Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CM & FM, managery piłkarskie
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #391
Re: CM & FM
Ukryty tekst:
Zabawę zacząłem od Blue Square Bet North. W pierwszym sezonie wygrana liga i awans do Blue Square Bet Premier.
http://i56.tinypic.com/5ezl13.jpg

Początkowo miałem sporo problemów, bo wymieniałem praktycznie cały skład i chłopaki musieli się zgrać. Gdy się już zgrali to nie było na mnie mocnych. Przewaga w tabeli byłaby większa, gdyby nie to, że w ostatnich 4 spotkaniach dałem pograć rezerwowym.

Przed pierwszym sezonem zrobiłem takie transfery:
http://i53.tinypic.com/2vb6ef9.jpg

Blue Square Bet Premier
http://i51.tinypic.com/242y6xk.jpg
Jak widać, trochę zawodników kupiłem, jednak trzon drużyny został dzięki czemu nowi zawodnicy szybko wkomponowali się w zespół i już od samego początku wszystko fajnie grało.

Sezon rozpocząłem w znakomitym stylu. Bodaj w 5 pierwszych kolejkach i komplet punktów. Potem przyszedł kryzys i spadłem lekko, jednak cały czas trzymał się w przodzie. W połowie sezonu miałem do lidera ponad 10 punktów (liderem zespół, który skończył lige na drugim miejscu). W drugiej części sezon rozpocząłem morderczy pościg za liderem i ostatecznie na 5 kolejek przed końcem udało mi się go wyprzedzić. Lidera nie oddałem już do końca, choć muszę przyznać, że miałem sporo szczęścia, bowiem w ostatniej kolejce tylko remis, na szczęście rywal również zremisował dzięki czemu mogłem świętować awans. Trochę szkoda mi moich głównych rywali, bo cały sezon byli na I miejsce i nie dość, że ich na sam koniec wyprzedziłem, to jeszcze w barażach przegrali w finale i kolejny sezon spędzą w tej lidze.
http://i51.tinypic.com/2hfsw8l.jpg

Teraz jestem w trakcie przygotowań do sezonu w League Two. Już napotkałem pierwsze problemy. Teraz każde znaczące wzmocnienie wiążę się z zatrudnieniem zawodnika, który chcę ok 1 tys. A na pensje mam tylko 14 tys, więc muszę oszczędzać każdy grosz, dlatego też do samego końca walczę o jak najniższe wynagrodzenie dla nowych zawodników. Za każdym razem po podpisaniu kontraktu słyszę od zawodnika "Twardy z pana negocjator". Niestety z jednym zawodnikiem przesadziłem i się obraził.
Klub mój jest już profesjonalny, zarząd zgodził się także na zakupienie stadiony który wynajmował. Ciekawy sezon się zapowiada, w oczekiwaniach na sezon dałem sobie próbę utrzymania w lidze bo co bym nie dał i tak dostałbym tyle samo kasy, więc na wszelki wypadek wolę mieć takie zabezpieczenie. Choć tak naprawdę mierzę w górną część tabeli.

Ostatnio jak tutaj pisałem byłem w League 2, a teraz jestem już w Championship, ale po kolei Smile

League 2
http://i56.tinypic.com/2q9xdmf.jpg

Z początku nie było łatwo, jednak z każdym meczem moim podopieczni prezentowali się coraz lepiej, a końcówka sezonu po raz kolejny już należała dla mnie. Fantastyczna postawa w ostatnich meczach pozwoliła mi na zajęcie drugiego miejsca, dzięki czemu bezpośrednio awansowałem do League 1. W pucharach moi prezentowali się słabo, ale to dlatego, że dawałem tam pograć rezerwowym, a cała uwagę skupiłem na lidze.

League 1
http://i51.tinypic.com/2hn8jsg.jpg

Pełen obaw przystąpiłem do sezonu, który nie zaczął się dla mnie najlepiej. Nie dość, że przegrałem pierwsze dwa spotkania, to jeszcze w 1 minucie pierwszego ligowego meczu straciłem swojego najlepszego napastnika, który wypadł mi na pół roku. Pierwsza część sezon to nierówna gra z mojej strony. U siebie wygrywałem praktycznie wszystkie mecze, ale miałem problem na wyjeździe. Do tego mój klub popadł w lekkie długi. Ponad 800tys na minusie nie wróżyło nic dobrego, dlatego też by wyjść z kryzysu finansowego postanowiłem sprzedać swojego 3 obrońce (sic!) za 1,5mln! Jego wartość rynkowa oscylowała w granicy 300tys. Podobnie jak w niższych ligach, tak i w League 1 mój zespół znów dał popis w drugiej części sezonu. Stopniowo piąłem się coraz wyżej, aż na 3 kolejki przed końcem wdrapałem się na miejsca barażowe. W barażach zespół mój potwierdził bardzo dobrą formę i bez większych problemów awansowałem do Championship. Dobra gra w FA CUP - odpadłem w 4 rundzie z Balckpool, które gra w Premier League, awans do wyżej ligi i transfer o którym pisałem pozwolił mi na osiągnięcie rekordowych zysków, dzięki czemu stan mojego konta wynosił ponad 1,5 mln. Dzięki takiemu obrotowi spraw, zarząd zgodził na się na rozbudowę obiektów młodzieżowych, a także na rozbudowanie stadionu.

Przeskok z League 1 do Championship jest spory. Nie wiem jeszcze jak jest z poziomem gry, ale wiem jak jest z finansami. Wydatki i przychody klubu znacząco wzrosły. Dostępna kasa na pensje i na transfery również o wiele większa. W League 1 miałem na pensje 24 tys, a w Championship na samym starcie dostałem 50 tys na pensje + 2,3mln na transfery (zapewniłem zarząd, że zajmę bezpieczne miejsce w środku tabeli, choć nie ukrywam, że patrząc wstecz liczę na spektakularny awans do PL). Oczywiście zamiast wydawać kasę na transfery wolałem przeznaczyć je na pensje, dzięki czemu obecnie wydaje prawie 65 tys i mam jeszcze 10 tys do zagospodarowania. Na transfery wydałem raptem 300 tys, poza tym wzmacniałem się zawodnikami z kartą w ręku i zawodnikami z wypożyczenia (dwóch bardzo dobrych).

Udało mi się zbudować silną drużynę, w której większość stanowią młodzi zawodnicy, ale jest też paru doświadczonych graczy, którzy mam nadzieję, pomogą w razie jakiś problemów.

P.S. Jeszcze nigdy gra w Fm'a czy jakąkolwiek grę nie sprawiała mi tyle satysfakcji co moja obecna kariera w AFC Telford United Smile



Mój Blog: Pod presją czasu
10-08-2011 16:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
santi Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #392
Re: CM & FM
Co sezon awansujesz, czy mi się źle przeczytalo?

You told us to come back when we've won 18. We are back.
10-08-2011 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #393
Re: CM & FM
Ja byłbym jeszcze wdzięczny za screeny jakiś swoich gwiazd etc Wink

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
10-08-2011 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #394
Re: CM & FM
Tak santi, póki co udaje mi się co sezon wspiąć wyżej.

Redzio jak znajdę czas to coś to wrzucę, tylko problem w tym, że ja tam żadnych gwiazd specjalnie nie mam.



Mój Blog: Pod presją czasu
10-08-2011 20:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #395
Re: CM & FM
Foster napisał(a):(zapewniłem zarząd, że zajmę bezpieczne miejsce w środku tabeli, choć nie ukrywam, że patrząc wstecz liczę na spektakularny awans do PL)
Tia... Jestem po 12 kolejkach i jestem zdania, że jeśli uda mi się utrzymać mój zespół w Championship to będzie to wspaniały wynik Sad



Mój Blog: Pod presją czasu
13-08-2011 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Damianos5003 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 0
Post: #396
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Foster jestem pod wrażeniem twoich osiągnięć w fm. Sam gram tzn nie dawno zaczełem. Narazie Man UTD żeby poznać grę i wgl. Chodzi o fm 2010 Tongue
A gracie w gierki online piłkarskie?
19-08-2011 14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #397
Re: CM & FM i managery piłkarskie
A jednak nie było tak źle w pierwszym sezonie w Championship jak to się zapowiadało na początku. Z każdym meczem było coraz lepiej, a końcówka sezonu to znów popis bardzo dobrej gry mojego zespołu i ostatecznie wylądowałem na 7 ze stratą dwóch punktów do miejsca barażowego.
Szczerze powiedziawszy zawiodłem się trochę, miałem nadzieję, że bardziej rozbudują stadion, a powiększyli go tylko o 1000 miejsc siedzących, dzięki czemu mogę zmieścić na jednym meczu 7300 ludzi. Niestety w dalszym ciągu nie chcą mi rozbudować bazy treningowej, przez co w indywidualnym treningu nie mogę wyznaczyć im wszystkich wartości jakie bym chciał.

Drugi sezon w Championship rozpocząłem bardzo dobrze jak na mnie. Po bodaj 12 kolejkach trzecie miejsce i 9 punktów straty do Stoke i Fulham. Wieczorem wkleję statystyki moich talencików niektórych Wink



Mój Blog: Pod presją czasu
19-08-2011 15:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #398
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Hah... Ja nie wiem jak to zrobiłem, ale grając Southmaptonem wygrałem nPower League 1, następnie z drugiego miejsca za West Bromem awansowałem do Premiership. Pierwszy sezon zakończyłem na 12 miejscu, drugi na 9 miejscu, zaś w 3 sezonie a w piątym sezonie gry wygrałem Premiership.
19-08-2011 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #399
Re: CM & FM i managery piłkarskie
PANY RATUNKU!

Dajcie proszę jakieś namiary na torrenta czy rapidy i inne, przez które mogę ściągnąć FM'a 11, bo co ściągam to albo niekompletny i go deamo nie może odczytać, a jak już odczytuje to później problem z niekompletną instalacją Sad

Próbowałem już kilku Sad

HELP!



Mój Blog: Pod presją czasu
25-08-2011 18:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #400
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Na darkwarezie jest dobry.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
25-08-2011 18:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #401
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Peb lub strona isohunt.com i tam też masz torrent
25-08-2011 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #402
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Pytałem gdzie są działające, a nie gdzie są.

Dzieki pan Wink



Mój Blog: Pod presją czasu
25-08-2011 19:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #403
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Takie podałem ;]
25-08-2011 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #404
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Poprzedniego posta bym nie pisał, gdyby było tak jak mówisz.



Mój Blog: Pod presją czasu
25-08-2011 19:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #405
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Panowie i Panie, potrzebuję dobrego prawego ofensywnego pomocnika do Tottenhamu. Ma ktoś ciekawego grajka :?:

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
04-09-2011 20:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości