Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 4-0 Hull City (23.01.2010)
ryszard Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #12
Re: PL: Manchester United - Hull City (23.01.2010; 16:00)
Do 80 minuty miałem deja vu z meczu z Rovers, gdzie strzeliliśmy bramkę a końcówka była bardzo nerwowa, do momentu gola na 2-0 Rooneya. Jakże głęboko odetchnąłem, gdy dziś Rooney strzelił na 2-0 (nie mówiąc o kolejnych golach). Trzeba bez wątpienia popracować nad skutecznością, bo nie może być tak, że po 1 połowie mamy chyba z 13 strzałów i tylko 1 znajduje drogę do siatki: szczególnie, że sytuacje Owena dawały podstawy ku wynikowi a'la 3-0. Wynik nieco mylący, bo druga połowa była dość wyrównana, pomimo przewagi posiadania piłki United. Później to już teatr jednego aktora w postaci Rooneya. Co do poszczególnych zawodników:

VDS - dużo roboty nie miał, ale co miał wybronić to wybronił: po prostu Klasa, a jego gra nogami daje wiele spokoju formacji defensywnej. Trzymam kciuki za brak kontuzji do końca sezonu ! 7/10

Rafael - na pewno lepiej niż w meczu z City. skuteczny w defensywie, w ofensywie jakby trochę go mniej było. Ale może to dlatego, że na prawym skrzydle zagrał dziś Nani, do którego jeszcze dojdziemy... 7/10

Rio - Welcome back ! Bardzo dobry występ, skutecznie czyścił praktycznie wszystko. Jeszcze tylko Vida wróci i nasza defensywa w końcu nabierze odpowiednich kształtów. Miał szczęście, że sędzia nie wyłapał tego uderzenia z obrotu w polu karnym: mogłoby być nieciekawie. 7,5/10

Evans - spokojny, parę razy musiał ratować dupę Evrze, którzy się zapędzał pod pole karne. Stylem gry, z meczu na mecz, coraz bardziej przypomina mi Ferdinanda: dobra kontrola piłki, ciąg na bramkę. Jestem niemal pewien, że w przyszłości to on będzie naszą ostoją w obronie. 7/10

Evra - dobrze, ale bez szału: na swoim, naturalnym poziomie. Rzadziej w ofensywie, jednak to pewnie głównie dlatego, że dziś miał za partnera Parka, który był tragiczny. 7/10

Nani - :shock: Nie poznaję chłopaka. Świetny występ! W końcu, dobre decyzje, udane dryblingi, schodzenie do pola karnego i duże zagrożenie pod bramką przeciwnika. Oby był to zwiastun dobrej formy u Portugalczyka. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to będą to pewnie cornery bite przez niego: nie wiem jak to jest, że gość ma lepsze dośrodkowania z toczącej się piłki (vide genialny cross przy bramce na 3-0), niż ze stojącej. Ale luz, to da się naprawić. Gdyby nie Rooney, dostałby ode mnie wyróżnienie w postaci MOTM. 8,5/10

Scholes - do 70 minut tj. momentu najlepszy nasz gracz. Świetne podania no i wypracowanie sytuacji na 1-0. Gdyby został do końca, a wynik nie uległby zmianie również był moim mocnym kandydatem do MOTM. Wciąż nie mogę sobie wyobrazić jego emerytury i luki, jaką po sobie zostawi. 8/10

Fletcher - Sporo strat, jednak nadrabiał (o dziwo) bardzo dobrymi wrzutkami w pole karne. Na usprawiedliwienie można powiedzieć, że to nie był ten rodzaj meczu, w którym pokazuje swoje największe walory. 6,5/10

Park - nie będę dużo mówił. po prostu bardzo źle: to nie jest poziom United. 5/10

Owen - bardzo dobra współpraca z Rooneyem, kilka ciekawych wymian piłki. Aktywny, szukający gry, jednak niesamowicie nieskuteczny: powinien strzelić min. 1 bramkę. Nie udało mu się mnie przekonać, że zasługuje na miejsce w wyjściowej 11. 6,5/10

Rooney - Co tu dużo pisać. Niech City zacznie się bać. Jedyny minut to głupia kartka, która mam nadzieję, że nie wykluczy go z meczu przeciwko Kanonierom. 9,5/10

Ze zmienników na plus na pewno Berba z cudowną asystą. Reszta OK, ale bez wpływu na grę.

Witamy więc fotel lidera, z wyrównanym bilansem bramkowym. Pozostaje liczyć na potknięcia rywali i na to, że forma Naniego, Rooneya i reszty w końcu się ustabilizuje. Nadal trzeba popracować nad skutecznością, jednak zaczyna to wyglądać coraz lepiej (szczególnie cieszy postawa Naniego). Liczyłem na wyraźny sygnał dla rywali, zarówno w PL jak i CC, i takowy dostałem.
23-01-2010 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: PL: Manchester United - Hull City (23.01.2010; 16:00) - ryszard - 23-01-2010 18:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości