Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Motoryzacja
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #91
Re: Motoryzacja
Hubercik napisał(a):Natomiast jest też ta zasada ograniczonego zaufania, bo cóż z tego, że Ty wjedziesz tak jak trzeba jak ktoś wjedzie tak jak nie należy i Ty też możesz na tym stracić.
Sebos cały czas o tym mówi, pisząc o myśleniu za dwóch.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
19-08-2011 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sirius Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 424
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 3
Post: #92
Re: Motoryzacja
Hubercik napisał(a):NIe umiesz jezdzic czy egzaminatorzy byli beznadziejni? ;d

Nie powiem żebym potrafił (do tej pory) super jeździć bo raczej ze mnie niedzielny kierowca ale zdałem ze trzecim podejściem, więc wynik przeciętny w mojej okolicy. Można powiedzieć, więc że oba wymienione przez Ciebie czynniki się złożyły na taki rezultat Wink

Co do obecnego systemu szkolenia to powiem tylko tyle, że nie wymagałbym nawet takich elementów szkolenia zachowań w ekstremalnych sytuacjach tylko przygotowania do sprawnego poruszania się po mieście bo to tam najczęściej dochodzi do stłuczek, potrąceń. Główna przyczyna najtragiczniejszych ( śmiertelnych itp.) wypadków leży chyba jednak poza zakresem szkolenia bo jest raczej powiązana z psychiką. Ciężko podczas kursu, czy tych śmiesznych zajęć po przekroczeniu limitu punktów, wpić komuś że robi źle przekraczając prędkość czy jeżdżąc w stanie wskazującym na spożycie a reagować można dopiero po fakcie.
19-08-2011 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #93
Re: Motoryzacja
http://www.szkola-auto.pl/#/europa
Tu jest dużo fajnych filmów jak to się robi w Finlandii, Szwecji czy Niemczech.


Fan United od 1992 roku
19-08-2011 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #94
Re: Motoryzacja
Ma ktoś może jakieś doświadczenia z rejestratorami jazdy (kamerka)? Jakieś porównania konkretnych modeli? Bo mam wrażenie, że wszystkie są identyczne (zakres cenowy max 300zł) tylko zmienia się nazwa producenta na obudowie. Przeglądałem niby filmiki na YT, ale dalej żadnych konkretnych wniosków. A sprawiłbym sobie taką zabawkę, tylko nie wiem czy warto dopłacić i kupić "lepszą", czy w tej cenie nie będzie żadnej różnicy.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
06-01-2012 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #95
Re: Motoryzacja
Kamery przyciągają wypadki.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
07-01-2012 11:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #96
Re: Motoryzacja
Jak można wiedzieć to chciałbym spytać po co Ci takie urządzonko ;>?
07-01-2012 19:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #97
Re: Motoryzacja
Żeby nagrywać jak bierze leszczy z prawej

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
07-01-2012 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #98
Re: Motoryzacja
@Hubercik
Tak właściwie to głównie jako asekurację na wypadek okoliczności, o której nie chcę nawet myśleć. Ponadto jeżdżę sporo, a chciałbym sobie w ramach treningu montażu posklejać jakiś materiał, a zawsze to lepiej się pracuje na własnym niż na zapożyczonym od kogoś innego.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
07-01-2012 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #99
Re: Motoryzacja
Całkiem sensowny pomysł. Przynajmniej nie będzie problemu, żeby w razie czego coś udowodnić. Może zastanowię się nad tym w przyszłości.
Tylko bądź grzeczny i nie donoś na szybszych od siebie Wink
08-01-2012 00:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #100
Re: Motoryzacja
Prędzej Ci to ukradną jak zostawisz za szybą niż będzie pożytek jako dowód dla ubezpieczenia. :-D Niejasności przy wskazaniu sprawcy to raczej ułamek zdarzeń drogowych. Już bardziej się przyda jak ktoś miałby uciec z miejsca zdarzenia. Ludzie ciągną po sądach, bo nie znają przepisów i nie przyjmują swojej winy.


Fan United od 1992 roku
08-01-2012 08:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #101
Re: Motoryzacja
W ciula was robi, a wy się dajecie :plask:
Kontrakt z National Geographic dostał na kręcenie filmu o zwierzętach na sawannie, tylko z auta się boi wyjść, bo lwy będą Smile

Gdzie jest Groszek?
08-01-2012 10:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #102
Re: Motoryzacja
Kris1908 napisał(a):Kontrakt z National Geographic dostał na kręcenie filmu o zwierzętach na sawannie, tylko z auta się boi wyjść, bo lwy będą Smile
Jako jedyny mnie przejrzał. Takie niskobudżetowe Neszional Dżijografik.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
08-01-2012 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #103
Re: Motoryzacja
Spartolileś Adis. Na polskich drogach taki kabaret i bezpieczniej niż w dżungli.
I kabarety lepiej się trzymają niż dokumentalne. Może jeszcze przemyśl to Wink
09-01-2012 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #104
Re: Motoryzacja
Hubercik napisał(a):Na polskich drogach taki kabaret i bezpieczniej niż w dżungli.
Czy ja wiem, czy bezpieczniej? Mam trochę odmienne zdanie na ten temat, niestety.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
09-01-2012 19:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #105
Re: Motoryzacja
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7n5zHxvKZF0[/youtube]

o kurwa :o

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
28-02-2012 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości