No bo jakby przyszli w czerwonych koszulkach z lat 90 to by się wyróżniali jak cholera. Protest, ze hoho

Chodziło o jakiś odróżniający się od czerwieni kolor, żeby zaakcentować protest. Ponoć najpierw myślano o czerni jako znaku żałoby ale ostatecznie zwrócono się ku barwom Newton Heat. Na pewno nikt by nie chciał zmieniać barw klubowych po odejściu Glazerów. chodzi tylko o znak protestu.
Na redlogu to jest fajnie opisane:
<a class="postlink" href="http://redlog.pl/2010/01/24/w-zlocie-i-w-zieleni-poki-wlasciciel-sie-nie-zmieni/">http://redlog.pl/2010/01/24/w-zlocie-i- ... ie-zmieni/</a>
Cytat:Koncepcji na zademonstrowanie naszego sprzeciwu było wiele, ale stowarzyszenia kibiców na czele z MUST (The Manchester United Supporters Trust, do którego w ostatnich dniach przyłączyło się kilka tysięcy nowych kibiców w celu jednoczenia się pod sztandarem sprzeciwu wobec Amerykańskich rządów na Old Trafford) i iMUSA (Independent Manchester United Supporters Association), oraz inne osoby, między innymi redagujące i udzielające się na największych blogach fanów United, zadecydowały o zmianie kolorów, jako tej najbardziej widocznej, przez co, mamy nadzieję, najbardziej zauważalnej. Można powiedzieć, że jesteśmy nosicielami anty – glazerowego wirusa (i jesteśmy z tego dumni!).
(...)
Pomysłów było wiele. Najbardziej popularnym i najczęściej wymienianym był kolor czarny, dość neutralny, oraz symbolizujący żałobę. Szybko jednak doszliśmy do wniosku, że będzie on mało widoczny i mało rozpoznawalny, szczególnie w transmisjach medialnych, przez co skala wywołanego przez niego efektu znacznie się zmniejsza. Stanęło więc na koncepcji Green and Gold – Zieleni i Złota. Kolory te reprezentują powrót do korzeni – klubu Newton Heath LYR, który właśnie te kolory wybrał na swoje barwy.