Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Chelsea 2-1 Manchester United (01.03.2011)
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #71
Re: PL: Chelsea 2-1 Manchester United (01.03.2011)
Nic mnie tak nie wkurwia jak niezasłużona porażka z taką drużyną jak Chelsea.

A o tym, że zasłużyliśmy na remis nie mam najmniejszych wątpliwości. Zwycięstwo również było w naszym zasięgu, ale niestety zabrakło szczęścia i skutecznego wykończenia sytuacji. Szczególnie w pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się wyśmienicie- pewna obrona: VDS mistrzostwo świata, diabelsko skuteczny środek pola, pracowity jak wół Fletcher, który przerywał akcje i odbierał masę piłek gospodarzom. Tylko w ataku zabrakło skuteczności: chwała Roo za piękną bramkę, ale gdyby wykorzystał jeszcze przynajmniej 1 okazje (które powinny zakończyć się bramką) to gotów bym nosić go na rękach.

W drugiej połowie spuściliśmy z tonu i niestety, ale konsekwencją tego była bramka Luiza. W życiu bym się nie spodziewał, że uda mu się strzelić bramkę w taki sposób. Szkoda, że Evra nie doskoczył do niego szybciej. Co do karnego to w pierwszej chwili dałbym sobie rękę odciąć mówiąc że nie było faulu, a po obejrzeniu powtórki wciąż nie jestem przekonany...

Generalnie to byłem zaskoczony tempem tego meczu- myślałem, że będzie więcej gry zachowawczej z obu stron, a tutaj piłkarze obu drużyn od razu rzuciły się do ataku i na przemian byliśmy raz pod jedną to pod drugą bramką, atak za atak, świetne widowisko dla postronnego kibica.

Opisując ten mecz nie da się nie wspomnieć o pracy sędziego we wczorajszym meczu- strasznie dużo pomyłek, które niestety w znaczącym stopniu wpłynęły na wynik spotkania. Przecież Terry zagrał ręką w polu karnym, Luiz faulował Roo na 2 żółtą kartkę, a chyba wcześniej z łokcia potraktował Chicharito- jakim cudem tyle zdarzeń mogło ujść uwadze sędziego? Nie chcę usprawiedliwiać naszej porażki tylko i wyłącznie złym sędziowaniem, bo tak nie było- wystarczyło wcześniej wykorzystać swoje szanse i zagrać w 2 połowie, ale sędzia jest od tego by sprawiedliwie i dobrze poprowadzić spotkanie, a zaniedbań w tym meczu miał aż za wiele.

Szkoda, że mimo dużo lepszej gry niż w kilku innych meczach przez nas wygranych/zremisowanych zostajemy bez zdobyczy punktowej. Mieliśmy 4 punkty w zapasie, teoretycznie został nam 1 a teraz przed nami równie ważne spotkanie na Anfield i także na wyjeździe. Optymizmem napawa gra jaką zaprezentowaliśmy szczególnie w 1 połowie ale martwi nieobecność Vidica, który niestety osłabił nasz zespół. Bardzo ciężko pogodzić mi się z tą porażką, ale trzeba już o niej zapomnieć i w pełni skupić się na niedzielnym meczu. Mam nadzieję, że zepniemy się i zgarniemy 3 punkty, bo jak pokazał wczorajszy mecz, jak chcemy to potrafimy grać na wyjazdach.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
02-03-2011 12:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: PL: Chelsea 2-1 Manchester United (01.03.2011) - Lukas - 02-03-2011 12:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości