Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #31
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Wszystko zostało powiedziane właściwie. Jednak jeden błąd był kardynalny, który sprawił, że tak naprawdę nie dało się go naprawić niczym innym, a mianowicie wyjście dwójką w środku i to dwójką statyczną. Jak można być tak naiwnym? Nie jestem w stanie tego pojąć.

Mnóstwo złych emocji dostarcza mi, jak na razie Moyes, ale ze zniecierpliwieniem czekam, jak szybko będzie wyciągał wnioski. Jeszcze w tym sezonie chce zobaczyć Moyesa, który czegokolwiek się nauczył.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
23-09-2013 09:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #32
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Ja nie chce nic mówić, bo sam jestem wkurzony po tym spotkaniu, ale wychodzi na to, ze każdy kibic z tego forum byłby lepszym następcą SAFa niż Moyes. Wydaje mi się, że jednak on zdaje sobie sprawę z tego, ze już nie jest w Evertonie i ma jakieś tam powody żeby wystawiać taki a nie inny skład. Jakie to są powody to sam zachodzę w głowę, ale myślę że powinniśmy Moyesowi trochę zaufać. Przed sezonem każdy mówił, że zdaje sobie sprawę z tego, że to może być słabszy sezon, a teraz po kilku (bardzo ciężkich notabene) spotkaniach już się okazuje, ze presja wygrywania jest ogromna. Chciałem tylko przypomnieć, że pod SAFem przegraliśmy na OT 1-6 Wink Sam nie byłem zwolennikiem akurat tego trenera jako następcy SAFa, ale skoro Ferguson tak zdecydował to myślę, że należy dać mu trochę czasu. Ja osobiście nie nastawiam się specjalnie na trofea w tym sezonie, wole być pozytywnie zaskoczony niż rozczarowany. Takie cele minimum dla Moyesa na ten sezon to imho oczywiście pierwsza 4 EPL bo nie wyobrażam sobie żebyśmy wypadli z niej i nie zbłaźnienie się w pucharach. Wszystko więcej będzie miłym zaskoczeniem.

Edit: Co do rotacji jeszcze. Wszyscy wymagają od Moyesa rotacji, ale pamiętajmy, że dobrze zastosowana rotacja to nie taki prosty kawałek chleba, a życie to nie FM. Akurat SAF był mistrzem stosowania rotacji, nie wiem czy przez te 27 lat był drugi trener na świecie, który chociaż zbliżyłby się to tak skutecznego rotowania składem. Natomiast przykładów jak stosować rotację błędnie mamy całą masę, z naszym ulubionym Benitezem na czele. Moyes rotować się nie miał gdzie nauczyć, to jest chyba oczywiste. Więc osobiście wolę żeby grał stałym składem, niż stosował rotację błędnie, bo wtedy rzeczywiście może być katastrofa. Mam tylko nadzieję, że SAF szepnie mu parę słów jeśli chodzi o stosowanie tego elementu i pod jego czujnym okiem Moyes sam stanie się w niej mistrzem. Bo jednak jest to bardzo ważny element w drużynach, które mają aspiracje walki na kilku frontach. Jednak nie liczyłbym na przesadną rotacje w tym sezonie.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2013 10:33 przez Lasq.)
23-09-2013 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kaka Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 652
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 24
Post: #33
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Natrafił ktoś w sieci na bardzo obszerny skrót z tego spotkania? Byłem w trasie za swoją lokalną drużyną i nie mogłem obejrzeć spotkania. Znam wynik, czytałem wasze wypowiedzi, jednak nadal byłbym zainteresowany obejrzeniem jak to wyglądało. Jeżeli ma ktoś cokolwiek to wrzucajcie. Z góry bardzo dziękuje za jakikolwiek odzew.
23-09-2013 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #34
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Lasq napisał(a):Edit: Co do rotacji jeszcze. Wszyscy wymagają od Moyesa rotacji, ale pamiętajmy, że dobrze zastosowana rotacja to nie taki prosty kawałek chleba, a życie to nie FM. Akurat SAF był mistrzem stosowania rotacji, nie wiem czy przez te 27 lat był drugi trener na świecie, który chociaż zbliżyłby się to tak skutecznego rotowania składem. Natomiast przykładów jak stosować rotację błędnie mamy całą masę, z naszym ulubionym Benitezem na czele. Moyes rotować się nie miał gdzie nauczyć, to jest chyba oczywiste. Więc osobiście wolę żeby grał stałym składem, niż stosował rotację błędnie, bo wtedy rzeczywiście może być katastrofa. Mam tylko nadzieję, że SAF szepnie mu parę słów jeśli chodzi o stosowanie tego elementu i pod jego czujnym okiem Moyes sam stanie się w niej mistrzem. Bo jednak jest to bardzo ważny element w drużynach, które mają aspiracje walki na kilku frontach. Jednak nie liczyłbym na przesadną rotacje w tym sezonie.
Łukasz, ale nikt (a bynajmniej nie ja) nie oczekuje od Moyes'a, że będzie wymieniał co któryś mecz 6-7 zawodników, tak jak to robił Ferguson. Chodzi o zwykłą wymianę słabych ogniw. Young i Ferdinand od początku grają źle i grają dalej, a tymczasem na ławce siedzi Nani - skrzydłowy z największymi możliwościami w drużynie i Evans - najlepiej i najrówniej grający obrońca w zeszłym sezonie.



Mój Blog: Pod presją czasu
23-09-2013 12:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #35
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSNtJpERC73bM75cOoQAUk...OzuZSEdsQk]
23-09-2013 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #36
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Lasq, po pierwsze to co napisał Foster. A po drugie, nikt tu nie chce zwalniać Moyesa, nie widziałem choćby jednego takiego posta na tym forum. Ludzie, w tym ja, po prostu oceniają, krytykują to co im zdaniem Szkot zrobił źle. I jeszcze jedno apropos tej rotacji. Osobiście wolę, żeby jej próbował, a mu nie wychodziło. Niż, żeby nie próbował i też mu nie wychodziło. Po prostu, rotacji MUSI się nauczyć, a jak inaczej to zrobić, jak nie poprzez jej próbowanie?

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2013 14:49 przez RedLucas.)
23-09-2013 14:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #37
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
No a widziałeś gdzieś wzmiankę o zwalnianiu Moyesa w moim poście? Smile Bo nie rozumiem przytyku. Ja się odnoszę do tego co czytam, a czytam, ze "należy grać trójką w środku", "należy zmienić formacje", "należy wystawić tego i tego" - wszystko wyrażone autorytatywnym tonem. No i po prostu mam wrażenie, że Moyes to jest nowicjusz, który do tej pory angielska piłkę widział głównie na ekranie telewizora, bądź okazjonalnie z trybun, a na forum każdy jest trenerem z kilkunastoletnim stażem w EPL i każdy wie lepiej od Moyesa jak należy prowadzić tą drużynę Wink Nie wiem może ja jestem jakiś dziwny, ale staram się obiektywnie oceniać swoja wiedzę o piłce i nie uczyć gościa z takim stażem na stołku trenerskim jak funkcjonuje piłka nożna. Nie wiem co stoi za decyzjami Moyesa, ale na pewno ma jakąś wizję tego zespołu, czy ona wypali czy nie to się okaże pod koniec sezonu.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
23-09-2013 15:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #38
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Po prostu każdy ma jakiś pomysł, na to co powinien zmienić Moyes. Bo chyba z jednym się zgadzamy, jakiś błąd wczoraj Szkot popełnił, prawda? Wink I coś zmienić trzeba. Gdyby nie to, nie byłoby o czym pisać. Każdy by tylko napisał zły wynik, jesteśmy daleko w tabeli, next mecz trzeba wygrać. Przecież nie jest nigdzie powiedziane, że nasze pomysły mają jakąś rację bytu. Coś z nich dobrego pewnie dałoby się wyciągnąć. Ale każdy z nas posiłkuje się tym, co widziało w ciągu swojej przygody z United, co widziało na innych boiskach itd, itd i próbuje się w menago zabawić Wink

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
23-09-2013 15:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #39
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
kaka napisał(a):Natrafił ktoś w sieci na bardzo obszerny skrót z tego spotkania?

Podbijam prośbę. Wracałem akurat z Zakopanego, ale jak już do mnie znajomi pisali, że w Manchesterze lanie, to musiało być źle.

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
23-09-2013 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #40
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Lasq napisał(a):Natomiast przykładów jak stosować rotację błędnie mamy całą masę, z naszym ulubionym Benitezem na czele.

Zobacz sobie jak Napoli wymiata w Seria A i jak upokorzyła finalistę ostatniej edycji LM.

Lasq napisał(a):Moyes rotować się nie miał gdzie nauczyć, to jest chyba oczywiste. Więc osobiście wolę żeby grał stałym składem, niż stosował rotację błędnie, bo wtedy rzeczywiście może być katastrofa

A ja wolę żeby zaczął stosować rotację bo gdzie się jej nauczy? Jak na razie gra praktycznie stałym składem i nie wygląda to za różowo.

Mecz tragiczny, jedynie kogo można pochwalić to Roo. Tylko on był zaangażowany w grę i było widać jego frustrację. Young w ostatnich meczach to jakieś nie porozumienie... Evra zaczął grać dobrze dopiero jak zszedł Young, wcześniej przeszkadzali sobie na boisku. Carrick był cieniem samego siebie tak samo jak Fella w porównaniu do tego co prezentował w Evertonie. Nie rozumiem dlaczego przegrywając tak wysoko Moeys zrobił zmianę dopiero jak było już całkiem po meczu, dlaczego nie tuż po 3bramce? Dlaczego tylko jedna zmiana? aż się prosiło by wszedł Nani, Kagawa i Chicha...po prostu tego nie rozumie. Kto ma nam jeszcze skopać dupę żeby Moyes zobaczył to co widzą prawie wszyscy kibice...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2013 18:28 przez El Polako.)
24-09-2013 18:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #41
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Widziałem jak wymiatał Liverpool Big Grin Serie A mnie nie interesuje, ale w Interze szału chyba też Benek nie zrobiłBig Grin To tak gwoli offtopu

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
24-09-2013 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #42
RE: PL: Manchester City 4-1 Manchester United (22.09.2013)
Z drugiej strony to jest dalej początek sezonu i zawodnicy nie odczuwają jeszcze trudów co tygodniowej kopaniny, więc David gra obecnie uważanymi przez siebie piłkarzami za optymalnych.

Z tą rotacją poczekajmy jeszcze chwilkę bo właśnie zaczęliśmy okres meczy co 3 dni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2013 19:58 przez Cepilek.)
24-09-2013 19:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości