Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #16
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
Di Maria strzelał sporo bramek?

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
25-08-2014 07:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #17
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
Michał wcześniej poruszył ważną kwestię o której generalnie wiedzą wszyscy. Roo i RvP to nie będzie para, która nauczy się ze sobą współpracować. Nie wiem czy LvG i jego sztab nie odrobili pracy domowej z poprzedniego sezonu, czy trwali w przekonaniu, że jeżeli przesuną Matę bliżej tej dwójki to rozwiąże ich problemy - otóż nie rozwiąże, a może wręcz przeciwnie bo Mata ginie w tłumie kiedy nie ma wokół siebie szybkich, mobilnych i uzdolnionych technicznie zawodników ofensywnych. Analogicznie do reprezentacji Pomarańczowych, RvP musiałby mieć obok szybkiego dryblera jak Robben, który nie boi się indywidualnych pojedynków i który będzie robił wokół niego dużo szumu. Rooney ze swoim przyjęciem, notorycznym zwalnianiem akcji i upośledzonym dryblingiem nie jest w stanie czegoś takiego zaoferować. W ogóle byłem w ciężkim szoku, jak RAZ w pierwszej połowie spróbowali zagrać z Robinem szybką klepę. W ogóle w ofensywie brakuje szybkości i nie pojmuję, jak można typować Welbecka do odejścia, jeżeli jest jedyną alternatywą by to wszystko nieco rozruszać. Wiem, że jest za wcześnie na osądy, ale na razie LvG tak jak poprzednik wydaje się za mocno przywiązywać do Rooneya, chociaż sądziłem, że gdy zagra słabo to litości nie będzie i w kolejnym meczu będzie ławka, do czasu aż podniesie poprzeczkę. Nie tracę wiary w to, że tak właśnie będzie, ale Holender sam skomplikował sobie sprawę przyznając Rooneyowi opaskę bo trudniej jest usadzić kapitana, no ale to była jego decyzja. Na prawdę nie wiem czy Rooney jest aż tak zajebisty na treningach, że pozostaje pewniakiem do składu czy LvG po prostu sam chce się do niego przekonać lub na nim zawieść, ale w meczach o punkty drugi raz był bardzo cieniutki i jest to poważny problem formacji ofensywnej, szczególnie jeśli docelowo miałby grać obok RvP.

Nie jestem jakiś cięty na Rooneya i nie zrzucam na niego całej winy. Ta drużyna ma całą masę problemów i nie można oczekiwać, że zostaną one szybko rozwiązane. Jeżeli United nie potrafią przejąć inicjatywy w meczu przeciwko Sunderlandowi przez całą pierwszą połowę i pozwalają im na kontrolowanie przebiegu spotkania to jest bardzo źle. Pod koniec meczu modliłem się o wymęczenie jakiejś bramki i zwycięstwo pomimo żałosnego stylu gry, ale te kontrolowane i niezwykle groźne zrywy ofensywne z czasów Fergusona, na które stać było drużynę (nawet jeżeli mecz się nie układał) niestety są już historią. Zamiast tego mamy Younga zwijającego się na murawie przez 2-3 minuty kiedy sędzia techniczny wyświetla informację o tym ile min zostanie dodane do regulaminowego czasu gry. Środek nie istnieje i jeżeli Fletcher nadal będzie kopał się w czoło, to już wolę wynalazki w postaci cofnięcia Rooneya do środka, albo reaktywowania Giggsa i powierzenia mu roli środkowego pomocnika... Skrzydła/wahadła to porażka totalna, trzeba jak najszybciej postawić na nogi Shawa, może dać szansę Rafaelowi, Di Maria też powinien poprawić sytuację, przynajmniej w ofensywie i chociaż tutaj można spodziewać się jakiejś poprawy bo będą różne opcje. Mimo to jeżeli nie kupimy jeszcze PRZYNAJMNIEJ jednego ŚP, najlepiej ogarniętego DMa w stylu De Jonga to nadal będziemy mieli problemy z przejęciem kontroli nad meczem nawet ze słabszymi drużynami niezależnie od taktyki i jej ogarnięcia bądź nie.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2014 09:21 przez Silvan.)
25-08-2014 08:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #18
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
Di Maria to lepszy Mata. Dafuq.
25-08-2014 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #19
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
Pchela napisał(a):Di Maria to lepszy Mata. Dafuq.
lepszy, podaje nie gorzej plus jest o wiele lepszy w defensywie i ruchliwy. Mata jest geniuszem też ale potrzebuje ludzi by czyścili mu tyły
25-08-2014 10:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
tomalq Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 6
Post: #20
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
Cała linia pomocy do wymiany.
Fletch - już dawno uważałem, że zawodnik co najwyżej na ławkę.
Clev - co on robi w MU? czy to jest perfekcyjny dupowłaz, że kolejny trener na niego stawia! I te jego machanie rękami i ustawianie innych na boisku jakby był królem środka pola. Krycie pustych przestrzeni, szczególnie uważnie obserwowałem go podczas tego meczu i wiele razy chodził na własnej połowie pilnując ... pustki wokół siebie. Nie pamiętam zawodnika w MU, który podnosiłby mi tak ciśnienie.
Valencia - o bożeee, tragedia z jedną tylko nogą i tak jak u Robbena jest to boska noga tak w tym przypadku "do jednego razu sztuka" Tongue
Young - szkoda gadać - po tylu sezonach słabych myślicie, że przypomni sobie jak się gra w piłkę? naiwniacy
Krytykujecie atak Roo i RvP ale to nie tutaj jest problem (chociaż przyznaję, że nie zagrali rewelacyjnie) - uważam, że słabość ataku jest skutkiem przez NIEISTNIEJĄCĄ drugą linię. Przeciwnicy dobrze wiedzą, że nasza pomoc ma pełne gacie gdy jest przy piłce. Wystarczy podbiec do nich a od razu piłka idzie do tyłu, pomimo dużej przestrzeni przed polem karnym nie oddają strzałów z dystansu, brak dryblingów, stwarzania zagrożeń, prostopadłych podań - tam każdy się boi rozegrać ofensywnie piłkę, tak jakby dostawali zjoby za złe podanie (więc po co mam ryzykować - podam do tyłu lub na bok). Przeciwnik obstawia szczelniej napastników, oni sfrustrowani wybiegają po piłkę na środek boiska a dalej to wiadomo.
Przez tą naszą NIBYPOMOC także obrona wygląda mizernie, chociaż najmniej bym się do niej przyczepiał. To są młodzi chłopacy, którzy nagle mają być murem nie do przejścia. Jones, Smalling, Blackett - jak na tak młodą obronę i grę w 3 def wyglądają dobrze. Gdy pomoc powróci do poziomu MU to zobaczycie, że będziemy z nich dumni. Oni wychodzili z piłką na połowę przeciwnika - dlaczego? - bo geniusze środka Fletch i Clev nonstop wycofywali do nich piłki.
Pomimo wszystko nadal wierzę w nasz zespół, będzie lepeij Smile bo gorzej chyba być nie może.
25-08-2014 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #21
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
Cytat:bo geniusze środka Fletch i Clev nonstop wycofywali do nich piłk
W ramach ciekawostki (dane dzięki squawka),

Podania do przodu:
Fernando (City) 55%
Matić (CFC) 61%
Fabregas (CFC) 63%
Fernandinho (City) 64%
Toure (City) 64%
Fletcher (MUFC) 64%
Cleverley (MUFC) 65%

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2014 11:58 przez michal85.)
25-08-2014 11:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #22
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
Krytykujesz tych chłopaków podcza gdy w normalnych okolicznosciach byliby wartosciowymi rezerwowymi, to ich wina że mamy szpital?

O tym że osądy są bledne to inna sprawa.
25-08-2014 12:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #23
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
Michał, podajesz statystyki podań do przodu, w których nasi nie wyglądają źle, ba wręcz nawet dobrze. Jednak jeśli popatrzymy na jakość tych podań to zobaczymy ogromną różnicę między naszymi zawodnikami, a tymi z innych zespołów.



Mój Blog: Pod presją czasu
25-08-2014 12:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #24
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
O tym nawet nie dyskutuję, bo to oczywista kwestia. Mój komentarz tyczył się konkretnego fragmentu, który zacytowałem. Nic więcej. Nie bronię ani Cleva, ani tym bardziej Fletcha, ale mam również spore wątpliwości czy linia pomocy to nasz jedyny problem.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
25-08-2014 12:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
tomalq Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 6
Post: #25
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
(25-08-2014 11:57)michal85 napisał(a):  
Cytat:bo geniusze środka Fletch i Clev nonstop wycofywali do nich piłk
W ramach ciekawostki (dane dzięki squawka),

Podania do przodu:
Fernando (City) 55%
Matić (CFC) 61%
Fabregas (CFC) 63%
Fernandinho (City) 64%
Toure (City) 64%
Fletcher (MUFC) 64%
Cleverley (MUFC) 65%

No proszę Cię .... według tylko tych statystyk za poprzedni sezon to np.: Yaya wykonał niecałe 2 podania do przodu na mecz a Clev 2,2 Smile wow no lepszy Smile
z tym, że Yaya 9 asyst (i 20 bramek) a Clev 0 (i 0)

Nie liczy się ilość podań ale jakość, w tych statystykach pewnie 3/4 podań Cleva to podania, które kończyły się na własnej połowie.
I mój cytat w szczególności dotyczył sytuacji gdy potrzeba było rozegrania piłki przez pomocników a nie angażowania w to obrońców.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2014 15:01 przez tomalq.)
25-08-2014 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #26
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
Cytat:w tych statystykach pewnie 3/4 podań Cleva to podania, które kończyły się na własnej połowie.

Polecam sprawdzić, a nie zgadywać Smile

http://www.fourfourtwo.com/statszone/8-2...per-anchor

Jak widać zdecydowanie częściej zagrywał do przodu na połowę rywala.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2014 15:16 przez michal85.)
25-08-2014 15:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #27
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
Jeszcze powinien być podany średni kąt tych podań Tongue Ogólnie to nie jestem fanem takich zestawień, zdecydowanie wolę analizować każde pojedyncze podanie i zachowanie się zawodnika w konkretnej sytuacji. A to jest możliwe tylko w czasie meczu, statystyki tego nie pokażą.

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
25-08-2014 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #28
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
A ja zawszę podpieram się takimi zestawieniami, bo są one niezwykle pomocne przy ocenie. Oglądasz mecz i na gorąco nie jesteś w stanie wszystkiego zobaczyć. Co więcej - czasami jest się uprzedzonym do kogoś i często wyolbrzymia się to co złe zapominając jednocześnie o tym, co dany grajek zrobił dobrze.

Subiektywne odczucie to jedno, ale drugie - suche fakty tak jak przytoczone podania do przodu/tyłu.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
25-08-2014 15:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #29
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
W czasie meczu jesteś wkurwiony i twoja ocena też będzie mocno subiektywna Wink

Takie statystyki zwyczajnie pokazują że kolega rzuca ogólnikami i własnymi domysłami, dobrą ocenę da się tylko zyskać opierając swoje opinie o to co się widziało i o statystyki.
25-08-2014 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
tomalq Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 6
Post: #30
RE: PL: Sunderland AFC 1-1 Manchester United (24.08.2014)
michal85 i uważasz, ze Clev rozegrał dobre zawody?
25-08-2014 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości