Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Louis van Gaal i sztab szkoleniowy
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #37
RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy
Ciekawa i rozbudowana wypowiedź mająca na celu obronę LvG. Z niektórymi argumentami trudno się nie zgodzić, ba! mimo, że jestem jednym z tych, którzy powoli tracą cierpliwość do Holendra, to dodałbym parę kolejnych. Dla przykładu van Gaal musiał poznać ligę angielską na własnej skórze, by przekonać się, że radosna ofensywna piłka może się tutaj nie sprawdzić. Co innego przygladać się Premier League z zewnątrz, a co innego od środka. Przez to również drużyna zgubiła na początku parę punktów, pomimo udanego okresu przygotowawczego. Sądzę, że właśnie z powodu tego, że Lui sparzył się na samym początku, zaczął w efekcie gorączkowo szukać owego mitycznego balansu, nawet kosztem stylu gry.

Cóż, ostatecznie van Gaala bronią wyniki, a styl, który, jest głównym powodem do narzekań, kibiców i ekspertów schodzi niestety na drugi, albo nawet trzeci plan. Ostatecznie jeżeli ten zespół, który tak boleśnie dla oczu marnotrawi swój ogromny potencjał ofensywny dojedzie jakoś do LM w kolejnym sezonie, to LvG będzie mógł śmiać się z krytyków i dalej pleść na konferencjach trzy po trzy o filozofii, balansie i swoim boskim CV, bo swój cel wykona.

Ja osobiście również główny cel jaki stawiam to van Gaalem w TYM sezonie to powrót do LM. Z bólem serca, ale jestem w stanie przełknąć bylejakość stylu gry w imię zagwarantowania sobie miejsca w elitarnych rozgrywkach europejskich w kolejnym sezonie, w którym moje oczekiwania nieuchronnie wzrosną. Mam jednak obawy, że styl i wyniki United spotkają się w końcu w jednym punkcie i to już niedługo, bo terminarz w marcu i kwietniu nie wygląda zbyt optymistycznie, a rywale, są tuż za plecami. LvG stąpa obecnie po bardzo kruchym lodzie... Wystarczy jedna, lub dwie wpadki, o które nie będzie trudno i United znajdzie się w okolicach miejsca nie gwarantującego nawet udziału w LE i pojawi się nóż na gardle.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2015 13:24 przez Kosma.)
15-02-2015 12:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Silvan - 15-02-2015 12:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości