Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła/Studia
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #586
Re: Szkoła/Studia
Na początku gimnazjum to człowiek sie wódki pić uczyć powinien, a nie tam :?

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
27-02-2012 20:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #587
Re: Szkoła/Studia
:o

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
27-02-2012 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #588
Re: Szkoła/Studia
Oj Mata, na to ma czas. W gimnazjum to człowiek powinien się opierdzielać. W liceum w sumie też, byle efektywnie

Gdzie jest Groszek?
27-02-2012 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #589
Re: Szkoła/Studia
i na studiach też, tylko jeszcze bardziej efektywnie Wink

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
28-02-2012 00:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #590
Re: Szkoła/Studia
Jako że od przyszłego roku akademickiego można jeszcze zacząć za frajer drugi kierunek, zacząłem się nad tym zastanawiać ostatnio (no sama filologia to trochę bida). I tak przejrzałem ofertę UJ i z tą maturą, którą zdawałem (dodatkowe: polski rozsz, ang rozsz i WOS rozsz) mogę startować na ekonomię, zarządzanie albo stosunki międzynarodowe.
No i tak za bardzo nie wiem, co wybrać, bo tak: ekonomia i zarządzanie są na Ruczaju, filologia rosyjska przy Alejach, czyli jakieś 30 min trzeba liczyć dojazdu. Dwa: ekonomia i zarządzanie wiążą się z matmą. I nie wiem, czy bym podołał, na pewno miałbym masę rzeczy do nadrobienia, jako że moja matma w liceum to dno i wodorosty. A stosunki międzynarodowe są w centrum i z tego, co pytałem koleżanki studiującej ten kierunek na 5. roku, mówiła, że spoko dałbym radę te dwa kierunku pociągnąć bez problemów. Tylko zastanawiam się... co mi dają stosunki międzynarodowe?

Doradźta coś, Pany Wink

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
02-04-2012 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #591
Re: Szkoła/Studia
A to nie tak, że ten rok akademicki jest ostatnim rokiem, kiedy można studiować drugi kierunek za darmo? Bo u mnie na wydziale kupa ludu rzuciła się na inne kierunki?
02-04-2012 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #592
Re: Szkoła/Studia
Po co drugi kierunek... jak dla mnie lepiej skończyć jeden porządnie. Ew zacząć drugi jak sie rzeczywiście wie, że np wybór pierwszych studiów był zły i chce sie robić co innego. Ale branie drugiego kierunku, nawet nie wiedząc jaki sie chce, moim zdaniem jest bez sensu.
Poza tym przy dwóch kierunkach uroki życia studenckiego są zdecydowanie mniejsze Tongue a naprawdę warto dobrze przeżyć ten okres, przynajmniej moim zdaniem. Jeszcze sie w życiu człowiek zdąży pomęczyć i naharować.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
02-04-2012 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #593
Re: Szkoła/Studia
Tomassen napisał(a):Tylko zastanawiam się... co mi dają stosunki międzynarodowe?
Możesz złapać jedną z tropikalnych chorób wenerycznych, o których w Polsce nie słyszałeś Wink

Gdzie jest Groszek?
02-04-2012 17:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #594
Re: Szkoła/Studia
branka napisał(a):Poza tym przy dwóch kierunkach uroki życia studenckiego są zdecydowanie mniejsze

Hmm. Dwie uczelnie to 2x więcej dupeczek. Z resztą jeżeli były by to stosunki międzynarodowe to i tak dużych wymagań by ten kierunek nie wiązał ze sobą i uroków wcale by zabierać nie musiało, natomiast mogło by je powiększyć ot choćby z racji większej ilości dupeczek ;]
I chyba ten kierunek bym doradzał, jeżeli chciałbyś studiować drugi kierunek od tak dla checy lub dla zabawy albo z każdego innego powodu. W razie kłopotów z czasem nie miałbyś problemu z wyborem który kierunek jest ważniejszy.
02-04-2012 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #595
Re: Szkoła/Studia
Fajnych dupeczek nie poznaje sie na uczelni 8-)

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
02-04-2012 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #596
Re: Szkoła/Studia
Szacunek dla kobiet dzisiejszej mlodziezy... Niesamowite.
02-04-2012 20:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #597
Re: Szkoła/Studia
Nie wiem co Ci Minh nie pasuje. Luźne stwierdzenie nijak mające się do mojego podejścia do kobiet, więc nie wysnuwaj na tej podstawie dalekoidących wniosków, proszę...
03-04-2012 07:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #598
Re: Szkoła/Studia
Hubercik, argument o dupeczkach to chyba najdurniejszy, jaki mogłeś wysunąć :lol: jak mieszkasz w 16-piętrowym akademiku, to wcale nie trzeba brać drugiego kierunku ;>

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
03-04-2012 09:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #599
Re: Szkoła/Studia
Jako starszy kolega doradzę Ci: pierdol dwa kierunki, naprawdę. Zamiast tego postaraj się poprzekładać swoje zajęcia na jak najmniejszą liczbę dni w tygodniu. Podejmij jakieś praktyki/staż (nie wiem, co studiujesz, ale prawie na każdym kierunku idzie COŚ znaleźć) i poświęć temu resztę dni "roboczych". Ja tak zrobiłem i ani przez moment nie żałuję. Zauważ, że dzisiaj pracodawca nie patrzy na to, jaką miałeś na uczelni średnią i czy skończyłeś 1, 2 czy 3 kierunki - patrzą na STAŻ i DOŚWIADCZENIE. To jest rzecz jedna. A rzecz druga jest taka, że studia w Polsce uczą tylko samej teorii, która bez praktyki nijak nie nadaje się do natychmiastowego wykorzystania w pracy - także nawet, jak po znajomości, czy w inny sposób, wciśniesz się po studiach do jakiejś pracy związanej z Twoim kierunkiem studiów - to prawdopodobnie i tak nie będziesz na początku wiedział, jak to się właściwie robi i z czym się to je.

Także polecam inwestowanie w siebie w inny sposób niż drugi kierunek.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
03-04-2012 10:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #600
Re: Szkoła/Studia
Mubinio, masz dużo racji. Bez doświadczenia start jest masakryczny. Na razie właśnie zastanawiam się, co począć

Studiuję filologię rosyjską.

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
05-04-2012 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości