Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CM & FM, managery piłkarskie
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #571
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Gdzie nam się spieszy? Do pogrania w najnowszego FM-a w końcu, a nikt chyba nie ma zamiaru wydawać ponad 100 złotych za najbardziej zbugowaną grę, jaka wychodzi co roku.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
23-11-2012 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #572
RE: CM & FM, managery piłkarskie
(23-11-2012 15:09)Jaroldz napisał(a):  Gdzie nam się spieszy? Do pogrania w najnowszego FM-a w końcu, a nikt chyba nie ma zamiaru wydawać ponad 100 złotych za najbardziej zbugowaną grę, jaka wychodzi co roku.

Trochę siedzę w tym temacie i mogę spokojnie zapewnić, że FM nie dociera nawet do top10 najbardziej zbugowanych gier (np. F1 - które nawet po łatkach posiada betonowe słupki). FMy to przyzwoita gra, poczekanie na łatki to już tradycja. Nieważne co myślisz o grze ale zaczynanie kariery zaraz po premierze nigdy nie było dobrym pomysłem.

Ja osobiście wolę wydać pół bańki raz na dwa lata*, niż się napalać co roku produktem niedoskonałym. Czekam, aż grę załatają, w tym czasie cena spada i problem z głowy.

*Zwykle biorę drużynę z 4, 5 ligi więc mam zabawę z nią na dwa lata.

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2012 03:34 przez Breakthru.)
24-11-2012 03:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #573
RE: CM & FM, managery piłkarskie
http://www.weszlo.com/news/12839-Gracz_F...ysmy_mogli

Cytat:Jean Pierre Papin (...) Zdobywca Złotej Piłki w 1991 roku, wielokrotny mistrz Francji i Włoch, zdobywca Pucharu UEFA i Ligi Mistrzów. Co prawda wszystko jako piłkarz, nie trener, ale i tak gablota z trofeami robi wrażenie. Jako menedżer – nieco gorszy. Ugrał awans ze Strasburgiem, ale spadł z Lens. Teraz starał się o posadę szkoleniowca w FC Baku. Niestety, dostał kosza. Klub postanowił zatrudnić 21-letniego młokosa, Vugara Guloglana oglu Huseynzade.

Jego cały kapitał i doświadczenie to… gra w Football Managera.

Także próbujcie szczęścia dalej, kto wie Tongue

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
24-11-2012 14:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #574
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Na Polską Ligę wystarczy Big Grin
24-11-2012 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cutter Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #575
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Update 6 (Project FM 2013= Over): Let me make this clear to people, SkidrowTeam only intends and will always intend to crack games for fun and educational purposes. In no way will we provide games with updated patches and cracks. If you enjoyed the game then please do support the developers and buy the game. But with FM 2013 it needed a specific patch to make it functioning fully. I had allot of hate messages and people that are being very disrespectful reason being cause we have not got a fix for it. No one told you to stay here all day everyday 24/7 to expect a crack fix out. I am not ruling it out completely from the entire warez scene meaning if another team releases it I will be happy to update and further note the fix, but as far as SkidrowTeam go, its not happening. Project FM 2013 is officially over.

Raczej nie pogramy w FM'a w tym roku. Sad
25-11-2012 14:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #576
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Jest już jakiś patch? Bo powoli nabieram ochoty na FM13, choć moje Blyth Spartans coraz lepiej sobie radzi. Ostatni sezon, to wicemistrzostwo Anglii, wygrany Puchar Ligi i Anglii (po raz drugi). Wygrana Tarcza Dobroczynności, Liga Europy (po raz drugi) i wygrany Superpuchar Europy.

W sezonie 20/21 coraz śmielej myślę o zwycięstwie w PL. Pierwszy raz gram w Lidze Mistrzów (Barca, PSG, Panatinaikhos). Pierwsze dwa mecze wygrałem (z Barcą u siebie i w Grecji). Do tego wygrałem już Tarczę Dobroczynności (z Arsenalem w karnych) i znów Superpuchar Europy (pokonałem OM 2:0 po dogrywce).



Mój Blog: Pod presją czasu
04-12-2012 21:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #577
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Wygląda na to, że 13 to będzie trzeba kupić ;/ Podobno Skidrow zrezygnował z crackowania tego, nie wiem kto inny miałby to zrobić.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
04-12-2012 23:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #578
RE: CM & FM, managery piłkarskie
To się kupi w nowym roku FM13 jak już trochę zejdzie z ceny. Mamy na tyle fajną i ciekawą karierę w FM12, że żal mi by było ją zostawiać na rzecz nowego, tak przynajmniej nie muszę Smile



Mój Blog: Pod presją czasu
08-12-2012 14:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #579
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Jak tam FM 13? Grywa tu ktoś? Ciekaw jestem, bo już niedługo będę miał swój oryginał. Jeśli nie dostanę to urodziny to sam sobie sprawie Big Grin

A co do FM 12 to moim Blyth Spartans wygrałem już Premier League i teraz celuję w Ligę Mistrzów i obronę tytułu. Dawno nie grałem, ale zapomniałem za wczasu o tym napisać Smile



Mój Blog: Pod presją czasu
15-02-2013 21:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #580
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Foster napisał(a):Jak tam FM 13? Grywa tu ktoś?
Jakbym miał, to bym grał. Ale jako, że hakerzy sobie nie poradzili, a postanowiłem kupić sobie FIFE na plejke, to póki co niestety moja przygoda z FMem sie skończyła Sad

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
15-02-2013 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mat.ka Offline
oj.cieć
****

Liczba postów: 324
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 5
Post: #581
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Ja grałem z kolegą który ma wersję dla szlachty. Nocka niemalże cała zeszła, zszedł niemalże cały alkohol (resztki rozsądku zachowaliśmy, pieniędzy natomiast nie). I jako tandem na ławce radziliśmy sobie nawet całkiem nieźle, do momentu w którym zachciało nam się rozmowami motywacyjnymi bawić. Ci piłkarze nic kurwa nie kumają, nic.

to nie może tak być
ja sobie sam wybiorę wroga
15-02-2013 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #582
RE: CM & FM, managery piłkarskie
A ja dalej w FM-a 2008 gram, pewnie dlatego, że wersja od początku przypadła mi do gustu, a nawet oryginał stoi na półce. Smile Dawno się nie chwaliłem, a przez te półtora roku wydarzyło się mnóstwo.

1. W zapisie prezentowanym ostatnio tu dotarłem aż do roku 2031. W tym czasie:
- Wolverhampton awansowałem do Premier League, dokonując kilku znakomitych transferów (strzałem w dziesiątkę okazali się Keisuke Honda i Wang Dalei, a newgen-środkowy obrońca parę lat później był trzonem reprezentacji Anglii i Barcelony; za tych trzech zapłaciłem 5 milionów), jako beniaminek zajmując 8. miejsce mimo pobytu przez 30 kolejek w strefie dającej awans do Ligi Mistrzów i awansując do Pucharu Intertoto,
- korzystając z okazji przeszedłem do przeżywającego kryzys Juventusu,
- tam przez 3 lata budowałem drużynę w oparciu o młodzież z całej Europy (samo Juve dzięki tym transferom po moim odejściu zostało najbogatszym klubem Europy, zyskując na większości zdolnych młodzianów średnio 20 milionów, z czego paru kupiłem ja) i doświadczonych zawodników z list transferowych (wyciągnąłem Wilshere'a, Benzergę czy Araujo), jednak bez sukcesów: w lidze najwyżej byłem 2., w Coppa Italia dwukrotnie dochodziłem do półfinału, w LM zatrzymywałem się na 1/8,
- poirytowany odpadnięciem w grupie LM zrezygnowałem, przechodząc w środku sezonu do będącego głęboko w strefie spadkowej Evertonu, którego nie udało mi się jednak uratować: zabrakło jednego zwycięstwa do utrzymania,
- odszedłem więc do Fulham, gdzie jedną gwiazdę rozmieniłem na paru dobrych piłkarzy, ostatecznie plasując się pod koniec pierwszej dziesiątki tuż przed końcem sezonu przeszedłem do Tottenhamu, gdzie świetni zawodnicy dawali dopiero 15. miejsce,
- wyciągnąłem ich na 12. pozycję, przewietrzyłem lekko kadrę, ale z takimi piłkarzami można było się tylko bić o mistrzostwo: klub opuszczałem w 32. kolejce jako wicelider po zwycięstwie 4:0 na Old Trafford,
- United po tym meczu zwolnili trenera, którego zastąpiłem ja,
- skład MU był jednak okropnie zaniedbany, a dwunasta pozycja w lidze doskonale odzwierciedlała możliwości zespołu o średniej wieku 29 z trzema piłkarzami, na których można było liczyć w następnym sezonie,
- mając do dyspozycji ograniczone fundusze, ściągnąłem mnóstwo zawodników z wolnego transferu, nim ci jednak się zgrali, minęła połowa sezonu, który zakończyłem ostatecznie na 6. miejscu; w kolejnym, dokonując kolejnych wzmocnień, zawiodłem jednak zarząd oczekujący bezpośredniego awansu do fazy grupowej LM piątym miejscem i nie zaoferowano mi nowego kontraktu,
- zdenerwowany wybrałem Milan na swój nowy klub, gdzie mając do dyspozycji mnóstwo gwiazd i mnóstwo pieniędzy zbudowałem w ciągu dwóch okien transferowych prawdziwego giganta, z którym w pierwszym sezonie zdobyłem potrójną koronę: scudetto zapewnione po 34 kolejkach, Coppa Italia wygrane w cuglach rezerwami, Ligę Mistrzów po dramatycznym finale z Arsenalem i wyniku 4:3,
- klub opuściłem chyba za szybko, wybierając Real, w poprzednim sezonie piąty,
- odświeżając skład (paru zawodników ze starych klubów + paru młodych, zdolnych) zapoczątkowałem już pierwszym meczem w Primera Division rekordową passę 78 meczów bez porażki (w tym passa 29 zwycięstw), w pierwszych dwóch sezonach sięgając po podwójną koronę i dochodząc do półfinału LM,
- "na fali" rozpocząłem prowadzenie reprezentacji Hiszpanii, z którą wpierw nie wyszedłem z grupy na Euro, by później zatriumfować w Mundialu; kwalifikację do Euro 2032 mam już zapewnioną,
- trzeci sezon przyniósł niepowodzenia: "zaledwie" wicemistrzostwo Hiszpanii, ćwierćfinały CdR i LM, za to w czwartym pokazałem klasę, po raz drugi w karierze sięgając po potrójną koronę, w żadnym z turniejów nie pozostawiając wątpliwości, kto tu rządzi,
- obecnie trwa piąty sezon, w którym w kwietniu 2031 roku jestem liderem Primera Division z dwoma punktami przewagi nad Valencią, w finale CdR z Celtą Vigo i zaraz po porażce w ćwierćfinale LM z CSKA, gdzie gola straciłem w ostatniej minucie po tym, jak bramkarz postanowił kiwać się z napastnikiem - był to jedyny strzał Rosjan w tym meczu.
Co ciekawe - zarówno w Anglii (Arsenal), jak i w Hiszpanii (Valencia), potykać musiałem się z Ole Gunnarem Solskjaerem, który stał się jednym z najlepszych europejskich menedżerów. Oby tak "w realu", Ole! Smile

2. W momencie przyjścia do United dokonałem jednak drugiego zapisu - "profilaktycznie", jak to mówiłem. Nie na darmo - z racji zwolnienia mnie z tej posady postanowiłem kiedyś na nowo otworzyć rozdział w MU. Drugie podejście okazało się daleko bardziej skuteczne. Co prawda w pierwszym sezonie ponownie byłem 6., ale za to wygrałem Puchar UEFA, a sukces powtórzyłem w następnym roku, zdobywając również wicemistrzostwo Anglii. Zadowolony zarząd zaoferował mi nowy kontrakt, a zbudowana drużyna wygląda już naprawdę dobrze, "powrót w chwale" do Ligi Mistrzów idzie całkiem nieźle, a w lidze jestem na dobrej drodze do ponownego ukończenia rozgrywek zaraz za niesamowitym Arsenalem.

3. Zupełnie inna kariera miała miejsce w Szwecji. Skuszony perspektywą doprowadzenia do sławy klubu o reputacji początkowej 0, Varmbolu, najsłabszego grywalnego klubu w świecie Football Managera, postanowiłem w innym zapisie zabrać manatki do kraju Wazów właśnie. W pierwszym sezonie budując skład na zawodnikach wypożyczonych i tych pobierających głodowe pensje równe 5 funtów tygodniowo, zająłem 7. miejsce na dwanaście drużyn, w drugim zaś - sprowadzając "polski zaciąg", który ratował mnie już nieraz, oparty na kontraktach juniorskich - bez trudu czwartą ligę szwedzką wygrałem. Również w trzeciej poszło gładko, triumfując jako beniaminek. Do innych moich sukcesów z tego okresu należy zaliczyć też awans do ćwierćfinału Pucharu Szwecji, gdzie odpadłem z Orgryte, późniejszym mistrzem Szwecji z tego sezonu.

W Superettan przesiedziałem 5 lat, trzykrotnie będąc czwartym, raz odpadając z trzeciego miejsca w barażach (awansowała pierwsza dwójka). Skład miałem jednak całkiem niezły, opierając go na Polakach (najlepiej spisywał się znany także zwykłym kibicom Mateusz Cetnarski) i młodych, zdolnych Szwedach (oczywiście nie wychowankach, bo tych miałem dramatycznie słabych). Gdy w końcu Szwedzi dorośli do prowadzenia drużyny, w piątym sezonie wygrałem rozgrywki i zameldowałem się tym samym w Allsvenskan. Tam jednak szło po grudzie. Wpierw jedenaste, potem siódme (na szesnaście zespołów) miejsca. W tym momencie swoje trzy grosze wtrącić musiał jednak prezes, sprzedając moją największą gwiazdę - szwedzkiego napastnika - do mojego największego ligowego rywala, AIK.

Ten trzeci sezon przyniósł przełom: trzecia pozycja i awans do Pucharu Intertoto. Stało się to głównie za sprawą ściągnięcia wielu zawodników zza granicy, m.in. Norwega, Fina czy przede wszystkim kilku Rumunów, którzy okazali się prawdziwymi gwiazdami. Do tego wraz z ugruntowaniem reputacji klubu co lato ściągać mogłem coraz to lepszych piłkarzy z wolnego transferu. Początkowo nie zaowocowało to jednak sukcesami w Europie, bo w czwartym sezonie, choć obroniłem trzecią pozycję, szybko odpadłem z SV Ried. Powiodło mi się za to w Pucharze Szwecji, gdzie dotarłem do finału.

Piąty sezon przeszedł do historii: zostałem MISTRZEM SZWECJI! Do tego w Pucharze UEFA jedna bramka z Livorno dzieliła mnie od awansu do pierwszej rundy. Kolejnym sukcesem było otwarcie nowego stadionu: stary, o 750 miejscach (wszystkie stojące), zastąpił nowy, z niecałymi 3400 miejscami, za to z podgrzewaną murawą, a także budowa "doskonałej" bazy treningowej i "dobrych" obiektów młodzieżowych. Mimo tych inwestycji, dzięki sprzedażom piłkarzy i oszczędnym prowadzeniu klubu, na koncie jest mniej więcej 10 milionów funtów, dzięki czemu miałem się z czego wzmacniać przed Ligą Mistrzów: łącznie 5 transferów wartych ponad 300 tysięcy funtów, największy opiewający na 425 tysięcy funtów. Z pensjami szału nie ma: przeciętnie 1300 funtów tygodniowo, jednak wykorzystuję ledwie połowę budżetu, utrzymując ponad 60 zawodników, w tym wygrywające wszystko co się da rezerwy i drużynę U-18, które są w stanie wesprzeć pierwszą drużynę w razie potrzeby. Obecnie trwa szósty sezon w Allsvenskan (czerwiec 2021), po dwunastu kolejkach na trzydzieści jestem dopiero 3., ale niewielka strata do lidera pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, która dla niegdyś małego klubu ze Szwecji rysuje się w naprawdę różowych barwach.

4. Inne kariery:
- w prowadzonej od dawien dawna "angielskiej przygodzie" od Blue Square Southern z Basingstoke awansuję sezon po sezonie, obecnie jestem w League One, ale balansuję na granicy być/nie być w barażach, więc nie wróżę sobie powodzenia,
- postanowiłem rozpocząć też karierę globtrotera: na razie zatrzymałem się po pierwszym sezonie w drugiej lidze indonezyjskiej, gdzie wywalczyłem awans do wyższej klasy rozgrywkowej z jakimiś pionkami,
- w Polsce natomiast bez powodzenia: do dawnych, utraconych karier Wartą Poznań czy Podbeskidziem, gdzie seryjnie zdobywałem mistrzostwa Polski i walczyłem w fazie pucharowej LM nawiązać teraz mi trudno; zapał przeważnie wygasa w połowie sezonu pierwszej ligi.

Tak się prezentują moje wyczyny. Obecnie prowadzę równolegle kariery 1-3, wedle czasu i ochoty, przerywając na jakiś czas po odbierającym chęć do gry niepowodzeniu, choć myślę nad rozpoczęciem nowej, skoncentrowanej tym razem na Europie Środkowej. Taktyka, której używam, to 4-3-2-1, gdzie środkowi pomocnicy dzielą się na defensywnego, rozgrywającego i ofensywnego (wolny elektron), skrzydłowi natomiast zbiegają do ataku. Raczej nie ograniczam swobody taktycznej, resztę dobieram wedle uznania i zależnie od poziomu mojej drużyny oraz drużyny rywala. Trening to TUG z drobnymi modyfikacjami, więc tutaj nie wykazałem się już taką inwencją jak przy ustawieniu, w którym piłka chodzi jak po sznurku, za to z 30 strzałów wpada jeden. Wink

Jak ktoś reflektuje: w miarę możliwości mogę rzucić screenami (być może różnią się trochę od moich opisów, pewnie też i temu, że piszę z głowy Big Grin ), o ile mam do nich jeszcze dostęp - nie robiłem wszak na bieżąco.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2013 01:16 przez Intel.)
16-02-2013 01:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #583
RE: CM & FM, managery piłkarskie
O żesz w mordę, Paweł! Great job! Smile



Mój Blog: Pod presją czasu
16-02-2013 06:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #584
RE: CM & FM, managery piłkarskie
[Obrazek: fm13-pack-en.png]
Tak! Już jest, w końcu trafił do mnie oryginalny FM! Moja Kobieta sprawiła mi piękny prezent urodzinowy Smile

Zacząłem i ... o w mordę! Sporo rzeczy się pozmieniało. Zupełnie inny trening, sporo rzeczy jest poprzestawianych, jest sporo nowości. Na razie nie ruszyłem jeszcze z pierwszego dnia, bo przez ponad pół godziny sprawdzałem sobie gdzie coś jest, co to jest i jak to działa. Będzie trzeba trochę nad tym wydaniem trochę posiedzieć, żeby wyniki były zadowalające.



Mój Blog: Pod presją czasu
10-03-2013 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #585
RE: CM & FM, managery piłkarskie
Zobaczymy jak ci będzie działał silnik meczowy, jak nie słyszałeś o tym, to żeby nie spoilerować: jest bardzo źle (nie wiem jak na nowej łatce). Big Grin

E: Ja dalej gram w FM 12, jest dużo lepszy od 13, ale teraz zrobiłem sobie małą przerwę. Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2013 10:41 przez Pchela.)
10-03-2013 10:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości