Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Louis van Gaal i sztab szkoleniowy
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #98
RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy
Z okazji tego, że dokładnie 42 lata temu Ryan Wilson przyszedł na świat, zastanawiam się nad tym jaką rolę odgrywa Ryan w naszym klubie. Jest niby asystentem menadżera, "wielkiego" Louisa van Gaala. No właśnie, niby. Patrzę sobie tak na te mecze i za każdym razem gdy jest pokazana nasza ławka trenerska, Ryan siedzi niemal znudzony, natomiast wszelkie dyskusje prowadzone są przez van Gaala z gościem, którego van Gaal tu sprowadził. Zadałem sobie niewielki trud dowiedzieć się jak się ów facet nazywa, żeby ewentualnie w dalszych wypowiedziach nie nazywać go gościem - Albert Stuivenberg. To nie jest jednak ważne.

Wygląda na to jakby LvG i Giggs niewiele wynosili ze współpracy ze sobą na ławce trenerskiej. Szczególnie Walijczyk. Nie wiem czy to normalne, że asystent trenera w zasadzie z głównym menadżerem nie rozmawia. Nie przedstawia mu własnych pomysłów co można zmienić, jak obecnie gramy my czy rywale. No po prostu smutno mi się patrzy jak człowiek, który jest szykowany na następcę van Gaala siedzi sobie te 90 minut milcząc. Nie wstanie nawet, nie zamieni słowa z LvG. Być może to tylko pozory, a ja jestem przewrażliwiony, natomiast odnoszę wrażenie, że w takiej sytuacji Ryan nie stanie się lepszym trenerem niż był pod koniec sezonu, kiedy Moyes opuścił klub.

Prawie wszyscy mieliśmy nadzieję, że współpraca z van Gaalem da Ryanowi cały niezbędny warsztat, aby to on po Holendrze poprowadził United przez kolejne długie lata. Jednak jak patrzę jak ta współpraca się układa i z jakim entuzjazmem Ryan uczy się fachowego rzemiosła, to niestety ja nie liczę, że po van Gaalu Ryan dostanie szansę. Nie będzie po prostu na to gotowy. Wszystkiego będzie musiał się uczyć na własnych błędach a przecież mógłby na tych van Gaalowych. A akurat takiego materiału do nauki przecież obecnie nie brakuje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2015 12:46 przez allfanmu.)
29-11-2015 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - allfanmu - 29-11-2015 12:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości