Ankieta: Jaka zasada jest najlepsza przy ustalaniu listy do zimowego okienka transferowego?
Ankieta jest zamknięta.
Inna - napiszę w poście, jaka 17.65% 3 17.65%
Taka sama jak przed rokiem 23.53% 4 23.53%
Zasada "Odwrotnie niż w przedsezonowym drafcie" 41.18% 7 41.18%
Zasada "Najwięcej strzelonych bramek" 17.65% 3 17.65%
Razem 17 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje zmian...
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #31
Re: Piłkarzyki - redcafe version
skoro jest to pierwsza edycja to w takim razie wg mnie takie powinny byćtakie zasady:
1.drużyny wybierają ci od najwiekszej ilości postów do najmniejszej. Takie jest moje zdanie. Myślę, że tak byłoby sprawiedliwie.
2.Dwie ligi to nie jest zły pomysł imo. Gdyby w pierwszej lidze występowali ci, którzy mają minimum 150 postów, a w drugiej ci co mają mniej, to chyba nie byłoby bałaganu, a wszyscy powinni byćhappy. Wtedy ew. ci, którzy napalili się na pisanie na forum, a nie wytrymaliby nawet dwóch miesięcy, szybko by odeszli, a ilośc drużyn w II lidze by się pomniejszyła, Gdyby do tego doszło, to najwytrwalsi z II ligii mogązostać nagrodzeni i przed końcem sezonu zredukowałoby sięII ligę, a ci z drugiej awansowaliby do pierwszej z tą samą ilościąpkt, którą mieli w niższej lidze.

Czaicie, czy może małe wyjaśnienie? jakby co to piszcie na gg żeby nie zaśmiecać forum (2926245).

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
16-06-2008 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #32
Re: Piłkarzyki - redcafe version
maju1309 napisał(a):skoro jest to pierwsza edycja to w takim razie wg mnie takie powinny byćtakie zasady:
1.drużyny wybierają ci od najwiekszej ilości postów do najmniejszej. Takie jest moje zdanie. Myślę, że tak byłoby sprawiedliwie.
2.Dwie ligi to nie jest zły pomysł imo. Gdyby w pierwszej lidze występowali ci, którzy mają minimum 150 postów, a w drugiej ci co mają mniej, to chyba nie byłoby bałaganu, a wszyscy powinni byćhappy. Wtedy ew. ci, którzy napalili się na pisanie na forum, a nie wytrymaliby nawet dwóch miesięcy, szybko by odeszli, a ilośc drużyn w II lidze by się pomniejszyła, Gdyby do tego doszło, to najwytrwalsi z II ligii mogązostać nagrodzeni i przed końcem sezonu zredukowałoby sięII ligę, a ci z drugiej awansowaliby do pierwszej z tą samą ilościąpkt, którą mieli w niższej lidze.

Czaicie, czy może małe wyjaśnienie? jakby co to piszcie na gg żeby nie zaśmiecać forum (2926245).

Kolejność względem ilości postów :>? Odpada bo to jest niesprawiedliwie - jedni piszą mniej postów, ale za to bardzo wartościowe inni więcej, ale np krótszych więc jest to względne. Bardzo względne i nie oddaje rzeczywistości zbyt dokładnie. Imo losowanie będzie najbardziej sprawiedliwe bo każdy zostanie potraktowany PO RÓWNO i obiektywnie (mój procesor w kompie jest cholernie obiektywny ).

2 ligi będą warunkiem dużego zainteresowania może nie będzie to nawet konieczne.

UWAGA! Poczytajcie sobie zasady piłkarzyków na mufcu:
Cytat:Niespodzianka może i marna (jak słyszę, że oczekiwaliście okienka transferowego to na pewno marna ), ale może i nie taka zła. W końcu emocji będzie więcej..

Otóż:
Ze względu na dużą liczbę uczestników w tym roku (o 4 więcej niż w poprzednim) zrezygnowaliśmy z Pucharu Piłkarzyków i chcieliśmy skupić wszystkie kolejki tylko i wyłącznie na lidze. Co to jednak za zabawa kiedy gramy tylko w lidze? Tak jak w zeszłym roku Puchar Piłkarzyków się odbędzie. Jak? Będziemy rozgrywać spotkania równolegle z ligą (jak to np. na początku sezonu zagrał Wojtas z Beckhamem), czyli jeżeli uważacie, że dany weekend był zmarnowany, bo przegraliście w lidze to zastanówcie się raz jeszcze - może udało się wygrać w Pucharze ?

System rozgrywek i zasady
Jest nas 18-cioro, więc ciężko zrobić z tego rundę pucharową od razu. Można było tak jak w zeszłym roku rozstawić dwie najlepsze drużyny ligi, ale w tym tak łatwo nie będzie. Zdecydowaliśmy się na grupy - dokładnie 6 grup po 3 drużyny. W ten sposób będzie chyba ciekawiej, nie? :> Z grupy wychodzą wszystkie pierwsze miejsca i dodatkowo dwie najlepsze ekipy z drugich miejsc (decydują w kolejności: punkty, bilans bramkowy, strzelone br.). Jeśli te aspekty nie pozwolą wyłonić dwójki z tych drugich miejsc liczyć się będą tzw. (ja to tak nazwałem sobie) małe gole. Co to jest? Gramy w meczach grupowych tak samo jak w lidze TYLKO trzema piłkarzami - reszta, czyli 5 zawodników to w naszym wypadku mała asekuracja - bramki strzelane przez nich też mogą mieć znaczenie, mimo iż nie będą wystawiani do składu. Na chłopski rozum teraz tłumacząc wygląda to tak:
- Wychodzisz z grupy z pierwszego miejsca to walą Cie te małe gole
- Zająłeś trzecie miejsce? Też Cie walą.
- Zająłeś drugie i masz najlepszy bilans spośród wszystkich drugich miejsc? Też nie zwracasz uwagi na małe gole.
- Zająłeś drugie miejsce w grupie i ktoś tak jak Ty ma tyle samo pkt., ma taki sam bilans i tyle samo bramek? Wtedy liczą się gole tych zawodników, których obaj nie wystawialiście w swoich meczach, czyli nazywajmy je małymi golami. Kapiszi?
Wychodząc z grupy trafiacie do 1/4 i tu zaczyna się faza pucharowa, czyli jeden mecz 1 vs 1 i lepszy przechodzi dalej. Zasady w tej rundzie są już nieco inne (te zeszłosezonowe), czyli:
- Gramy podstawową trójką + dwóch na ławce rezerwowych wyznaczonych przez nas (na rezerwie mogą siedzieć piłkarze z tej samej ligi co podstawowi piłkarze i może to być nawet dwóch napastników - na rezerwie po prostu nie ma żadnego ograniczenia). Po co ta dwójka? Starzy wyjadacze w piłkarzyki wiedzą, ale teraz dla naszych beniaminków wytłumaczenie - jeśli w meczu podstawowych zawodników padnie wynik remisowy to decydują bramki rezerwowych piłkarzy. Ten kto ma więcej przechodzi dalej. Jeśli jednak i tu będzie remis to znowu decydują małe gole, czyli bramki trzech pozostałych, których w ogóle nie braliśmy pod uwagę.

losowanie
Wszystko jasne? Można przejść do wyników losowania? Od razu mówię, że odbyło się ono w tenże sposób, iż ja w swoim terminarzu do ligi piłkarzyków mam wszystkie drużyny ponumerowane (każda ma swój własny numer po prostu). Są ponumerowane w różnej kolejności - nie od najsilniejszej do najsłabszej. Na dowód prawowitego losowania mogę wam, więc pokazać cały terminarz jakby ktoś chciał Numerki wybierał tompast zupełnie nieświadom, która drużyna ma jaki numerek, bo ten terminarz mam tylko i wyłącznie ja (No i Simon gdzieś w archiwum gg, bo to jego ręce spłodziły to dzieło ). Jak się rozlosowaliśmy?

I: IzolTeam, StrongDesire United, FC Jastrzębie
II: FC Kotlety, THC, WA Tymowa
III: Przesterowani Wymiatacze, Currahee!, DarkZone
IV: szala team, FC GKS United, M jak Miłość
V: Barcelipsona, WC Konin, Ultras Widzew
VI: FC Konin, FC Juventus Konin, Szatan Serduszko

Grupy ciekawe i wyrównane. W żadnej grupie nie ma zdecydowanego faworyta, więc losowanie chyba przebiegło sprawiedliwie (fakt, że dla jednych bardziej szczęśliwie, dla drugich mniej).

Później ponumerowałem na kartce grupy w różnorakiej kolejności i Tomek podawał numerki, byśmy mogli stworzyć drzewko. Wyszło coś takiego:

Zwycięzca gr I - Zwycięzca gr II
Zwycięzca gr III - Zwycięzca gr VI
Zwycięzca gr IV - Zwycięzca gr V
Drugie miejsce - Drugie miejsce

Na późniejsze drzewko mamy jeszcze czas i nie wiem jak je zrobimy.

Kiedy gramy?
Miniona kolejka w lidze była niestety ostatnią kolejką w tym roku, bo w następny weekend nie gra już Hiszpania, Niemcy, Belgia, Turcja i Grecka (+Polska to wiadomo). Jest to większość i zabawę trzeba na okres świąteczny przerwać. Tylko Anglia i Szkocja grają bez przerwy. Jak reszta lig wznawia zabawę?

07.01 Grecja, Hiszpania (Szkocja przerwa tygodniowa)
13.01 Francja, Włochy (wraca Szkocja)
17.01 Portugalia (ale to nieważne, bo to środek tygodnia)
21.01 Belgia, Holandia (Portugalia nie gra w ten weekend)
27.01 Niemcy, (Portugalia wraca na dobre)

Wracamy, więc do gry 13.01, bo już będziemy mogli skorzystać z usług Anglii, Szkocji, Grecji, Hiszpanii, Francji i Włoch (nie wiem tylko kiedy Turcja wraca). Wiem, że możecie teraz zacząć mówić, że nie będziecie mieli wszystkich graczy do dyspozycji (ja też nie, bo zaledwie 5 i to po dwóch z tej samej ligi), ale musimy się zmieścić w czasie, a opóźnianie startu nam nie pomoże. Także reasumując 13.01 rozpoczynamy i Ligę i Puchar Piłkarzyków

O czymś zapomniałem? Hmmm... Chyba wszystko. Aha, nie! Zachęcam do starania się w Pucharze Piłkarzyków, bo wygrana w nim daje możliwość wepchnięcia się bez względu na pozycję w lidze na pozycję drugiego draftującego (po mistrzu ligi) w nowym sezonie (czyli tym od sierpnia następnego roku)

Korzystając z okazji jeszcze dwa ważne ogłoszenia!
- Draft odbędzie się w pierwszych dniach lutego.
- Założę niedługo temat pod jakimś tam tytułem (powiedzmy 'zawodnicy na liście transferowej'), w którym to będziecie wypisywać nazwiska graczy, których chcecie się pozbyć podczas nowego okienka (tak żeby np. ktoś inny mógł się nimi posilić). Przypominam, że w rundzie wiosennej po drafcie dalej w kadrze musi być 8 zawodników, czyli tylu ilu wyrzucisz tylu masz prawo zatrudnić. Jeśli nie wyrzucasz nikogo - nie przychodzisz na drafta, bo po co ?

Wszystko jasne? Jeśli dotarłeś do tego zdania to znaczy, że jesteś w porządku i nie będziesz zadawał mi później głupich pytań (chyba, że coś niejasno wytłumaczyłem). Mimo wszytko nie wstydźcie się jeśli jakieś macie (tylko proszę nie pytać o rzeczy, które naprawdę dosyć dobrze wytłumaczyłem, bo sporo nad tym tekstem siedziałem )

Koniec

Dlatego nie gadajcie mi tu o ligach i zapisach bo jeszcze nie czas na to! Teraz mnie interesują ZASADY samych rozgrywek Big Grin. Mamy jakiś pierwowzór i teraz musimy się zastanowić jak zrobić to nasze cudo Big Grin

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
16-06-2008 15:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #33
Re: Piłkarzyki - redcafe version
Ok.
-Ustaliliśmy, że napewno jest losowanie, więc kolejność wyborów drużyn mamy ustalonąTongue
-Sądze, że okno transferowe jest zbędne. Za dużo bałaganu robiłoby się wtedy.
-Puchar Piłkarzyków, to nie głupi pomysł, pod warunkiem, że będzie w tej zabawie braćudział conajmniej 16 drużyn. Wtedy mozna zrobić wszystko tak jak na EURO. I proponuje nie grać systemem mecz-rewanż, bo zbyt długo zeszłoby się xD Lepiej zagraćpo jednym meczu. Po prostu, po to sie bierze zawodników z wielu lig i wielu drużyn, żeby w razie słabszego dnia jednego drugi to uzupełniał.

chyba wszystko Big Grin

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
16-06-2008 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #34
Re: Piłkarzyki - redcafe version
maju1309 napisał(a):chyba wszystko Big Grin
Maju.... ty w za duże szczegóły się zagłębiasz na tym etapie... Nie uzgodniliśmy wielu rzeczy:

[list]
[*]Z jakich lig możemy brać piłkarzy
[*]Czy robimy okienko transferowe
[*]Czy wprowadzamy ceny za piłkarzy i jakiś tam budżet (że za zwycięstwo jest tyle a tyle i potem można sobie piłkarza kupić)
[*]Czy rezygnujemy z robienia piłkarzyków tak bardzo realnych (budżety klubów etc)[/list:u]

Dlatego weź przystopuj i nie myśl od tak błahych sprawach jak typ "mecz-rewanż" bo to można uzgodnić na samym końcu bo nie ma to wielkiego wpływu na grę (imo). Dlatego zapraszam do dyskusji i zacznijmy od ogółu a potem przejdźmy do szczegółu a nie na odwrót.

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
16-06-2008 15:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #35
Re: Piłkarzyki - redcafe version
a więc tak
-myślę, że piłkarzy lepiej braćz lig europejskich (to chyba proste) i z lig tych krajów gdzie gra się jesień-wiosna, a nie jak np w Rosji, gdzie sezon trwa przez jeden rok.
-jestem przeciw okienku
-budżet mógłby uatrakcyjnić grę, więc jestem za
-punkt wyżej odp

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
16-06-2008 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #36
Re: Piłkarzyki - redcafe version
maju1309 napisał(a):myślę, że piłkarzy lepiej braćz lig europejskich (to chyba proste) i z lig tych krajów gdzie gra się jesień-wiosna, a nie jak np w Rosji, gdzie sezon trwa przez jeden rok.

Grr konkrety - KTÓRE LIGI? Ligę kurka watykańską też :|? Konkrety proszę.

Budżet i bez transferów Big Grin? Maju weź trochę pomyśl bo piszesz albo takie ogólniki, które nic nie wnoszą, albo takie szczegóły na które za wcześnie. Więc poczekaj, przemyśl i daj innym szansę na wypowiedzenie Big Grin

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
16-06-2008 16:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #37
Re: Piłkarzyki - redcafe version
Jakie ligi? Oczywiście Premier League, Primera Divison, Bundesliga, Seria A, Ligue 1 i to chyba wszystko. No chyba, że znajdą się maniacy OE Big Grin

Okienko transferowe? Jestem ZA!

Ceny piłkarzy i budżet to z pewnością najważniejsza rzecz. Będzie z tym trochę roboty ale cóż na pewno warto.
16-06-2008 16:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Luki Offline
Member
***

Liczba postów: 221
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #38
Re: Piłkarzyki - redcafe version
No okienko transferowe musi być. W końcu targi za ile kto kogo sprzeda, na kogo wymieni to pasjonująca sprawa Big Grin
16-06-2008 20:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #39
Re: Piłkarzyki - redcafe version
co do lig: chciałbym OE, BWIN Ligę.

Budżety i bez okienka transferowego w zimę. Bo ta przerwa zimowa powiedzmy sobei jet krótka, a nas będzie tylu, że może sięzrobić bałagan. Tylko na poczatku kupować - tak będzie lepiej imo.

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
17-06-2008 07:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #40
Re: Piłkarzyki - redcafe version
maju1309 napisał(a):Budżety i bez okienka transferowego w zimę. Bo ta przerwa zimowa powiedzmy sobei jet krótka, a nas będzie tylu, że może sięzrobić bałagan. Tylko na poczatku kupować - tak będzie lepiej imo.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale piłkarzyki to będzie gra napisana w PHP czyli nie będzie bałaganu związanego z transferami. Więc o jakim ty bałaganie mówisz:>?

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
17-06-2008 09:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #41
Re: Piłkarzyki - redcafe version
faktycznie, pominąłem ten fakt. Tongue Nigdy w to nie grałem, a zasady znam tylko z tego co przeczytałem na mufcu. Nie wiem, ile jeszcze zostało do ustalenia ale imo chyba niewiele ;]

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
17-06-2008 10:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #42
Re: Piłkarzyki - redcafe version
maju1309 napisał(a):Nie wiem, ile jeszcze zostało do ustalenia ale imo chyba niewiele ;]
Jak mają być ustalane ceny za piłkarzy chociażby :>, jaki budżet na początku.

Jak będą wybierani/kupowani piłkarze za pierwszym razem :> etc etc. DO USTALENIA ZOSTAŁO CHOLERNIE DUŻO. Więc skoro nie wiesz to się lepiej zastanów Tongue

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
17-06-2008 10:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #43
Re: Piłkarzyki - redcafe version
ceny piłkarzy proponuję takie, jakie wydał na nich klub, w którym obecnie się znajduje piłkarz. Sądzę, że budżet wysokości 150mln E wzupełności by starczył.

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
17-06-2008 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Oskar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 420
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #44
Re: Piłkarzyki - redcafe version
Apropo cen to można wzorować się nieco na http://www.transfermarkt.de/

Loserpool, not a Liverpool.
"Przyłóż termometr, 100 stopni na kark, byle by na gramofonie w końcu wcisnąć start"
17-06-2008 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #45
Re: Piłkarzyki - redcafe version
Dobra, teraz będzie moja wersja zasad, taka już bardziej skompilowana bo każdy tu pisze o 1 problemie w 1 poście Big Grin

Moim zdaniem:

1. Gramy Ligę i Puchar (zasady Pucharu trzeba będzie ustalić jak znana będzie dokładna liczba chętnych)
2. Do 22 chętnych robimy 1 ligę, powyżej trzeba będzie pokombinować.
3. Gramy systemem mecz i rewanż.
4. Piłkarzy bierzemy z lig, które przy przyznawaniu Złotego Buta mają wagę 2 czyli Serie A, Primera División, Premier League, Bundesliga i Ligue 1
5. Terminarz - trzeba będzie taki zrobić kiedy już będzie zamknięta liczba uczestników. Jest to o tyle problematyczne, że grać można jedynie w tygodniach kiedy grają wszystkie ligi.
6. Transfery i draft, tu się rozpisze:

Moim zdaniem bardzo fajnie było by wprowadzić system transferowy szczególnie, że to nie jest zbyt skomplikowane a znacznie uatrakcyjnia rozgrywkę.

Nie ma się co bawić w realne ceny, jak ktoś chce to dopisze sobie 3 zera na koniec i będzie miał bardziej realnie. Nie ma też co się bawić w wycenianie piłkarzy, prawo popytu-podaży bardzo dobrze zadziała w przypadku tych najpopularniejszych a Ci mniej popularni po prostu będą tani. Moja propozycja jest taka:

Wstępnie:
a) Każda drużyna musi mieć minimum 4 zawodników (w tym nie mniej niż jednego pomocnika i 2 napastników) a maksimum 8.
b) Każda drużyna w swoim pierwszym sezonie otrzymuje 100 000 wirtualnej gotówki oraz 10 000 na początku każdego następnego sezonu.
c) Jeden napastnik kosztuje domyślnie 4 000 a jeden pomocnik 8 000
d) Letnie okienko transferowe trwa 2-3 tygodnie (do ustalenia), zimowe 1 tydzień.

Kupno zawodników bezklubowych:
e) Na początku okienka transferowego wszystkie drużyny przedstawiają listy zawodników których chcieli by widzieć w swoich składach (max 8)
f) Jeśli dany zawodnik jest w kręgu zainteresowań tylko jednej drużyny, to jeśli przez pierwszy tydzień negocjacji nie wyrazi nim zainteresowania żadna inna drużyna staje się on zawodnikiem drużyny zainteresowanej za domyślą sumę.
g) Jeśli dany zawodnik jest w kręgu zainteresowania kilku drużyn rozpoczyna się licytacja. Licytacje wygrywa drużyna która zapłaci za zawodnika największą sumę (w licytacji zawodników bezklubowych może brać udział tylko gotówka). Jeśli któraś drużyna nie przebije wyższej oferty przeciwnika w przeciągu 2 dni wtedy automatycznie uznaje się, że wycofała się ona z licytacji.
h) Jeśli w przeciągu 3 dni (bądź w przypadku końcówki okienka transferowego, do jego zakończenia) od zakończenia licytacji żadna inna (nie biorąca już wcześniej udziału w licytacji danego zawodnika) drużyna nie zgłosi chęci zakupienia zawodnika za wyższą niż wylicytowana sumę wtedy zawodnik staje się własnością drużyny która wygrała licytację za sumę wylicytowaną.
i) Jeśli w przeciągu 3 dni (bądź w przypadku końcówki okienka transferowego, do jego zakończenia) od zakończenia licytacji jedna lub więcej drużyn zgłosi chęć zakupienia zawodnika za sumę wyższą niż wylicytowana wtedy po 3 dniach od ostatniej licytacji (bądź w dniu zamknięcia okna transferowego) zaczyna się druga licytacja. Drużyna która zapłaci największą sumę w drugiej licytacji automatycznie staje się właścicielem zawodnika za sumę wylicytowaną.
j) Jeśli jakakolwiek licytacja skończy się już po terminie zamknięcia okienka transferowego, wtedy drużyna która wygrała licytację automatycznie staje się właścicielem zawodnika za wylicytowaną sumę.

Kupno zawodników z innych klubów (dotyczy okienka zimowego w pierwszym sezonie i okienek transferowych przed kolejnymi sezonami):

k) Aby kupić zawodnika z innego klubu należy złożyć oficjalną (jawną) propozycje nabycia zawodnika wraz z ceną oraz wszystkimi warunkami.
l) Przedmiotem transakcji może być gotówka oraz zawodnicy.
m) Klub któremu została złożona oferta sam decyduje którą ofertę przyjmuje.
n) W momencie przyjęcia oferty przez klub, transakcja dochodzi do skutku automatycznie na wcześniej ustalonych warunkach.
o) Transakcja w wyniku której jeden z klubów będzie miał mniej niż 4 bądź więcej niż 8 zawodników lub mniej niż jednego pomocnika bądź mniej niż 2 napastników nie zostanie zaakceptowana.
p) Transakcje wymiany/sprzedaży zawodników między klubami mogą być dokonywane jedynie w trakcie trwającego okienka transferowego. Po zamknięciu okienka żadne transakcje między klubami nie będą zatwierdzane.
r) Oferty innym klubom można składać przez cały rok ale transakcje będą zatwierdzane dopiero po otwarciu najbliższego okna transferowego (chyba, że kluby umówią się na późniejsze okienko)


Taka by była w skrócie moja wizja piłkarzyków. Najbardziej, jak widzicie, rozpisałem się na temat systemu transferowego. Cała reszta wymaga jeszcze dopracowania. Moim zdaniem zasady transferów są dość przejrzyste i wszyscy powinni ten system załapać w praktyce już w czasie pierwszego okienka transferowego. Taki system imho byłby dużym urozmaiceniem gry w piłkarzyki bo system draftu jakoś mnie nie pociąga.

Jeśli coś jest niejasne bądź o czymś zapomniałem (to akurat pewne) to piszcie, wyjaśnię bądź wprowadzę korekty. Niestety nie wszystkie pomysły i wyjątki da się w takim regulaminie ująć za pierwszym razem więc poprawki pewnie okażą się niezbędne.

Pozdrawiam,

PS. Zastanawiam się czy zamiast dawać 10 000 każdej drużynie na początek nowego sezonu, nie wprowadzić nagród za osiągnięcia. Np. 1 miejsce w lidze - 30 000, 2 miejsce - 20 000, 3 miejsce - 10 000, reszta - 2 000, strefa spadkowa - 0. (jeśli nie będzie 2 ligi musi być jakaś kara za znalezienie się w strefie spadkowej). Wygrany puchar - 30 000, drugie miejsce - 15 000.

Ale system nagród wymaga jeszcze przemyślenia - na razie taka luźna propozycja.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
25-06-2008 10:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości