Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Tottenham 0-0 Manchester United (16.01.2010)
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
PL: Tottenham 0-0 Manchester United (16.01.2010)
[Obrazek: 2crxavl.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 1zn0jye.png]

Tottenham Hotspur vs Manchester United
Barclays Premier League
16.01.2011; 17:00
White Hart Lane, Londyn


Przed nami kolejne emocje związane ze starciami Czerwonych Diabłów. W ramach 23. kolejki Barclays Premier League na White Hart Lane, londyński Tottenham zmierzy się z Manchesterem United.

Nasi przeciwnicy zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów. Udało im się wygrać 10 spotkań, 6 zremisowali i 5 przegrali. Najlepszym strzelcem w drużynie Spurs jest Rafael van der Vaart, który ma na swoim koncie 9 strzelonych bramek.

Mimo tak wysokiej pozycji, Tottenham bardzo rzadko zachowuje czyste konto. W tym sezonie ta sztuka udała im się zaledwie 3 razy. Są również drużyną, której zdecydowanie lepiej idzie w drugiej połowie na własnym stadionie. U siebie przegrali tylko raz, zaś na wyjazdach czterokrotnie (m.in. z United). Najlepszym asystentem jest Peter Crouch, którego podania 8 razy otwierały drogę do bramki.

Ostatni raz obie drużyny spotkały się w 10. kolejce Premier League obecnego sezonu. Na Old Trafford padł wynik 2-0 dla gospodarzy. Czerwone Diabły wyszły na prowadzenie po uderzeniu głową Nemanji Vidicia, a na 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na 2-0 podwyższył Nani - była to dość kuriozalna bramka.

Spotkania obu drużyn
Obie ekipy we wszystkich rozgrywkach stoczyły ze sobą 172. pojedynki, z czego 81 razy wygrał Manchester United, a Tottenham Hotspur triumfował 46 razy. Kolejnym faktem, który działa na korzyść Diabłów, jest to, iż Manchester United nie przegrał ostatnich 23 meczów z "Kogutami" we wszystkich rozgrywkach. Ostatnim znaczącym sukcesem podopiecznych Harry'ego Redknappa jest zdobycie Pucharu Ligi Angielskiej w sezonie 2007/08.

Tottenham nie pokonał "Czerwonych Diabłów" od 2001 roku (18 spotkań w lidze angielskiej);

"Koguty" przegrały u siebie 11 meczów z Manchesterem United w ramach rozgrywek Premier League;

Tottenham wygrał tylko trzy razy w 36 pojedynkach z Czerwonymi Diabłami w Premier League. Wszystkie te mecze zostały rozegrane na White Hart Line: 4:1 (1996), 3:1 (1999, 2001). Na Old Trafford podopieczni Fergusona są przez Koguty niepokonani.

Ostatnie 8 spotkań:

08/09: PL Spurs - MU 0:0
08/09: FA MU - Spurs 2:1
08/09: CC MU - Spurs 0:0, k. 4:1
08/09: PL MU - Spurs 5:2
09/10: PL Spurs - MU 1:3
09/10: CC MU - Spurs 2:0
09/10: PL MU - Spurs 3:1
10/11: PL MU - Spurs 2:0

Waszym zdaniem - mecz na Old Trafford (30.10.10)
MOTM - Luis Nani (7 głosów w ankiecie, 43%)

daniel napisał(a):Podobało mi się to spotkanie. Zagraliśmy na prawdę solidnie, zarówno w pomocy jak i w obronie. Bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie Carrick i Park, którzy od początku sezonu prezentowali się delikatnie rzecz ujmując przyzwoicie (...). Nani super, szarpał, dryblował, pomagał defensywie. Rafael kolejny gracz na plus, zwłaszcza w pierwszej połowie gdzie nie dał w ogóle pograć Bale'owi. Vida i Rio pewniutko, tylko ten Pat coś spuścił z tonu. Berba mało widoczny, oczywiście próbował jednak generalnie na próbach się skończyło. Chicha dobrze (...) nie wspomniałem jeszcze o VDS i Fletchu, którzy zagrali bardzo dobrze.

Mubinio napisał(a):To, co mnie cieszy to bardzo dobra forma Carricka, który w końcu stabilizuje naszą grę w środku pola tak, jak robił to dawniej. Fletcher w porównaniu z ostatnimi paroma meczami - także progres. Nani - już zaczynam się przyzwyczajać, że to on jest główną postacią Manchesteru United. No i Park po paru meczach posuchy daje w końcu radę. Jedyne, co martwi, to dość słabe zawody Berby - poza jednym strzałem z ostrego kąta i pięknym zwodem w 1. połowie - nic godnego odnotowania. (...) Ogółem stwierdzam, że im lepszy przeciwnik, tym my gramy lepiej.

Czary napisał(a):Wygrana! To się najbardziej liczy. Ponadto styl nie był zły. Mecz toczony w szybkim tempie z dużą ilością sytuacji bramkowych. Trzeba jednak przyznać, że mimo kilku pierwszych minut i strzale van der Vaarta w słupek, to nasza obrona nie pozwoliła przeciwnikom na zbyt wiele. Świetna asekuracja zawodników i wspomaganie od pomocników. Trójka pomocników Tottków nie zdominowała nas w środku. (...) Wreszcie nie oddaliśmy przeciwnikom końcówki spotkania i graliśmy tak jak się powinno grać prowadząc.

O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Ostatnie spotkanie:
Manchester United - Tottenham 2:0 ; 30.10.2010 Barclays Premier League

Ciekawostka o rywalu:
Cytat:Manager Tottenhamu - Harry Redknapp jest wujkiem pomocnika Chelsea, Franka Lamparda i ojcem Jamiego Redknappa.

Dane pomeczowe:

Składy:

Tottenham Hotspur:

Manchester United:

Gole:

Kartki:

Sędzia:

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
09-01-2011 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
PL: Tottenham 0-0 Manchester United (16.01.2010) - paolo - 09-01-2011 22:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 39 gości