Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Chelsea FC 3-1 Manchester United (19.01.2014)
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #12
RE: PL: Chelsea FC 3-1 Manchester United (19.01.2014, 17:00)
Wyjściowe zestawienie było dla mnie zaskoczeniem, przeczuwałem Jonesa w pomocy, ale na tym moje wyczucie Moyesa się zakończyło. Przez pierwsze 15 min meczu przecierałem oczy ze zdumienia, że United jest w stanie prowadzić grę przeciwko gospodarzom, ale wszystko to było elementem taktyki Mourinho, którego drużyny oddają piłkę i pozwalają pograć rywalom by zadawać zabójcze ciosy z kontry.

Szkoda, że tak prosty błąd Jonesa kosztował nas stratę pierwszej bramki, bo to wytrąciło drużynę z dobrego rytmu. Nie bardzo mogę zgodzić się, z tym co pisał allfanmu, że Phil zagrał generalnie przyzwoicie. Uwielbiam gościa, ale w moim odczuciu wczoraj był bardzo słabo dysponowany - przykładowe staty: 1/6 tackles (16,6%) + 2 faule. Brakowało nie tylko dokładności, ale głównie cechującej go energii i szybkości. Przy wyprowadzaniu piłki Carrickowi chyba bardziej przeszkadzał niż pomagał i wydawało się, że jest pierwszym kandydatem do zmiany w przerwie. W końcu David posadził na ławce dwóch środkowych pomocników i wydawało się, że ma dla Phila plan B.

Tutaj rodzi się pytanie, dlaczego Moyes, który podobno osobiście kontroluje treningi, w meczu przeciwko Chelsea postawił na nieprzygotowanego do gry Jonesa oraz Younga, który standardowo wolno dochodzi do formy po kontuzjach? Są to niestety wielbłądy Moyesa, który nie trafił tak ze składem, jak i ustawieniem, a poza tym kompletnie zrezygnował z Kagawy pod nieobecność Rooneya. Tego szczególnie nie jestem w stanie zrozumieć, bo w środku postawił na wariant Carrick + DM, co przynajmniej w teorii powinno zabezpieczyć ten obszar boiska i dać dyszce trochę swoby. Kolejną pomyłką były spóźnione zmiany, kiedy było już pozamiatane. Zdaję sobie sprawę, że łatwo jest krytykować, ale do ciężkiej cholery Moyes powinien już "czuć" tą drużynę na tyle dobrze, by układać ją nieco lepiej.

Nie obarczam jednak ryżego Davida całkowitą winą za tą porażkę, bo grając tak fatalnie w obronie, mam wrażenie, że nawet obecność Rooneya, czy Kagawy w dobrej formie raczej nie ustrzegłaby United przed porażką na Stamford Bridge. Zresztą postawa niektórych zawodników formacji ofensywnej również nie była zadowalająca, Welbeck był jakiś bezbarwny i wyłączony z gry, a Valencia powoli nam gaśnie i chyba na prawym skrzydle mamy kolejny pożar, który trzeba jakoś w lecie ugasić.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2014 14:58 przez Silvan.)
20-01-2014 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: PL: Chelsea FC 3-1 Manchester United (19.01.2014, 17:00) - Silvan - 20-01-2014 14:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości