pożytek z niego będzie :>? Zapraszamy do dyskusji!

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
18-04-2008 11:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Roger Guerreiro Polakiem... - radzio - 18-04-2008 11:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości