Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania i odpowiedzi
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #151
Re: Pytania i odpowiedzi
http://www.katowicemanchester.pl/

Tutaj masz najtańsze loty oczywiście RyanAir(jak na wyspy to tylko tymi liniami Tongue).
Bilety kupisz na oficjalnej stronie United, nie warto kupować gdzie indziej, choćby wyszło taniej, bo nigdy nic nie wiadomo... Smile
http://www.etaphotel.com/pl/hotel-6003-e...ndex.shtml

A tu masz chyba najtańszy hotel jaki można znaleźć w Manchesterze Tongue

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
15-07-2012 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #152
Re: Pytania i odpowiedzi
Najważniejsza sprawa to bilet. Jak masz OU możesz zapisać się do losowania, szanse są raczej spore no ale nie jest to pewny bilet niestety. Jak nie masz, musisz czekać aż bilety pojawią się w general sale. Nie zawsze się tak dzieje, ale na mniej popularne mecze się zdarza. Jedyny problem, że jest to na chyba (teraz nie pamiętam) 3 tygodnie przed meczem, czyli szansa na tanie loty spada mocno.

Loty. Albo to co podał kolega wyżej, albo RyanAir do Liverpoolu. Z Liverpoolu masz autobus co się nazywa Terravision, 12 funtów w dwie strony bądź 8 funtów w jedną, do centrum Manchesteru jedzie trochę ponad godzinę. Warto bukować jak najwcześniej i obserwować promocje.

Hostel. Ponoć najlepszy jest właśnie Etap (link podał KARTONick), widok na OT z okna, tani, niezły standard. Jakby nie było tam miejsc to jest jeszcze Hatters i YHA. Ja nocowałem w tym pierwszym, standard dość niski nawet jak na hostele, za to wyrozumiała obsługa (bo nie wyrzucili nas po 1 nocy ^^ ) no i jest w samym centrum, dojazd do OT jakieś 20 minut tramwajem. O YHA niewiele powiem, jedynie że parę osób tam nocowało i nie narzekali.

Tour. Warto zabukować wcześniej, bo w dniu meczu często nie ma już miejsc. Bez karty OU kosztuje chyba 10 funtów (ale mogę się mylić). Nie byłem (bo właśnie nie zabukowałem wcześniej), ale ludzie polecają - fajna sprawa.

Najlepszy sektor. Oczywiście West Stand czyli Stretford End, ale zapomnij że dostaniesz tam bilet nie będąc posiadaczem karnetu. Z losowania, a tym bardziej z general sale, największą szansę masz na piknik zone czyli East Stand. Mecz widać dobrze, niestety atmosfera jest jak w teatrze, jedynie blisko sektora gości więc jak jest jakaś fajna ekipa przyjezdnych to ich można posłuchać Wink Ogólnie na OT nie ma sektorów gdzie źle widać, stadion jest fajnie skonstruowany - w każdym miejscu będziesz zadowolony. Niestety jeśli chodzi o doping to nawet SE nie jest gwarantem wrażeń, ale tam jest najlepiej. Na każdej innej trybunie raczej będziesz pod tym względem zawiedziony, chyba ze trafisz na jakiś wyjątkowy mecz Smile

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
16-07-2012 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kaka Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 652
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 24
Post: #153
Re: Pytania i odpowiedzi
Zbytnio nie wiedziałem gdzie umieścić te pytanie, ale zdecydowałem się na ten wątek. Jeżeli źle dobrałem to przepraszam z góry i proszę o przeniesienie.
Chciałbym zapytać o typery Premiership w których można coś wygrać Wink Coś na wzór tego z DevilPage... Jak macie coś podobnego to wrzucajcie linki, spróbowałbym swoich sił Smile
17-08-2012 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #154
Re: Pytania i odpowiedzi
Na manusite też jest.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
17-08-2012 09:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Titto Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0
Post: #155
Re: Pytania i odpowiedzi
Zastanawiam się nad wyjazdem na Wyspy Brytyjskie w najbliższym czasie, konkretnie Cardiff (Walia). Być może po drodze zahaczymy o Manchester i zostaniemy tam na jakiś czas, bo jest po drodze i fajnie byłoby tam zrobić postój, ale nie wiem, czy oprócz Old Trafford są tam jakieś obiekty do zobaczenia (czyt. muzea, zabytkowe budynki etc.). Może ktoś był kiedyś i jest w stanie napisać, czy faktycznie warto tam pojechać.
23-08-2012 12:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #156
Re: Pytania i odpowiedzi
Imperial War Museum, Museum of Science & Industry - dwa muzea godne polecenia (przynajmniej z tego co ludzie którzy byli mówią - ja nie byłem). Cała dzielnica industrialna wokół stadionu jest warta zobaczenia, bardzo przyjemna angielska zabudowa z XIX wieku. Jest też kilka innych muzeów (historyczne, żydowskie, jeszcze chyba jakieś 2 czy 3 inne), ale nie znam nikogo kto tam był więc nie wiem czy są fajne - te dwa które wymieniłem dużo osób chwali. Prócz tego jest sporo zabytków w Manc, jakieś katedry, ratusz, sam budynek dworca całkiem ciekawy - ogólnie miasto warte zwiedzenia. Warta zwiedzenia jest też (szczególnie wieczorem) Canal Street - czyli tak zwana gejowska dzielnica. To już z takich bardziej hardkorowych miejsc do zwiedzania, ale jeśli ktoś chce zobaczyć centrum rozrywkowe wielkiego zachodniego miasta i do tego masę indywiduów na ulicach to polecam Wink Chociaż nie radze iść tam w pojedynkę bądź w małej grupie bo lubią tam okradać obcokrajowców Tongue

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
23-08-2012 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Titto Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0
Post: #157
Re: Pytania i odpowiedzi
Wielkie dzięki Lasq Smile
23-08-2012 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #158
RE: Pytania i odpowiedzi
No i się udało! Wypatrujcie mnie w starciu ze Spursami na trybunach!Cool

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
12-09-2012 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #159
RE: Pytania i odpowiedzi
Gratuluję i zazdroszczę - pierwszy raz na OT to niesamowite przeżycie Smile Chcesz jakiś kontakt do ekipy z MUSC (16 osób), która też wybiera się na ten mecz? Moglibyście się ustawić na jakieś piwko w Bishopie np.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
12-09-2012 11:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #160
Re: Pytania i odpowiedzi
Nie wiem w sumie gdzie to umieścić, więc piszę tutaj.

Interception w statystykach pomeczowych to odbiór, przechwyt piłki, a clearance to? Np. wyjazd piłki na aut by przerwać akcję rywala? Dobrze rozumuje?



Mój Blog: Pod presją czasu
14-09-2012 12:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kaka Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 652
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 24
Post: #161
RE: Kółko wzajemnej adoracji
Foster, ja zawsze rozumiałem te określenie jako takie wybicie piłki na oddalenie (albo inaczej: oddalenie niebezpieczeństwa spod bramki). Coś na wzór bezpiecznego wykopu jak najdalej się da w celu uspokojenia gry i możliwości ustawienia defensywy na spokojnie. Piłka nie musi wychodzić na aut, może na przykład przekroczyć tylko środkową linie boiska. Tak samo przy rzutach rożnych, każdy komu udaje się wybić piłkę po dośrodkowaniu powinien mieć zaliczony 'clearance'. Tak samo można rozumieć clearance jako wybicie piłki z linii bramkowej, gdzie obrońca ratuje bramkarza przed stratą bramki. Pojęcie te nie jest wąskie i ma wiele zastosowań. Mam nadzieje, że dobrze to zawsze rozumiałem. Jeżeli jestem w błędzie to niech ktoś mnie poprawi Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2012 13:31 przez kaka.)
14-09-2012 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #162
RE: Kółko wzajemnej adoracji
Na moje interception to przejęcie podania bądź po prostu niecelnej piłki, a clearance to wybicie piłki wejściem, albo wślizgiem. Główna różnica jest chyba taka, że po interception Twoja drużyna jest przy piłce, przy clearance niekoniecznie, liczy się że wybiłeś piłkę rywalowi

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
14-09-2012 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #163
RE: Kółko wzajemnej adoracji
Czyli dobrze rozumowałem, dzięki Panowie Smile



Mój Blog: Pod presją czasu
14-09-2012 13:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #164
RE: Kółko wzajemnej adoracji
Interception to przechwyt piłki, a Clearance to wybicie piłki ze strefy obronnej.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
14-09-2012 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #165
RE: Kółko wzajemnej adoracji
Lasq napisał(a):a clearance to wybicie piłki wejściem, albo wślizgiem.

A taki, powiedzmy, wykop na "jak najdalej" po rzucie rożnym to też podchodzi bardziej pod clearance niż interception, nie?

Gdzie jest Groszek?
14-09-2012 14:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości