Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Bolton FC 0-4 Manchester United (27.03.2010)
ryszard Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #17
Re: PL: Bolton FC - Manchester United (27.03.2010; 18:30)
Przed United cholernie ciężki mecz - nie tylko ze względu na fakt, iż ma zostać rozegrany na wyjeździe. Bolton to drużyna nieobliczalna, mająca w składzie piłkarzy, którzy potrafią "zrobić różnicę" (Kevin Davies, Jack Wilshere czy Lee Chung-yong). Oglądałem ich potyczki z Arsenalem (przegrane 2-0 i 4-2, jeśli dobrze pamiętam) i prezentowali się bardzo przyzwoicie. W drugim meczu prowadzili nawet 2-0, jednak nie wytrzymali presji i skończyli tragicznie. W meczu przegrany 2-0 brakowało szczęścia, bo okazji strzeleckich mieli sporo. Grają jednak strasznie nierówno co w połączeniu z ich pozycją w tabeli (typowa drużyna środka, której nie grozi zarówno spadek jak awans do pucharów) może napawać lekkim optymizmem.

Nie wiem jakimi wynikami zakończą się mecze naszych rywali w walcie o tytuł, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że obie drużyny stracą punkty. Arsenal gra na wyjeździe z Birmingham, które do łatwych rywali nie należy. Jeśli dołożymy do tego fakt, iż jadą tam bez podstawowej pary stoperów i dużym znakiem zapytania nad występem Bendtnera to strata oczek wydaje się być realna. Podobnie z Chelsea, która podejmuje u siebie Aston Ville. Biorąc pod uwagę fakt, iż na bokach obrony Chelsea wyjdą zapewne Ferreira i Yuri a na skrzydłach AV zobaczymy Younga i Downinga to spodziewam się ciężkich 90 minut dla obrony Niebieskich.

Jak więc doskonale widać, nie można sobie pozwolić na stratę punktów. Obecnie każdy mecz w lidze jest dla mnie ważniejszy niż spotkanie w Lidze Mistrzów. Liga to absolutny priorytet, z czego na szczęście zdają sobie sprawę zarówno kibicie (sonda na oficjalnej stronie) jak i piłkarze (liczne wypowiedzi). Jestem absolutnie przeciwny wystawianiu słabszego składu w ramach oszczędzenia siła na Bayern - z Niemcami będziemy mieli "dogrywkę" na OT, czego nie można powiedzieć o pojedynku z Boltonem. Wciąż nie wiemy w jakim stanie jest Rooney (do dziś byłem spokojny, jednak informacja o opuszczeniu treningów nieco mnie zaniepokoiła) co przyprawia mnie o szybsze bicie serca (szczególnie, że mam w pamięci mecz z Wolves gdzie męczyliśmy się bez niego niemiłosiernie). Generalnie widzę dwie opcje. Jeśli Wazza będzie gotowy to chciałbym zobaczyć coś takiego:

VDS
Rafael - Vida - Rio - Evra
Valencia - Scholes - Fletcher - Nani
Berbatov - Rooney

Gary musi odpoczywać przed meczem z Bayernem, a Rafael jest na tyle dobrym piłkarzem, że powinien dać sobie radę w tym spotkaniu (nie mówiąc o tym, że musi grać od czasu do czasu). Dopiero jeśli wynik będzie w miarę bezpieczny ściągnąłbym Rooneya (Diouf), Fletchera (Carrick) i kogoś z dwójki Evra-Valencia (Scholes nie grał praktycznie 2 tygodnie, więc powinien dać radę zagrać z Bayernem).

Jeśli jednak Rooney nie będzie gotowy (odpukać!) to opcja z Berbatovem na szpicy i Parkiem jako ofensywnym pomocnikiem również powinna nieźle funkcjonować:

VDS
Rafael - Vidic - Rio - Evra
Valencia - Scholes - Fletcher - Park - Nani
Berbatov

Sytuacja nieco się rozjaśni po jutrzejszej konferencji SAF'a. Wypada trzymać kciuki za wersję "no news is a good news". Mecz absolutnie w zasięgu, a co więcej, wg mnie, wyjazdowe spotkania ze średniakami, które nam zostały będą kluczowe w walce o tytuł. Jeśli się dobrze orientuję to z trójki Chelsea-Arsenal-United, radzimy sobie najlepiej na wyjazdach. Fakt, iż średnia pozycja rywali, którzy nam pozostali jest wyższa niż w przypadku Arsenalu może nam pomóc (różnica wynosi chyba 3 pozycje: u nas jest to 9 a u The Gunners 12) - takie drużyny jak Sunderland, Bolton, Blackburn czy Stoke mają dość stabilną pozycję i w zasadzie nie walczą już o nic, czego nie można powiedzieć o drużynach walczących o utrzymanie. Nie ma jednak co się oglądać na innych bo to UNITED ma aktualnie fotel lidera i tylko od nas zależy czy go utrzymamy. Nic innego, niż wygrana nie wchodzi w grę.
25-03-2010 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: PL: Bolton FC - Manchester United (27.03.2010; 18:30) - ryszard - 25-03-2010 22:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości