Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CM & FM, managery piłkarskie
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #481
Re: CM & FM i managery piłkarskie
3 ligi z Irlandii Północnej, 2 ligi z Irlandii, 4 ze Szkocji, 1 z Walii, 7 z Anglii (ale 6 poziomów, bo BSS i BSN są na 6 poziomie), 2 z Polski, 1 z Włoch, 1 z Francji, 1 z Niemiec, 1 z Hiszpanii. Jednak nie 27, a ledwie 23 - nie sprawdzałem dokładnie wtedy. A państw faktycznie 10, jak mówiłeś. Poza tym, trzeba powiedzieć, że mulenie po 18 sezonach gry na 23 ligach na moim nowym komputerze do pięt nie dorasta muleniu po 3 sezonach gry na 8 ligach na komputerze starym. Jedyną wadą takiej ilości lig jest fakt, że po każdym wysypie newgenów trzeba uruchamiać ponownie grę (z tym wcześniej się nie borykałem) - komputer nie wyrabia widać z taką porcją nowych danych. Z tym, że to niekoniecznie jest kwestia liczby załadowanych lig, tylko raczej ogromnej ilości piłkarzy (największa baza danych, wszyscy piłkarze z większości krajów, gdzie utalentowani piłkarze się rodzą, zwłaszcza z Europy, Afryki i Ameryki Południowej). Ciężko mi dokładnie powiedzieć, ilu ich jest, ale jeśli moja sieć skautingu zna jakieś 40% świata (około 30000 piłkarzy), to można zaryzykować stwierdzenie, że jest ich mniej więcej 80000 (bo też trzeba z dystansem podejść do tych wyliczeń, ile to świata nie znają i jak to się przekłada na ilość piłkarzy). Z drugiej strony, wyszukiwarka piłkarzy po wklepaniu tam jedynie spacji, wyszukuje mi około 51000 zawodników - załóżmy, że trochę nie ma spacji w imieniu i nazwisku, więc powiedzmy, że jest ich 60000. Uśredniając - 70000 piłkarzy na mojej bazie danych. Smile

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
01-11-2011 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #482
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Taaa Wink
A grałeś klubami z każdego państwa??
Ja chyba jak co to ograniczę się do 3-4 państw max i najwyżej do najniższej ligi.
Ehh niestety wszystko zależy od sprzętu.

A jeszcze jedno pytanie mam. Jak wybierasz ligi to po przekroczeniu liczby 20 000 jeżeli chodzi o pilkarzy czy tam ogólnie o ludzi w grze to też masz, że przekroczono wartość zalecaną? Ona jest taka u każdego, czy parametry komputera obliczają jaka ilość będzie dobra i jak mam 20 000 to mam max słabego kompa ;>?
01-11-2011 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #483
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Foster napisał(a):Malaga i PSG tak na początek bardzo fajnie - sporo kasy, będzie można pokupować i posprawdzać talenty.

Ja grałem Malagą i nieopatrznie dałem "walka o mistrzostwo" jako cel. Do grudnia trzymałem się na 3 miejscu, zarząd co miesiąc twierdził, że jest zadowolony z mojej pracy po czym w grudniu po pechowym remisie i porażce kiedy spadłem na 6 miejsce (ale tylko z 2 punktami straty do 3) zostałem z miejsca wykopany :shock: Także uwaga w tych klubach bo arabusy łatwo tracą cierpliwość. A co do PSG to zacząłem nimi grę ale zobaczyłem, ze kasy mają mniej niż Malaga na transfery a nie chcą słyszeć o innym rezultacie na koniec sezonu niż wygrana ligi to sobie podarowałem. Btw. Malaga przy "walce o mistrzostwo" ma 21 milionów budżetu transferowego czyli nie mało ale też bez jakieś burżuazji straszliwej. Myślałem, ze dadzą więcej Tongue

Teraz gram sobie angielskim Blyth Spartans z Blue Square North. Porobiłem masę darmowych wzmocnień ale póki co idzie średnio, wysokie wygrane przeplatam z głupimi porażkami. Mam nadzieje jednak, ze jak chłopaki się zgrają to zacznie iść lepiej.

Edit:

U mnie "przekroczono wartość zalecaną" pojawia się przy 75 000 piłkarzy więc zależy od komputera.

PS. Ciekawy poradnik do nowego FMa. Wiele rzeczy będzie oczywistych dla starych wyjadaczy ale ja osobiście dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy a dopiero zacząłem czytać:

http://www.centrumfm.org/plik-680,The_U ... Guide.html

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
02-11-2011 01:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #484
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Ok, no to wiem, że mój komp jest słaby i raczej nie będę przekraczał tego limitu przy doborze lig.

Co do transferów to kasa pewnie wpłynie po sezonie udanym bardziej lub mniej Smile

Np w United jak miałem sezon 2016 lub później prezesem był "nie jaki" Javier Zanetti i na transfery było ponad 100 mln jak stworzyłem nowego managera tak z ciekawości. A w City około 60-80 ale tam wystarczy sprzedać 2 piłkarzy i z pensji ma się następne 15-20 mln Wink
02-11-2011 02:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #485
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Lasq napisał(a):
Foster napisał(a):Malaga i PSG tak na początek bardzo fajnie - sporo kasy, będzie można pokupować i posprawdzać talenty.

Ja grałem Malagą i nieopatrznie dałem "walka o mistrzostwo" jako cel. Do grudnia trzymałem się na 3 miejscu, zarząd co miesiąc twierdził, że jest zadowolony z mojej pracy po czym w grudniu po pechowym remisie i porażce kiedy spadłem na 6 miejsce (ale tylko z 2 punktami straty do 3) zostałem z miejsca wykopany :shock: Także uwaga w tych klubach bo arabusy łatwo tracą cierpliwość. A co do PSG to zacząłem nimi grę ale zobaczyłem, ze kasy mają mniej niż Malaga na transfery a nie chcą słyszeć o innym rezultacie na koniec sezonu niż wygrana ligi to sobie podarowałem. Btw. Malaga przy "walce o mistrzostwo" ma 21 milionów budżetu transferowego czyli nie mało ale też bez jakieś burżuazji straszliwej. Myślałem, ze dadzą więcej Tongue

Podejrzewam, że te budżety na początek gry są niższe, bo w rzeczywistości takie kluby jak Malaga i PSG zrobiły masę transferów w tym okienku i zarząd już tyle na starcie nie daje. Podejrzewam, że w na początku drugiego będą to już typowo arabskie sumki Wink

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
02-11-2011 06:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaceks_21 Offline
Member
***

Liczba postów: 200
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 1
Post: #486
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Mnie od dłuższego czasu nie jara gra wielkimi firmami(chociaż też się muszę przyznać że już od kilku lat nie maniaczę tak w FMa/CMa, jak jakieś 5-10 lat temu). Wielkie transfery staram się zastąpić wyszukiwaniem talentów, bądź wprowadzaniem jakiś 'no-name'ów' z rezerw do pierwszej drużyny.

Ale moje pytanie - ma ktoś może uaktualnienie składów do FM 2009? na cmrev nie ma do tej wersji, a jest przykładowo do CM 01/02 Tongue na necie też cuś nie mogę znaleźć, a przydałyby się aktualne składy
02-11-2011 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #487
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Po głębszym zastanowieniu się postanowiłem znów poprowadzić klub z Londynu, ale tym razem nie Tottenham, tylko West Ham. Mam zamiast go wprowadzić do Premiership, gdzie jego miejsce, a jak się będzie fajnie grało, to spróbuję zrobić z niego mistrza Anglii :-D

Na początku poszedłem do zarządu i poprosiłem o rozbudowanie obiektów młodzieżowych oraz o zwiększenie liczby fizjoterapeutów. Po ciężkich rozmowach działacze zaakceptowali moje prośby.

Zauważyłem, że kilku grajków w rezerwach i w akademii jest ciekawych, więc poobserwuję ich i zobaczę, co z nich będzie Wink

Kasy na wzmocnienia jest mało, bo 5 mln. Na razie za free wziąłem sobie Hinkela na RB i myślę nad kupnem jakiegoś przyzwoitego ofensywnego lewego pomocnika.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
02-11-2011 12:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #488
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Ja włączyłem Anglię, Francję, Włochy i Hiszpanię same pierwsze ligi. Chciałem jeszcze NIemcy ale miałem za dużo ludzi i za bardzo by mi muliło.
Bezrobotny niedzielny piłkarz znalazł zatrudnienie po 10 kolejkach w lidze francuskiej. Objąłem Saint-Ettiene tuż przed meczem z Lyonem, który wtopiłem 3-1.

Szkoda, ale przynajmniej baza treningowa i obiekty młodzieżowe oraz siatka wyszukiwania juniorów jest bardzo dobra. Myślę, że 3-4 sezony to zabawię, o ile zarząd będzie zadowolony z mojej roboty.
02-11-2011 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #489
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Hubercik napisał(a):A grałeś klubami z każdego państwa??

Zacząłem jako bezrobotny. Podpisałem kontrakt z 3-ligowym północnoirlandzkim Chimney Corner, po awansie do 1. ligi i zdobyciu mistrzostwa (przy finale Pucharu Ligi i dwóch triumfach w Pucharze Irlandii Północnej) w łącznie 3 sezony, przeszedłem do irlandzkiego drugoligowca - Waterford. Udało mi się awansować i zbudować tam solidny zespół (trzech moich ówczesnych wychowanków to teraz etatowi reprezentanci Irlandii, wszyscy z wartością ponad 5 milionów, a jeden nawet powyżej 15), jednak osiągnąłem jedynie 6. miejsce w lidze, Puchar Ligi, finał Pucharu Irlandii i finał Pucharu Obu Irlandii. Przeszedłem więc do Bohemians (także Irlandia), gdzie zdobyłem mistrzostwo, przegrałem minimalnie awans do Ligi Mistrzów (w ostatniej rundzie, ze Sportingiem) i odszedłem do Wolves (angielska Championship). Od razu awansowałem, z drugiego miejsca, a po kilku wzmocnieniach zająłem ostatecznie 8. miejsce w Premier League. Po tym sezonie dostałem ofertę z Juventusu (7. miejsce w Serie A w ostatnim sezonie), wygrałem od razu Superpuchar Włoch, ściągnąłem kilka młodych megatalentów (teraz giganci biją się o nich, wydając ponad 15 milionów nań), a w trzech sezonach zająłem kolejno 3., 2. i 4. miejsce. W połowie czwartego sezonu odszedłem - Włochy mi się znudziły. Trafiłem do Evertonu, by uratować ostatni zespół Premier League przed spadkiem. Nie udało się - oczywiście, nie zwolnili mnie, ale mając przed sobą perspektywę gry w Championship odszedłem. Posadę zaproponowało mi Fulham - zaakceptowałem kontrakt. Byłem na 8. miejscu w lutym (prognozowane było miejsce 11.), kiedy miejsce zwolniło się w 10. Tottenhamie. Ofertę zaakceptowałem - awansowałem na miejsce 8., wygrywając przy okazji 6 z 8 meczów (1 remis, 1 porażka). Kolejny sezon Tottkami to już była magia - wahałem się pomiędzy miejscem drugim a trzecim. W marcu, po zwycięstwie nad United, zwolniłem dotychczasowego trenera Manchesteru (następca kolejno Fergusona, Rijkaarda, Spalettiego, Keane'a, i Solskjaera, niejaki Albert Stuivenberg) i sam zająłem jego miejsce. United wyciągnięte zostało na miejsce 7., gdzie tkwili przez następne dwa sezony (zgodnie z prognozami i moimi zapowiedziami). Niestety, nie spodobało się to zarządowi - mój kontrakt nie został przedłużony, więc obecnie jestem trenerem Milanu. Po 5 kolejkach Serie A mam komplet zwycięstw na koncie i 5 punktów przewagi nad innymi kandydatami do mistrzostwa.

Tak więc pracowałem tylko w 4 krajach, choć regularnie monitoruję sytuację w Hiszpanii. Pierwotne założenie kariery było takie, że zdobywam tytuły mistrzowskie we wszystkich krajach brytyjskich - niestety, Walia i Szkocja raczej zdobyte nie będą - przy zachowaniu najsilniejszych krajów.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
02-11-2011 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #490
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Droga w sumie fajna. Szkoda, że nie mam możliwości, żeby obrać taką samą.

Mimo to szacun Ci się należy.
02-11-2011 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kaka Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 652
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 24
Post: #491
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Jaroldz napisał(a):Po głębszym zastanowieniu się postanowiłem znów poprowadzić klub z Londynu, ale tym razem nie Tottenham, tylko West Ham.
Chciałem wziąć klub z niższej ligi, ale ostatecznie też padł mój wybór na WHU. Pierwszy sezon wydaje się łatwym zadaniem, awansowanie do PL nie powinno być jakoś super trudne. Dlatego też postanowiłem postawić na aktualny skład i tych młodych gniewnych. Powinni sobie poradzić. Ewentualne transfery przeprowadzę w zimie albo dopiero w lecie. Jestem bardzo ciekaw jak oboje sobie damy radę Wink
02-11-2011 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #492
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Lasq napisał(a):Teraz gram sobie angielskim Blyth Spartans z Blue Square North. Porobiłem masę darmowych wzmocnień ale póki co idzie średnio, wysokie wygrane przeplatam z głupimi porażkami. Mam nadzieje jednak, ze jak chłopaki się zgrają to zacznie iść lepiej.
Mam z nimi mecz w najbliższej kolejce 8-) Gram Vauxhallem, teoretycznie najsłabszą drużyną w lidze i po 9 kolejkach jestem na 11 miejscu. Mam najgorszy atak w lidze, 7 strzelonych goli i najlepszą defensywę, 7 straconych. Co mnie niemiłosiernie wkurwia, to to, że tylko 3 zawodników ma podpisane kontrakty, a reszta gra bez i można ich w każdym momencie podebrać za darmo nie pytając klubu o zgodę. A zaproponować im kontraktów nie mam jak, bo albo nie chcą podpisywać umów, albo żądają po 100 Ł p/w, jak ja mam budżet płacowy 575 Ł p/w. Raz mi przed meczem zajebali 5 obrońców do innych klubów :| I weź tu zgraj skład. Plus co chwilę wypadają mi podstawowi gracze na 2-3 miechy. No ale cisnę dalej, w następnym sezonie muszę jakoś awansować.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
03-11-2011 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #493
Re: CM & FM i managery piłkarskie
A ja dalej cisnę w F11 i awansowałem moim Telford do Ligi Mistrzów! W decydującym spotkaniu pokonałem Zenit 2-0 u siebie i 3-1 w ruskich. W grupie mam Atletico (które wygrało poprzednią edycję) i Bayern, a także St'Gallen ze Szwajcarii.
Ciężko trochę z kasą bo znów mam finanse na minusie i nie pomógł nawet awans do LM... na początku sezonu chciało mnie przejąć jakieś konsorcjum, które wg mediów chciało mi dać 57 mln (!) na transfery, ale rozmowy zakończyły się fiaskiem Sad



Mój Blog: Pod presją czasu
03-11-2011 21:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #494
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Jak ktoś chce wyzwania, to niech weźmie Newcastle i osiągnie takie wyniki jak PardewWink. Ja się nad tym zastanawiam.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
07-11-2011 16:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #495
Re: CM & FM i managery piłkarskie
Ja bodaj w 2009 (tak?) jak byli w Championship to wprowadziłem ich z powrotem do PL i wygrałem ligę w dwa sezony Wink



Mój Blog: Pod presją czasu
07-11-2011 20:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości