Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roger Guerreiro Polakiem...
McLaren Offline
Member
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Roger Guerreiro Polakiem...
Piłka się zmienia, ale warto zauważyć, że zmiana obywatelstwa lub nawet gra dla dwóch reprezentacji nie była dla nikogo niczym obcym. Zwłaszcza, że dotyczy to takich legend futbolu jak Ferenc Puskas, czy Alfredo Di Stefano. Ja byłem od początku całej sprawy na tak, zwłaszcza że Roger to piłkarz o predyspozycjach, które powinny mu umożliwić regularne reprezentowanie naszego kraju.

Dobrze mieć kogoś na pozycji Garguły, zwłaszcza iż ten od początku rundy wiosennej gra ostatni piach, jak cała drużyna Bełchatowa. Rozumiem, że nie chce mu się tam kopać, marzy o Wiśle, nie ma zbyt dobrych partnerów, ale do tej pory nie było takich problemów z jego dyspozycją. Ta jest nieco niepokojąca w perspektywie jego gry na Euro. Roger, choć rzecz jasna miewa słabsze mecze, jest najlepszym piłkarzem Orange Ekstraklasy.

Zapomina jednak o defensywie, ale widocznie u Jana Urbana ma inne zadania, wątpię aby miał grać wbrew założeniom Beenhakkera na turnieju. To najważniejsze ogniwo Legii i piłkarz, który pewnie po zakończeniu sezonu opuści nasz kraj. Sam chciał jeszcze ten sezon spędzić w Polsce, mimo propozycji Paris Saint-Germain, ale z zainteresowanymi klubami ma zasiąść do rozmów w lecie. Oczywiście może zmienić zdanie w perspektywie otrzymania obywatelstwa, może jeszcze będzie chciał tu pokopać.

Niemniej jednak, nasz grupowy rywal Chorwacja ma też Brazylijczyka w postaci Eduardo, który już nie gra w Dinamo Zagrzeb, ale jednak nie zapomniał o kadrze Slavena Bilicia i chce dalej w niej występować. Olisadebe był pyszałkiem, zresztą o bardzo miernych umiejętnościach. Liczne problemy ze zdrowiem, a także niezbyt sportowy tryb życia ściągnęły go na dno. W pewnym momencie odmawiał przyjmowania powołań, tak więc na własne życzenie zakończył karierę reprezentacyjną. Nie ma bowiem nic, co mogłoby przynieść korzyść reprezentacji.

Od początku całej akcji "Roger Polakiem" byłem na tak. Mimo, że nie należy do narodu i nie jest Polakiem z krwi i kości, dlaczego nie? Takie rzeczy są na porządku dziennym w futbolu, trzeba się z tym pogodzić, że wszystko idzie do przodu, ewoluuje. Coraz łatwiej jest o zmianę obywatelstwa. Zbaczając już z samego futbolowego wątku - keine Grenzen, ja? To mi się podoba. ;-)
18-04-2008 12:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Roger Guerreiro Polakiem... - radzio - 18-04-2008, 11:24
Re: Roger Guerreiro Polakiem... - McLaren - 18-04-2008 12:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości