Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 1-2 Chelsea (03.04.2010)
ryszard Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #15
Re: PL: Manchester United - Chelsea (03.04.2010; 13:45)
A ja jestem jakoś dziwnie spokojny przed tym meczem. Nie wiem czy to jest jedynie kwestia wiary w zespół, czy może również to, że do zakończenia sezonu jeszcze sporo meczów, gdzie punkty mogą zostać pogubione przez wszystkich (biorąc pod uwagę fakt, że Chelsea gra fatalnie na wyjazdach, strata punktów z Liverpoolem i Tottenhamem wydaje się być realna). Inna sprawa to to, że nie przypominam sobie aby United przegrali w tym sezonie dwa mecze z rzędu.

Najbardziej niepokoi mnie sytuacja kadrowa i kondycja zawodników. Wiadomo, Chelsea odpoczywała sobie w tym tygodniu, podczas gdy my graliśmy ciężkie, wyjazdowe spotkanie. Wierzę jednak, że magia OT i świadomość wagi tego spotkania (które może nam wygrać mistrzostwo) dodatkowo zmobilizuje graczy. Jeśli chodzi o ustawienie to chciałbym zobaczyć dokładnie taki sam skład jak przedstawił Foster tj. :

Edwin
Rafael - Rio - Vidic - Evra
Valencia - Carrick - Park - Fletcher - Nani
Berbatov

Wolałbym oczywiście Scholesa w środku zamiast Carricka, ale wiadomo, że Paul nie będzie w stanie zagrać 3 meczy w tygodniu (na dobrym poziomie). Oczekuję, że Park dostanie podobną rolę jak w spotkaniu z Milanem tj. wyłączy z gry głównego kreatora przeciwników (Lamparda). Bardzo duży ciężar będzie spoczywał na skrzydłowych: to właśnie z tego obszaru powinno iść największe zagrożenie. Pamiętajmy bowiem, że Chelsea zagra bez podstawowych, bocznych obrońców. Zhirkov i Ferreira do najlepszych nie należą, więc gra skrzydłami powinno stanowić naszą główną siłę ofensywną.

W bardzo komfortowej sytuacji ustawił nas remis Arsenalu z Birmingham, dzięki czemu - w przypadku remisu - nie musimy się aż tak obawiać Kanonierów. Remis nie będzie więc złym wynikiem, jednak naprawdę liczę na zwycięstwo. Rozmiary nie będą pewnie aż tak satysfakcjonujące jak w poprzednim sezonie, coś w okolicach 1-0 lub 2-1 jest absolutnie realnym scenariuszem. Mam nadzieję, że kibicie na OT dadzą o sobie znać, bo wagi tego spotkania chyba nikomu nie trzeba streszczać.
01-04-2010 11:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: PL: Manchester United - Chelsea (03.04.2010; 13:45) - ryszard - 01-04-2010 11:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości